Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
ODPOVĚĎ pro Jakuba Kopřivu, Blesk a Aha!
 

 
 

Dotaz (v původním znění):

Dobrý den pane hejtmane,

děláme anketu mezi představiteli politických stran: Sledujete seriál České televize Most? Jsou se v něm podle vás kontroverze, které by se v televizním vysílání objevovat neměly? A pokud ano, jaké? 


Odpověď:

Dobrý den,

posílám vyjádření pana hejtmana k vašim otázkám.

Předně musím říct, že Most! je komediální seriál a je třeba ho brát s nadsázkou, navíc kontroverze i nekorektní humor v seriálu byly od počátku součástí uměleckého záměru, tak jak byl naší Filmové kanceláři, která s tvůrci spolupracovala předeslán. Seriál svým způsobem měl ve společnosti rozpoutat debatu nad otázkami rasismu, transgenderu či životu ve vyloučených lokalitách a dostat téma seriálu do prostředí či témat, která mohou být pro řadu lidí z jiných částí republiky tabu. Může to tedy pomoci k řešení těchto témat v rámci široké veřejnosti.

A nyní, co seriál přinesl našemu regionu.

Seriál Most! překonal sledovanost hlavního zpravodajství - Událostí, což byl doposud nejsledovanější pořad ČT, navíc se každý den objevuje v médiích, prostřednictvím rozhovorů s tvůrci, herci atp.. V této souvislosti se objevuje také řada příspěvků, které přibližují historii města, nebo představují tamní turistické cíle (přesunutý kostel, hrad Hněvín). O městě Most teď zkrátka ví snad každý a co teprve o hospodě Severka.

Ve městě zaznamenali zvýšený počet turistů. Přijíždí sem řada návštěvníků, kteří se vydávají po stopách míst, která se v seriálu objevila, dokonce aktuálně pomáhá krajský úřad s licencí od ČT pro profesionální turistické průvodce, kteří chtějí trasu po těchto místech nabízet jako turistický produkt. Nejen natáčení, ale nyní i zájem o město znamená významný ekonomický přínos pro region. Výtězek z předpremiér byl věnován mosteckému hospicu.  

Připravila:

Ing. Lucie Dosedělová, tisková mluvčí
oddělení mediální komunikace

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 741

mob. +420 723 520 855

dosedelova.l@kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 22.3.2019 / 22.3.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém