Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > EMPAC > Město Jirkov – pilotní akce

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 70 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
1.10.2014Ústecký kraj vydal katalog řemeslné výroby
Ústecký kraj podporuje rozvoj řemesel, místní ekonomiky a udržitelný cestovní ruch. Prvním krokem je vydání Katalogu řemeslné výroby.
Mgr. Magdalena Hanáčková
3.6.2014U Žďárku vzniká nové technologické centrum
Společnost Nupharo slavnostně zahájila první etapu výstavby technologického a inovačního kampusu v Ústeckém kraji. Projekt by měl být nedaleko dálnice D8 u Žďárku otevřen v červnu příštího roku. Pokládání základního kamene stavby se zúčastnil i první náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák.
Ing. Lucie Dosedělová
15.5.2014Pražský Vyšehrad opět láká na putovní výstavu Má vlast, podílí se na ní i náš kraj
Má vlast cestami proměn – to je název šestého ročníku národní výstavy, která každoročně cestuje po českých krajích a tradičně zavítá i do Ústeckého. Na Vyšehradě bude výstava k vidění do 25. června. Nabízí více než sto dvacet příkladů pozitivních proměn, které za sebou mají obce, města či krajiny. V rámci hlasování opět můžete rozhodnout, která je nejpovedenější. Ústecký kraj reprezentuje celkem sedmnáct míst.
Mgr. Alena Tichá
6.5.2014Kraj lákal investory na brněnském veletrhu
Kraje, regiony, města a obce se na konci dubna představily na mezinárodním veletrhu investičních příležitostí, podnikání a rozvoje v regionech URBIS INVEST 2014 v Brně. Mezi účastníky nechyběl ani krajský úřad, jehož pracovníci lákali investory heslem Ústecký kraj – Otevřená náruč.
Mgr. Alena Tichá
5.5.2014Konference Stop and Stay tentokrát v Dolním Poohří
Šestý ročník tradiční regionální konference cestovního ruchu Stop and Stay s podtitulem „Ohře nás spojuje“ skončil. Do Chrámu chmele a piva v Žatci na něj dorazilo zhruba sto účastníků. V rámci konference předala náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová ocenění Asociace hotelů a restaurací ČR.
Mgr. Alena Tichá
24.2.2014Příprava regionální inovační strategie jde do finále
Za účasti hejtmana Oldřicha Bubeníčka a radního Jana Szántó se uskutečnilo jednání k tématu Regionální inovační strategie (RIS). Tento dokument bude projednávat a schvalovat Zastupitelstvo Ústeckého kraje ve středu 26. února.
RNDr. Zdeněk Rytíř
28.1.2014Ústecký kraj chce mít své inovační centrum
V rámci projektu z programu Cíl 3 „Propojení vědy a výzkumu pro malé a střední podniky v sasko-českém příhraničí“, který kraj realizuje společně se saskými partnery, byla na workshopu představena „Koncepce Inovačního centra Ústeckého kraje“. Setkání se zúčastnil hejtman Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.10.2013Místní akční skupina Šluknovsko hodnotila své čtyřleté působení
Ukončení programového období let 2009 – 2013 bylo příležitostí k malému bilancování Místní akční skupiny Šluknovsko. Členové se sešli, aby zrekapitulovali svou činnost. Skupina pomohla uskutečnit již téměř padesát projektů a zviditelnit regionální značky.
Mgr. Alena Tichá
15.10.2013Kraj prohloubí spolupráci se Srbskem, nabízí se hned několik možností
Krajská delegace v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem navštívila srbskou autonomní oblast Vojvodina, aby společně pracovaly na dalších možných oblastech vzájemné podpory. Spolupráce se nabízí zejména v rámci školství, zdravotnictví a cestovního ruchu.
Mgr. Alena Tichá
1.8.2013Ústecký kraj se připravuje na budoucí programové období
Zahájení diskuse nad rozvojovými cíly a prioritami, využívání nástrojů integrovaných přístupů a další témata k přípravě efektivního nakládání s financemi ze strukturálních fondů v novém programovém období byly předmětem prvního setkání regionálních partnerů, kteří reprezentovali jednotlivé sektory a významné aktéry v kraji.
Mgr. Alena Tichá
24.7.2013Hejtman Bubeníček v průmyslových podnicích i u rašelinišť
V závěru minulého a na počátku tohoto týdne pobýval hejtman Ústeckého kraj Oldřich Bubeníček s doprovody ve významných závodech regionu – Unipetrolu RPA a AGC Flat Glass Czech. Seznámil se také s projektem Blíž přírodě u revitalizovaných rašelinišť v Krušných horách.
Mgr. Zbyněk Šebesta
28.6.2013Srbská Kamenice je Vesnicí roku 2013 v Ústeckém kraji
Odborná porota již vyhlásila výsledky letošního krajského kola soutěže „Vesnice roku 2013“. Radovat se mohou na Děčínsku, Zlatou stuhou se ozdobí Srbská Kamenice. Pro vítěze má Ústecký kraj odměnu 300 tisíc korun.
Mgr. Magdalena Hanáčková
25.6.2013Projekt Central Markets počítá s rozvojem městských trhů
V rámci projektu Central Markets, který se zabývá znovuobjevením trhů jako motoru rozvoje městských čtvrtí a zároveň jako alternativou k obchodním centrům, se v Ústí nad Labem sešli všichni partneři, včetně Ústeckého kraje, aby společně shrnuli dosavadní poznatky. Ty zazněly i na konferenci na krajském úřadě, které se zúčastnil mimo jiné náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
Mgr. Alena Tichá
17.6.2013Inovace a technologický transfer – výzva a příležitost pro Ústecký kraj
V rámci projektu „Propojení VaV pro MSP v sasko-českém příhraničí“ se minulý týden odehrála ideová konference na téma „Inovace a technologický transfer – výzva a příležitost pro Ústecký kraj“, která měla za cíl zahájit aktivní diskusi mezi hlavními stakeholdery inovačního prostředí Ústeckého kraje, resp. dalšími subjekty z oblasti Saska v rámci příhraniční spolupráce.
Mgr. Alena Tichá
23.5.2013Přeshraniční burza práce ve Vejprtech
Projekt EURUFU, který je realizován v rámci programu Central Europe, je zaměřený na zajištění životaschopnosti venkovských oblastí. Ústecký kraj jako projektový partner své aktivity směřoval na podporu pracovních příležitostí a podnikání ve spolupráci se Svazkem obcí Vejprtska.
Mgr. Alena Tichá
4.2.2013Projekt YURA končí, jeho poselství zůstává
Projekt YURA, realizovaný Ústeckým krajem od března roku 2010, bude v únoru tohoto roku oficiálně ukončen. Projekt se zabýval dopady demografických změn na regiony střední Evropy s důrazem na odchod mladých kvalifikovaných lidí z těchto regionů. Na konci ledna 2013 probíhaly poslední důležité projektové aktivity.
Mgr. Alena Tichá
23.1.2013Turistická hranice mezi Českým a Saským Švýcarskem brzy zmizí
Turistika bez hranic je nejen úžasná vize, ale také název nového projektu, který připravil Ústecký kraj ve spolupráci s regionem Saské Švýcarsko pro další rozvoj cestovního ruchu v příhraniční destinaci Českosaského Švýcarska, zejména v oblasti kvality poskytovaných služeb. Nositelem projektu je Ústecký kraj a kooperačním partnerem na německé straně je sdružení Tourismusverband Sächsische Schweiz, e. V.
Mgr. Alena Tichá
12.12.2012Projekt česko-srbské spolupráce úspěšně zakončen
Ve dnech 5. až 6. prosince proběhlo v Jižním Banátu v Srbsku poslední setkání v rámci projektu „Spolupráce Ústeckého kraje s městy v Jižním Banátu (Srbsko)“, který je financovaný z Programu zahraniční rozvojové spolupráce České republiky (dotací ze státního rozpočtu ČR na rok 2012).
Mgr. Alena Tichá
5.12.2012Vítěz soutěže YURA Award představen v Bruselu
V sídle Zastoupení polského partnera Dolního Slezska (Lower Silesia) se na konci listopadu odehrálo druhé setkání pracovní skupiny projektu YURA Advisory Group. Na programu byly hlavně výstupy pracovního balíčku č. 5.
Mgr. Alena Tichá
16.10.2012Další česko-srbské setkání, tentokrát v Úštěku
Na začátku října se uskutečnilo v tomto roce již druhé setkání zástupců Ústeckého kraje a zástupců Jižního Banátu v Srbsku. Jednání proběhla ve dvou dnech v dopoledních hodinách v Úštěku a týkala se mimo jiné prezentace podnikatelského prostředí, zemědělství a ovocnářství v Ústeckém kraji a konkrétních možností spolupráce (např. při výměnných pobytech žáků středních škol mezi Ústeckým krajem a Jižním Banátem).
Mgr. Alena Tichá
2.8.2012Zástupci Ústeckého kraje navštívili Srbsko
V rámci aktivit projektu Spolupráce Ústeckého kraje s městy v Jižním Banátu se uskutečnilo ve dnech 24. až 25. července 2012 setkání vybraných krajských zástupců se srbskými kolegy.
Mgr. Alena Tichá
12.7.2012Celostátní soutěž Vesnice roku 2012 jde do finále
Osmnáctý ročník soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova již má své finalisty, kteří postupují do celostátního kola. Ústecký kraj bude reprezentovat obec Koštice na Lounsku. V letošním roce bylo v rámci krajských kol hodnoceno celkem 278 obcí ze třinácti krajů České republiky, a to v nejrůznějších oblastech.
Mgr. Alena Tichá
23.5.2012Chemická sobota pro osmáky a deváťáky základních škol
V sobotu 19. května uspořádal Ústecký kraj akci s názvem: „Dej LIKE chemii“. Tato akce proběhla na půdě Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, Přírodovědecké fakulty, a to v rámci projektu YURA, který Ústecký kraj realizuje.
Mgr. Alena Tichá
24.4.2012Konference Stop and Stay nabídne inspiraci
Inspirovat se úspěšnými projekty a získané zkušenosti uplatnit při realizaci nových je cílem čtvrtého ročníku celostátní konference cestovního ruchu Stop and Stay, jejíž přípravy jsou v těchto dnech v plném proudu. I letos ji pořádá Město Litoměřice, respektive jeho příspěvková organizace Centrum cestovního ruchu Litoměřice (dále jen CCR).
Mgr. Alena Tichá
23.4.2012Projekt EURUFU bude pomáhat nezaměstnaným na Vejprtsku
Minulý týden proběhlo ve Vejprtech setkání s místními podnikateli působícími v oblasti cestovního ruchu a zástupci obce Kovářská a města Vejprty ohledně pilotní aktivity, která bude realizována v rámci projektu EURUFU (European Rural Futures, program Central Europe).
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 70 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Rozvoj kraje - 2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Rozvoj kraje

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Jan Kadraba

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém