Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Školství, mládež a tělovýchova

 

Školství, mládež a tělovýchova

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 607 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 -24- 25  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
16.8.2012Soutěž pro studenty: Absolventská práce Ústeckého kraje 2012
Ústecký kraj ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou ÚK a Asistenčním centrem a.s. vyhlásil již druhý ročník soutěže, do které mohou studenti posledních ročníků přihlásit své bakalářské či diplomové práce. Hlavní podmínkou je, aby práce souvisely s rozvojem Ústeckého kraje.
Mgr. Alena Tichá
28.2.2012Kraj má o dvě páteřní školy více
Další dvě střední školy si na půdě krajského úřadu převzaly prestižní certifikát Páteřní škola Ústeckého kraje. Jejich počet se rozšířil díky Hotelové škole, Obchodní akademii a Střední průmyslové škole Teplice a Gymnáziu a Střední odborné škole dr. Václava Šmejkala Ústí nad Labem. Slavnostního aktu se zúčastnil také radní pro oblast školství, mládeže a sportu Petr Jakubec.
Mgr. Alena Tichá
23.2.2012Ústecká střední škola bodovala na soutěžích
Žáci oborů Tesař a Obráběč kovů, které má ve své nabídce Střední škola stavební a technická v Ústí nad Labem, sbírali úspěchy na regionální a celostátní úrovni. Z republikového klání soutěže Tesař 2012 se reprezentanti školy probojovali do mezinárodního finále a obráběči kovů postoupili do celostátního kola soutěže Kovo Junior 2012.
Mgr. Alena Tichá
21.2.2012Vzory v pohybu tentokrát ve Finsku
Žáci, učitelé i ředitelé mezinárodních škol se zúčastnili již předposledního společného setkání v rámci projektu Vzory v pohybu. Také Vyšší odborná škola a Střední škola Varnsdorf vyslala své zástupce, tentokrát do finského města Kotka.
Mgr. Alena Tichá
6.2.2012Krajští radní ocenili aktivitu teplických žáků
Ředitele teplického gymnázia Zdeňka Bergmana a zástupce občanského sdružení Pro Arte Beuronensis Martina Hnyka dnes přijali radní pro kulturu, památkovou péči a sociální oblast Jana Ryšánková a radní pro školství, mládež a sport Petr Jakubec, aby společně jednali o budoucnosti unikátní Beuronské kaple.
Mgr. Alena Tichá
6.2.2012Závěrečná konference projektu Kompetence učitelů
Minulý týden se v Děčíně konala závěrečná konference projektu „Rozšíření kompetencí učitelů v technických oborech“ realizovaného v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Již druhá konference uvedeného projektu byla zaměřena na zástupce cílové skupiny – učitele odborných předmětů a odborného výcviku, vedoucí pracovníky středních odborných škol a zástupců firem a společností v Ústeckém kraji, kteří se na realizaci projektu podíleli.
Mgr. Alena Tichá
3.2.2012Start výuky ojedinělého projektu
Dne 1. února 2012 proběhlo na Střední škole stavební a technické v Ústí nad Labem slavnostní zahájení pilotního ověření ambiciózního projektu „Nadstavbové uplatnění ve stavebně-technických řemeslech“ Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Poskytovatelem dotace je Ústecký kraj. Již vyučení absolventi oborů Mechanik - opravář motorových vozidel (dříve Automechanik) a Instalatér se budou dál vzdělávat ve vytvořených modulech Mechanik opravář jednostopých vozidel (Motomechanik) a Alternativní energie a nové možnosti vytápění a rozvodů sítí.
Mgr. Alena Tichá
3.2.2012Škola Ústeckého kraje získala prestižní certifikát
Vyšší odborná škola a Střední škola Varnsdorf, která patří mezi příspěvkové organizace Ústeckého kraje, dnes slavnostně převzala na krajském úřadě certifikát ISO 9001, tedy certifikát kvality řízení, jímž se dosud pyšnily pouze dvě krajské střední školy. Předání se zúčastnil i krajský radní pro oblast školství, mládeže a sport Petr Jakubec.
Mgr. Alena Tichá
2.2.2012Učitelé o zdravém životním stylu
Ve středu 1. února se na Krajský úřad Ústeckého kraje v Ústí nad Labem sjelo 32 pedagogů z mateřských škol a základních škol z celého regionu. Chtěli se dozvědět něco více o výchově ke zdraví, ke zdravému životnímu stylu.
Mgr. Zbyněk Šebesta
27.1.2012Gymnázium v Pirně zve na Den otevřených dveří
Gymnázium Friedricha Schillera v Pirně je unikátní v tom, že nabízí českým žákům možnost studovat v němčině a zároveň se zdokonalovat i v dalších jazycích. Vše je hrazeno ze státních prostředků Česka a Německa. V pátek 3. února 2012 německé gymnázium pořádá Den otevřených dveří, kde se mohou zájemci dozvědět více informací o tomto unikátním dvojjazyčném česko-německém vzdělávacím programu.
Mgr. Alena Tichá
25.1.2012Čalounice z Litvínova-Hamru bodovaly na soutěži
Žákyně 3. ročníku oboru čalouník na Střední odborné škole v Litvínově-Hamru, Helena Barkociová a Aneta Cvoreňová, si přivezly 3. místo z prvního ročníku Mistrovství České republiky v čalounictví s mezinárodní účastí. Soutěž se konala na brněnském výstavišti v rámci Veletrhu středních škol.
Mgr. Alena Tichá
24.1.2012Konference o nových technologiích v Ústí nad Labem
Fakulta výrobních technologií a managementu ústecké univerzity pořádá již počtvrté mezinárodní konferenci, která se zabývá novými poznatky v oblasti strojírenských technologií. Zahájení odborného semináře se zúčastnil mimo jiné i radní pro oblast školství, mládeže a sport Petr Jakubec.
Mgr. Alena Tichá
17.1.2012Na krajský úřad přijeli vítězové
Hejtmanka Jana Vaňhová a radní pro oblast školství, mládež a sport Petr Jakubec osobně poděkovali studentům z litoměřického Gymnázia Josefa Jungmanna za vzornou reprezentaci Ústeckého kraje na dějepisné soutěži. Tříčlenný tým, který tvořili Lucie Bažantová, Michaela Křivánková a Jakub Sommerschuh, vyhrál na 20. ročníku 1. místo.
Mgr. Alena Tichá
17.1.2012V Ústí vznikne centrum pro stavební obory
Sloučení Gymnázia a Střední odborné školy dr. Václava Šmejkala se Střední průmyslovou školou v Ústí nad Labem k 1. 9. 2012 schválilo krajské zastupitelstvo na svém zasedání 21. prosince 2011. Nyní se ředitelé dotčených škol dohodli na osudu dvou vzdělávacích oborů, a to aplikované chemie a stavebnictví.
Mgr. Alena Tichá
16.12.2011Ústecký kraj poděkoval Truhlářům roku 2011
Jak už jsme vás již informovali na našich webových stránkách, žáci Střední školy stavební a technické v Ústí nad Labem – Jaroslav Kajzr a Daniel Brodský – získali na prestižní soutěži Truhlář roku první místo v kategorii družstev. Za vzornou reprezentaci školy a zároveň Ústeckého kraje poděkoval úspěšným učňům Oldřich Bubeníček, krajský zastupitel a předseda Výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost ZÚK.
Mgr. Alena Tichá
9.12.2011Ústecké účetní vyhrály olympiádu
Vysoká škola ekonomická v Praze uspořádala poprvé Účetní olympiádu pro žáky středních odborných škol. S nadšením se do ní zapojily i studentky Obchodní akademie v Pařížské ulici v Ústí nad Labem Nikola Horáčková, Barbora Mrázová, Kateřina Satranová, Tuyet Anh Tran Thi a Andrea Ungerová, které podporovala učitelka Blanka Babická. Dívky si vybojovaly 1. místo!
Mgr. Alena Tichá
8.12.2011Lounský školní časopis sbíral zkušenosti na soutěži
Redakce školního časopisu Echo na Střední odborné škole v Lounech, která je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, byla pozvána na finále celorepublikové soutěže školních časopisů do Brna. Jednalo se o 5. ročník, který organizuje Asociace středoškolských klubů ČR ve spolupráci s Národním informačním centrem pro mládež a Syndikátem novinářů.
Mgr. Alena Tichá
7.12.2011Zájemci o studium ve dvou jazycích na Gymnáziu v Pirně mají jedinečnou šanci
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Dům zahraničních služeb oznámily, že se uvolnila místa pro české žáky do 7., 8., 9. a 10. ročníku dvojnárodnostního dvojjazyčného česko-saského projektu realizovaného na Gymnáziu Friedricha Schillera v Pirně. Dodatečně přijatí žáci se zapojí do aktuálního školního roku 2011/2012.
Mgr. Alena Tichá
1.12.2011Školy Ústeckého kraje vyzdobily kancelář hejtmanky
Žáci dvou středních škol, které jsou příspěvkovými organizacemi Ústeckého kraje, se podíleli na vánoční výzdobě kanceláře hejtmanky Jany Vaňhové. Jedná se o výtvory Střední odborné školy Litvínov-Hamr a Střední školy zahradnické a zemědělské Děčín-Libverda. Využití tvorby žáků je další formou podpory středního vzdělávání v kraji.
Mgr. Alena Tichá
29.11.2011Truhláři roku 2011 jsou z Ústí nad Labem!
Žáci Střední školy stavební a technické v Ústí nad Labem, která je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, bodovali ve finále celorepublikové soutěže Truhlář roku 2011. V kategorii „Truhlářské práce“ na 1. místě skončili Daniel Brodský a Jaroslav Kajzr ze třídy 3Btr.
Mgr. Alena Tichá
23.11.2011Lounská škola uspořádala novinářský den
Minulý týden se žáci Střední odborné školy v Lounech, která je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, podrobněji seznámili s novinářskou profesí v rámci novinářského dne. Již ráno se všichni sešli v aule školy, kde si vyslechli přednášku šéfredaktorky Svobodného hlasu Květy Tošnerové o historii prvního porevolučního týdeníku na Lounsku a o procesu tvorby regionálních novin.
Mgr. Alena Tichá
23.11.2011Gymnázium Jateční v Ústí nad Labem má novou tělocvičnu i jídelnu
Slavnostního ukončení se včera dočkala 4. etapa rekonstrukce Gymnázia Jateční v Ústí nad Labem, která byla zahájena v únoru roku 2010. Jednalo se dle slov ředitele školy Alfréda Dytrta o nejdůležitější část, která zahrnovala výstavbu nových prostor – moderní víceúčelové tělocvičny a školní jídelny, která dosud chyběla. Za Ústecký kraj se slavnostního ceremoniálu zúčastnili radní Petr Jakubec a Jiří Šulc a zastupitelé Petr Husák a Oldřich Bubeníček.
Mgr. Alena Tichá
22.11.2011Ústecký dětský domov na Severní Terase slaví úspěch
Dětem z Dětského domova v Ústí nad Labem na Severní Terase, který je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, se podařilo počtvrté za sebou stát absolutním vítězem v rámci projektu cvičitelky Hanky Kynychové a TV Nova „Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou“. Velkého finále v Kongresovém centru Praha se o víkendu zúčastnilo na 350 dětí z 24 dětských domovů ze všech koutů republiky. Zástupci Ústeckého kraje bodovali hned v několika disciplínách.
Mgr. Alena Tichá
14.11.2011Ústecká škola zve na výstavu o kapce
Střední průmyslová škola chemická a stavební Ústí nad Labem uspořádala ve spolupráci s Ústavem fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského Akademie ČR výstavu pod názvem „Příběh kapky“. Je věnována prvnímu nositeli Nobelovy ceny akademiku Jaroslavu Heyrovskému. Zájemci ji mohou navštívit až do Vánoc.
Mgr. Alena Tichá
14.11.2011Ústecká střední škola na stránkách časopisu Rodina a škola
V podzimním vydání časopisu „Rodina a škola“ se v rámci ankety měl možnost vyjádřit mimo jiné i ředitel Střední školy stavební a technické v Ústí nad Labem Vítězslav Štefl. Jelikož redakce si vybírá ze všech škol v České republice, považuje ředitel možnost prezentovat své aktivity v tomto periodiku za velký úspěch.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 607 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 -24- 25  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Školství, mládež a tělovýchova

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém