Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4675 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 161 162 163 164 -165- 166 167 168 169 ... 187  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
16.9.2010Veletrh komunitárních programů
O zpracování projektů, jejich předkládání do jednotlivých komunitárních programů s cílem získat pro ně peníze z Evropské unie jednali dnes v konferenčním sálu krajského úřadu zástupci měst, neziskových organizací, občanských sdružení, škol a institucí z Ústeckého kraje a z mnohých dalších subjektů.
Mgr. Magdalena Hanáčková
16.9.2010Nejlepší Potravina a Výrobek kraje na Zahradě Čech 2010
S nejlepšími potravinami a potravinářskými výrobky Ústeckého kraje pro rok 2010, které byly vyhodnoceny v rámci dvou stejnojmenných soutěží, jsme vás již dříve seznámili na našich webových stránkách i v Krajských novinách Ústeckého kraje. Oficiální předání plaket, certifikátů a cen hejtmankou Ústeckého kraje Janou Vaňhovou a dalšími představiteli kraje proběhne v pátek 17. září ve 12.30 h. v amfiteátru výstaviště Zahrada Čech v Litoměřicích. Oceněny budou potraviny v šesti a výrobky v devíti kategoriích (z 11 vyhlášených).
Mgr. Zbyněk Šebesta
15.9.2010V Domově sociální péče ve Skalici oslavili své jubileum
Další příspěvková organizace Ústeckého kraje, Domov sociální péče Skalice, letos slaví významné jubileum – 55 let od svého založení. Včera se proto odehrála oslava, na které nechyběl zástupce kraje, zastupitel Petr Husák, předseda sociálního výboru Zastupitelstva Ústeckého kraje.
Mgr. Alena Tichá
14.9.2010Čínští podnikatelé se zajímali o zónu Triangle
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se uskutečnilo počátkem tohoto týdne setkání s potenciálními investory z čínského města Hangzhou. Delegaci přivítal náměstek hejtmanky Arno Fišera. Hosté se seznámili s možnostmi spolupráce a investování v Ústeckém kraji a prohlédli si rovněž strategickou průmyslovou zónu Triangle na Žatecku.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.9.2010Čínští podnikatelé se zajímali o zónu TriangleRNDr. Zdeněk Rytíř
15.9.2010Jednání o železniční dopravě na Ministerstvu dopravy ČR
Zástupci Ústeckého kraje, radní pro dopravu Jiří Šulc a vedoucí oddělení dopravní obslužnosti Jakub Jeřábek přijeli na pozvání náměstků ministra dopravy Martina Sýkory a Ivo Tomana projednávat aktuální témata v železniční dopravě.
Mgr. Magdalena Hanáčková
13.9.2010Ohlédnutí za čížkovickou Country show
Ve vile nad Čížkovicemi je ÚSP už od roku 1961, nyní je součástí litoměřického Centra sociální pomoci. Žije tu na šest desítek klientů ve věku 5 - 65 let. Líbí se jim tu, stejně jako výlety, výstavy, práce v kroužcích i v zájmových skupinách. Teď tu budou mít každý rok i Country show...
Mgr. Zbyněk Šebesta
14.9.2010Ústecký kraj vyhlašuje třetí ročník ankety DOPRAVCE ROKU 2010
Od středy 15. září 2010 se už potřetí může veřejnost zapojit do ankety Dopravce roku 2010 v Ústeckém kraji. Lidé mohou vybírat nejlepšího dopravce až do 31. října 2010. První tři vylosovaní hlasující vyhrají cestování u svého dopravce na rok zdarma, dalších sedm získá hodnotný balíček regionálních výrobků. Výsledky ankety oznámí hejtmanka Jana Vaňhová 15. listopadu 2010. Novinkou letošního ročníku je rozšíření ankety o seminář na téma zlepšování kvality veřejné přepravy v Ústeckém kraji.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.9.2010Svěřte ošetření stromu odborníkům. Bezplatně
Máte v obci strom, na kterém se podepsal zub času? Žádejte o grant Zdravé stromy pro zítřek, který uděluje Nadace Partnerství ve spolupráci se Společností pro zahradní a krajinářskou tvorbu.
Bc. Iveta Pelikánová
11.9.2010Tradice v Peruci: Při krajských dožínkách nádherné počasí
Peruc na Lounsku hostí v sobotu 11. září třetí dožínkové slavnosti Ústeckého kraje. Dopoledne patřilo průvodu a nezbytným dožínkovým věncům a kyticím, až do večera tu jsou výstavy zemědělských výrobků i techniky, ukázky řemesel a z bohatého doprovodného programu si vybere určitě každý návštěvník.
Mgr. Zbyněk Šebesta
11.9.2010Zveme vás na Veletrh komunitárních programů
Ve čtvrtek 16. září se od 8.30 hodin uskuteční v budově Krajského úřadu Ústeckého kraje v Ústí nad Labem 4. ročník Veletrhu komunitárních programů. Cílem veletrhu je představit návštěvníkům další možnosti získání finančních zdrojů na jejich projektové záměry.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.9.2010Dotační tituly Ústecký kraj nově vyhlásí po schválení svého rozpočtu
Ústecký kraj každoročně vyhlašuje dotační programy, díky kterým mohou nejrůznější organizace žádat o finanční podporu v oblasti kultury a památkové péče. Letos se žádosti nebudou podávat na podzim. Výše dotací se určí až podle schváleného krajského rozpočtu v průběhu prosince 2010.
Mgr. Alena Tichá
10.9.2010Kraj už rozdal vysokoškolákům 18 milionů korun a bude pokračovat
Ústecký kraj i v letošním akademickém roce nabízí vysokoškolákům možnost získat finanční příspěvek na studium. Pokud splní předepsané podmínky, mohou si zažádat o stipendium, které činí 20 tisíc korun ročně.
Mgr. Alena Tichá
10.9.2010Další etapa oživování Nového Hradu byla slavnostně ukončena
Přes pokračující revitalizaci jimlínského zámku bylo po celé léto otevřeno několik dní v týdnu pro veřejnost a k hojně navštíveným akcím patřily i Zámecké slavnosti či nedávné setkání Pojďte s námi do pohádky. Při něm oceňovala hejtmanka Jana Vaňhová nejhezčí dětské pohádkové kostýmy a nejkrásnější kresby zámku…
Mgr. Zbyněk Šebesta
9.9.2010Odhad škod po povodních v Ústeckém kraji se opět navýšil
Ústecký kraj se už několik týdnů intenzivně zabývá sčítáním škod po bleskových povodních, které zasáhly Děčínsko a část Ústecka a Litoměřicka v první polovině srpna. První odhady mluvily o škodách, které budou kolem jedné miliardy korun. Nyní je jisté, že šlo skutečně pouze o odhady. Nejnovější údaje uvádí ještě vyšší částku, než kterou kraj zveřejnil minulý týden. Těsně se blíží dvěma miliardám.
Mgr. Alena Tichá
8.9.2010Na židovském hřbitově v Teplicích skončila rozsáhlá rekonstrukce
Židovský hřbitov v Teplicích má za sebou mnohaletou generální obnovu, která byla včera slavnostně ukončená. Ceremoniálu se zúčastnili také náměstek hejtmanky Ústeckého kraje Arno Fišera a zastupitel kraje Petr Fiala.
Mgr. Alena Tichá
8.9.2010Program Absolvent připravil studenty na technické vysoké školy
Letos již potřetí se mohli zájemci z řad absolventů středních škol, kteří byli přijatí na vysoké školy technického zaměření, zapojit do programu Ústeckého kraje Absolvent. Na účastníky kurzů na Střední průmyslové škole v Mostě a v Chomutově se přijeli podívat zástupci kraje – radní pro školství Petr Jakubec a vedoucí odboru školství Štěpán Harašta.
Mgr. Alena Tichá
8.9.2010V průmyslové zóně Triangle u Žatce kraj připravuje další důležitou etapu
Strategickou průmyslovou zónu (SPZ) Triangle u Žatce čeká další etapa, v rámci které se plánují hned dvě důležité akce - „Zpřístupnění tzv. Staňkovického rozptylu malým a středním investorům“ a „SPZ Triangle - likvidace splaškových vod.“
Mgr. Alena Tichá
5.9.2010Pohádkové bytosti na zámku Nový Hrad si užily krásnou neděli
Pojďte s námi do pohádky aneb po stopách pověstí Novohradských - to byl název nedělní akce pro děti na krajském zámku Nový Hrad u Jimlína. Stovky dětí, které přišly v pohádkových převlecích, přivítala hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová a radní Jana Ryšánková a Petr Jakubec. I oni se představili v královských pohádkových kostýmech.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.9.2010Mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství v Krásné Lípě
Popáté se uskutečnil v malebné krajině Českého Švýcarska, nejsevernějším koutu České republiky Mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství (MFF TP) a staročeský krásnolipský jarmark. Letošní festival se konal ve dnech 3. – 5. září 2010 v Krásné Lípě a okolních městech a obcích Šluknovského výběžku. Nad tímto ročníkem převzali záštitu senátor Jaroslav Sykáček a hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.9.2010Mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství v Krásné LípěRNDr. Zdeněk Rytíř
3.9.2010Kraj předal první atletické sady určené ústeckým dětem
Více než tři stovky dětí z ústeckých mateřských a základních škol si v pátek 3. září mohly vyzkoušet na vlastní kůži, jaké to je být atletem. Na Městském stadionu v Ústí nad Labem odstartoval projekt Atletika pro děti, který podporuje Ústecký kraj. V rámci něj se do vybraných atletických oddílů v regionu dostanou speciální cvičební sady, díky kterým se sportování promění v zábavu.
Mgr. Alena Tichá
3.9.2010Pozvánka na akci pro děti: Loučíme se s prázdninami a potkáme se s přírodou
V rámci akci Mezinárodního roku biodiverzity připravil Ústecký kraj ve spolupráci se společností Ekonom čtyřhodinový komponovaný program Loučíme se s prázdninami a potkáme se s přírodou aneb „Veselé dovádění, vezeme Vám za třídění“.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.9.2010Povodňové škody v Ústeckém kraji se po sečtení blíží dvěma miliardám
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se dokončuje sčítání předpokládaných nákladů na obnovu území zasaženého ničivými srpnovými povodněmi.„Celkové náklady na obnovu území budou vyšší než jsme předpokládali bezprostředně po povodních,“ řekla hejtmanka Jana Vaňhová.
Mgr. Magdalena Hanáčková
1.9.2010Zahájení školního roku v centru Paprsek za účasti hejtmanky Jany Vaňhové
Hejtmanka Jana Vaňhová zahájila dnes školní rok v Základní škole Vojnovičova v Ústí nad Labem. Součástí školy je i centrum Paprsek, jehož zřizovatelem je Ústecký kraj. Centrum poskytuje speciální vzdělávací programy a postupy pro handicapované děti.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 4675 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 161 162 163 164 -165- 166 167 168 169 ... 187  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém