Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4823 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 166 167 168 169 -170- 171 172 173 174 ... 193  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
27.9.2010Setkání s finalistkou soutěže MISS JUNIOR 2010
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová se dnes setkala s finalistkou Miss Junior 2010 z Ústeckého kraje Gabrielou Brožíkovou (Roudnice n. L., 19 let), která je současně krajskou vítězkou v této soutěži.Slavnostní ceremoniál vyhlašování vítězek 11. ročníku celostátní soutěže se uskuteční dne 12. října 2010 v Praze.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.9.2010Mostecká Cena Zimní královny Ústeckého kraje
Sobotní deštivé odpoledne patřilo na Hipodromu Most dalším dostihům, hlavní závod vyhrála klisna Rabbit Motivator s žokejem R. Koplíkem. Letošní dostihovou sezónu uzavře na mosteckém závodišti 16. října Českomoravská cena.
Mgr. Zbyněk Šebesta
24.9.2010Nádraží ČD v Klášterci po rekonstrukci
Obyvatelé Klášterce nad Ohří dostali dnes oficiálně do užívání zrekonstruované vlakové nádraží. Opravený objekt významně zlepší kulturu cestování v této části Ústeckého kraje. Úprav za 14 milionů korun se dočkaly veřejné i služební prostory.
Mgr. Zbyněk Šebesta
24.9.2010Finanční dar Ústeckého kraje kadaňským seniorům
Celkem sedmadvaceti zařízením, která poskytují pobytové služby našim seniorům a která zřizují města nebo jiné subjekty, poskytl Ústecký kraj ze svého rozpočtu téměř 13,5 mil. Kč v rámci programu. „Podpora zkvalitnění péče o seniory v pobytových zařízeních na území Ústeckého kraje v roce 2010“
Mgr. Zbyněk Šebesta
24.9.2010Workshop k projektu Montanregion na hradě v Krupce
Vybrané památky Krušnohoří do UNESCO – to bylo téma workshopu, který proběhl dne 23. 9. 2010 v Krupce. V první podzimní den se na místní hrad sjeli projektoví partneři s řadou hostů. V rámci programu přeshraniční spolupráce Cíl 3, mezi Českou republikou s Svobodným státem Sasko, byl slavnostně zahájen projekt „Středoevropská kulturní krajina Montanregion Erzgebirge / Krušnohoří – cesta ke světovému dědictví UNESCO“.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.9.2010Bruselskou komisi ENVE pozvala hejtmanka k navštěvě Ústeckého kraje
Dne 22.9. 2010 se v Bruselu uskutečnilo 5. zasedání komise ENVE, tj. Komise Výboru regionů pro životní prostředí, energetiku a výzkum, kterého se jako řádná členka Výboru regionů účastnila i hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová. Kromě paní hejtmanky zastupují Českou republiku v komisi ENVE také hejtman Libereckého kraje S. Eichler a J. Bytel a P. Bém, kteří byli nominováni za Svaz měst a obcí ČR.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.9.2010OZNÁMENÍ krajské rady osob se zdravotním postižením
Ústecká krajská rada osob se zdravotním postižením oznamuje, že se regionální pracoviště Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) přestěhovalo a nyní sídlí na adrese: Mírové náměstí 3097/37, 400 01 Ústí nad Labem (budova PB centrum, 6. patro, kancelář 610).
Kontakty: e-mail: usti.nl@nrzp.cz; http:\\www.nrzp.cz
Jaroslav Slavík - předseda Ústecké krajské rady osob se zdravotním postižením, gsm: 736 105 447
PhDr. Pavla Radová - poradna NRZP, telefon: 475 208 661
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.9.2010Kapela z Ústavu sociální péče v Háji je v celostátním finále
Radní Ústeckého kraje pro oblast sociálních věcí Jana Ryšánková se zúčastnila již sedmého ročníku Hájského kohouta, festivalu tvořivosti, který se již tradičně koná v Ústavu sociální péče v Háji u Duchcova, příspěvkové organizaci Ústeckého kraje.
Mgr. Alena Tichá
22.9.2010Předání osobních alarmů v rámci programu prevence kriminality
V rámci projektu „Ochrana seniorů a dalších ohrožených skupin obyvatel Ústeckého kraje“, který společně realizují Ústecký kraj a Policie ČR, kraj pořídil 4 350 osobních alarmů pro seniory. Alarmy dnes převzal ředitel Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje brig. gen. JUDr. Jiří Vorálek od radní Ústeckého kraje Jany Ryšánkové.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.9.2010Ústecký kraj bude ještě více spolupracovat se Svazem seniorů ČR
Slavnostní krajské setkání Svazu důchodců České republiky v Litvínově mělo na programu významný akt – podepsání Dohody o spolupráci mezi Ústeckým krajem a Radou seniorů České republiky. Na akci proto nechyběli zástupci kraje radní Jana Ryšánková a zastupitel a předseda sociálního výboru ZÚK Petr Husák.
Mgr. Alena Tichá
22.9.2010Dopravní obslužnost 2010 aneb seminář o dopravě potřetí
Pod záštitou hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové proběhl na krajském úřadě již třetí ročník semináře k tématu veřejné dopravy. Seminář pořádá pravidelně oddělní dopravní obslužnosti jako příspěvek Ústeckého kraje k „Evropskému týdnu mobility“
Mgr. Magdalena Hanáčková
20.9.2010Krajští radní podpořili Tour de Labe handicap, přivezli si kola
Tour de Labe handicap včera ukončila svou cestu podél řeky Labe. Labská stezka účastníky zavedla i do Ústeckého kraje. Hned v Roudnici nad Labem je proto v pondělí přivítali členové Rady Ústeckého kraje – Jana Ryšánková a Petr Jakubec.
Mgr. Alena Tichá
21.9.2010Hejtmanský den v Mostě
Další ze série hejtmanských dnů se uskutečnil 21. září 2010 v Mostě.
Mgr. Magdalena Hanáčková
20.9.2010Zástupci kraje jednali v Republice srbské
Zástupci Ústeckého kraje se minulý týden vydali do Republiky srbské, aby v zemi pokračovali v jednáních, která mají nastolit konkrétní podobu vzájemné spolupráce. V čele krajské delegace stál zastupitel ÚK, poslanec Parlamentu ČR a předseda Výboru pro zahraniční vztahy Zastupitelstva Ústeckého kraje Jaroslav Foldyna.
Mgr. Alena Tichá
20.9.2010Ústecký kraj nabízí středoškolákům dvě možnosti, jak získat stipendia
Ústecký kraj patří dlouhodobě k regionům, kde je vysoká nezaměstnanost. Jednou z možností k jejímu snižování je motivovat a podporovat žáky, aby se rozhodli studovat obor, jehož absolventi najdou uplatnění na trhu práce snadněji. Jedná se především o učební řemeslnické obory: čalouník, instalatér, klempíř, obkladač, pokrývač, tesař, řezník – uzenář, zámečník/strojní mechanik, zedník a aplikovaná chemie. Vedle toho mohou žáci jakýchkoli oborů čerpat také příspěvek na dojíždění do školy. V obou případech ale musí splnit předepsané podmínky.
Mgr. Alena Tichá
20.9.2010Hejtmanka se setká se starosty Mostecka
Další ze série hejtmanských dní proběhne již zítra, v úterý 21. září 2010 od 10 hodin v malém salonku hotelu Cascade v Mostě
Mgr. Magdalena Hanáčková
17.9.2010Jak předcházet chybám při tvorbě školních vzdělávacích programů
Dne 15.9.2010 uspořádalo Regionální konzultační centrum Ústeckého kraje při Centru uznávání a celoživotního učení Ústeckého kraje o.p.s. (CUCU ÚK) na půdě Vyšší odborné školy obalové techniky a Střední škole ve Štětí seminář k problematice školních vzdělávacích programů,
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.9.2010Českokamenický dětský domov má po rekonstrukci moderní prostory
Dětský domov Země dětí v České Kamenici, příspěvková organizace Ústeckého kraje, získal během rozsáhlé rekonstrukce svých prostor modernější zázemí. Slavnostního ukončení stavebních prací se v pátek zúčastnili i zástupci Ústeckého kraje – radní pro školství, mládež a sport Petr Jakubec a člen zastupitelstva Oldřich Bubeníček.
Mgr. Alena Tichá
17.9.2010Zahrada Čech: vyhlášeny nejlepší potravinářské výrobky Ústeckého kraje
V pátek 17. září dopoledne byl zahájen už čtyřiatřicátý ročník veletrhu Zahrada Čech zahájen na litoměřickém výstavišti.
Mgr. Magdalena Hanáčková
17.9.2010Čtvrtá konference iniciativy STOP PRACH
Za účasti hejtmanky Jany Vaňhové, představitelů Severočeských dolů, a.s., starostů obcí ze sousedství Lomu Bílina a dalších členů iniciativy STOP PRACH se uskutečnilo již čtvrté pracovní jednání o akčních plánech ke snižování prašnosti. Nejen z bílinského lomu, ale také z ostatních zdrojů, tzv. pozadí.
Mgr. Zbyněk Šebesta
14.9.2010Pomoc po povodních už poskytli firmy, kraje i jednotlivci
Kvůli srpnovým bleskovým povodním zřídil Ústecký kraj speciální povodňové konto, na které mohou zájemci posílat své finanční příspěvky až do konce října letošního roku. Zatím se v rámci veřejné sbírky a na běžném účtu Ústeckého kraje vybralo k dnešnímu dni dohromady více než 3,8 milionu korun.
Mgr. Alena Tichá
17.9.2010Vesele dovádělo 8 000 návštěvníků
V rámci aktivit Mezinárodního roku biodiverzity Ústecký kraj ve spolupráci se společností Ekokom, připravil čtyřhodinový komponovaný program Loučíme se s prázdninami a potkáme se s přírodou aneb „Veselé dovádění vezeme Vám za třídění“.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.9.2010Tour de Labe handicap dorazí v pondělí do Ústeckého kraje
Tour de Labe handicap je akce, která se koná při příležitosti Evropského týdne mobility a Dne bez aut. Letošním cílem závodu je mimo jiné zmapovat bariéry, se kterými se mohou lidé na vozíku setkat na Labské stezce. Výprava zahájila svou cestu 14. září u pramene řeky Labe na Labské boudě. A brzy dorazí také do Ústeckého kraje.
Mgr. Alena Tichá
16.9.2010Veletrh komunitárních programů
O zpracování projektů, jejich předkládání do jednotlivých komunitárních programů s cílem získat pro ně peníze z Evropské unie jednali dnes v konferenčním sálu krajského úřadu zástupci měst, neziskových organizací, občanských sdružení, škol a institucí z Ústeckého kraje a z mnohých dalších subjektů.
Mgr. Magdalena Hanáčková
16.9.2010Nejlepší Potravina a Výrobek kraje na Zahradě Čech 2010
S nejlepšími potravinami a potravinářskými výrobky Ústeckého kraje pro rok 2010, které byly vyhodnoceny v rámci dvou stejnojmenných soutěží, jsme vás již dříve seznámili na našich webových stránkách i v Krajských novinách Ústeckého kraje. Oficiální předání plaket, certifikátů a cen hejtmankou Ústeckého kraje Janou Vaňhovou a dalšími představiteli kraje proběhne v pátek 17. září ve 12.30 h. v amfiteátru výstaviště Zahrada Čech v Litoměřicích. Oceněny budou potraviny v šesti a výrobky v devíti kategoriích (z 11 vyhlášených).
Mgr. Zbyněk Šebesta

Zobrazeno je 25 z celkem 4823 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 166 167 168 169 -170- 171 172 173 174 ... 193  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém