Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4763 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 167 168 169 170 -171- 172 173 174 175 ... 191  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
15.8.2010Armáda začne stavět první tři provizorní mosty
Mezi 146 zničenými nebo poškozenými mosty, mostky a lávkami na území Ústeckého kraje byly i hřenský, kytlický a most v Povrlech - Lužci. Tyto tři se budou už po tomto víkendu stavět, a to díky Armádě ČR.
Mgr. Zbyněk Šebesta
13.8.2010Zpráva o stavu Děčínska – týden po povodních
V pátek v odpoledních hodinách se opět sešel krizový štáb Ústeckého kraje, aby projednal aktuální stav na území, kde stále od soboty 7. srpna platí stav nebezpečí. Členové štábu se zabývali všemi oblastmi důležitými pro krizové řízení. Ústecký kraj poslal dnes žádost na ministerstvo financí o úhradu prvotních nákladů ve výši 100 450 000 korun.
Mgr. Magdalena Hanáčková
13.8.2010Povodně 2010: Finanční dary přijímá pokladna krajského úřadu již od tohoto víkendu!
V pondělí 16. 8. bude na tomto místě zveřejněno číslo účtu, který bude jako veřejná sbírka shromažďovat finanční příspěvky od všech, kteří chtějí přispět bezhotovostní platbou na likvidaci následků letních povodní na Děčínsku. Už od zítřka lze ale předat dar v pokladně krajského úřadu.
Mgr. Zbyněk Šebesta
13.8.2010Dálnice D8 dostala od ministerstva dopravy zelenou, stavba bude pokračovat
Ministerstvo dopravy dnes uveřejnilo seznam staveb, u kterých dojde k přerušení stavebních prací kvůli úsporným opatřením ve fondu dopravní infrastruktury. Stavba dálnice D8 by měla pokračovat. V roce 2011 vyčlenilo ministerstvo finanční prostředky na výstavbu mimoúrovňových křižovatek Lovosice a Bílinka.
Mgr. Magdalena Hanáčková
13.8.2010Ústecký kraj sčítá škody
Ústecký kraj se už týden vypořádává s následky povodně, která udeřila 7.srpna. Od téhož dne také platí na území okresu Děčín stav nebezpečí. Letos už se jedná o druhou povodeň na území Děčínska. Představitelé kraje, obcí i složky integrovaného záchranného systému perfektně zvládají odstraňování následků povodní.
Mgr. Magdalena Hanáčková
13.8.2010Ministr R. John na pracovní návštěvě našeho kraje
Na hejtmanství, do operačního střediska HZS Ústeckého kraje a do nejpostiženější obce srpnovými povodněmi -Hřenska - zavítal ve čtvrtek odpoledne ministr vnitra Nečasovy vlády Radek John. Hejtmanka Jana Vaňhová jej seznámila s organizací odklízecích prací, humanitární činností kraje a podobně.
Mgr. Zbyněk Šebesta
12.8.2010Zástupci armády přijeli za hejtmankou podpořit Ústecký kraj
Hejtmanka Jana Vaňhová přijala ve středu 11. srpna zástupce Armády České republiky, kteří přijeli podpořit Ústecký kraj v boji s následky po víkendových bleskových povodních. Ty především na Děčínsku zanechaly spoušť a intenzivně se tam pracuje na úklidu a zjišťování škod.
Mgr. Alena Tichá
12.8.2010Kraj zná své nejlepší potraviny a výrobky roku 2010
Letošní třetí ročník soutěže O nejlepší regionální výrobek Ústeckého kraje – Kraje Přemysla Oráče roku 2010 už zná své vítěze. Jejím hlavním cílem je propagace regionálních výrobků, které pomáhají udržovat místní tradice, zvyšují povědomí o produktech mezi obyvateli a turisty, přispívají k podpoře zaměstnanosti a ekonomického růstu. Letos poprvé pak má soutěž novou doprovodnou část – výrobci mohli bojovat o značku Regionální potravina Ústeckého kraje roku.
Mgr. Alena Tichá
11.8.2010Hřensko: Jana Vaňhová ocenila práci lidí při likvidaci škod z povodní
V těchto dnech pracují ve Hřensku na odstraňování prvotních škod desítky lidí. Jsou mezi nimi specialisté z Hasičského záchranného sboru ÚK, odborníci z HZS Hlučín, Armáda ČR dala zatím k dispozici šestnáct vojáků z ženijního praporu Rakovník. Je tu i padesát dobrovolných hasičů...
Mgr. Zbyněk Šebesta
11.8.2010Celospolečenské ztráty za nedokončenou dálnici D8 činí ročně 677 milionů Kč
Zhruba 677 milionů Kč za rok činí celospolečenské ztráty za nedokončený šestnácti kilometrový úsek dálnice D8 mezi Lovosicemi a Řehlovicemi. To je jeden z hlavní závěrů znaleckého posudku, který letos v květnu vypracovala Stavební fakulta ČVUT (České vysoké učení technické) v Praze.
Mgr. Magdalena Hanáčková
10.8.2010Informace o postupu řízení v případě GRG Investment a.s.
Informace o průběhu správního řízení, které zahájil Krajský úřad Ústeckého kraje dne 28. 6. 2010 v návaznosti na červnový požár skladu odpadních pneumatik v Tušimicích s provozovatelem zařízení na zpracování pneumatik, v jehož prostoru k požáru došlo.
Mgr. Magdalena Hanáčková
9.8.2010Informace pro občany – dávky pomoci v hmotné nouzi postiženým povodní
Občanům Ústeckého kraje poskytujeme informace ze sociální oblasti, které by měly sloužit k usnadnění orientace těch, kteří již byli nebo mohou být přímo či nepřímo postiženi povodněmi v České republice. Jedná se o souhrnnou informaci o dávkách pomoci v hmotné nouzi souvisejících s povodněmi a mimořádnými událostmi.
Mgr. Magdalena Hanáčková
9.8.2010Na MS juniorů ve veslování v Račicích nejlépe dopadla německá výprava
Juniorské mistrovství světa ve veslování 2010 se odehrálo od 4. do 8. srpna ve Sportcentru Račice pod záštitou hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové. Poslední den, kdy se rozdávaly medaile za nejlepší výkony, se akce zúčastnil také náměstek hejtmanky Arno Fišera. Nejlépe dopadla výprava z Německa.
Mgr. Alena Tichá
9.8.2010Fotogalerie - Povodně 7. - 8. srpna
Obce na Děčínsku postihla povodeň. Situaci v terénu byla obhlédnout také hejtmanka Jana Vaňhová a náměstci Pavel Kouda a Arno Fišera.
Mgr. Magdalena Hanáčková
8.8.2010Krizový štáb jednal o řešení následků povodní
Na večerním zasedání krizového štábu Ústeckého kraje se jednalo o řešení následků povodní na Děčínsku. Prvotní náklady na odstraňování škod na majetku obcí a kraje se momentálně odhadují do výše 100 milionů korun.
Mgr. Magdalena Hanáčková
8.8.2010Povodně na Děčínsku, 2. den – rekapitulace z krizového štábu
V neděli v podvečer zasedl na Krajském úřadu Ústeckého kraje krizový štáb. Jeho členové podali aktuální informace o stavu v jednotlivých obcích.
Mgr. Magdalena Hanáčková
7.8.2010Ústecký kraj vyhlašuje stav nebezpečí pro okres Děčín
Povodňová komise dnes na zasedání v 17 hodin doporučila Bezpečnostní radě Ústeckého kraje vyhlášení stavu nebezpečí pro území bývalého okresu Děčín.
Mgr. Magdalena Hanáčková
7.8.2010Povodně v Ústeckém kraji - v 17 hodin zasedá krizový štáb
V Ústeckém kraji vytrvale prší od včerejšího dopoledne. Řeka Kamenice už hlásí třetí povodňový stupeň. Mimořádná bezpečnostní rada a krizový štáb zasedají od 17 hodin na Krajském úřadě.
Mgr. Magdalena Hanáčková
6.8.2010Ministr dopravy Bárta v Ústeckém kraji: Mým cílem je, aby každá ušetřená koruna končila na silnicích
Ministr dopravy Vít Bárta dnes uskutečnil avizovanou návštěvu Ústeckého kraje s prohlídkou rozestavěné dálnice D8. Ta momentálně figuruje na seznamu staveb ohrožených nedostatkem financí. Ústecký kraj v čele s hejtmankou Vaňhovou a starostové dotčených obcí proto bojují za její dostavbu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
5.8.2010Ústecký kraj nepochybil v rozhodování o územním rozhodnutí pro dálnici D8
Krajský soud v Ústí nad Labem zrušil územní rozhodnutí o umístění stavby dálnice D8 – úsek Lovosice – Řehlovice. Důvodem zrušení územního rozhodnutí je různý výklad zákona o ochraně přírody a krajiny, nikoliv nedodržení zákona z důvodu nedbalosti úředníků Krajského úřadu Ústeckého kraje či Městského úřadu Lovosice.
Mgr. Magdalena Hanáčková
5.8.2010Za dokončení dálnice D8 musí bojovat především ministerstvo dopravy
Ústecký kraj očekává od návštěvy ministra dopravy Víta Bárty jasný časový a finanční plán dostavby dálnice D8 včetně návrhu systémového řešení, kterým by se do budoucna zabránilo záměrným obstrukcím a blokacím dopravních staveb ze strany tzv. ekologických aktivistů.
Mgr. Magdalena Hanáčková
3.8.2010Střední školy vypisují další kola přijímacího řízení
Žáci devátých tříd, kterým nevyšly přijímací zkoušky v běžných termínech, mohou využít poslední šanci. Desítky středních škol v Ústeckém kraji vypsaly další kola přijímacích zkoušek. Na výběr je více než 150 studijních a učebních oborů od kadeřníka, kosmetických služeb, obchodní akademie, gymnázia až po instalatéra, zedníka, cukráře či elektrikáře.
Mgr. Alena Tichá
3.8.2010Jana Vaňhová získává podporu poslanců pro klíčové oblasti kraje
Hejtmanka Jana Vaňhová iniciovala setkání s poslanci Parlamentu České republiky zvolenými za Ústecký kraj. Na společném jednání je požádala, aby se v rámci svých možností a iniciativ zasadili o realizaci společných zájmů v klíčových oblastech, jako je nezaměstnanost, doprava - zejména dostavba D8, extremismus a kriminalita, životní prostředí.
Mgr. Magdalena Hanáčková
2.8.2010Začíná měření dopadů nedokončené D8 na zdraví obyvatel
Ústecký kraj zadal Zdravotnímu ústavu v Ústí nad Labem zjistit na objízdných trasách nedokončeného úseku dálnice D8 přes České středohoří množství, složení a vliv škodlivin na zdraví obyvatel. Dnes Zdravotní ústav zahájil v Lovosicích a Velemíně sérii řady měření. Vzorky budou odborníci odebírat v průběhu srpna.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.8.2010Zastupitelstvo Ústeckého kraje vybralo jediného možného drážního dopravce
Reakce Ing. Jindřicha Fraňka, vedoucího odboru dopravy Ústeckého kraje na rozhovor s Jaroslavem Doubravou v Děčínském deníku s názvem Kraji by zbyla spousta peněz a v Teplickém deníku s názvem Jsem přesvědčen, že trať je cíleně likvidována
Mgr. Magdalena Hanáčková

Zobrazeno je 25 z celkem 4763 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 167 168 169 170 -171- 172 173 174 175 ... 191  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Sbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém