Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
ODPOVĚĎ pro Moniku Gordíkovou, MF Dnes, 28.11.2018
 

 
 

Dotaz (v původním znění):

Dobrý den, 

obracím se na primárně Vás kvůli informaci o zavedení denního provozu na takzvané Švestkové dráze.

Chci Vás požádat, zda by bylo možné mi k této věci zaslat všechny možné náležitosti (kdy by mohlo dojít k podpisu smlouvy, od kdy by se mohl denní provoz zavést a v jakém rozsahu, jaké vlaky, za jakou sumu, proč se kraj takto rozhodl atd.).

A ještě si dovoluji zeptat, zda kraj chystá nějaké další novinky na železnici či jak vypadá jednání s ministerstvem dopravy ohledně revitalizace trati mezi Lovosicemi a Teplicemi, kterou poničil sesuv.


Odpověď:

Dobrý den,

Zasílám požadované informace.

Uzavření smlouvy se společností AŽD Praha schválili radní 21. listopadu. Smlouva může být podepsána nejdříve po 6. prosinci, kdy uplyne roční notifikační lhůta. S denním provozem se počítá od prosincové změny jízdních řádů v roce 2019. Jednalo by se o 11 párů vlaků denně. Průměrný rozsah služeb v jednom roce plnění bude činit 509 629,5 vlkm. Základní cena činí 108,50 Kč. Tato cena v sobě zahrnuje i náklady na provozní vlakový personál. Výkony budou zajišťovány modernizovanými vozidly RegioSprinter, které nabízejí 65 míst k sezení, nízkopodlažnost, bezbariérově přístupné WC, velká panoramatická okna, klimatizaci, moderní audiovizuální informační systém. Smlouva se uzavírá na období 2019 – 2029. Tato trať má dlouhodobě velký turistický potenciál, který kraj podporuje objednáním turistické víkendové dopravy. Po celkové rekonstrukci trati, kdy se značně zrychlila, lze předpokládat, že bude funkční pro využití v rámci běžné dopravní obslužnosti, kdy propojí přímo Most, Lovosice a Litoměřice.

Na železničních linkách DÚK v Ústeckém kraji od 9. prosince čeká více změn. Dochází k přečíslování hned několika linek. Linka U15 Chomutov – Cranzahl bude nově T7  a linka U25 Most/Ústí n. L. – Moldava bude nově T8. Změna vychází z převažujícího turistického charakteru těchto linek. Linka U24 Litvínov – Teplice/Ústí n. L. bude U3, aby se číselně přiblížila k ostatním linkám v uzlu Ústí nad Labem. Nově se tedy na zdejším hlavním nádraží budou objevovat linky U1, U3, U4 a U5. V turistické sezoně 2019 bude rozšířen provoz linky T1 Česká Kamenice – Kamenický Šenov v období od 3. 6. do 30. 9. o spoj s odjezdem z České Kamenice v 17:15, zpět z Kamenického Šenova se bude vracet v 18:25. Navíc v období letních školních prázdnin bude linka na rozdíl od zbývajících turistických motoráčků DÚK v provozu denně. Nově bude rozšířen provoz na lince R15 mezi Ústím a Libercem. Cestující budou mít možnost využít mezi Ústí nad Labem a Benešovem nad Ploučnicí tři nové vlaky kategorie R. První bude odjíždět z Ústí v pracovní dny a sobotu v 5:27. Druhý vlak v pracovní dny a sobotu z Benešova do Ústí v 5:59. Třetí vlak pak bude odjíždět z Benešova do Ústí ve 21:54. Od jara 2019 dojde ke změně řazení vlaku RE20 , který nese název „Letní kometa“. Přímý osobní vlak Ústí nad Labem – Děčín – Bad Schandau – Dresden (a opačně), který byl doposud složen pouze z vozů k sezení, bude mít v příští sezoně řazen vůz uzpůsobený pro přepravu jízdních kol s kapacitou 23 míst. Bude tak možné mnohem pohodlněji cestovat s jízdním kolem do Bad Schandau nebo Drážďan a snadno se tak dostat na mezinárodní labskou cyklostezku č. 2 nebo do Saského Švýcarska.

Co se týká trati poničené sesuvem, v listopadu proběhlo jednání mezi SŽDC a Ústeckým krajem a došlo k domluvě na tom, že bude upraven projekt tak, aby řešil jen sanaci trati po sesuvu. Kraj se k tomu ještě vyjádří a následně (předpokládáme na jaře) bude celý projekt předložen do komise ministerstva dopravy. Ústecký kraj počítá do budoucna s objednávkou dopravy na této trati.


Připravila:

Mgr. Magdalena Fraňková

Kancelář hejtmana

tisková mluvčí pro oblast dopravy

Krajský úřad Ústeckého kraje

Velká Hradební 3118/48

400 02 Ústí nad Labem

tel.:     +420 475 657 788

e-mail: frankova.m@kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 28.12.2018 / 28.12.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém