Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4721 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 167 168 169 170 -171- 172 173 174 175 ... 189  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
14.7.2010Reakce na vyjádření Miroslava Patrika
Miroslav Patrik z Dětí země – Klubu za udržitelnou dopravu se pro tisk vyjádřil, že by měli být potrestáni úředníci, kteří podle něj mohou za stavební pat na dálnici D8, aniž by svá tvrzení opíral o konkrétní relevantní skutečnosti.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.7.2010Atletický mítink v Ústí nad Labem za podpory kraje
V krajské metropoli se včera odehrál za podpory Ústeckého kraje 6. ročník třetích největších atletických závodů v České republice – Grand Prix města Ústí nad Labem. Diváci na Městském stadionu se dočkali i překonání rekordu mítinku. Velkou cenu zahajoval náměstek hejtmanky Arno Fišera, hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová pak předávala ceny vítězům jednotlivých disciplín.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.7.2010Hejtmanka zve nového premiéra na osobní návštěvu do Ústeckého kraje k D8
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová pozvala dopisem nově jmenovaného předsedu Vlády České republiky Petra Načase na návštěvu do Ústeckého kraje spojenou s osobní schůzkou a prohlídkou rozestavěných úseků dálnice D8. V dopise premiéra stejně jako jeho předchůdce upozornila, že situace na objízdných trasách je kritická, a požádala ho, aby se zasadil o urychlenou dostavbu této klíčové komunikace.
Mgr. Magdalena Hanáčková
13.7.2010Děti Země dosud nereagovaly na žádost Ústeckého kraje
Představitelé ekologického sdružení Děti Země dosud neodpověděli na výzvu Ústeckého kraje. Před dvěma týdny je hejtmanka Ústeckého kraje požádala otevřeným dopisem, aby přestali úmyslně bránit dostavbě D8, stáhli žalobu u Nejvyššího správního soudu a stížnost u Evropské komise.
Mgr. Magdalena Hanáčková
9.7.2010V kraji se otevřelo sedm koordinačních center pro moderní lektory
V každém okrese Ústeckého kraje už dnes funguje Koordinační centrum projektu MODERNÍ LEKTOR (Moderní lektor - vzdělávání dospělých moderně a efektivně). K dispozici je všem, kdo vzdělávají nebo chtějí vzdělávat dospělé. Symbolické zahájení činnosti se uskutečnilo formou informačních seminářů dobré praxe.
Mgr. Magdalena Hanáčková
8.7.201023. ročník Tour de Feminin zahájen
V Krásné Lípě na Děčínsku byl zahájen třiadvacátý ročník mezinárodního etapového cyklistického závodu žen Tour de Feminin.
Mgr. Magdalena Hanáčková
7.7.2010Krajské noviny Ústeckého kraje o prázdninách
Začaly prázdniny a doba dovolených. I v červenci a v srpnu vyjdou noviny Ústeckého kraje. Do červencového vydání (koncem měsíce je vytiskne Vltava-Labe-Press a do 230 000 poštovních schránek je mezi 2. a 4. srpnem roznese v našem regionu Česká pošta) pro vás připravujeme nové aktuální informace o našem kraji.
Mgr. Zbyněk Šebesta
7.7.2010Generál Custer svedl svou poslední bitvu v Ústeckém kraji
Léto v Ústeckém kraji nabízí řadu kulturně zábavných akcí, na kterých si přijde na své celá rodina. Jednou z nich byla nedělní rekonstrukce jedné z posledních indiánských bitev – bitvy u Little Big Hornu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
2.7.2010Odpověď premiéra v demisi Jana Fischera k D8: Musíme najít definitivní kompromisní řešení
Jan Fischer odpověděl hejtmance Ústeckého kraje Janě Vaňhové na její Výzvu k přijetí opatření na podporu dokončení stavby dálnice D8 – 0805 v úseku Lovosice - Řehlovice. Jan Fischer upozorňuje, že není možné dosáhnout výraznějšího pokroku ve výstavbě bez vzájemného slyšení všech stran při absenci negativních emocí. Navrhuje proto uspořádat společné slyšení všech zainteresovaných stran, které má přinést definitivní kompromisní řešení při dostavbě dálnice D8.
Mgr. Magdalena Hanáčková
2.7.2010Libochovice opět přilákaly divadelní amatéry
V Libochovicích se za podpory Ústeckého kraje letos opět odehrálo tradiční Libochovické divadelní léto, které do města láká amatérské herce. Již 53. ročník nabídnul návštěvníkům více než desítku představení a výstav. Festival navštívila i členka Rady Ústeckého kraje Jana Ryšánková.
RNDr. Zdeněk Rytíř
1.7.2010Krajská komise viděla, co lze vytvořit na těžbou zničeném místě
Komise pro regionální rozvoj a cestovní ruch Rady Ústeckého kraje zamířila v druhé polovině května na výjezdní zasedání k našim sousedům do německého Bitterfeldu. Členové komise se seznámili s výsledky sanace území po důlní činnosti.
RNDr. Zdeněk Rytíř
30.6.2010Ústecký kraj nesouhlasí se škrty ministerstva financí ve fondu dopravní infrastruktury
Podle představitelů Ústeckého kraje dojde k ohrožení dostavby dálnice D8, pokud budou realizována úsporná opatření ministerstva financí ve fondu dopravní infrastruktury. Dokončení této strategické komunikace je stále prioritou Ústeckého kraje, proto chce dále vyvíjet aktivitu směrem k nové vládě a misterstvu dopravy, aby se zasadily o dostavbu dálnice D8.
Mgr. Magdalena Hanáčková
30.6.2010Vesnicí roku 2010 v Ústeckém kraji se stalo Březno
Zlatou stuhu a titul Vesnice roku získala v Ústeckém kraji obec Březno (okres Chomutov). Stejně jako další krajští vítězové, i obec Březno postupuje do celostátního kola soutěže Vesnice roku.
Mgr. Magdalena Hanáčková
29.6.2010Ústecký kraj pokračuje v kontrolách kvality železniční dopravy
Z nové smlouvy o zajištění dopravní obslužnosti, kterou má Ústecký kraj uzavřenou s Českými drahami, vyplývá možnost kontrolovat kvalitu poskytovaných služeb. Proto pracovníci odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Ústeckého kraje vyrážejí na inspekční cesty.
Mgr. Magdalena Hanáčková
28.6.2010Milion korun: Rychlé peněžní dary obcím a občanům
Na vedlejším snímku podepisují náměstek hejtmanky Arno Fišera a starostka Kunratic Květa Božíková darovací smlouvu, podle níž poskytne Ústecký kraj této obci 175 tisíc korun na částečnou úhradu nákladů likvidace škod z červnové živelní pohromy. Dnes a zítra se na krajském úřadu finanční dary vyplácejí...
Mgr. Zbyněk Šebesta
28.6.2010O naplňování dohody s Vládou Republiky srbské
Republika srbská je jednou ze dvou entit federativní Bosny a Hercegoviny. Má rozlohu téměř 25 tisíc kilometrů čtverečních a 1,491 milionu obyvatel. Od dubna letošního roku s ní má Ústecký kraj podepsánu dohodu o spolupráci.
Mgr. Zbyněk Šebesta
28.6.2010Úspěšní mladí karatisté se přišli pochlubit svými poháry a medailemi
Karatisté z ústeckého sdružení Shotokan Klub Rajchert – Sport Union u příležitosti 20. výročí svého působení přišli v pondělí 28. června představit svoje sportovní úspěchy na Krajský úřad Ústeckého kraje. Setkání se za Ústecký kraj zúčastnil radní Petr Jakubec a přeseda výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
28.6.2010Česká Street Party v Bruselu přilákala tisíce lidí
Česká hudba, tradiční speciality a prezentace regionů, organizací a firem přilákaly v pátek 25. června tisíce lidí na českou street party v Bruselu. Největší česká akce v sídelním městě unijních institucí se letos konala již počtvrté. Ústecký kraj zde představila jeho hejtmanka Jana Vaňhová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
28.6.2010Světlo za Lidice
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová obdržela děkovný dopis od ředitele Památníku Lidice Milouše Červencla a ředitelky přehlídky Evy Moučkové za udělení záštity a finanční podpory dětského pěveckého sboru Puellae cantantes, který reprezentoval kraj na 4. celostátní přehlídce dětských sborů „Světlo za Lidice“.
Bc. Iveta Pelikánová
28.6.2010Den ozbrojených sil v Litoměřicích
Na několika stanovištích vodního cvičiště u Labe se v pátek 25. června uskutečil v Litoměřicích "nultý" ročník Dne ozbrojených sil. Ukázku vojenské a policejní techniky a výzbroje i konkrétní činnost policistů a vojáků ocenila především litoměřická školní mládež. Akce se zúčastnili také Pavel Kouda a Arno Fišera, náměstci krajské hejtmanky Jany Vaňhové.
Mgr. Zbyněk Šebesta
26.6.2010Na Litoměřicku se propojily páteřní cyklostezky Labe–Ohře cyklotrasou a přívozem
V sobotu 26. června se slavnostně otevřel přívoz a cyklotrasy v Nučničkách na Litoměřicku za účasti vicehejtmana Pavla Koudy a radních Ústeckého kraje Jany Ryšánkové a Jiřího Šulce. Nová převozní loď byla pokřtěna jménem Sv. Anny. Cyklisté si přívoz ihned vyzkoušeli.
RNDr. Zdeněk Rytíř
25.6.2010Skvostné vitráže na empoře mosteckého chrámu
Náročná rekonstrukce mohla být realizována jen díky velkorysé finanční podpoře Ústeckého kraje, který na obnovu vitráží vynaložil v předcházejících letech více než 16 milionů korun. Ozdobná okna jsou dílem vídeňské školy z konce 19.století a stávají se tedy opět součástí mostecké gotické stavby.
Mgr. Zbyněk Šebesta
25.6.2010Zpřístupněn chomutovský železniční depozitář!
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, náměstek generálního ředitele Českých drah pro osobní přepravu Antonín Blažek, generální ředitel Národního technického muzea Praha Horymír Kubíček a ředitel Železničního muzea NTM Jiří Střecha zahájili ve čtvrtek dopoledne čtyři Dny otevřených dveří v depozitu NTM v chomutovském lokomotivním depu.
Mgr. Zbyněk Šebesta
25.6.2010Czech Street Party v Bruselu
Stálé zastoupení ČR při EU a zastoupení českých regionů, firem a organizací dnes pořádá další ročník Czech Street Party, která se bude konat od 16:00 do 23:00 hodin již tradičně v ulici Caroly před budovami Stálého zastoupení České republiky při Evropské unii a Českého domu. Motto letošního ročníku je „10 let českých regionů”.
Mgr. Magdalena Hanáčková
24.6.2010Výsledky z jednání s provozovatelem tušimické recyklační linky
Dnes v dopoledních hodinách proběhlo z iniciativy Krajského úřadu Ústeckého kraje předběžné jednání v provozovně společnosti GRG Investment, a.s. k otázce dalšího provozu zařízení ke zpracování odpadních pneumatik, v němž došlo v minulém týdnu k požáru skládky pneumatik.
Mgr. Magdalena Hanáčková

Zobrazeno je 25 z celkem 4721 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 167 168 169 170 -171- 172 173 174 175 ... 189  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém