Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Soutěž Prodavač roku opanovali chlapci. Ústecká žákyně byla nejlepší mezi třeťáky

 
Prodavač roku 2018
Zabalit správně lahev vína nebo zákusek do balicího papíru tak, aby byl zákazník spokojený, obsloužit kupujícího podle jeho představ. Nejen tyto dovednosti ukázali v praxi žáci z osmnácti středních odborných škol ze všech koutů České republiky, kteří soutěžili na Střední škole obchodu, řemesel a služeb a ZŠ v Ústí nad Labem v rámci 13. ročníku soutěže Prodavač roku. Ta se uskutečnila pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.
Tisková zpráva ze dne 9. dubna 2018
 

 
 

Každoročně se na sever Čech sjíždějí ti nejlepší budoucí prodavači, aby poměřili své síly. Z regionu se kromě pořádající školy poněkolikáté zúčastnili také žáci z teplické a děčínské školy. Letos prvně přijaly pozvání i žáci z brněnské a pražské střední odborné školy.

Žáci prvních až třetích ročníků soutěžili v disciplínách - odhad váhy, balení zboží, příprava dárkového koše, test paměti, poznávání vzorků, cizí jazyk, zbožíznalství či všeobecný test. Mezi prváky zvítězil Roman Žurek ze SOŠ a SOU obchodu a služeb, Chrudim.

V kategorii druhých ročníků bral prvenství Dominik Číž ze SŠ hotelnictví a služeb a VOŠ, p. o., Opava. Mezi třeťáky zvítězila ke spokojenosti nejen ředitele hostitelské školy Pavla Caitamla „domácí“ Anna Berestková.

Klání o nejlepšího prodavače středních škol ocenil i Petr Šmíd, náměstek hejtmana Ústeckého kraje pro školství. Podle jeho slov má tato regionální odborná soutěž smysl a mohou z ní vzejít kvalitní prodavači, kteří jsou v republice stále nedostatkovým zbožím.

01
Jedna z disciplín - odhad váhy

02

 

03
Soutěžící měli minutu na to, aby si zapamatovali zboží a poté seznam věcí napsali na papír.

04
Balení zákusků

 

 

05
Balení lahve za dozoru ředitele pořádající školy Pavla Caitamla (vpravo)

 

06
Práce s kasou.

 

07
Na ty nejúspěšnější čekaly poháry.

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 9.4.2018 / 9.4.2018 | Zveřejnit od: 9.4.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém