Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4822 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 169 170 171 172 -173- 174 175 176 177 ... 193  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
18.8.2010Hejtmanka požádala firmy nejen v Ústeckém kraji o příspěvky na povodně
Osobním dopisem vyzvala hejtmanka Jana Vaňhová téměř tisícovku firem a společností nejen v Ústeckém kraji, ale v celé České republice, aby se připojily k pomoci lidem, které nedávno postihla blesková povodeň. Kraj už zřídil i veřejnou sbírku, kam mohou všichni, kteří chtějí, posílat své finanční dary.
Mgr. Alena Tichá
18.8.2010Soud zamítl žalobu Dětí Země kvůli stavbě na D8
Pražský městský soud zamítl žalobu Dětí Země - Klubu za udržitelnou dopravu na ministerstvo dopravy. Stavební povolení na stavbu mostu Oparno přes Oparenské údolí v úseku mezi Lovosicemi a Řehlovicemi na Ústecku je platné.
Mgr. Magdalena Hanáčková
17.8.2010Kytlice mají nový provizorní most
Po nedávných povodních byl v úterý 17. srpna v půl třetí odpoledne předán první provizorní most v Ústeckém kraji . V Kytlicích na Děčínsku jej dokončili specialisté ze 153. ženijního praporu v Olomouci v součinnosti s krajským vojenským velitelstvím. Při dokončení a slavnostním zprovoznění byla samozřejmě také i hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.8.2010Pracovníci krizového řízení pomohli vyřešit další problém lidí postižených bleskovou povodní
Útvar krizového řízení Ústeckého kraje, který se v současnosti naplno věnuje řešení situace po bleskových povodních z minulého víkendu, pomohl vyřešit další z mnoha problémů. Týkal se zaneseného potoka na soukromém pozemku manželů Jaroslava a Růženy Kubových ve Velkém Šenově.
Mgr. Alena Tichá
17.8.2010Náměstek ministra pro místní rozvoj představil postup řešení povodňových škod
Za hejtmankou Ústeckého kraje Janou Vaňhovou přijeli v úterý náměstek Michal Janeba a vrchní ředitel sekce regionální politiky Jiří Vačkář z Ministerstva pro místní rozvoj ČR, aby společně předložili své plány na řešení situace obcí a měst postižené letošními povodněmi.
Mgr. Alena Tichá
16.8.2010Víkendové bouřky způsobily drobné škody
Na dnešním zasedání krizového štábu Ústeckého kraje, který se v průběhu vyhlášeného stavu nebezpečí sešel již počtvrté, informoval zástupce hasičského záchranného sboru o škodách způsobených nočními bouřkami.
Mgr. Magdalena Hanáčková
16.8.2010Plavba po povodních opět ožila
Po povodních už se vrací na Labe pravidelná lodní doprava.
Mgr. Magdalena Hanáčková
16.8.2010Ústecký kraj opět pomůže studentům přijatým na technické vysoké školy
Již potřetí za sebou připravil Ústecký kraj speciální kurz pro absolventy středních škol, kteří byli přijatí na vysoké školy technického zaměření. Díky němu se studenti s předstihem dozví, co je čeká a v čem mají mezery v matematice a fyzice, se kterými by mohli mít v 1. ročníku na vysoké škole problémy.
Mgr. Alena Tichá
15.8.2010Ústecký kraj stále pomáhá obcím zasaženým povodněmi
Ve své práci na odstraňování následků povodní pokračovali celý víkend pracovníci krizového řízení Krajského úřadu Ústeckého kraje.
Mgr. Magdalena Hanáčková
15.8.2010Armáda začne stavět první tři provizorní mosty
Mezi 146 zničenými nebo poškozenými mosty, mostky a lávkami na území Ústeckého kraje byly i hřenský, kytlický a most v Povrlech - Lužci. Tyto tři se budou už po tomto víkendu stavět, a to díky Armádě ČR.
Mgr. Zbyněk Šebesta
13.8.2010Zpráva o stavu Děčínska – týden po povodních
V pátek v odpoledních hodinách se opět sešel krizový štáb Ústeckého kraje, aby projednal aktuální stav na území, kde stále od soboty 7. srpna platí stav nebezpečí. Členové štábu se zabývali všemi oblastmi důležitými pro krizové řízení. Ústecký kraj poslal dnes žádost na ministerstvo financí o úhradu prvotních nákladů ve výši 100 450 000 korun.
Mgr. Magdalena Hanáčková
13.8.2010Povodně 2010: Finanční dary přijímá pokladna krajského úřadu již od tohoto víkendu!
V pondělí 16. 8. bude na tomto místě zveřejněno číslo účtu, který bude jako veřejná sbírka shromažďovat finanční příspěvky od všech, kteří chtějí přispět bezhotovostní platbou na likvidaci následků letních povodní na Děčínsku. Už od zítřka lze ale předat dar v pokladně krajského úřadu.
Mgr. Zbyněk Šebesta
13.8.2010Dálnice D8 dostala od ministerstva dopravy zelenou, stavba bude pokračovat
Ministerstvo dopravy dnes uveřejnilo seznam staveb, u kterých dojde k přerušení stavebních prací kvůli úsporným opatřením ve fondu dopravní infrastruktury. Stavba dálnice D8 by měla pokračovat. V roce 2011 vyčlenilo ministerstvo finanční prostředky na výstavbu mimoúrovňových křižovatek Lovosice a Bílinka.
Mgr. Magdalena Hanáčková
13.8.2010Ústecký kraj sčítá škody
Ústecký kraj se už týden vypořádává s následky povodně, která udeřila 7.srpna. Od téhož dne také platí na území okresu Děčín stav nebezpečí. Letos už se jedná o druhou povodeň na území Děčínska. Představitelé kraje, obcí i složky integrovaného záchranného systému perfektně zvládají odstraňování následků povodní.
Mgr. Magdalena Hanáčková
13.8.2010Ministr R. John na pracovní návštěvě našeho kraje
Na hejtmanství, do operačního střediska HZS Ústeckého kraje a do nejpostiženější obce srpnovými povodněmi -Hřenska - zavítal ve čtvrtek odpoledne ministr vnitra Nečasovy vlády Radek John. Hejtmanka Jana Vaňhová jej seznámila s organizací odklízecích prací, humanitární činností kraje a podobně.
Mgr. Zbyněk Šebesta
12.8.2010Zástupci armády přijeli za hejtmankou podpořit Ústecký kraj
Hejtmanka Jana Vaňhová přijala ve středu 11. srpna zástupce Armády České republiky, kteří přijeli podpořit Ústecký kraj v boji s následky po víkendových bleskových povodních. Ty především na Děčínsku zanechaly spoušť a intenzivně se tam pracuje na úklidu a zjišťování škod.
Mgr. Alena Tichá
12.8.2010Kraj zná své nejlepší potraviny a výrobky roku 2010
Letošní třetí ročník soutěže O nejlepší regionální výrobek Ústeckého kraje – Kraje Přemysla Oráče roku 2010 už zná své vítěze. Jejím hlavním cílem je propagace regionálních výrobků, které pomáhají udržovat místní tradice, zvyšují povědomí o produktech mezi obyvateli a turisty, přispívají k podpoře zaměstnanosti a ekonomického růstu. Letos poprvé pak má soutěž novou doprovodnou část – výrobci mohli bojovat o značku Regionální potravina Ústeckého kraje roku.
Mgr. Alena Tichá
11.8.2010Hřensko: Jana Vaňhová ocenila práci lidí při likvidaci škod z povodní
V těchto dnech pracují ve Hřensku na odstraňování prvotních škod desítky lidí. Jsou mezi nimi specialisté z Hasičského záchranného sboru ÚK, odborníci z HZS Hlučín, Armáda ČR dala zatím k dispozici šestnáct vojáků z ženijního praporu Rakovník. Je tu i padesát dobrovolných hasičů...
Mgr. Zbyněk Šebesta
11.8.2010Celospolečenské ztráty za nedokončenou dálnici D8 činí ročně 677 milionů Kč
Zhruba 677 milionů Kč za rok činí celospolečenské ztráty za nedokončený šestnácti kilometrový úsek dálnice D8 mezi Lovosicemi a Řehlovicemi. To je jeden z hlavní závěrů znaleckého posudku, který letos v květnu vypracovala Stavební fakulta ČVUT (České vysoké učení technické) v Praze.
Mgr. Magdalena Hanáčková
10.8.2010Informace o postupu řízení v případě GRG Investment a.s.
Informace o průběhu správního řízení, které zahájil Krajský úřad Ústeckého kraje dne 28. 6. 2010 v návaznosti na červnový požár skladu odpadních pneumatik v Tušimicích s provozovatelem zařízení na zpracování pneumatik, v jehož prostoru k požáru došlo.
Mgr. Magdalena Hanáčková
9.8.2010Informace pro občany – dávky pomoci v hmotné nouzi postiženým povodní
Občanům Ústeckého kraje poskytujeme informace ze sociální oblasti, které by měly sloužit k usnadnění orientace těch, kteří již byli nebo mohou být přímo či nepřímo postiženi povodněmi v České republice. Jedná se o souhrnnou informaci o dávkách pomoci v hmotné nouzi souvisejících s povodněmi a mimořádnými událostmi.
Mgr. Magdalena Hanáčková
9.8.2010Na MS juniorů ve veslování v Račicích nejlépe dopadla německá výprava
Juniorské mistrovství světa ve veslování 2010 se odehrálo od 4. do 8. srpna ve Sportcentru Račice pod záštitou hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové. Poslední den, kdy se rozdávaly medaile za nejlepší výkony, se akce zúčastnil také náměstek hejtmanky Arno Fišera. Nejlépe dopadla výprava z Německa.
Mgr. Alena Tichá
9.8.2010Fotogalerie - Povodně 7. - 8. srpna
Obce na Děčínsku postihla povodeň. Situaci v terénu byla obhlédnout také hejtmanka Jana Vaňhová a náměstci Pavel Kouda a Arno Fišera.
Mgr. Magdalena Hanáčková
8.8.2010Krizový štáb jednal o řešení následků povodní
Na večerním zasedání krizového štábu Ústeckého kraje se jednalo o řešení následků povodní na Děčínsku. Prvotní náklady na odstraňování škod na majetku obcí a kraje se momentálně odhadují do výše 100 milionů korun.
Mgr. Magdalena Hanáčková
8.8.2010Povodně na Děčínsku, 2. den – rekapitulace z krizového štábu
V neděli v podvečer zasedl na Krajském úřadu Ústeckého kraje krizový štáb. Jeho členové podali aktuální informace o stavu v jednotlivých obcích.
Mgr. Magdalena Hanáčková

Zobrazeno je 25 z celkem 4822 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 169 170 171 172 -173- 174 175 176 177 ... 193  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém