Správci cyklostezek na obou stranách hranic se znovu sešli, aby si vyměnili zkušenosti

001
V pořadí již dvanáctá výměna zkušeností přeshraniční spolupráce proběhla na Labské stezce ve městě Magdeburg - Schönebeck v objektu cyklomanufaktury Weltrad (výrobce městských kol). Hlavními tématy letos byly aktuální a budoucí výzvy pro cykloregiony na Labské stezce v Česku a Německu, a na obdobných stezkách v Polsku a na Slovensku. Prezentovány byly zkušenosti a Best Practice z cyklodestinací Labská stezka, cyklostezka Odra-Nisa, cyklookruh Tatrami.
Tisková zpráva ze dne 4. října 2019

Výměny zkušeností se zúčastnili zástupci Nadace partnerství, IHK Magdeburg, Ústeckého kraje, Unie komor Labe/Odra (PL) a zástupci ze Slovenska cyklookruh Tatrami.

Významnými hosty byly také ředitel odboru Průmyslu a infrastruktury IHK Magdeburg André Rummel, starosta města Schönebeck Bert Knoblauch, za společnost AbsolutGPS Leipzig Stefan Grapentin a generální konzulka ČR Drážďany Dr. Markéta Meissnerová.

Cílem výměny zkušeností bylo seznámení se stavem Labské cyklostezky a především představení nového loga, které se bude umisťovat přímo na povrch cyklostezky. Dále byla představena statistika návštěvnosti cyklostezky Labe – Elbe, výstavba, služby a aktivity na nich.

Labská stezka je evropským cykloturistickým fenoménem mezinárodního charakteru. Je vedena na území 2 států a 7 spolkových zemí v rámci Německa a 4 krajů v České republice. Z celoevropského pohledu je pak stezka součástí sítě dálkových cyklotras EuroVelo, konkrétně stezky EuroVelo č. 7 (nazývaná jako „Středoevropská“ nebo „Sluneční“ stezka) z North Cape v Norsku na Maltu.

Do Ústeckého kraje přichází jako Elberadweg a mění se na Labskou stezku č. 2. Z celkových ca 400 km na území České republiky připadá na Ústecký kraj 96 kilometrů. Je to strategicky významná páteřní cyklotrasa s obrovským potenciálem a ekonomickým přínosem pro dotčené regiony. Cílem setkání a výměny zkušeností je stále zkvalitňovat a rozvíjet poskytované služby nejen cyklistům, ale i ostatním návštěvníkům cyklostezky.

002

Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová