Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4766 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 166 167 168 169 -170- 171 172 173 174 ... 191  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
27.8.2010V Žatci pokračuje budování CHRÁMU CHMELE A PIVA
Před dvěma lety dostal projekt žateckého Chrámu zelenou od Regionálního operačního programu Severozápad. Evropské dotace činí více než 211 milionů korun, celkové náklady budou téměř 245 mil. Kč. Dnešního ukončení II. etapy ze zúčastnila rovněž hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
Mgr. Zbyněk Šebesta
27.8.2010Zdravotní ústav vyhodnocuje vzorky emisí z objízdných tras D8
Ústecký kraj objednal v červenci u Zdravotního ústavu v Ústí nad Labem zhotovení studie, která zhodnotí kvalitu ovzduší na objízdných trasách rozestavěného úseku dálnice D8 přes České středohoří. Předběžné výsledky naznačují, že se pravděpodobně potvrdí obavy z nadměrně znečištěného ovzduší.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.8.2010Regionální setkání klíčových hráčů k projektu ChemLog
V rámci mezinárodního projektu ChemLog uspořádal Ústecký kraj regionální setkání klíčových hráčů v logistice chemických látek. Cílem semináře bylo seznámit odbornou veřejnost s jedním z výstupů tohoto projektu v letošním roce, který zajišťoval náš kraj.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.8.2010Kraj pomáhá osobám se zdravotním postižením
Ve středu 25. srpna se uskutečnilo jednání členky Rady Ústeckého kraje Jany Ryšánkové s předsedou Národní rady osob se zdravotním postižením Václavem Krásou. Setkání byl přítomen i vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví KÚÚK Petr Severa a Jaroslav Slavík, předseda Ústecké krajské rady osob se zdravotním postižením.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.8.2010Ústecký kraj vyhlašuje anketu Akce desetiletí Ústeckého kraje
V listopadu letošního roku si Ústecký kraj připomene 10. výročí od svého vzniku. Při této příležitosti vyhlásil Krajský úřad Ústeckého kraje anketu Akce desetiletí Ústeckého kraje. Veřejnost může hlasovat pro nejlepší projekty od 30. září až do 29. října 2010. Oznámení vítěze ankety proběhne v den narozenin Ústeckého kraje 12. listopadu 2010.
Mgr. Magdalena Hanáčková
26.8.2010Památky v Ústeckém kraji ročně navštíví stovky tisíc lidí
Už jen několik týdnů zbývá do konce letošní turistické sezóny, která představuje hlavní období pro rozmanité památky Ústeckého kraje. Náš region jich má na svém seznamu více než 6 500 a počtem nemovitých kulturních památek se řadí na čtvrté místo v pořadí krajů České republiky.
Mgr. Alena Tichá
25.8.2010Knihovníci - senioři hosty Severočeské vědecké knihovny
Na oficiálním zahájení Setkání seniorů 2010 dnes dopoledne v budově knihovny v Churchillově ulici promluvila také krajská radní Jana Ryšánková. Zdůraznila, že podobná setkání jsou i výrazem poděkování za práci. I proto nad ním převzala záštitu hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
Mgr. Zbyněk Šebesta
25.8.2010Vítězové soutěže Vesnice roku Ústeckého kraje převzali ocenění
Vesnicí roku 2010 v Ústeckém kraji se stalo Březno na Chomutovsku, kde se také v úterý 24. srpna odehrálo slavnostní předávání všech ocenění vítězným obcím. Do 16. ročníku krajského kola se přihlásilo celkem 22 obcí. Barevné stuhy, diplomy a čestná uznání pomáhaly předávat vítězům hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová a radní Jana Ryšánková. Březenský starosta by chtěl vyhrané peníze věnovat na odstranění povodňových škod na Děčínsku.
Mgr. Alena Tichá
25.8.2010Ústecký kraj hostí partnery projektu ChemLog
Mezinárodní projekt ChemLog, orientovaný na zvýšení spolehlivosti, efektivity a bezpečnosti při přepravě chemických látek, financovaný z programu Central Europe (INTERREG IVC), vstoupil do své druhé poloviny.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.8.2010Ministr Jaromír Drábek se setkal s hejtmankou Janou Vaňhovou
Poslanec Parlamentu ČR za Ústecký kraj a šéf Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) Jaromír Drábek se dnes setkal s hejtmankou Ústeckého kraje Janou Vaňhovou. Ze setkání s poslanci zvolenými v posledních volbách za Ústecký kraj, které se uskutečnilo na kraji dne 3. srpna, se nový ministr omluvil a využil nejbližší příležitosti, aby se seznámil s aktuálními prioritami kraje, kde mohou být nově zvolení poslanci nápomocni při řešení problémů.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.8.2010Počet středoškoláků se v kraji opět snížil
Ve školním roce 2009/2010 navštěvovalo střední školy všech zřizovatelů v Ústeckém kraji 40 799 žáků. Jejich počet oproti předchozímu roku poklesl o několik stovek. Do školních lavic v roce 2008/2009 zasedlo celkem 41 197 žáků. Od roku 2004, tedy posledních šest let, jejich počet postupně klesá. Letos nastoupí do prvních ročníků o tisíc žáků méně než loni. I to je důvod, proč Ústecký kraj odstartoval projekt páteřních škol.
Mgr. Alena Tichá
23.8.2010Nedokončená dálnice D8 ničí zdraví téměř 40 tisícům obyvatel na objízdných trasách
V území o šířce do půl kilometru žije podél současně využívaných silnic I. třídy, které by měl nahradit rozestavěný úsek dálnice D8 mezi Lovosicemi a Řehlovicemi, téměř 40 000 obyvatel, postihující hluk a exhalace z nadměrné dopravy.
Mgr. Magdalena Hanáčková
22.8.2010V kraji skončil čtrnáctidenní stav nebezpečí
O sobotní půlnoci skončil na Děčínsku stav nebezpečí, který byl vyhlášen v sobotu 7. srpna vzhledem k vážné situaci vyvolané povodní po vytrvalých a prudkých lijácích. Nyní je stav v zasažených místech konsolidovaný a začíná se s obnovou poškozeného území. Systém krizového řízení v kraji však nadále pracuje a bude nápomocen při řešení problémů spojených s odstraňováním povodňových škod.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.8.2010Krizový štáb rekapituloval stav a škody v kraji po povodni
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová řídila dnes závěrečné zasedání krizového štábu, který koordinoval potřebné činnosti po dobu vyhlášení stavu nebezpečí na Děčínsku po srpnových povodních. Ten potrvá do sobotní půlnoci 21. srpna.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.8.2010Radní ocenili v terénu práci neziskových organizací
Jana Ryšánková a Petr Jakubec ocenili práci členů oblastního spolku ČČK v Děčíně, centra krizové intervence Spirála, obecně prospěšné společnosti Člověk v tísni, o.p.s. České Švýcarsko z Krásné Lípy, ústeckého Dobrovolnického centra, společnosti ADRA nebo Oblastních charit z Ústí n. L. a Č. Kamenice.
Mgr. Zbyněk Šebesta
19.8.2010Ve Hřensku stojí největší provizorní most v Ústeckém kraji
Další z mostů postavených armádou ze skladu státních mostních rezerv byl dnes otevřen a předán k užívání ve Hřensku. S 24 metry délky se jedná o největší most, který byl zničen povodní a musel být provizorně vybudován. Po dvou dnech práce jej dokončili specialisté ze 151. ženijního praporu v Bechyni v součinnosti s krajským vojenským velitelstvím.
Mgr. Magdalena Hanáčková
19.8.2010Ministerstvo zveřejnilo pravidla pro žádosti o dotace po povodních
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR dnes na svých webových stránkách vydalo podrobný popis pravidel pro města a obce, které budou žádat o dotace na obnovu území postižených povodní. Jako první se budou přijímat žádosti o peníze za škody způsobené velkou vodou letos v červnu.
Mgr. Alena Tichá
19.8.2010Českokamenický sklad humanitární pomoci: Telefon 950 438 625
Za deset dní po opadnutí vody byly v České Kamenici už snad všechny z téměř šedesáti poničených obcí. Někteří starostové nebo členové obecních zastupitelstev přijeli jednou, jiní i vícekrát. V současné době tu uspokojí všechny požadavky, zatím toho bylo 500 tun.
Mgr. Zbyněk Šebesta
18.8.2010Pomozme Českému Švýcarsku
Povodeň, která zasáhla oblast děčínského okresu 7. srpna, poničila rozsáhlé území, poškodila majetek obcí, obyvatel i kraje. Místy měla katastrofální dopady i na místní unikátní přírodu a její využití pro cestovní ruch a turistiku.
Mgr. Magdalena Hanáčková
18.8.2010Hejtmanka požádala firmy nejen v Ústeckém kraji o příspěvky na povodně
Osobním dopisem vyzvala hejtmanka Jana Vaňhová téměř tisícovku firem a společností nejen v Ústeckém kraji, ale v celé České republice, aby se připojily k pomoci lidem, které nedávno postihla blesková povodeň. Kraj už zřídil i veřejnou sbírku, kam mohou všichni, kteří chtějí, posílat své finanční dary.
Mgr. Alena Tichá
18.8.2010Soud zamítl žalobu Dětí Země kvůli stavbě na D8
Pražský městský soud zamítl žalobu Dětí Země - Klubu za udržitelnou dopravu na ministerstvo dopravy. Stavební povolení na stavbu mostu Oparno přes Oparenské údolí v úseku mezi Lovosicemi a Řehlovicemi na Ústecku je platné.
Mgr. Magdalena Hanáčková
17.8.2010Kytlice mají nový provizorní most
Po nedávných povodních byl v úterý 17. srpna v půl třetí odpoledne předán první provizorní most v Ústeckém kraji . V Kytlicích na Děčínsku jej dokončili specialisté ze 153. ženijního praporu v Olomouci v součinnosti s krajským vojenským velitelstvím. Při dokončení a slavnostním zprovoznění byla samozřejmě také i hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.8.2010Pracovníci krizového řízení pomohli vyřešit další problém lidí postižených bleskovou povodní
Útvar krizového řízení Ústeckého kraje, který se v současnosti naplno věnuje řešení situace po bleskových povodních z minulého víkendu, pomohl vyřešit další z mnoha problémů. Týkal se zaneseného potoka na soukromém pozemku manželů Jaroslava a Růženy Kubových ve Velkém Šenově.
Mgr. Alena Tichá
17.8.2010Náměstek ministra pro místní rozvoj představil postup řešení povodňových škod
Za hejtmankou Ústeckého kraje Janou Vaňhovou přijeli v úterý náměstek Michal Janeba a vrchní ředitel sekce regionální politiky Jiří Vačkář z Ministerstva pro místní rozvoj ČR, aby společně předložili své plány na řešení situace obcí a měst postižené letošními povodněmi.
Mgr. Alena Tichá
16.8.2010Víkendové bouřky způsobily drobné škody
Na dnešním zasedání krizového štábu Ústeckého kraje, který se v průběhu vyhlášeného stavu nebezpečí sešel již počtvrté, informoval zástupce hasičského záchranného sboru o škodách způsobených nočními bouřkami.
Mgr. Magdalena Hanáčková

Zobrazeno je 25 z celkem 4766 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 166 167 168 169 -170- 171 172 173 174 ... 191  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém