Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Svět vědy se opět představil středoškolákům na Fakultě životního prostředí UJEP

 
foto
Letos se opět v Ústí nad Labem konala tzv. intenzivní škola na Fakultě životního prostředí UJEP. Jedná se o projekt Ústavu informatiky AV ČR „Vědci do středních škol 2016“, který přibližuje studentům středních škol a jejich pedagogům svět vědy prostřednictvím třídenních setkání s předními českými odborníky z mnoha různých oborů.
 

 
 

Přítomné posluchače a hosty přivítal na úvod děkan fakulty Martin Neruda. Více než 70 studentů si s učiteli ze středních škol Ústeckého a Karlovarského kraje vyslechlo přednášky kriminalisty prof. Jiřího Strause, genetika dr. Jana Pačese, chemika dr. Michaela Londesborougha, historika prof. Petra Piťhy a dalších vědeckých osobností.

 

Nechyběla také přednáška vedoucího projektu Romana Nerudy, odborníka na umělou inteligenci. Zajímavé přednášky doplnily velmi živé diskuse. Součástí intenzivního programu byla návštěva Střekovské přehrady, kde si studenti prohlédli zdymadlo a dozvěděli se spoustu zajímavostí z historie i současného provozu této technické památky. Druhá intenzivní škola tohoto projektu se bude konat v listopadu v Jihlavě.

 

Podrobné informace o všech akcích je možné sledovat na stránkách www.100vedcu.cz Realizace projektu je hrazena z prostředků MŠMT.

foto
Pro studenty byla připravena řada zajímavých přednášek

foto
Nechyběly ani živé diskuse

foto

foto

foto
Prohlídka Střekovského zdymadla

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 6.5.2016 / 6.5.2016

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém