Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > ECOS4IN > Publicita

Odkazy

Projekt mezinárodní spolupráce ECOS4IN podpoří regionální inovační kapacity ve Střední Evropě.

Implementace mezinárodního projektu ECOS4IN (Přeshraniční ekosystém pro Průmysl 4.0), na kterém se podílí 7 zahraničních partnerů, odstartovala v dubnu roku 2019 a bude ukončena v březnu roku 2022.

Čtvrtá průmyslová revoluce je nevyhnutelná a ovlivní všechna průmyslová odvětví. To, jaké dopady bude mít Průmysl 4.0 na regiony, závisí na jejich připravenosti reagovat na změny, osvojit si je a přijmout je. Projekt ECOS4IN podporuje udržitelnou spolupráci aktérů inovačních systémů s cílem posílit a připravit regionální inovační kapacity Střední Evropy na tyto změny.

Projekt bude zahájen podrobnou analýzou současné situace implementace Průmyslu 4.0 a vytvořením nástroje „znalostní báze ECOS4IN“, která bude využita při pilotním testování, které umožní cílovým skupinám se lépe orientovat v problematice Průmyslu 4.0. Informace získané analýzou budou použity pro vytvoření modelu ekosystému podle regionálních podmínek a kontextu.  V poslední fázi projektu partneři zpracují akční plány pro všechny zúčastněné partnerské regiony. Projekt tak připraví relevantní materiály pro budoucí revize regionálních inovačních strategií.

Zahajovací meeting projektu pořádal vedoucí partner projektu Ústecký kraj ve dnech 27. až 29. května 2019 v Ústí nad Labem, v České republice. Tento meeting poskytl kromě prvního osobního setkání také příležitost upřesnit tříletý časový rozvrh projektu, naplánovat první projektové aktivity a rozdělit úkoly mezi partnery.

Údaje o projektu:

• Celkové náklady projektu: 1,4 mil €
  • Z toho část financovaná z EFRR: 1,2 mil €
  • Doba trvání projektu: 1. 4. 2019 – 31. 3. 2022

Partneři:

• Ústecký kraj – Česká republika (vedoucí partner projektu)
  • Cà Foscari University of VeniceItálie
  • Business Upper Austria – Rakousko
  • Koprivnica Enter Ltd. – Chorvatsko
  • GIACOMO BRODOLINI FOUNDATION – Itálie
  • Małopolska Regional Development Agency - Polsko

team