Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Starostové protestují proti zastavení výstavby tunelu Prackovice na dálnici D8 a navrhují vznik pracovní skupiny

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Starostové obcí ležících v okolí nedostavěného úseku dálnice D8 mezi Lovosicemi a Řehlovicemi zásadně nesouhlasí s pozastavením výstavby tunelu Prackovice.
 

 
 

 

 

 

 

 

Starostové protestují proti zastavení výstavby tunelu Prackovice na dálnici D8 a navrhují vznik pracovní skupiny

 

 

Starostové obcí ležících v okolí nedostavěného úseku dálnice D8 mezi Lovosicemi a Řehlovicemi zásadně nesouhlasí s pozastavením výstavby tunelu Prackovice. K zastavení prací by mohlo dojít v návaznosti na rozhodnutí Městského soudu v Praze, který přiznal začátkem května odkladný účinek žalobě občanského sdružení Děti Země proti vydání stavebního povolení ministerstvem dopravy pro stavbu tunelu. Starostové jsou tímto rozhodnutím znepokojeni a chtějí se bránit všemi možnými prostředky. Navrhují sestavit koordinační pracovní skupinu, která se má zabývat konkrétními problémy spojenými se stavbou úseku. Vedle toho také sepisují petici, kterou chtějí svoji nespokojenost s případným zastavením výstavby aktivně deklarovat.

 

Podle starostů vybraných obcí ležících v okolí nedostavěného úseku dálnice D8 by zastavení prací na tunelu Prackovice znamenalo odsunutí zahájení provozu na dálnici až o několik měsíců dále. „Všichni jsme počítali s tím, že k otevření úseku mezi Lovosicemi a Řehlovicemi dojde v roce 2010. Další zdržení je pro nás velmi nepříjemné,“ říká starosta obce Velemín Jiří Skalický.

 

Všechny osobní a nákladní vozy totiž projíždějí na úrovni nedostavěného úseku po alternativních komunikacích – silnici I/30 z Lovosic do Ústí nad Labem a I/8 z Lovosic do Bystřan u Teplic. Exhalace a hustý provoz ztěžují život obyvatelům podél zmíněných komunikací ležících obcí.  

 Na přetížených komunikacích dochází často k dopravním nehodám, v některých případech i smrtelnými následky. Podle aktuálních statistik zde každoročně narůstá nehodovost až o 20 procent.

 

Starostové se proto rozhodli proti možnému zastavení stavby tunelu Prackovice aktivně vystoupit. „Navrhujeme sestavení koordinační pracovní skupiny, složené ze starostů dotčených obcí, zástupce Ředitelství silnic a dálnic a také chceme do této skupiny přizvat hejtmana kraje. Skupina bude mít za úkol co nejrychleji a neefektivněji vyřešit problémy spojené s výstavbou. Zároveň jsme sepsali petici, ve které ministra dopravy a další představitele institucí činných ve věci výstavby dálnice vyzýváme k přijetí opatření, které zabrání zastavení výstavby tunelu Prackovice a dalšímu prodlužování výstavby celého chybějícího úseku dé osmičky,“ říká starosta Skalický. Doplňuje, že chce, aby komise zasedla a začala pracovat co možná nejdříve.

 

V petici starostové vyjadřují vážné znepokojení nad tímto vývojem stavby dálnice D8. Jak v dokumentu uvádějí, výstavba posledního úseku dálnice má pro celý Ústecký kraj a zejména obce, které se nacházejí na nynějších dopravních trasách do Drážďan, zásadní význam.

 

 

Podle starostů by měla být primární ochrana zdraví a životy místních obyvatel a tyto zájmy nemohou být potlačeny spekulativními domněnkami některých občanských sdružení o negativním dopadu na životní prostředí. Starostové si od petice zaslanou ministru dopravy slibují co nejrychlejší nápravu a pokračování výstavby, včetně dokončení tunelu Prackovice.


 

Připravila:  Veronika Kindlová, tisková mluvčí Ústeckého kraje

tel. 475 657 726; mob.tel 737 203 666

kindlova.veronika@kr-ustecky.cz

kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 18.6.2008 / 19.6.2008 | Zveřejnit od-do: 18.6.2008-17.7.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém