Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2016

 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4267 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 171  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
25.4.2017Fórum pomůže podnikatelům, ale i studentům při rozhodování kam po škole
Logo OHK
Ústecký hotel Vladimír hostí ve čtvrtek 27. dubna 2017 od 10 do 16 hodin prezentační fórum „Společně na trhu práce“. Akce je pod hlavičkou Okresní hospodářské komory Ústí nad Labem. Partnerem akce, která je určena pro širokou veřejnost, žáky ZŠ a studenty SŠ, je Ústecký kraj.
Vít Hnízdil
25.4.2017RESTART Ústeckého kraje nabývá konkrétní podoby: Vláda rozhodne o dalším směřování regionu
foto
Oživení obnovených území po těžbě, řešení starých nevyužitých objektů v obcích a městech, rozvoj zdravotní péče i vzdělání nebo řešení sociálních problémů či exekucí. To je jen stručný výčet témat prvních osmi desítek konkrétních opatření k nastartování ekonomiky Ústeckého kraje, které budou jako součást Akčního plánu Strategie hospodářské restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje předloženy v závěru května vládě České republiky ke schválení.
Mgr. Markéta Flochová
25.4.2017Starostové z Ústeckého kraje navštívili na Zlínsku vítězné obce ze soutěže Vesnice roku
Starostové
Spolek pro obnovu venkova Ústeckého kraje ve spolupráci s odborem regionálního rozvoje krajského úřadu připravil pro starosty z Ústeckého kraje „Motivační zájezd do obcí Zlínského kraje“. Zúčastnilo se 52 starostů ze všech koutů Ústeckého kraje.
Vít Hnízdil
24.4.2017Ústecká univerzita zve na sportovní den rektora
001
Dva turnaje a 24 dalších sportovních aktivit se rozběhnou ve středu 26. 4. 2017 na ústecké univerzitě v rámci Sportovního dne rektora. Vloni obnovená tradice této akce je připravena i letos ve velkém. Akce se koná pod záštitou rektora Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, doc. Martina Baleje. V několika sportovních disciplínách se utkají studenti a zaměstnanci UJEP i partneři univerzity.
Ing. Lucie Dosedělová
24.4.2017Kluci vytvářeli na soutěži ze dřeva kočku či svícen
Zlaté kladívko
Na Speciální ZŠ a Praktické škole v Rumburku se konala tradiční soutěž o putovní cenu „Zlaté kladívko“. Této soutěže se zúčastnily speciální školy z České Kamenice, Děčína, Jiříkova, Šluknova, Varnsdorfu a Rumburku.
Vít Hnízdil
23.4.2017Vinařské Litoměřice: Šampion soutěže je z vinařství České zemědělské univerzity
vl
V sobotu 22. dubna skončil 15. ročník prestižní prodejní a soutěžní výstavy vín Vinařské Litoměřice. Šampionem výstavy se poprvé stalo víno z Čech. Výstava se konala pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana a hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Generálním partnerem vinařské přehlídky byl Ústecký kraj, který výstavu zařadil do programu Rodinné stříbro, v rámci něhož jsou podporovány nejvýznamnější a nejprestižnější kulturní, společenské a sportovní akce regionu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.4.2017Dolní Poohří zahájí turistickou sezónu s Ohřinkou
foto
Kde jinde než u řeky Ohře může odstartovat turistickou sezónu region Dolního Poohří! Letošní zahájení, organizované Destinační agenturou Dolní Poohří, se rozprostře podél řeky mezi Kláštercem nad Ohří a Kadaní. Slavnost s Ohřinkou se koná v sobotu 29. dubna. Vstup zdarma!
Mgr. Markéta Flochová
21.4.2017Aktualizace Regionálního akčního plánu 2017
znak
Sekretariát Regionální stálé konference Ústeckého kraje (RSK ÚK) upozorňuje na právě probíhající aktualizaci Regionálního akčního plánu (RAP).
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.4.2017Startují registrace dvanáctého ročníku nejúspěšnější soutěže pro živnostníky a podnikatele
fz
Do soutěže Firma roku a Živnostník roku 2017 se mohou přihlásit malé a střední firmy působící v České republice s nejméně dvouletou účetní historií a s obratem do 1,5 miliardy korun a živnostníci, kteří jsou minimálně jeden rok vlastníky platného živnostenského listu nebo jiného oprávnění k podnikání dle právních předpisů. V roce 2016 tak učinilo rekordních 6 716 podnikatelů a živnostníků.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.4.2017Ministryně Karla Šlechtová v Ústeckém kraji jednala o obnově regionu
ks
Ministryně Karla Šlechtová strávila čtvrteční dopoledne 20. 4. 2017 v Ústeckém kraji. Po přivítání hejtmanem kraje Oldřichem Bubeníčkem v sídle krajského úřadu v Ústí nad Labem proběhlo otevřené jednání s významnými představiteli regionu. Mezi hlavní témata patřil nejen program Restart, ale i projekty kraje v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), přeshraniční spolupráce, podpora demolic vybydlených budov či místních akčních skupin.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.4.2017Na račickém kanále se natáčely spoty pro šampionát
Račice
Na Labe aréně v Račicích se v těchto dnech usilovně pracuje na tom, aby byl celý areál připraven na Mistrovství Evropy ve veslování, které se na kanále v Račicích koná od 26. do 28. května. V plném zápřahu je i Ondřej Synek, mistr světa a bronzový medailista z olympiády v brazilském Riu.
Vít Hnízdil
19.4.2017Silnice, železnice, řeka - kombinovaná doprava je cestou budoucnosti
cc
Praktické využití a kombinace nejrůznějších typů doprav při manipulaci s produkty chemického průmyslu, to bylo téma „1. Dissemination Conference – Project ChemMultimodal“, kterou hostil Ústecký kraj jako jeden z partnerů projektu. Celkem třináct partnerů ze sedmi evropských zemí se sešlo ve středu 19. dubna v Ústí nad Labem, aby hledali cesty k zefektivnění přepravy nákladů (i nebezpečných) s cílem zlepšit dopady dopravy na životní prostředí a bezpečnost.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.4.2017Zastupitelé se seznámili s pevnostními památkami Terezína
tt
V úterý 18. dubna si více než dvacet krajských zastupitelů prohlédlo areály zrekonstruovaných objektů v rámci realizace projektu „Terezín – projekt oživení historických památek“. Projekt rekonstrukce vybraných budov byl v minulých letech financován z integrovaného operačního programu Ministerstvem kultury ve výši 500 milionů korun. Nabídku zastupitelům, aby se seznámili s výstupy tohoto projektu v rámci jeho udržitelnosti, adresoval náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.4.2017Kariérní řád bude motivovat učitele
foto
V novém školním roce 2017/2018 vstoupí v platnost nový kariérní řád, který do budoucna upraví nejen vnímání učitelů a jejich profese. Na půdě Poslanecké sněmovny PČR tiskové konference k tématu kariérního řádu byl také spolu s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou přítomen ředitel Střední průmyslové školy stavební a Střední odborné školy stavební a technické v Ústí nad Labem Vítězslav Štefl.
Mgr. Markéta Flochová
18.4.2017Delegace Kubánské republiky zavítala do Ústeckého kraje
foto
Chargé d′affaires Kubánské republiky Felix Andres Leon Carballo navštívil Ústecký kraj. Nejdříve s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem pohovořili o aktuálních tématech jak v ústeckém regionu, tak na Kubě. Poté si kubánská delegace prohlédla prostory Střední průmyslové školy stavební a Střední odborné školy stavební a technické v Ústí nad Labem.
Mgr. Markéta Flochová
18.4.2017Velikonoční dárky pro dětský domov Vysoká Pec
dd
Na Zelený čtvrtek 13. 4. 2017 navštívil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s rodinou dětský domov ve Vysoké Peci. Přivezl dětem velikonoční dárky a poděkoval vychovatelkám za jejich práci. Setkal se i s Veronikou Kašákovou, která v dětském domově vyrůstala a dnes její nadační fond podporuje děti a mladistvé z dětských domovů.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.4.2017Aprílové počasí neodradilo návštěvníky Velikonoc na Novém Hradě
ji
Neděle velikonoční 16. dubna patřila tradičně na krajském zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun oslavě Velikonoc doprovázené dobovým jarmarkem a bohatým programem pro dospělé i děti. Každé volné prostranství v Jimlíně bylo obsazeno stovkami parkujících automobilů návštěvníků z celého Ústeckého kraje. Tisíce příchozích statečně čelily nepřízni počasí, vítr, přeháňky a chladno provázelo celou neděli.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.4.2017Letos poprvé vyplula na Labe loď Orion
loď Orion
Na Velký pátek vyplula poprvé na nové lodní lince Dopravy Ústeckého kraje číslo 902 loď Orion, jejíž hlavní trasa je Ústí nad Labem – Děčín – Hřensko. První jízdu si nenechal ujít hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s rodinou či náměstek hejtmana Jaroslav Komínek.
Vít Hnízdil
13.4.2017POZVÁNKA: Město Terezín otevírá své brány návštěvníkům
FOTO
Rok se s rokem opět sešel a pevnost Terezín otevře 15. dubna své brány. Návštěvníky tak čeká turistická sezóna, kterou zahájí jak se sluší a patří. Během celého dne si budou moci malí i velcí návštěvníci prohlédnout nejen opravené historické prostory a v nich vytvořené expozice, ale také zažít atmosféru doby, kdy se nosily pohádkové uniformy a třírohé klobouky.
Mgr. Markéta Flochová
13.4.2017Hejtman navštívil Novou Ves v Horách, kde jednal se starostou a seznámil se s ojedinělou výrobou klasických dřevěných hraček
foto
Vesnici roku 2011 Ústeckého kraje navštívil hejtman Oldřich Bubeníček spolu s krajským radním Radkem Belejem. Nejdříve si prohlédli výrobu dřevěných hraček společnosti NBW, s.r.o. a poté diskutovali se starostou Nové Vsi v Horách Davidem Kádnerem o aktuálních tématech.
Mgr. Markéta Flochová
12.4.2017Meziboří se chlubí moderně zrekonstruovaným komplexem pro seniory
foto
Do Meziboří přijel na pozvání starosty města Petra Červenky hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a krajský radní Radek Belej. Prohlédli si mezibořskou radnici, diskutovali se starostou o aktivitách města a seznámili se s novým a ojedinělým projektem komunitního bydlení pro seniory tzv. Senior parkem, kde vznikne až 81 moderně vybavených bytů pro seniory. První se sem přistěhují už v květnu.
Mgr. Markéta Flochová
12.4.2017Kvalitě vod v oblastech zasažených těžbou pomůže přeshraniční projekt Vita–Min
vm
Přeshraniční projekt Vita-Min – Leben mit dem Bergbau/Život s těžbou byl zahájen konferencí v budově Saské rozvojové a dotační banky v Drážďanech. Ústecký kraj je jedním z partnerů. Projekt si klade za cíl identifikovat zátěže ve vodních útvarech způsobené hornickou činností a následně pomocí pilotních projektů a studií přispět k jejich sanaci. Svým charakterem navazuje Vita–Min na úspěšný projekt VODAMIN, realizovaný v letech 2011–2014.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.4.2017Ústecký kraj chce být Smart Regionem
foto
Zástupci Skupiny ČEZ a Ústeckého kraje usedli k jednomu stolu, aby zhodnotili uzavřenou rámcovou smlouvu o spolupráci i činnost Energetické komise v uplynulém období. Projednali také další možné body budoucí spolupráce v rámci vytváření prostředí pro výzkum, vývoj nových technologií výroby elektrické energie a tepla a zapojení se do různých smart řešení. Mezi diskutovaná témata patřila také oblast školství a podpora technického vzdělávaní.
Mgr. Markéta Flochová
11.4.2017Ve varnsdorfském TOSu o rozvoji střední školy, na radnici o podpoře mládežnického sportu
01
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček spolu se svým náměstek pro školství Petrem Šmídem zavítali do závodů společnosti TOS Varnsdorf, kde sídlí i firemní střední průmyslová škola. Společnost TOS školu otevřela v loňském roce a spolu se hejtmanem a náměstkem jednali o možnostech spolupráce s nedalekou střední školou, která je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje. Po prohlídce závodů, učeben i dílen přijali pozvání vedení města Varnsdorf na místní radnici.
Ing. Lucie Dosedělová
11.4.2017Ústí nad Labem by mohlo být prvním městem v Česku, kde se budou testovat auta bez řidiče
ul
V ulicích Ústí nad Labem by se brzy mohla testovat auta bez řidiče. Město a region tak směřují k odvážné vizi stát se centrem výzkumu a vývoje autonomních řídicích systémů a chytré mobility. Vyplynulo to ze společné schůzky primátorky města Věry Nechybové, ministra dopravy Dana Ťoka, zástupkyně zmocněnce vlády pro Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský kraj Gabriely Nekolové, ředitele Inovačního centra Ústeckého kraje Tomáše Sivička a dalších účastníků. Konkrétní potřeby a technologické možnosti řešení budou dotčení aktéři diskutovat v rámci jednání na ústeckém magistrátu 19. dubna již se zástupci automobilek a dodavatelů technologií.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 4267 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 171  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém