Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > Circ Use

Tisková zpráva Kulatý stůl na téma nadmístního plánování

„Náš právní rámec (silné postavení našich samospráv, stavební zákon, financování obcí atd.) ale i programy strukturálních fondů minulých let cílené na samosprávy, převážně podporovaly rozvojové aktivity zaměřené na jednotlivé obce. Obce mezi sebou tvrdě soutěžily a dodnes soutěží o rozvojové aktivity a podbízejí se všemožnými způsoby nejen potencionálním investorům ale i různým zdrojům financování. Výsledkem často bývá plýtvání prostředky na všeliké nerealizované záměry a studie a zmařené naděje na smysluplný rozvoj.

Tisková zpráva shrnuje konstatování k současnému stavu zacházení s územím, a to především aktéry ve veřejném sektoru. Více si přečetěte v přiložené zprávě.

Zodpovídá: Ing. Pavel Hajšman
Vytvořeno / změněno: 15.4.2013 / 15.4.2013