Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Školení k poskytování příspěvků na hospodaření v lesích

 
dd
V polovině ledna se uskutečnilo na Krajském úřadě Ústeckého kraje školení pro vlastníky lesů na území Ústeckého kraje, k podávání žádostí o poskytnutí příspěvků na hospodaření v lesích v rámci Programu pro poskytování příspěvků na hospodaření v lesích Ústeckého kraje na období 2014 až 2020 (dále jen „Program“), a k podávání žádostí o příspěvky podle nařízení vlády č. 30/2014 Sb.
 

 
 

Přítomné přivítala Monika Zeman, zástupkyně ředitele krajského úřadu pro výkon přenesené působnosti a vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství. Pro účastníky školení byl připraven program skládající se ze tří bloků. V prvním bloku odpovědní pracovníci krajského úřadu sdělili informace k Programu a současně ke zveřejněné výzvě, a dále k příspěvkům podle nařízení vlády. Ve druhém bloku sdělili pracovníci ministerstva zemědělství další informace k nařízení vlády a k možnosti čerpání finančních prostředků z Programu rozvoje venkova 2014 - 2020. Ve třetím bloku pak zástupce Lesní ochranné služby, působící v rámci Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i. Jíloviště-Strnady, zveřejnil údaje ke zdravotnímu stavu lesů na území Ústeckého kraje a další možný vývoj škodlivých činitelů, především lýkožrouta smrkového a kloubnatky smrkové.

Školení se zúčastnilo celkem 37 vlastníků lesa, popř. jejich zástupců či odborných lesních hospodářů. V průběhu celého školení byly vzájemně konzultovány poznatky jak k aktuálnímu programu, tak i k platnému nařízení vlády. Závěrem proběhla diskuze k současnému zdravotnímu stavu lesů na Krušných horách, kde kloubnatka smrková napadá nejen porosty smrku pichlavého, ale ve větší míře již i porosty smrku ztepilého, což může do budoucnosti přinést další ohrožení lesních porostů na Krušných horách.

dd

dd

dd

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 29.1.2016 / 29.1.2016

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém