Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
ODPOVĚĎ pro Hynka Dlouhého, Žatecký a lounský deník, z 5. prosince 2013
 

 
 

Dotaz (v původním znění):

 

Dobrý den, dovolte několik dotazů k silnicím v okrese Louny a v kraji.

 

1)         Pokud vím, původně kraj letos plánoval použít na opravy 100 milionů korun, pak ještě nějakou částku přidal, teď dostal od státu dalších 45 milionů. Kolik tedy nakonec jde do oprav silnic II. a III. třídy v kraji?

2)         Podle některých odborníků nejsou opravy v prosinci, v mrazech a vlhku optimální. Je opravdu nutné peníze vyčerpat letos, i když opravy budou nekvalitní (méně vydrží)? Nebí možné najít nějakou cestu, jak peníze převést třeba na příští rok?

3)         Vím, že rozpočet na rok 2014 se teprve připravuje. Ale je nějaký výhled, kolik by mělo do oprav silnic v kraji jít v příštím roce? Kraj bude také platit už část korekce, myslím, že 80 milionů. Je to tak, že významná část peněz bude ubrána právě na úkor oprav a investic do infrastruktury?

4)         Prosím, můžete mi poskytnout seznam silnic a úseků, které kraj opravoval a opravuje v letošním roce v okrese Louny?

 

Odpověď:

 

Celkem byly/budou na silnicích v majetku Ústeckého kraje provedeny opravy za 191 milionů korun.

Co se týká přídělu 45 milionů ze SFDI, je zde požadavek na vyčerpání v tomto roce. Bohužel pan ministr dopravy v demisi nechtěl smlouvy s kraji podepsat, čímž jsme přišli o několik týdnů, kdy se mohlo opravovat. Ústecký kraj naštěstí vysoutěžené dodavatele oprav, proto nemusel ještě vypisovat soutěže a mohl zadat práci. Většina by tedy měla být již hotova. Ostatní se samozřejmě dodělává s ohledem na klimatické podmínky. Nepokládá se tedy živičný povrch, když jsou teploty kolem nuly apod. Zkrátka se dělá maximum proto, aby prostředky byly dobře vynaložené.

V návrhu rozpočtu na rok 2014 je částka na opravy silnic stanovena na 45 milionů korun (letos to bylo 100 milionů). Další peníze se mohou najít v průběhu roku, jako se to podařilo letos. Jinak je spočítáno, že by na opravy a údržby bylo ročně třeba 600 milionů korun.

 

Připravila:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 13.12.2013 / 13.12.2013 | Účinnost do: 13.1.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém