Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2016

 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4332 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 174  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
18.5.2017Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření Ústeckého kraje za rok 2016 byla předána hejtmanovi
mf
Ministerstvo financí provedlo přezkum hospodaření za uplynulý rok v rámci dvou dílčích částí včetně kontroly vybrané příspěvkové organizace a zprávu o výsledku předali kontroloři ve středu 17. května hejtmanovi Oldřichu Bubeníčkovi za přítomnosti ředitele Krajského úřadu Ústeckého kraje Milana Zemaníka a vedoucího ekonomického odboru KÚÚK Stanislava Dostála. Zpráva konstatuje minimum zjištěných formálních nedostatků, které již byly nebo budou napraveny, a nikterak neovlivnily úspěšné hospodaření kraje v uplynulém roce. Zpráva o přezkumu bude součástí projednání závěrečného účtu kraje za rok 2016, který bude v červnu předložen na jednání Zastupitelstva Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.5.2017Krajský úřad uspořádal konferenci pro osoby se zdravotním postižením
kp
V úterý 16. května se v prostorách krajského úřadu uskutečnila konference o problematice kompenzačních pomůcek pro zdravotně postižené. Konference byla pořádána v rámci plnění cílů a opatření Ústeckého krajského plánu vyrovnání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením na období let 2015-2018. V úvodu vystoupila poslankyně Hana Aulická Jírovcová, zvolená za Ústecký kraj, a předseda Výboru pro sociální věci, bezpečnost a sociálně vyloučené lokality ZÚK Dominik Hanko.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.5.2017Vítěze kvízu o Evropské unii čeká zájezd do Bruselu
foto
V dubnu vyhlásil Ústecký kraj ve spolupráci s místopředsedou Evropského parlamentu Pavlem Teličkou soutěž pro studenty středních škol v Ústeckém kraji s názvem „Poznej EU!“ Cílem soutěže bylo zvýšit povědomí studentů o Evropské unii a evropských institucích. Vítězné týmy vylosoval náměstek hejtmana pro školství, mládež a tělovýchovu Petr Šmíd.
Mgr. Markéta Flochová
17.5.2017Zemědělci slavili u pomníku Přemysla Oráče ve Stadicích
po
Za účasti představitelů Ústeckého kraje a agrární komory se v úterý 16. května uskutečnilo potřinácté setkání zemědělců a mladé zemědělské generace, žáků středních odborných škol a učilišť, v den svátku Přemysla v areálu národního památníku Přemysla Oráče na Královském poli ve Stadicích, významném symbolu české státnosti.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.5.2017Ústecký kraj má v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis jednu nominaci
foto
Dnes 17. května proběhne slavnostní vyhlášení vítězů dalšího ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis. Smyslem soutěže je ocenit a prezentovat činnost muzeí a jejich pracovníků. Předávaní cen se v pražské Betlémské kapli zúčastní za Ústecký kraj, který má v kategorii Muzejní publikace roku 2016 jednu nominaci, radní pro kulturu Jitka Sachetová.
Mgr. Markéta Flochová
16.5.2017McDonald´s Cup vyhráli žáci z Děčína a Mostu
McDonalds Cup
Na tréninkových hřištích na Stínadlech v Teplicích začalo v pondělí 15. května krajské finále jubilejního 20. ročníku fotbalového poháru McDonald´s Cup. Ve dvou věkových kategoriích, té mladší (6 až 8 let) a té starší (9 až 11 let), soupeřilo vždy osm týmů v každé skupině.
Vít Hnízdil
15.5.2017Den linky 155 připomíná záslužnou práci záchranářů
foto
V průměru přibližně každých 15 sekund zazvoní na některém ze zdravotnických operačních středisek Zdravotnické záchranné služby tísňová linka 155 a přibližně každých 30 sekund vyjíždí z jedné z více než 300 výjezdových základen v České republice vozidlo zdravotnické záchranné služby k více než milionu výjezdů za rok. 365 dní v roce, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně je zde funkční systém zdravotnické záchranné služby.
Mgr. Markéta Flochová
14.5.2017Mezinárodní taktické cvičení prověřilo hasiče a policisty
znak
Desítky profesionálních a dobrovolných hasičů, záchranářů a policistů zasahovaly v sobotu 13. května u požáru kuchyně v Ústavu sociální péče v horském příhraničním městečku Nová Ves v Horách. Naštěstí šlo jen o fiktivní požár v rámci mezinárodního taktického cvičení. Do zásahu se totiž zapojili i hasiči ze sousedního Německa.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.5.2017Výbor pro zdravotnictví Zastupitelstva Ústeckého kraje zavítal do ústecké Masarykovy nemocnice
cs
Navštívit všech pět nemocnic největšího poskytovatele zdravotní péče v Ústeckém kraji, seznámit se s jejich současným stavem a připravovanými investicemi mají v plánu členové Výboru pro zdravotnictví Zastupitelstva Ústeckého kraje. Po návštěvě nemocnice v Děčíně 7. dubna následovalo 5. května 2017 seznámení s největší z nemocnic spadajících pod Krajskou zdravotní, a. s., s Masarykovou nemocnicí v Ústí nad Labem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.5.2017Zástupci zaměstnavatelů řešili posílení spolupráce firem a škol
CzechInvest
Náměstek hejtmana Petr Šmíd, jenž je zodpovědný za gesci školství, se na půdě krajského úřadu setkal se zástupci zaměstnavatelů z Ústeckého kraje. Na společné schůzce s předsedou Krajské hospodářské komory Ústeckého kraje Františkem Jochmanem, Radkou Šplíchalovou ze Svazu průmyslu a dopravy a s Alenou Hájkovou, ředitelkou regionální kanceláře CzechInvest se projednávala otázka zapojení firem do rozvoje školství.
Vít Hnízdil
11.5.2017Energetická maturita: Ústečtí středoškoláci brali první, druhé a čtvrté místo
foto
Ve dnech 26. až 28. dubna se konal v tepelné elektrárně Tušimice další ročník celostátní soutěže Energetická maturita 2017 pořádané podnikem ČEZ. Energetické maturity v Elektrárně Tušimice se zúčastnila tříčlenná družstva studentů ze středních odborných škol zaměřených na obory elektro škol v Chomutově, Děčíně, Ústí nad Labem, Liberci, Kladně, Rakovníku, Podbořanech, Praze, Ostravě, Mostě a západočeském Ostrově.
Mgr. Markéta Flochová
11.5.2017Litoměřice hostí mezinárodní kongres ochránců přírody
foto
Do Ústeckého kraje se sjelo více než 130 ochránců přírody, tzv. rangerů, z 26 především evropských zemí. Právě Litoměřice hostí třídenní Evropský kongres strážců přírody. Slavnostního zahájení se ve středu 10. května v litoměřickém kulturním domě zúčastnila také radní pro kulturu a památkovou péči, zemědělství, životní prostředí a venkov Jitka Sachetová, která akci také zaštítila.
Mgr. Markéta Flochová
10.5.2017Celostátní kolo České ručičky 2017 KOVO Junior 2017- obráběč kovů zná vítěze
kj
Ve dnech 3. – 4. května 2017 se na Střední škole technické, gastronomické a automobilní Chomutov konalo celostátní kolo soutěže Kovo Junior 2017 – obráběč kovů. Soutěž se konala dle nových pravidel, které byly odsouhlaseny na jednání Cechu Kovo ČR, a ze kterých vyplývá, že žáci pořadatele celostátního kola se finále nezúčastní.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.5.2017Krajskou zdravotní navštívil ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík
kz
Ministr zdravotnictví České republiky Miloslav Ludvík zavítal 27. dubna 2017 do ústecké Masarykovy nemocnice, největší a nejvýznamnější z pěti nemocnic, které společnost Krajská zdravotní, a. s., sdružuje. Do Ústí nad Labem ministr přijel se svou náměstkyní Lenkou Teskou Arnoštovou. Během návštěvy si prohlédl nemocniční pavilony i z heliportu, ze střechy budovy B. Ministra v nemocnici doprovázel náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák a předseda představenstva Jiří Novák společně se zástupci Krajské zdravotní, a. s., a Masarykovy nemocnice.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.5.2017Dobrovolníci se žlutými kytičkami vyrazili dnes do ulic
foto
Liga proti rakovině, jejímž cílem je informovat veřejnost o možnostech prevence rakoviny a získat prostředky na boj proti této nemoci, každoročně pořádá veřejnou sbírku. Právě dnes do ulic vyrazilo napříč republikou více než 14 tisíc dobrovolníků ve žlutých tričkách a dorazili i na Krajský úřad Ústeckého kraje v Ústí nad Labem.
Mgr. Markéta Flochová
9.5.2017Ústecký kraj si připomněl 72. výročí ukončení 2. světové války
ee
Za účasti představitelů Ústeckého kraje, města Ústí nad Labem a dalších osobností se v úterý 9. května konal v ústeckých Městských sadech pietní akt u pomníku rudoarmějců u příležitosti výročí osvobození Československa v roce 1945 od fašismu. Uctění památky padlých ve světové válce se zúčastnily na dvě stovky Ústečanů, mezi nimiž nechyběli i žáci základních a středních škol.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.5.2017Přijeďte zahájit turistickou sezónu v Krušných horách s Dopravou Ústeckého kraje na Komáří vížku
foto
V sobotu 20. května od 9 do 17 hodin pořádá Ústecký kraj a Destinační agentura Krušné hory ve spolupráci s Lesy ČR, společností Sport Krupka, městem Krupka, Pivovarem Zíchovec, BESIPem, Týmem silniční bezpečnosti, Restaurací na Komáří vížce a Autodromem Most Zahájení turistické sezóny v Krušných horách s Dopravou Ústeckého kraje na Komáří vížce.
Mgr. Markéta Flochová
9.5.2017Nejmilejší koncert – přehlídka zájmových uměleckých činností dětí z dětských domovů
znak
Ve středu 3. května. 2017 hostil kulturní dům v Rumburku 26. ročník přehlídky zájmových uměleckých činností Libereckého a Ústeckého kraje. Letošním pořadatelem tohoto regionálního kola Nejmilejšího koncertu, který se každoročně koná pod záštitou FICE – Federace dětských domovů v ČR, byl Dětský domov Lipová u Šluknova. Celostátního finále se uskuteční v červnu v Praze.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.5.2017Nadějní podnikatelé představí své nápady v Činoherním klubu
iu
O přízeň odborné poroty, investorů a diváků se ve středu 10. května od 19.00 hodin utkají v Činoherním klubu v Ústí nad Labem nové podnikatelské nápady začínajících firem z celého regionu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.5.2017Peníze na vyšší mzdy řidičů požadujeme každý rok, shodují se hejtmani
aa
Hejtmani se na jednání Rady Asociace krajů v Dříteči na Pardubicku dne 5. 5. 2017 shodli, že 420 milionů korun, které vláda slíbila jako kompenzace na zvýšení mezd řidičů autobusů, budou požadovat i v dalších letech. Peníze by se měly rozdělit podle počtu objednaných kilometrů. Představitelé krajů předpokládají, že dodatky ke smlouvám a návrh na rozdělení slíbených peněz by měli poslat premiérovi do 12. května. Ústecký kraj na jednání zastupoval 1. náměstek hejtmana Martin Klika.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.5.2017Kraj chce lépe propojit spolupráci škol s podniky
ww
V úterý 2. května navštívil Střední odbornou školu energetickou a stavební, Obchodní akademii a Střední zdravotnickou školu v Chomutově náměstek hejtmana Petr Šmíd, kterého doprovázela vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Ústeckého kraje Dagmar Waicová. K plánované prohlídce školy se připojil i krajský radní Ladislav Drlý.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.5.2017V Brandově otevřeli nový kulturní sál
u
V pátek 5. května 2017 byl v obci Brandov slavnostně otevřen nový kulturní sál, který obec od uzavření bývalého sálu před více jak 18 lety neměla. Slavnostního otevření se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, radní Ústeckého kraje Radek Belej, předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák a také další zástupci společností, kteří finančně podpořili přestavbu bývalého prostoru kina na kulturní sál.
RNDr. Zdeněk Rytíř
8.5.2017Norská radost, Andersen vyhrál Závod míru juniorů, Vacek čtvrtý
Závod míru juniorů
V Terezíně vyvrcholil o víkendu tradiční Závod míru juniorů, který vyhledávají mladí cyklisté z celého světa. Ve čtyřdenním klání na sebe z českých reprezentantů nejvíce upozornil sedmnáctiletý Karel Vacek.
Vít Hnízdil
7.5.2017Domovy sociálních služeb rozšířily vozový park
Domovy sociálních služeb
V Domovech sociálních služeb v Litvínově-Janově, jejímž zřizovatelem je Ústecký kraj, je zase o něco veseleji. Toto zařízení dostalo jako sponzorský dar nový sociální automobil.
Vít Hnízdil
4.5.2017Ústecký kraj ocenil záchranáře, policisty i hasiče medailemi
foto
Hejtman Oldřich Bubeníček spolu s jednatelem společnosti Net4Gas Radkem Benčíkem předali v prostorách ústeckého divadla celkem dvacet osm Záslužných medailí Ústeckého kraje a deset Medailí hejtmana Ústeckého kraje členům krajských složek Integrovaného záchranného systému za jejich práci a mimořádné činy. Záslužné medaile Ústeckého kraje se udělují již od roku 2012. Návrhy na nominace zasílají vždy ředitelé jednotlivých složek. Slavnostní akcí provázel moderátor Václav Žmolík.
Mgr. Markéta Flochová

Zobrazeno je 25 z celkem 4332 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 174  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém