Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2016

 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4267 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 171  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
11.4.2017O Restartu jednala krajská tripartita a Regionální stálá konference
xx
Aktuální Akční plán strategie restrukturalizace Ústeckého kraje obsahující konkrétní opatření podpory regionu projednali v pondělí na společném zasedání zástupci Regionální stálé konference (RSK) Ústeckého kraje a Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje HSR-ÚK). Jednání se zúčastnil místopředseda RSK a náměstek hejtmana Stanislav Rybák, 1. náměstek hejtmana Martin Klika a krajský radní Ladislav Drlý.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.4.2017V hasičském muzeu v Krupce naleznete historické unikáty
foto
Hasičské muzeum v Krupce bylo v Husitské ulici otevřeno před téměř dvěma lety. Svou rozlohou se dokonce řadí mezi největší v České republice. Na to, jaké historické skvosty představuje návštěvníkům, se přijel podívat hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s chotí.
Mgr. Markéta Flochová
10.4.2017Městská vinice v Ústí nad Labem se rozrostla
vv
V pátek 7. dubna se na výletním zámečku Větruše v Ústí nad Labem uskutečnilo setkání patronů ústecké městské vinice, která byla vysazena na Větruši vloni v září. Teď se dovýsadbou vinice rozrostla a čítá na 75 vinných keřů, z toho 44 hlav odrůdy Cerason a 31 hlav odrůdy Malverina. Jedním z patronů vinice je i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a ústecká primátorka Věra Nechybová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.4.2017Studenti šumperské školy ovládli soutěž Prodavač roku 2017
Prodavač roku 2017
Studenti z patnácti středních odborných škol ze všech koutů České republiky soutěžili na Střední škole obchodu, řemesel a služeb a ZŠ v ústí nad Labem v rámci 12. ročníku soutěže Prodavač roku, která se uskutečnila pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Ten se sám účastnil slavnostního ukončení a předal ceny vítězům.
Vít Hnízdil
8.4.2017Ústecký kraj a Nadace ČEZ podpořily mladé hasiče dary v hodnotě jednoho milionu
foto
V prostorách lounského muzea hasičského záchranného sboru došlo k předání darů hasičům od Nadace ČEZ v hodnotě milionu korun. Z rukou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a místopředsedy představenstva ČEZ Distribuce Vladimíra Budinského si věcné dary převzalo sedm starostů Okresních sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Ústeckého kraje.
Mgr. Markéta Flochová
6.4.2017Bilance stávky řidičů v Ústeckém kraji: Jeden autobus zůstal v garáži
logo ÚK
Podle zatím dostupných informací se k dnešní plánované stávce v Ústeckém kraji připojil jeden řidič ranního spoje z Lobendavy do Varnsdorfu, který obsluhuje společnost Autobusy Karlovy Vary. O případných jiných spojích, které nevyjely, v tuto chvíli nemá Ústecký kraj žádné zprávy. Ostatní tři dopravci, kteří zajišťují Dopravu Ústeckého kraje, již v uplynulých dnech oznámili, že by se jejich řidiči stávky zúčastnit neměli. Všechny spoje tedy vypravily společnosti ČSAD Slaný, Arriva Teplice i BusLine. Linkové autobusy v Ústeckém kraji denně přepraví zhruba 55 000 cestujících.
Ing. Lucie Dosedělová
6.4.2017Sezona začala. Zahrada Čech otevřela své brány
Zahrada Čech
Výstaviště Zahrada Čech v Litoměřicích přivítalo ve středu 5. dubna první letošní návštěvníky. Až do neděle 9. dubna se tu koná prodejní výstava Tržnice Zahrady Čech a výstava Bydlení.
Vít Hnízdil
6.4.2017Kotlíkové dotace zmizely během dvou dnů
logo ÚK
Za pouhých 52 hodin bylo vyčerpáno celkem 21 milionů korun z 2. výzvy kotlíkových dotací v Ústeckém kraji. Celkem dorazilo 451 žádostí. Příjem žádostí začal v pondělí 3. dubna a ve středu 5. dubna ve 12 hodin již byla celá částka vyčerpána. V této výzvě bylo možné žádat o dotace na výměnu zastaralých zdrojů tepla s ručním přikládáním v rodinných domech za kotle umožňující spalovat pouze biomasu nebo na instalaci tepelného čerpadla. Během příštích dvou až tří měsíců budou všechny žádosti zkontrolovány a vyrozuměni všichni žadatelé.
Ing. Lucie Dosedělová
6.4.2017Setkání ekologických center v Ústeckém kraji
foto
V úterý 28. března uspořádal Odbor životního prostředí a zemědělství Ústeckého kraje druhé setkání zástupců ekologických center a dalších organizací vykonávajících činnost související s EVVO (environmentální vzdělávání, výchova a osvěta) s místem působnosti v Ústeckém kraji.
Mgr. Markéta Flochová
4.4.2017Šesté setkání koordinátorů environmentální výchovy Ústeckého kraje
foto
Ve středu 22. března se v prostorách konferenčního sálu Krajského úřadu Ústeckého kraje konal již 6. ročník Setkání koordinátorů environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO).
Mgr. Markéta Flochová
5.4.2017Plošná stávka řidičů kvůli nízkým mzdám zřejmě nebude
za
Podle informací, které má aktuálně Ústecký kraj k dispozici, nebude ve čtvrtek 6. dubna plošná stávka řidičů linkových autobusů, která by zasáhla převážnou část území kraje. Dne 3. dubna se dopravce Arriva Teplice vyjádřil, že jeho řidiči se stávky nezúčastní. Společnost BusLine ve své tiskové zprávě dne 4. dubna vyjádřila přesvědčení, že není důvod k obavám z narušení autobusové dopravy a obyvatelé Ústeckého kraje se nemusí obávat, že by se ve čtvrtek 6. 4. 2017 nedostali do práce, škol a tam, kam potřebují.
AKTUALIZUJEME
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.4.2017Ústecký kraj hostil Panel humanitárních organizací
01
Krajský úřad, konkrétně Odbor kancelář hejtmana – pracoviště krizového řízení, hostil společné setkání Panelů humanitárních organizací Ústeckého a Libereckého kraje. Zasedání navázalo na dva roky staré setkání, které se uskutečnilo v Libereckém kraji.
Vít Hnízdil
4.4.2017Pro velikonoční inspiraci na výstavu do Lovosic
ve
Prodejní Velikonoční výstavu mohou zájemci navštívit tento týden v Lovosicích. S podporou Ústeckého kraje ji v prostorách sálu staré radnice ve Školní ulici připravilo sdružení zdravotně postižených Šance Lovosice. Zahajovacího dne se zúčastnila také radní Ústeckého kraje Jitka Sachetová, v jejíž kompetenci je i oblast kultury a památkové péče.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.4.2017Kotlíková dotace byla za první den prakticky vyčerpána
kd
V pondělí 3. dubna byl spuštěn příjem žádostí o kotlíkové dotace v rámci 2. Výzvy. Ta se tentokrát týká pouze žadatelů, kteří si chtějí pořídit kotle na spalování biomasy nebo instalovat tepelná čerpadla. Z důvodu vyčerpání alokovaných finančních prostředků pro 2. Výzvu Ústeckého kraje bude příjem žádostí ukončen dne 5. dubna 2017 ve 12.00 hodin. Žádosti doručené po tomto datu budou vráceny žadatelům.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.4.2017Soutěž Zlatý erb 2017 zná své vítěze, je mezi nimi Chuderov
ze
V průběhu slavnostního galavečera jubilejního 20. ročníku konference Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS) byly předány ceny soutěže Zlatý erb 2017 o nejlepší weby a elektronické služby měst a obcí. V kategorii nejlepší webová stránka obce vyhrál Chuderov. Ten zvítězil v této soutěži i v letech 2015 a 2013.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.4.2017FOTOGALERIE: Odstartovala turistická sezóna na železničních i lodních linkách
01
I na linkách Dopravy Ústeckého kraje o víkendu začala turistická sezóna. Tak jako v loňském roce i letos nabídne Ústecký kraj zvláštní železniční turistické linky a výrazně se rozšíří i provoz lodní dopravy. V letošním roce kraj podpořil i Švestkovou dráhu, prvním letošním vlakem na této trati se o víkendu svezl i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s rodinou a náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.
Ing. Lucie Dosedělová
2.4.2017Hejtman jednal s velvyslancem v Berlíně o splavnosti Labe
01
O významu jezů na Labi, splavnosti řeky Labe ale také hlavně o nutnosti vyvíjet na obou stranách snahu o naplnění celkového konceptu budoucnosti na této řece. To byly hlavní body společného jednání hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a velvyslance ČR v Berlíně Tomáše Jana Podivínského. Jednání v Berlíně se zúčastnili i další významné osobnosti.
Ing. Lucie Dosedělová
31.3.2017Sportovcem roku Ústeckého kraje je opět plavecká hvězda Baumrtová
foto
Další ročník ankety Nejúspěšnější sportovec Ústeckého kraje za rok 2016 zná své vítěze. Na prvním místě se už pošesté umístila plavkyně chomutovské Slávie Simona Baumrtová. Cenu jí předal náměstek hejtmana za školství, mládež a tělovýchovu Petr Šmíd. Slavnostním večerem v žateckém městském divadle provázel moderátor Radek Šilhan.
Mgr. Markéta Flochová
31.3.2017Další opravený pomník je v ústecké čtvrti Bukov
ra
Ve čtvrtek 30. března byl na ústeckém Bukově za účasti hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, generálního konzula Ruské federace Michaila Ledeněva a dalších hostů slavnostně odhalen zrekonstruovaný pomník rudoarmějcům, kteří v roce 1945 osvobozovali Ústí nad Labem od fašismu. Účastníci položili k pomníku věnce a květiny.
RNDr. Zdeněk Rytíř
30.3.2017Podepsáno: Kraj a ústecká univerzita rozšiřují spolupráci
uj
Smlouvu o vzájemné spolupráci mezi Ústeckým krajem a Univerzitou J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP) podepsali ve čtvrtek 30. března hejtman Oldřich Bubeníček a rektor Martin Balej.
RNDr. Zdeněk Rytíř
30.3.2017Hejtman navštívil statek Jezerka v Kadani
foto
Na statek Kadaň Jezerka, který je řízen Krajskou majetkovou, příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, zavítal hejtman Oldřich Bubeníček spolu předsedkyní výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost Radmilou Krastenicsovou a vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Dagmar Waicovou. Areálem hosty provedla vedoucí statku Monika Pauliová a Miluše Srbková, ředitelka Krajské majetkové.
Mgr. Markéta Flochová
30.3.2017Startuje další ročník soutěže Vesnice roku
foto
Byl odstartován 23. ročník soutěže Vesnice roku. Do pátku 28. dubna mohou všechny obce podávat své přihlášky. Ústecký kraj patří k dlouholetým podporovatelům soutěže. Stejně jako v minulých letech hodlá také letos kraj obce, které se nejlépe umístí v krajském kole, finančně odměnit. Celkem mezi ně rozdělí 1 milion korun. Chce tím ocenit příkladnou práci místních samospráv.
Mgr. Markéta Flochová
30.3.2017Řidiči linkových autobusů chystají stávku na čtvrtek 6. dubna
bus
Stávka řidičů linkových autobusů kvůli nízkým mzdám se uskuteční 6. dubna. Odbory ji plánují jako celorepublikový protest od 0:00 do 24:00 hodin. Novinářům to dne 29. března po jednání předsednictva Odborového svazu dopravy řekl předseda svazu Luboš Pomajbík. Přestože není ještě jasný rozsah stávky, je pravděpodobné, že se omezení dopravy dotkne i Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.3.2017První pomoc v obchodním centru Pivovar v Děčíně
foto
Nejlepší poskytnutí první pomoci u překotného porodu, který zastihl nastávající maminku při nákupu v obchodním centru v Děčíně zvládly žákyně třídy 3.A oboru Zdravotnický asistent z Vyšší odborné školy ekonomické, sociální a zdravotnické, Obchodní akademie, Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy v Mostě. Záštitu nad soutěžním kláním převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Mgr. Markéta Flochová
29.3.2017Ministryně školství i hejtman ocenili učitele teplické hotelové školy
Ocenění
Mezi 44 vynikajícími pedagogy, kteří 28. března 2017 v Senátu převzali z rukou ministryně školství Valachové ocenění v rámci Dne učitelů, byl dnes již bývalý učitel teplické hotelové školy Mgr. Bohumír Mráz. Toho poté ocenil na svém úřadě také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Vít Hnízdil

Zobrazeno je 25 z celkem 4267 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 171  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém