Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4826 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 170 171 172 173 -174- 175 176 177 178 ... 194  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
9.8.2010Na MS juniorů ve veslování v Račicích nejlépe dopadla německá výprava
Juniorské mistrovství světa ve veslování 2010 se odehrálo od 4. do 8. srpna ve Sportcentru Račice pod záštitou hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové. Poslední den, kdy se rozdávaly medaile za nejlepší výkony, se akce zúčastnil také náměstek hejtmanky Arno Fišera. Nejlépe dopadla výprava z Německa.
Mgr. Alena Tichá
9.8.2010Fotogalerie - Povodně 7. - 8. srpna
Obce na Děčínsku postihla povodeň. Situaci v terénu byla obhlédnout také hejtmanka Jana Vaňhová a náměstci Pavel Kouda a Arno Fišera.
Mgr. Magdalena Hanáčková
8.8.2010Krizový štáb jednal o řešení následků povodní
Na večerním zasedání krizového štábu Ústeckého kraje se jednalo o řešení následků povodní na Děčínsku. Prvotní náklady na odstraňování škod na majetku obcí a kraje se momentálně odhadují do výše 100 milionů korun.
Mgr. Magdalena Hanáčková
8.8.2010Povodně na Děčínsku, 2. den – rekapitulace z krizového štábu
V neděli v podvečer zasedl na Krajském úřadu Ústeckého kraje krizový štáb. Jeho členové podali aktuální informace o stavu v jednotlivých obcích.
Mgr. Magdalena Hanáčková
7.8.2010Ústecký kraj vyhlašuje stav nebezpečí pro okres Děčín
Povodňová komise dnes na zasedání v 17 hodin doporučila Bezpečnostní radě Ústeckého kraje vyhlášení stavu nebezpečí pro území bývalého okresu Děčín.
Mgr. Magdalena Hanáčková
7.8.2010Povodně v Ústeckém kraji - v 17 hodin zasedá krizový štáb
V Ústeckém kraji vytrvale prší od včerejšího dopoledne. Řeka Kamenice už hlásí třetí povodňový stupeň. Mimořádná bezpečnostní rada a krizový štáb zasedají od 17 hodin na Krajském úřadě.
Mgr. Magdalena Hanáčková
6.8.2010Ministr dopravy Bárta v Ústeckém kraji: Mým cílem je, aby každá ušetřená koruna končila na silnicích
Ministr dopravy Vít Bárta dnes uskutečnil avizovanou návštěvu Ústeckého kraje s prohlídkou rozestavěné dálnice D8. Ta momentálně figuruje na seznamu staveb ohrožených nedostatkem financí. Ústecký kraj v čele s hejtmankou Vaňhovou a starostové dotčených obcí proto bojují za její dostavbu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
5.8.2010Ústecký kraj nepochybil v rozhodování o územním rozhodnutí pro dálnici D8
Krajský soud v Ústí nad Labem zrušil územní rozhodnutí o umístění stavby dálnice D8 – úsek Lovosice – Řehlovice. Důvodem zrušení územního rozhodnutí je různý výklad zákona o ochraně přírody a krajiny, nikoliv nedodržení zákona z důvodu nedbalosti úředníků Krajského úřadu Ústeckého kraje či Městského úřadu Lovosice.
Mgr. Magdalena Hanáčková
5.8.2010Za dokončení dálnice D8 musí bojovat především ministerstvo dopravy
Ústecký kraj očekává od návštěvy ministra dopravy Víta Bárty jasný časový a finanční plán dostavby dálnice D8 včetně návrhu systémového řešení, kterým by se do budoucna zabránilo záměrným obstrukcím a blokacím dopravních staveb ze strany tzv. ekologických aktivistů.
Mgr. Magdalena Hanáčková
3.8.2010Střední školy vypisují další kola přijímacího řízení
Žáci devátých tříd, kterým nevyšly přijímací zkoušky v běžných termínech, mohou využít poslední šanci. Desítky středních škol v Ústeckém kraji vypsaly další kola přijímacích zkoušek. Na výběr je více než 150 studijních a učebních oborů od kadeřníka, kosmetických služeb, obchodní akademie, gymnázia až po instalatéra, zedníka, cukráře či elektrikáře.
Mgr. Alena Tichá
3.8.2010Jana Vaňhová získává podporu poslanců pro klíčové oblasti kraje
Hejtmanka Jana Vaňhová iniciovala setkání s poslanci Parlamentu České republiky zvolenými za Ústecký kraj. Na společném jednání je požádala, aby se v rámci svých možností a iniciativ zasadili o realizaci společných zájmů v klíčových oblastech, jako je nezaměstnanost, doprava - zejména dostavba D8, extremismus a kriminalita, životní prostředí.
Mgr. Magdalena Hanáčková
2.8.2010Začíná měření dopadů nedokončené D8 na zdraví obyvatel
Ústecký kraj zadal Zdravotnímu ústavu v Ústí nad Labem zjistit na objízdných trasách nedokončeného úseku dálnice D8 přes České středohoří množství, složení a vliv škodlivin na zdraví obyvatel. Dnes Zdravotní ústav zahájil v Lovosicích a Velemíně sérii řady měření. Vzorky budou odborníci odebírat v průběhu srpna.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.8.2010Zastupitelstvo Ústeckého kraje vybralo jediného možného drážního dopravce
Reakce Ing. Jindřicha Fraňka, vedoucího odboru dopravy Ústeckého kraje na rozhovor s Jaroslavem Doubravou v Děčínském deníku s názvem Kraji by zbyla spousta peněz a v Teplickém deníku s názvem Jsem přesvědčen, že trať je cíleně likvidována
Mgr. Magdalena Hanáčková
2.8.2010Pracovní schůzka projektu „Naslouchejme hlasu venkova“
Pracovní skupina mezinárodního projektu „Naslouchejme hlasu venkova“ složená ze zástupců Ústeckého kraje, Severočeských dolů a.s. a Českého svazu žen se dne 29. 7. sešla na Červeném Hrádku v Jirkově k přípravě mezinárodní konference projektu, která se bude konat na podzim v Ústeckém kraji.
RNDr. Zdeněk Rytíř
30.7.2010Ústecký kraj chystá schůzku s ministrem dopravy
Hejtmanka Jana Vaňhová bude v příštím týdnu jednat s ministrem dopravy Vítem Bártou o dalším osudu D8. Ústecký kraj již dříve deklaroval, že nesouhlasí se škrty ministerstva financí ve fondu dopravní infrastruktury. Dokončení této strategické komunikace je stále prioritou Ústeckého kraje.
Mgr. Magdalena Hanáčková
30.7.2010Do Račic se sjedou mladí talentovaní veslaři z celého světa
Talentovaní mladí veslaři z celého světa na první srpnový týden obsadí Sportcentrum Račice na Roudnicku. Od 4. do 8. srpna se v areálu vodních sportů pod záštitou hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové odehraje Mistrovství světa ve veslování juniorů 2010, které je určené pro sportovce do 23 let. Tiskové konference, která se konala na úvod blížícího se závodu, se za Ústecký kraj zúčastnil náměstek hejtmanky Arno Fišera.
Mgr. Alena Tichá
29.7.2010Atletika pro děti startuje v Ústeckém kraji
Český atletický svaz připravil projekt Atletika pro děti, jehož cílem je nabídnout rodičům a jejich dětem novou volnočasovou aktivitu v podobě pravidelných atletických kroužků a zároveň podpořit sportovní přípravu nejmladších dětí v oddílech a klubech. Pilotním regionem, který byl pro tento projekt vybrán, je Ústecký kraj.
Mgr. Magdalena Hanáčková
28.7.2010Ústecký kraj získává i mezinárodní podporu za urychlenou dostavbu D8
Podpora urychlení dostavby dálnice D8 přichází z řady stran včetně zahraničí. Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová požádala dopisem náš konzulát v Drážďanech, aby pomohl s navázáním kontaktů se zástupci Svobodného státu Sasko, kteří by rovněž podpořili výzvu vládě České republiky za urychlenou dostavbu dálnice D8. Ústecký kraj obdržel reakci, kde saská strana vyjádřila eminentní zájem na propojení dálnice s celoevropskou dálniční sítí.
Mgr. Magdalena Hanáčková
27.7.2010Ústecký kraj chce předávat své zkušenosti se začleňováním Romů
Česká republika se od 1. července roku 2010 stala na rok předsednickou zemí Dekády romské inkluze 2005-2015. Jedná se o mezinárodní organizaci, která se dlouhodobě zabývá začleňováním romských spoluobčanů do společnosti. Do akcí, které během svého předsednictví naše země uspořádá, se zapojí také zástupci Ústeckého kraje.
Mgr. Alena Tichá
23.7.2010Handicapovaní sportovci z Evropy na Decatlonu 2010 v Tuchořicích
Od středy až do této neděle patří areál Ústavu sociální péče Tuchořice, p.o. Ústeckého kraje, jubilejním padesátým sportovním hrám Decatlon. Účastní se jich zdravotně a mentálně postižení sportovci ze sedmi zemí Evropy. Jde o klienty nejrůznějších zařízení sociální péče.
Mgr. Zbyněk Šebesta
21.7.2010Kontakty v provincii Anhui
Hejtmanka Ústeckého kraje podepsala deklaraci o spolupráci mezi Ústeckým krajem a provincií Anhui. Další aktivity v provincii se týkaly zprostředkování kontaktů pro možnou spolupráci v oblasti soukromého podnikání.
Mgr. Magdalena Hanáčková
21.7.2010Delegace kraje v provincii Anhui – podpis deklarace o spolupráci
V podvečer 19. července proběhl slavnostní akt podpisu Deklarace mezi Ústeckým krajem a Provincií Anhui o navázání přátelského vztahu, který za kraj podepsala hejtmanka Jana Vaňhová a za Anhui guvernér Wang Sanyun.
Mgr. Magdalena Hanáčková
19.7.2010Den regionů na EXPO 2010
V rámci desetidenní prezentace českých krajů v pavilonu České republiky na EXPO 2010 se 17. července uskutečnil celodenní program završený kvízovou soutěží. Spolu s dalšími zúčastněnými hejtmany zahájila celý Den regionů také hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
Mgr. Magdalena Hanáčková
15.7.2010Tři Švýcarska měla setkání v Berlíně, mezi nimi i Švýcarsko Českosaské
Švýcarská konfederace se na první akci svého druhu setkala symbolicky se svými mladšími sourozenci Českosaským Švýcarskem a Franckým Švýcarskem. Stalo se tak na setkání s názvem „Švýcarský turistický summit“, jež se konalo 30. června v budově zastoupení Svobodného státu Bavorsko v německé metropoli Berlíně.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.7.2010Ústecký kraj na EXPO 2010 v Šanghaji
V Šanghaji bude ještě tři a půl měsíce otevřeno EXPO 2010. Český pavilon si od 1. května prohlédly už více než tři miliony návštěvníků. V těchto dnech je v Číně delegace Ústeckého kraje a kromě účasti na Dnech českých regionů na Expo podepíše hejtmanka Jana Vaňhová konečné znění Deklarace o spolupráci našeho kraje s čínskou provincií Anhui.
Mgr. Zbyněk Šebesta

Zobrazeno je 25 z celkem 4826 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 170 171 172 173 -174- 175 176 177 178 ... 194  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém