Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Tisková zpráva z 92. jednání Rady Ústeckého kraje ve III. volebním období

 
Tato zpráva má pouze informativní charakter
 

 
 

Založení obchodní společnosti se Statutárním městem Ústí nad Labem – Severočeské divadlo s.r.o.

 

Rada Ústeckého kraje projednávala možnost pomoci Severočeskému divadlu opery a baletu, příspěvkové organizace města Ústí nad Labem. Jednou z možností je založení společnosti s ručením omezeným Severočeské divadlo s.r.o., která by nadále zajišťovala činnost divadla a byla by důstojným pokračovatelem v kulturním odkazu. Celkové schéma navrhované společnosti s ručením omezením je postaveno na zásadě shodných práv zakladatelů, tedy jak Statutárního města Ústí nad Labem, tak Ústeckého kraje.

Rada kraje tento záměr vzala na vědomí, rozhodovat o něm bude Zastupitelstvo Ústeckého kraje.

 

 

Zvýšení příspěvku zřizovatele na provoz – oblast školství

 

Rada kraje souhlasila se zvýšením příspěvku zřizovatele na provoz pro rok 2011 pro 14 příspěvkových organizace z oblasti školství. Celkem bude příspěvek navýšen o 2 195 000,- Kč, a to např. na instalaci nového alarmu a rozvodů internetu, na dovybavení nových kabinetů u tělocvičny, na vybavení kmenové učebny či na nákup softwarových licencí.

 

 

Sloučení příspěvkových organizací zřizovaných Ústeckým krajem

 

Rada doporučila zastupitelstvu revokovat usnesení č. 39/23Z/2011 v části A)4, A)5 a A)9 a usnesení č. 37/24Z/2011 v části A5) a A)6.

 

Návrh je výsledkem závěrů jednání představitelů kraje ke slučování škol. Z důvodů změny přístupu MŠMT k problematice dalšího rozvoje čtyřletých a víceletých gymnázií, možného zavedení povinných přijímacích zkoušek v gymnáziích a připravované změny systému financování školství ze státního rozpočtu od 1. ledna 2013 je doporučeno zastupitelstvu revokovat rozhodnutí ve věci gymnázií s tím, že další rozhodnutí budou přijata po vyjasnění všech podmínek další existence gymnázií.

 

Revokování jsou zamýšlena v případech sloučení Gymnázia Roudnice nad Labem s Gymnáziem Josefa Jungmanna, Litoměřice, Gymnázia Lovosice se Střední odbornou školou technickou a zahradnickou Lovosice, Gymnázia Rumburk se Střední zdravotnickou školou a Obchodní akademií Rumburk, Gymnázia a Střední odborné školy Klášterec nad Ohří se Střední odbornou školou služeb a Středním odborným učilištěm Kadaň a Střední průmyslovou školou stavební a Obchodní akademií Kadaň a Gymnáziem Kadaň, Gymnázia Děčín s Evropskou obchodní akademií Děčín.

 

O revokaci bude rozhodovat Zastupitelstvo Ústeckého kraje 21. prosince 2011.

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 8.12.2011 / 8.12.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém