Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4429 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 161 162 163 164 -165- 166 167 168 169 ... 178  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
30.4.2010Jednání s Regionální radou odborových svazů
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová přijala pozvání předsedy Jiřího Cingra na jednání s Regionální radou odborových svazů (RROS). Spolu s hejtmankou se jednání zúčastnili také náměstek hejtmanky Arno Fišera, radní Jana Ryšánková a Jan Sixta, vedoucí odboru podpory průmyslu a podnikání. Cílem setkání bylo diskutovat nad aktuálními problémy Ústeckého kraje, jako je nezaměstnanost, doprava, sociální péče a zdravotnictví.
Bc. Iveta Pelikánová
29.4.2010První krajská kontrola na železnici
Pracovníci odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Ústeckého kraje absolvovali první zahajovací kontrolu plnění smluvních povinností dopravce České dráhy, a.s.
Mgr. Magdalena Hanáčková
28.4.2010Jednání u kulatého stolu – problematika dálnice D8
Z iniciativy hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové se dnes u kulatého stolu sešli představitelé kraje, starostové obcí podél nedostavěného úseku dálnice D8, zastupitelé kraje, zástupci orgánů ochrany přírody a kompetentní odborníci z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v čele s ředitelkou závodu Praha Marií Nádvorníkovou.
Mgr. Magdalena Hanáčková
28.4.2010Ústecký kraj bude spolupracovat s Granette, třeba při propagaci
Slavnostním podpisem smlouvy o vzájemné spolupráci mezi Ústeckým kraje a akciovou společností Granette byla dnes stvrzena oboustranná dohoda. Smlouvu podepsala hejtmanka Jana Vaňhová a ředitel společnosti Pavel Kadlec.
Mgr. Magdalena Hanáčková
28.4.2010Rekonstrukce Gymnázia v Rumburku za téměř šedesát milionů korun
Celkové náklady rekonstrukce budovy Gymnázia Rumburk, p.o. představovaly sumu 57,8 mil. Kč, podstatnou část – 53,5 mil. Kč činily dotace z Regionálního operačního program Severozápad. Evropské peníze byly využity v rámci výzev 9.1 Regenerace a rozvoj měst a 9.1.3 Infrastruktura v oblasti lidských zdrojů.
Mgr. Zbyněk Šebesta
28.4.2010Krásná Lípa: nový komfort seniorům a dalším klientům
Krásná Lípa je domovem více než stovky klientů, kteří využívají sociálních služeb ve zdejším areálu v Nemocniční ulici. Stará se tu o ně dvaapadesát zaměstnanců Domova pro seniory a Domova pro osoby se zdravotním postižením. Všem se tu bude lépe žít a pracovat a město se také dočkalo dalších nádherných a opravených budov…
Mgr. Zbyněk Šebesta
27.4.2010Konference Cestovní ruch v Ústeckém kraji
Pět oblastí podpory si vytyčilo Ministerstvo pro místní rozvoj jako součást strategie rozvoje cestovního ruchu v České republice. Při svém vystoupení to dnes na Krajském úřadě Ústeckého kraje řekl ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška.
Mgr. Magdalena Hanáčková
27.4.2010Na Chomutovsku začala výstavba dalších 16 km rychlostní silnice R7
Za účasti hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové byla v dnes slavnostně zahájena stavba rychlostní silnice R7 na Chomutovsku v úsecích Vysočany – Droužkovice a Droužkovice – Nové Spořice. Slavnostního výkopu se dále zúčastnili představitelé Státního fondu dopravní infrastruktury, Ředitelství silnic a dálnic, projektanta a zhotovitele investice.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.4.2010Vylosovaní soutěžící „AEROPLÁNU“ převzali ceny
V pondělí 26. dubna předala hejtmanka Jana Vaňhová ceny vylosovaným účastníkům soutěže „AEROPLÁN“, která je věnována projektům Regionálního operačního program regionu soudržnosti Severozápad. Vítězem tohoto soutěžního kola se stal Ivan Nešněra z Roudnice nad Labem, který obdržel poukaz na vyhlídkový let.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.4.2010Krajská konference o sociálně vyloučených lokalitách
V Ústeckém kraji je v současné době více než šedesát míst, která jsou definována jako sociálně vyloučené lokality, což je největší počet v ČR. Zmíněné lokality jsou například v Litvínově (3), Jiříkově (4), Děčíně (4), Ústí nad Labem (4) i v řadě dalších měst a obcí včetně Chomutova, Mostu či Šluknova.
Mgr. Zbyněk Šebesta
22.4.2010Místní akční skupiny a spolupráce s Ústeckým krajem
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se konala informační schůzka Místních akčních skupin, které působí na území Ústeckého kraje, s Bc. Radkem Vonkou, členem Rady Ústeckého kraje pro regionální rozvoj.
Mgr. Magdalena Hanáčková
21.4.2010Praktické stáže na Zastoupení Ústeckého kraje v Bruselu - výběrové řízení 2010
Ústecký kraj vyhlašuje výběrové řízení na účastníky praktické stáže na Zastoupení Ústeckého kraje v Bruselu pro akademický rok 2010/2011. Výběrové řízení se uskuteční na Krajském úřadě Ústeckého kraje dne 20. 5. 2010. Bližší informace k pracovní náplni a podmínkám stáže naleznete zde.
Mgr. Magdalena Hanáčková
20.4.2010Hejtmanský den v Děčíně
Další ze série hejtmanských dnů se uskutečnil 20. dubna 2010 v Děčíně.
Mgr. Magdalena Hanáčková
20.4.2010Litvínovský Unipetrol RPA chce zlepšit spolupráci s krajem
Na pozvání vedení Ústeckého kraje se v pondělí 19. dubna uskutečnilo na krajském úřadu jednání s představiteli společnosti Unipetrol PRA, s. r. o. Za Ústecký kraj se jednání účastnila hejtmanka Jana Vaňhová a oba její náměstci, Pavel Kouda a Arno Fišera. Za Unipetrol RPA byl přítomen generální ředitel Artur Paździor, Pavel Sláma, ředitel úseku ochrany životního prostředí a Jan Martínek, vedoucí odboru komunikace.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.4.2010Hejtmanka Jana Vaňhová na oslavách Dne Země
Na oslavách Dne Země, který se tuto sobotu slavil v Podkrušnohorském zooparku v Chomutově, získaly děti novou hračku. Dřevěného hada odhalila v prostoru dětské zoo hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová. V chomutovském zooparku při oslavách Dne Země doprovázel hejtmanku též její náměstek Arno Fišera.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.4.2010Vinařské Litoměřice přilákaly rekordní návštěvu
Ve dnech 16.-17. dubna se v Litoměřicích konal osmý ročník mezinárodní prodejní a soutěžní výstavy pod názvem Vinařské Litoměřice. Výstava se uskutečníla pod záštitou hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové, generálním partnerem výstavy byl Ústecký kraj.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.4.2010Výbor regionů za účasti hejtmanky Jany Vaňhové
Delegace Ústeckého kraje v čele s hejtmankou Janou Vaňhovou se zúčastnila plenárního zasedání Výboru regionů v Bruselu. Jedním z probíraných témat byla budoucnost politiky soudržnosti.
Mgr. Magdalena Hanáčková
16.4.2010Prezident ocenil hasiče z Děčínska
Zlatý záchranářský kříž z rukou prezidenta republiky Václava Klause převzali ve středu odpoledne na Pražském hradě hasiči, kteří na Děčínsku loni v červenci pomáhali zachraňovat lidské životy a majetek při bleskových povodních. Oceněni byli v kategorii Záchranářský čin profesionálního týmu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.4.2010OCENĚNÍ V SOUTĚŽÍCH STEJNÁ ŠANCE
Ústecký kraj je jedním ze čtyř regionů ČR, kde je pořádána soutěž Stejná šance. Letos bylo v našem kraji nominováno 52 firem, které zaměstnávají osoby znevýhodněné na trhu práce, třeba zdravotně handicapované.Premiéru měla i soutěž Stejná šance -Kolega 2010.
Mgr. Zbyněk Šebesta
14.4.2010Výsledky soutěže Zlatý erb 2010 – Most a Libochovany mezi oceněnými
Na slavnostním ceremoniálu na konferenci ISSS byly za účasti ministra vnitra Martina Peciny, náměstka ministra pro místní rozvoj Jiřího Koliby, prezidenta NKÚ Františka Dohnala, hejtmana Vysočiny Jiřího Běhounka, hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France a autora soutěže Jana Savického vyhlášeny výsledky celostátního kola.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.4.2010Hrady a zámky se otevřely
V Ústeckém kraji je kromě mnoha tisíců památkově chráněných objektů také 46 hradů, 108 zámků a 11 tvrzí. Tradičně se začátkem dubna byly většinou zpřístupněny veřejnosti, tak jako zámek v Benešově n. Pl. (na snímku vedle). Ústecký kraj je majitelem jednoho zámku - Nového Hradu v Jimlíně na Lounsku.
Mgr. Zbyněk Šebesta
9.4.2010Z Perštejna do Vejprt po kvalitnějších silnicích
Lokálních úprav, zcela nového živičného povrchu, doplnění bezpečnostních prvků, rekonstrukcí příkopů i mostků a celé dlouhé řady dalších akcí se dočkala nová komunikace mezi Perštejnem v podhůří a Vejprty na vrcholu Krušných hor. Trasa 19,4 km si vyžádala nákladů přes 172 milionů korun většinou z ROPu, tedy z peněz evropských fondů.
Mgr. Zbyněk Šebesta
9.4.2010Ústecký kraj podepsal dohodu o spolupráci s Vládou Republiky srbské
Přímo v sídle Vlády Republiky srbské v Banja Luce (stát Bosna a Hercegovina) dnes hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová a místopředsedkyně vlády Jasna Brkićová podepsaly dohodu s Vládou Republiky srbské. Účelem uzavření smlouvy je podpora realizace společných projektů, na kterých se budou obě strany podílet v rámci zvýšení konkurenceschopnosti nejrůznějších regionálních produktů.
Mgr. Magdalena Hanáčková
9.4.2010Konference Stop prach v Duchově
Udržitelný rozvoj Ústeckého kraje je jednou z hlavních priorit vedení kraje.
Mgr. Magdalena Hanáčková
9.4.2010Ústecký kraj plní sliby, 5 000 korun pro seniory v Domovech seniorů
Zastupitelstvo Ústeckého kraje rozhodlo o vyhlášení programu „Podpora zkvalitnění péče o seniory v pobytových zařízeních na území Ústeckého kraje v roce 2010“.
Mgr. Magdalena Hanáčková

Zobrazeno je 25 z celkem 4429 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 161 162 163 164 -165- 166 167 168 169 ... 178  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém