Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Školství, mládež a tělovýchova

 

Školství, mládež a tělovýchova

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 625 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 -24- 25  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
22.6.2012Za práci na školním časopise odměna
Ústecký kraj pokračuje v děkování žákům, které prostřednictvím svých škol úspěšně reprezentují náš region. Radní pro oblast školství, mládež a sport Petr Jakubec se vydal na Základní školu Brná. Ta si za svůj školní časopis vybojovala 3. místo v republikovém finále.
Mgr. Alena Tichá
21.6.2012Ústecký kraj poděkoval za reprezentaci
Radní Ústeckého kraje pro oblast školství, mládež a sport Petr Jakubec osobně poděkoval sedmi žákyním 8. a 9. třídy Základní školy Kamenická v Děčíně za vzornou reprezentaci na republikovém kole ve florbalu v Brně. Dívky přivezly ze soutěže 2. místo.
Mgr. Alena Tichá
18.6.2012Tým Ústeckého kraje bodoval na závodech
Speciální základní školy Ústeckého kraje zaznamenaly minulý týden sportovní úspěch. Vybraní žáci se zúčastnili celostátního kola atletického čtyřboje praktických a speciálních škol v Olomouci. Tam obsadili celkové 1. místo a porazili tak zbytek republiky.
Mgr. Alena Tichá
7.6.2012Vyšší odborná škola a Střední škola Varnsdorf, příspěvková organizace, se stala nejlepší VOŠkou roku 2011/2012
Prvenství držela po celou dobu soutěže, která byla odstartována 1. 5. 2012 a končila 31. 5. 2012. Soutěž vyhlásila Česká studentská unie (ČeSU). Hlasovat mohli prostřednictvím Facebooku jak studenti, tak i absolventi VOŠ, čímž dávali najevo svůj vztah ke škole.
Mgr. Alena Tichá
24.5.2012Žáci Hotelové školy obslouží prezidentku Švýcarska
Hotelová škola v Teplicích, příspěvková organizace Ústeckého kraje, je známá tím, že její žáci často obsluhují významné hosty na Pražském hradě. V červnu se jim naskytne další příležitost. Do Česka přijede na státní návštěvu švýcarská prezidentka Eveline Widmer Schlumpf.
Mgr. Alena Tichá
16.5.2012Módní přehlídka završila dvouletý mezinárodní projekt
Módní přehlídkou vytvořených prací a závěrečným setkáním partnerských škol ze sedmi zemí EU byla završena společná práce v projektu Comenius partnerství škol s názvem „Vzory v pohybu“. Žákyně Střediska oborů služeb a cestovního ruchu, VOŠ a SŠ, Varnsdorf, za českou stranu prezentovaly belgické vzory, za které sklidily úspěch u mezinárodního publika.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.4.2012Ústecký kraj má dalšího hrdinu
Radní Ústeckého kraje pro školství, mládež a sport Petr Jakubec dnes ve své pracovně přijal výjimečného hosta – Matěje Kočího, žáka 3. ročníku Obchodní akademie gen. Fr. Fajtla v Lounech. Ten se ve středu 29. února letošního roku zachoval statečně, když pomohl zachránit život člověka, který bezvládně ležel na chodníku.
Mgr. Alena Tichá
6.4.2012Soutěž „Lidice pro 21. století“ zná finalisty
42 nejúspěšnějších účastníků 7. ročníku mezinárodní vědomostní soutěže „Lidice pro 21. století“ se může radovat z postupu do druhého kola. A radovat se může i Ústecký kraj. Gymnázium Louny, které patří mezi jeho příspěvkové organizace, má mezi finalisty hned 9 zástupců!
Mgr. Alena Tichá
29.3.2012Seminář o výchově ke zdraví ve školách
Již po druhé v tomto roce se ve středu 28. března na Krajský úřad Ústeckého kraje v Ústí n. L. sjela další skupina 27 pedagogů z mateřských škol a základních škol kraje. Chtěli se také dozvědět něco více o výchově ke zdraví, ke zdravému životnímu stylu.
Mgr. Zbyněk Šebesta
28.3.2012Ústecký kraj poděkoval učitelům
Ústecký kraj dnes v rámci Dne učitelů slavnostně ocenil vybrané pedagogy ze středních škol Ústeckého kraje. Učitelům poděkovali za dosavadní pedagogickou činnost hejtmanka Jana Vaňhová, radní pro školství, mládež a sport Petr Jakubec a předseda Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost ZÚK Oldřich Bubeníček.
Mgr. Alena Tichá
23.3.2012V Litoměřicích se jednalo o zvyšování vzdělanosti v Ústeckém kraji
Pravidelné zasedání Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Ústeckého kraje se tentokrát odehrálo na Střední škole hotelnictví, gastronomie a služeb v Litoměřicích. Členové výboru se v rámci jednání zabývali změnami v rejstříku škol a školských zařízení a dalšími tématy. Setkání vedl předseda výboru Oldřich Bubeníček.
Mgr. Alena Tichá
19.3.2012Hrdinové na krajském úřadě
Sedmnáctiletá Klára Knapová a její dvanáctiletý bratr David projevili úctyhodnou dávku odvahy, když riskovali svůj život, aby pomohli cizímu pánovi. O svém hrdinském činu přišli vyprávět i radnímu pro oblast školství Petru Jakubcovi, který je pozval na Krajský úřad Ústeckého kraje.
Mgr. Alena Tichá
13.3.2012Chlumecký pěvecký sbor zazpívá v Beuronské kapli
Po lednovém vystoupení Cirkusu Cermaque se kaple při Gymnáziu Teplice, které je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, znovu otevře veřejnosti 1. dubna. V kapli vystoupí Chlumecký pěvecký sbor.
Mgr. Alena Tichá
12.3.2012Univerzita třetího věku zahájila svou činnost
Po takřka ročních přípravách zahájila minulý týden svou činnost Univerzita třetího věku při Vyšší odborné škole a Střední škole ve Varnsdorfu, která je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje s certifikátem Páteřní škola ÚK. Studium je rozvrženo do čtyř semestrů, přičemž první semestr je zaměřen na výuku ICT.
Mgr. Alena Tichá
7.3.2012Lovosice hostily nejlepší mladé chemiky
Lovosice už podruhé přivítaly nejlepší mladé chemiky. Zájem školáků byl letos překvapivě velký. Ve srovnání s loňským ročníkem se jich zapojilo téměř jednou tolik. Soutěž si školáci poprvé vyzkoušeli loni. A už tehdy se akce setkala se značným zájmem žáků devátých tříd základních škol, pro které je také určena. Letos bylo překvapení organizátorů ještě větší.
Mgr. Alena Tichá
6.3.2012Pohár Josefa Masopusta – Ústecký kraj
Ve školním roce 2011/2012 byl spuštěn projekt Pohár Josefa Masopusta, který je realizován pod záštitou hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové. Je zaměřen na studenty středních škol. Obsahem projektu je sportovní zápolení školních týmů ve fotbale. Soutěž se hraje formou postupových turnajů na úrovni okrsků, okresů a kraje. Vítěz krajského kola získává právo účasti v mezikrajské kvalifikaci.
Mgr. Alena Tichá
1.3.2012Žáci teplické hotelovky opět zamířili na Pražský hrad
Žáci Hotelové školy Teplice, která je součástí nově vzniklého subjektu Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, Teplice, vyjeli dnes 1. března na Pražský hrad, kde budou obsluhovat českého prezidenta Václava Klause při slavnostní večeři s prezidentem Libanonu Michelem Sulajmánem.
Mgr. Alena Tichá
29.2.2012Ředitelka děčínské školy byla oficiálně uvedena do funkce
Již podesáté se v Děčíně koná seminář na téma Železniční dopravní cesta 2012, který pravidelně připravuje Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola stavební Děčín. Radní Ústeckého kraje pro oblast školství, mládeže a sportu Petr Jakubec využil této příležitosti, aby ředitelce této školy Janě Vackové předal jmenovací dekret. Tím ji oficiálně uvedl do funkce.
Mgr. Alena Tichá
16.8.2012Soutěž pro studenty: Absolventská práce Ústeckého kraje 2012
Ústecký kraj ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou ÚK a Asistenčním centrem a.s. vyhlásil již druhý ročník soutěže, do které mohou studenti posledních ročníků přihlásit své bakalářské či diplomové práce. Hlavní podmínkou je, aby práce souvisely s rozvojem Ústeckého kraje.
Mgr. Alena Tichá
28.2.2012Kraj má o dvě páteřní školy více
Další dvě střední školy si na půdě krajského úřadu převzaly prestižní certifikát Páteřní škola Ústeckého kraje. Jejich počet se rozšířil díky Hotelové škole, Obchodní akademii a Střední průmyslové škole Teplice a Gymnáziu a Střední odborné škole dr. Václava Šmejkala Ústí nad Labem. Slavnostního aktu se zúčastnil také radní pro oblast školství, mládeže a sportu Petr Jakubec.
Mgr. Alena Tichá
23.2.2012Ústecká střední škola bodovala na soutěžích
Žáci oborů Tesař a Obráběč kovů, které má ve své nabídce Střední škola stavební a technická v Ústí nad Labem, sbírali úspěchy na regionální a celostátní úrovni. Z republikového klání soutěže Tesař 2012 se reprezentanti školy probojovali do mezinárodního finále a obráběči kovů postoupili do celostátního kola soutěže Kovo Junior 2012.
Mgr. Alena Tichá
21.2.2012Vzory v pohybu tentokrát ve Finsku
Žáci, učitelé i ředitelé mezinárodních škol se zúčastnili již předposledního společného setkání v rámci projektu Vzory v pohybu. Také Vyšší odborná škola a Střední škola Varnsdorf vyslala své zástupce, tentokrát do finského města Kotka.
Mgr. Alena Tichá
6.2.2012Krajští radní ocenili aktivitu teplických žáků
Ředitele teplického gymnázia Zdeňka Bergmana a zástupce občanského sdružení Pro Arte Beuronensis Martina Hnyka dnes přijali radní pro kulturu, památkovou péči a sociální oblast Jana Ryšánková a radní pro školství, mládež a sport Petr Jakubec, aby společně jednali o budoucnosti unikátní Beuronské kaple.
Mgr. Alena Tichá
6.2.2012Závěrečná konference projektu Kompetence učitelů
Minulý týden se v Děčíně konala závěrečná konference projektu „Rozšíření kompetencí učitelů v technických oborech“ realizovaného v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Již druhá konference uvedeného projektu byla zaměřena na zástupce cílové skupiny – učitele odborných předmětů a odborného výcviku, vedoucí pracovníky středních odborných škol a zástupců firem a společností v Ústeckém kraji, kteří se na realizaci projektu podíleli.
Mgr. Alena Tichá
3.2.2012Start výuky ojedinělého projektu
Dne 1. února 2012 proběhlo na Střední škole stavební a technické v Ústí nad Labem slavnostní zahájení pilotního ověření ambiciózního projektu „Nadstavbové uplatnění ve stavebně-technických řemeslech“ Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Poskytovatelem dotace je Ústecký kraj. Již vyučení absolventi oborů Mechanik - opravář motorových vozidel (dříve Automechanik) a Instalatér se budou dál vzdělávat ve vytvořených modulech Mechanik opravář jednostopých vozidel (Motomechanik) a Alternativní energie a nové možnosti vytápění a rozvodů sítí.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 625 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 -24- 25  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Školství, mládež a tělovýchova

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém