Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2016

 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4334 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 174  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
28.5.2017FOTOGALERIE: Mistrovství Evropy ve veslování jde do finále
01
Jistý a sebevědomý postup do bitvy o evropské cenné kovy v podání Ondřeje Synka, další tři české veslařské posádky v áčkovém nedělním finále, počasí jako ze žurnálu, parádní atmosféra a slušně zaplněná hlavní tribuna. To vše zatím nabídlo veslařské mistrovství Evropy na kanále v Račicích. V neděli se jde do finále. Koukejte pořádně fandit.
Ing. Lucie Dosedělová
28.5.2017Krojovaní tanečníci z mnoha zemí se představili v Třebívlicích
tr
Již posedmé uspořádala XIX. Župa sdružených obcí Baráčníků Teplice ve spolupráci s obcí Třebívlice Mezinárodní folklorní festival České středohoří. V sobotu 27. května se v přírodním amfiteátru v Třebívlicích sešly stovky účinkujících a diváků, aby si užily podívanou na krojované zpěváky a tanečníky. Festival se konal pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka a za finanční podpory Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.5.2017FOTOGALERIE: Delegace z Čínské provincie Anhui navštívila Ústecký kraj
8
Návštěva Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, setkání s vedením Ústeckého kraje, prohlídka hradu Střekov, ústeckého zdymadla i průmyslové zóny Triangle. To vše bylo na programu delegace čínské provincie Anhui, se kterou Ústecký kraj již několik let spolupracuje. Návštěvu provázel náměstek hejtmana Stanislav Rybák a krajský zastupitel a člen komise pro rozvoj cestovního ruchu Jaroslav Horák. Delegace se také sešla s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem. Průmyslovou zónou Triangle návštěvu provedl první náměstek hejtmana Martin Klika.
Ing. Lucie Dosedělová
26.5.2017Slavnostní vyhlášení výsledků projektu Žena regionu za Ústecký kraj 2017
zr
V pátek 26. května se v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje odehrálo vyhlášení a ocenění žen, které v rámci Ústeckého kraje získaly nevíce hlasů v projektu Žena regionu. Projekt podpořil Ústecký kraj a ocenění ženu roku Petře Dlabolové předal náměstek hejtmana Jaroslav Komínek. Vyhlášení výsledků letošního projektu se zúčastnili i poslanci Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Gabriela Hubáčková a Josef Šenfeld.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.5.2017Srbové zakládají místní akční skupinu po českém vzoru
sr
Ústecký kraj již několik let úzce spolupracuje s regionem Jižního Banátu na projektech rozvojové spolupráce. Cílem letošního projektu je správně nastavit a zahájit proces založení místní akční skupiny v regionu Vršac na základě přenosu know-how místních akčních skupin Ústeckého kraje a podpořit kontakt mezi subjekty na české a srbské straně v oblasti zemědělství a rozvoje venkova.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.5.2017Regionální rozvojová agentura bilancovala loňský rok
vh
V pátek 26. května se v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje konala řádná valná hromada akciové společnosti Regionální rozvojová agentura (RRA). Majoritního akcionáře, kterým je Ústecký kraj, na valné hromadě reprezentoval hejtman Oldřich Bubeníček. Valnou hromadu řídil předseda představenstva Zbyněk Pěnka.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.5.2017Ruský konzulát má zájem na prohloubení spolupráce
gk
Ve čtvrtek 25. května navštívil hejtmana Oldřicha Bubeníčka generální konzul Ruské federace v Karlových Varech Michail Ledeněv. Hejtman ho informoval o průběhu a výsledcích návštěvy krajské delegace ve Vladimirské oblasti v minulém týdnu. Byly rovněž projednány oblasti možné spolupráce v následujícím období.
RNDr. Zdeněk Rytíř
25.5.2017Gerontologické dny Severozápad 2017
gd
Ve čtvrtek 25. května 2017 se v prostorách Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem uskutečnil kongres Gerontologické dny Severozápad 2017 (GDSZ). Kongres proběhl pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové a Věry Nechybové, primátorky statutárního města Ústí nad Labem. V úvodu kongresu pozdravil přítomné náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
RNDr. Zdeněk Rytíř
25.5.2017Co čeká návštěvníky na víkendovém mistrovství na račické Labe aréně
Synek
Už tento víkend se v Labe aréně v Račicích uskuteční jedna z největších letošních sportovních akcí v celé ČR – Mistrovství Evropy ve veslování. Celkem na kanál vyrazí 212 posádek ze 34 zemí. Nejnabitější disciplínou bude mužský skif s Ondřejem Synkem, kterého vyzve dalších 22 soupeřů. Račická Labe aréna se pro letošní rok zařadila vedle dalších 26 významných akcí v našem kraji do Rodinného stříbra Ústeckého kraje a Ústecký kraj se tak stal jedním z hlavních partnerů mistrovství.
Ing. Lucie Dosedělová
24.5.2017Podepsáno Memorandum mezi Ústeckým krajem, Severočeskými doly a středními školami
hh
Ve středu 24. května bylo na Krajském úřadu Ústeckého kraje podepsáno Memorandum o spolupráci mezi Ústeckám krajem, Severočeskými doly, a.s. (SD) a šesti středními školami zřizovanými Ústeckým krajem. Memorandum podepsal hejtman Oldřich Bubeníček, předseda představenstva SD Ivo Pěgřímek a ředitelé středních škol z Chomutova, Mostu, Duchcova, Varnsdorfu a Podbořan.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.5.2017FOTOGALERIE: Festival muzejních nocí v Litoměřicích
11
Litoměřicím se letos dostalo velké pocty, když právě zde byl zahájen Festival muzejních nocí 2017. Litoměřice počtem konaných akcí v rámci muzejních nocí překonaly i mnohem větší města. Během zahájení byla předána i ocenění vítězům Národní soutěže muzeí Gloria musealis 2016, mezi kterými uspěly v kategorii Muzejní publikace roku 2016 i Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích a Regionální muzeum v Teplicích. Za druhé místo za publikaci „Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků“ autorů Michaeli Ottové a Ľubomíra Turčana si převzali ocenění nejen při slavnostním vyhlášení v Betlémské kapli, ale také při zahájení v Litoměřicích z rukou radní Ústeckého kraje pro kulturu Jitky Sachetové.
Ing. Lucie Dosedělová
24.5.2017Má vlast cestami proměn: Ústecký kraj se prezentoval na Vyšehradě
foto
Letos byl v sobotu 20. května na pražském Vyšehradě zahájen už devátý ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn, která si klade za cíl seznámit veřejnost s proměnami dosud opomíjených míst ze všech koutů naší vlasti. Ústecký kraj je jedním z třinácti partnerských krajů, které letos výstava má.
Mgr. Markéta Flochová
24.5.2017Úspěch žáků z Ústeckého kraje ve finále mezinárodní matematické soutěže
foto
Ve dnech 19. a 20. května 2017 se ve městě Annaberg-Buchholz (SRN) uskutečnilo finálové kolo 24. ročníku mezinárodní matematické soutěže Adama Riese. Mladí matematici, kteří v letošním ročníku reprezentovali Ústecký kraj, si ve velmi silné konkurenci matematiků dalších zúčastněných spolkových zemí vedli skvěle.
Mgr. Markéta Flochová
23.5.2017U-TV: Podívejte se na nové reportáže
foto
Na YouTube kanálu Ústeckého kraje naleznete nové reportáže. Podívejte se na to, jak probíhaly Dny vědy a umění, na průběh Barevného regionu a seznamte se s mistry mezi floristy v rámci dalšího ročníku Děčínské kotvy. Také se podívejte na víkendové zahájení turistické sezóny v Krušných horách nebo na Novohradskou pouť na zámku Nový Hrad.
Mgr. Markéta Flochová
22.5.2017Ústecký kraj a město Louny Vás zvou na IX. Den záchranářů 2017
foto
Ústecký kraj a město Louny vás zvou v sobotu 3. června od 10 do 17 hodin na devátý Den záchranářů Ústeckého kraje. Připraven je bohatý doprovodný program pro děti a celou rodinu. Pro statické ukázky bude vystavena záchranářská, policejní a armádní technika a těšit se můžete i na dynamické ukázky záchranářů, policistů a hasičů přímo v akci. Vstup je zdarma.
Mgr. Markéta Flochová
22.5.2017Novohradská pouť ve znamení 250 let Schwarzenbergů v Jimlíně
ji
O uplynulém víkendu se na krajském zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun konala tradiční Novohradská pouť. Nesla se ve stylu tereziánského barokního období a připomněla tak návštěvníkům, že v letošním roce 2017 tomu je přesně 250 let, kdy zpustlý, sedláky a pruskými vojáky zbídačený zámek v Jimlíně zakoupila od rodu Löweneggů z Tondeur knížata ze Schwarzenbergu a připojila ho k panství postoloprtskému.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.5.2017Ústecký kraj bude spolupracovat na rozvoji cestovního ruchu a podnikání s ruskou oblastí Vladimir
001
Delegace Ústeckého kraje přijala pozvání a navštívila Vladimirskou oblast v Rusku. Hlavním bodem programu návštěvy byl podpis společného memoranda o spolupráci, které bylo připravováno několik měsíců. V rámci návštěvy hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš zavítali také na vladimirské ekonomické fórum a prezentaci místních firem. Během představení hlavních aspektů spolupráce hejtman prezentoval blíže krajský turistický projekt Bránu do Čech či konkrétní turistická místa jako teplické lázně a mostecký autodrom.
Ing. Lucie Dosedělová
21.5.2017Na Národním hřbitově v Terezíně se uskutečnila tryzna
Terezínská tryzna
Stovky českých lidí i lidí z ciziny přišly uctít památku obětí druhé světové války na Národní hřbitov v Terezíně. V neděli 21. května se zde konala tradiční Terezínská tryzna, kterou i letos připravil Památník Terezín ve spolupráci s Ústředním výborem Českého svazu bojovníků za svobodu, Terezínskou iniciativou, Ústeckým krajem, městem Terezín a Federací židovských obcí v ČR.
Vít Hnízdil
21.5.2017Podívejte se na zahájení turistické sezony v Krušných horách s Dopravou Ústeckého kraje
foto
Destinační agentura Krušné hory byla jednou z posledních, která zahájila turistickou sezonu. Letos dokonce ve spojení s Dopravou Ústeckého kraje. Na vrcholu Komáří vížky, kam vede nejdelší lanovka bez mezistanice v České republice, se turisté, cyklisté a rodiny s dětmi mohli těšit na pestrý program.
Mgr. Markéta Flochová
20.5.2017Barevný region již potřetí představil kulturu národnostních menšin v kraji
GG
Výbor pro národnostní menšiny Zastupitelstva Ústeckého kraje uspořádal v pátek 19. května třetí ročník akce nazvané „Barevný region“, jejímž cílem je představit široké veřejnosti jazyk, aktivity, kulturu, zvyky i gastronomii národů, jejichž příslušníci žijí v Ústeckém kraji. Přehlídku kultur národnostních menšin zahájil předseda výboru ZÚK Pavel Vodseďálek za účasti stovek návštěvníků a účinkujících na ústeckém Lidickém náměstí.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.5.2017Výroční vědecká konference Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem
mnul
V prostorách konferenčního sálu Clarion Congress Hotelu v Ústí nad Labem uspořádala ve středu 17. května 2017 Krajská zdravotní, a. s. (KZ) – Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. (MNUL), již sedmý ročník výroční vědecké konference, spojený s předáním ocenění za nejlepší výsledky v oblasti vědy a výzkumu za rok 2016 nejúspěšnějším jednotlivcům a kolektivům z řad lékařů a zdravotních sester. Záštitu nad letošní vědeckou konferencí převzal náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák a předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.5.2017Děčínská kotva 2017: Titul Mistr florista se vrací do Děčína
foo
Teploměr venku sice ukazoval přes 20 stupňů, ale tématem pro soutěžící v rámci 46. ročníku Děčínské kotvy byla Ladovská zima jako připomínka 130. výročí narození českého malíře Josefa Lady. Nejlepší floristé z celé republiky se třetí květnový týden sjeli na děčínský zámek, kde soutěžili tradičně v juniorské a seniorské kategorii. Akce byla díky své prestiži zařazena do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje.
Mgr. Markéta Flochová
19.5.2017Hudební festival Česká Kamenice: big bandy, mažoretky a účastníci pěvecké soutěže
Rodinné stříbro
Děčín, města ve Šluknovském výběžku a německá příhraniční města se stanou na čtyři dny, konkrétně od 15. do 18. června, místy, kde se bude konat již XVIII. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Česká Kamenice.
Vít Hnízdil
19.5.2017Výjezdní zasedání Výboru pro sociální věci, bezpečnost a sociálně vyloučené lokality
aaa
Ve čtvrtek dne 18. května 2017 se členové Výboru pro sociální věci, bezpečnost a sociálně vyloučené lokality (SVL) Zastupitelstva Ústeckého kraje zúčastnili výjezdního zasedání v příspěvkové organizaci zřizované Ústeckým krajem v oblasti sociální – Domovy sociálních služeb Litvínov a navštívili sídliště Janov.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.5.2017Ústecký kraj chce rozšiřovat spolupráci mezi středními školami a zaměstnavateli
logo ÚK
„Až příliš často se setkáváme s kritikou odborných dovedností čerstvých absolventů středních škol, a proto bych velmi rád inicioval v této oblasti takové změny a aktivity, které by tento stav pomohly napravit. Jsem si velmi dobře vědom toho, že odborné vzdělávání nemůže být kvalitní bez jeho praktické části, která by, v ideálním případě, měla probíhat přímo na pracovištích konkrétních firem,“ obrací se na zaměstnavatele ve svém dopise náměstek hejtmana pro oblast školství, mládeže a sportu Petr Šmíd.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 4334 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 174  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém