Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2016

 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4176 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 168  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
15.2.2017Ústecký kraj se bude prezentovat na nejvýznamnějším veletrhu v České republice Holiday World v Praze
foto
Nabídku cestovního ruchu a novinky sezony 2017 bude Ústecký kraj prezentovat ve dnech 16. - 19. února 2017 v areálu holešovického Výstaviště v Praze na 26. ročníku mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World společně s 11. ročníkem gastronomického veletrhu Top Gastro & Hotel.
Mgr. Markéta Flochová
15.2.2017Fyzikální olympiáda zná své vítěze
foto
Ve dnech 7. až 10. února uspořádalo Gymnázium Rumburk celostátní kolo 58. ročníku Fyzikální olympiády. Záštitu nad ním převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, kterého na zahájení zastupoval jeho náměstek Petr Šmíd.
Mgr. Markéta Flochová
15.2.2017Otevřený dopis řidičům autobusů
logo ÚK
Dnes byl náměstkem hejtmana Jaroslavem Komínkem odeslán otevřený dopis, který se obrací na všechny řidiče, kteří jsou připraveni stávkovat. Text naleznete níže nebo v příloze.
Mgr. Markéta Flochová
15.2.2017Kam po škole? Průvodce žáků při rozhodování o budoucím povolání
Leták kam po škole
Informativní leták s názvem Kam po škole? vydal Ústecký kraj pro snadnější orientaci absolventů základních škol v dané problematice. Publikace představuje možnosti dalšího studia včetně motivačních programů vybraných oborů vzdělání. Leták bude k dispozici v Informačních a poradenských střediscích pro volbu a změnu povolání (IPS) při úřadech práce v Ústeckém kraji a bude k dispozici i na webu kraje.
Vít Hnízdil
14.2.2017Dopravci mají od kraje návrhy dodatků smluv s financemi na navýšení mezd řidičů, čeká se na odpovědi
logo ÚK
Ústecký kraj v uplynulých dnech zaslal návrhy dodatků stávajících smluv všem svým dopravcům, kteří zajišťují Dopravu Ústeckého kraje. Celkem jde o 15 smluv s navýšením v dodatcích ve výši 85,5 milionů korun. Kraj se aktuálně bude zabývat i možnostmi odvrácení stávky, kterou dnes vyhlásila část odborových organizací na 8. března. Pokud nebyly splněny dopravci podmínky vládního usnesení a nebyly řidičům, kterých se nařízení týkalo, vyplaceny vyšší mzdy, musí se zaměstnanci obrátit právě na svého zaměstnavatele.
Ing. Lucie Dosedělová
13.2.2017Hendikepovaní budou mít více informací o bezbariérovém přístupu na turistická místa v Ústeckém kraji i v Sasku
001
Propojené webové stránky s detailními informacemi o bezbariérovosti hotelů, kulturních zařízení i restaurací, speciální jízdy na mosteckém polygonu pro hendikepované i lékařské konference. Tak bude ve zkratce vypadat projekt Česko – saské pohraničí bez bariér, který byli v německých Drážďanech představit tamním novinářům první náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Martin Klika a krajský radní pro cestovní ruch Zdeněk Matouš. Právě Ústecký kraj a Svobodný stát Sasko si celý projekt vzaly pod svá křídla. Český web by měl vzniknout ještě do konce letošního roku.
Ing. Lucie Dosedělová
13.2.2017Hejtman předal finanční dar prvnímu miminku tohoto roku
foto
Rada Ústeckého kraje na lednovém zasedání schválila poskytnutí finančního daru 20 tisíc korun prvnímu miminku Ústeckého kraje, kterým je Josef Thieme. Hejtman dnes ve své kanceláři přivítal maminku Lucii Thiemovou spolu s malým Pepíčkem, aby mamince ještě jednou pogratuloval a předal finanční dar.
Mgr. Markéta Flochová
13.2.2017V létě přijede do Ústí opět koulařská světová špička
Vachuta Grand Prix
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček za přítomnosti náměstka Petra Šmída přivítal na úřadě Miroslava Vachutu, organizátora akce Grand Prix v Ústí nad Labem. Tento atletický svátek (jeho 12. ročník) se i letos uskuteční v červenci na Městském stadionu v krajském městě pod záštitou Ústeckého kraje. Hlavním tahákem bude disciplína koule muži.
Vít Hnízdil
10.2.2017Učitelé z polské Ostródy v Ústí nad Labem
foto
Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala hostilo v minulém týdnu učitele z družební školy z polské Ostrody - Liceum Ogólnokształcące Nr I w Ostródzie. Polským učitelům se podařilo získat prostředky na pobyt a mohli tak navázat na předchozí snahy Ústeckého kraje, jehož představitelé podepsali v roce 2014 dohodu o spolupráci s polským krajem Ostróda. Kraje umožnili zástupcům škol navštívit školy partnerů a navázat tak první kontakty.
Mgr. Markéta Flochová
9.2.2017Představitelé obcí správního obvodu Bíliny řešili s hejtmanem aktuální problémy samospráv
bi
Ve čtvrtek 9. února se opět po roce uskutečnilo pracovní setkání hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka s představiteli obcí spadajících do správního obvodu města Bílina. Neformální diskuse o problémech samospráv se zúčastnili místostarostky města Bílina a sedm představitelů obcí, z toho šest starostek a jeden starosta. Hejtmana doprovázeli vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství (DS) a odboru strategie, přípravy a realizace projektů (SPRP) krajského úřadu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.2.2017V Ústeckém kraji zůstává přes noc nejvíce turistů
01
Rok 2016 byl pro náš kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.
Ing. Lucie Dosedělová
9.2.2017Dnes startuje příjem žádostí o dotaci pro začínající podnikatele
logo ÚK
Do 9. března mohou začínající podnikatelé zažádat o dotaci z dotačního programu „Podpora začínajících podnikatelů v Ústeckém kraji pro rok 2017“. Cílem je rozvoj podnikatelského prostředí regionu, zvyšování zaměstnanosti a tvorba nových pracovních příležitostí.
Mgr. Markéta Flochová
9.2.2017Lednové veletržní prezentace Ústeckého kraje v zahraničí
001
Na veletrhu Reisemarkt v Drážďanech již podesáté v řadě, spolu s berlínskou expozicí CzechTourismu zase skvělá prezentace ve Stuttgartu. Letošní začátek roku je ve znamení zahraničních veletrhů cestovního ruchu. Počet německých turistů v Ústeckém kraji je tradičně nejvyšší, proto je této destinaci i ze strany našeho kraje věnována opravdu velká pozornost.
Ing. Lucie Dosedělová
8.2.2017Dobrý řemeslník má budoucnost jistou, říká hejtman po návštěvě hamerské školy
foto
Střední odborná škola v Litvínově, příspěvková organizace Ústeckého kraje, vzdělává v současné době téměř 500 žáků v celkem deseti oborech. Prostory školy navštívil na pozvání ředitelky Jitky Francírkové hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, náměstek hejtmana Petr Šmíd a Radmila Krastenicsová předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost.
Mgr. Markéta Flochová
8.2.2017V Teplicích byla otevřena první Knihobudka
foto
V pondělí 6. února byla v teplickém nákupním centru Galerie slavnostně otevřena první „Knihobudka“ v Teplicích. Tímto se Teplice zapojily do projektu „měníme vyřazené telefonní budky na veřejné knihovny“. Adopce první Knihobudky v Teplicích se ujala Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola Teplice, jedna z páteřních škol Ústeckého kraje.
Mgr. Markéta Flochová
7.2.2017Krizový štáb prověřil spojení a dosažitelnost
logo ÚK
Hejtman Oldřich Bubeníček z pozice předsedy bezpečnostní rady nařídil kontrolu dosažitelnosti členů Krizového štábu Ústeckého kraje. Termín kontroly nebyl předem sdělen. Prověrku spojení provedlo Krajské operační středisko hasičského záchranného sboru pomocí automatizovaného systému. Cílem bylo ověřit dostupnost spojení jednotlivých členů krizového štábu. „Z našich přehledů vyplývá, že všichni členové krizového štábu potvrdili příjem zprávy do čtyř minut od jejího odeslání. Celkem bylo vyrozuměno 38 osob," uvedl Roman Vyskočil, ředitel HZS ÚK.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.2.2017Okresní agrární komora Most zhodnotila spolupráci s Ústeckým krajem
foto
Hlavním tématem setkání hejtmana Oldřicha Bubeníčka s představiteli Okresní agrární komory Most bylo zhodnocení spolupráce Ústeckého kraje a OAK Most za loňský rok a představení plánů na aktuální rok. OAK Most, která má 42 členů, je jednou z velmi aktivních agrárních komor v rámci celé ČR. Mezi zúčastněnými nechyběla také radní pro zemědělství, životní prostředí a venkov Jitka Sachetová a vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Monika Zeman.
Mgr. Markéta Flochová
6.2.2017Labská stezka získala ocenění „Nejlepší turistický produkt“
001
Třetí místo v prestižní soutěži Velká cena cestovního ruchu získala v kategorii „Nejlepší turistický produkt“ Labská stezka. Ocenění patří síti partnerů Nadace Partnerství, tedy i Ústeckému kraji, kteří se podílejí na společném marketingu Labské stezky. Vyhlášení se konalo v rámci veletrhu GO/Regiontour 2017 na brněnském výstavišti.
Ing. Lucie Dosedělová
6.2.2017ICÚK: Úspěšní podnikatelé se podělí také o své neúspěchy
icuk
Celosvětově populární formát s názvem FuckUp Night, kde úspěšní lidé mluví o svých neúspěších či selháních, se koná v 13. února od 19 hodin ve Veřejném sále Hraničář v Ústí nad Labem. Do regionu jej ve spolupráci s Univerzitou J. E. Purkyně poprvé přiváží Inovační centrum Ústeckého kraje (ICÚK), jehož zakladatelem je spolu s univerzitou také Ústecký kraj a Krajská hospodářská komora Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.2.2017Zřícenina hradu Rýzmburk prochází obnovou a rekonstrukcí
ry
Hejtman Oldřich Bubeníček se setkal s Jiřím Kučerou, předsedou Sdružení na záchranu hradu Rýzmburk, a Jiřím Hlinkou, místostarostou města Osek, které je vlastníkem hradu. Informovali hejtmana o sedmiletém působení sdružení a o dalších záměrech záchranných prací a obnovy hradu. Jednání se zúčastnila krajská radní Jitka Sachetová, která má v kompetenci oblast kultury a památkové péče.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.2.2017Starostové Dolní Poustevny a Jiříkova pozvali hejtmana na Šluknovsko
dp
Začátkem týdne zavítal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček na celodenní návštěvu šluknovského výběžku. Návštěvu Šluknovska zahájil hejtman setkáním s vedením města Dolní Poustevna. O jeho návštěvě v Lesnické a odborné škole Šluknov jsme již informovali v samostatné zprávě (http://www.kr-ustecky.cz/hejtman-osedlal-ve-sluknove-zelezneho-kone/d-1708779/p1=204698). Závěr dne patřil návštěvě Jiříkova.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.2.2017V Duchcově si připomněli památku tragické události
Duchcovský viadukt
U památníku v centru Duchcova si v sobotu 4. února lidé připomněli 86. výročí události, která se stala 4. února 1931 u duchcovského viaduktu. Pietního aktu se kromě hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka zúčastnili i krajští zastupitelé Jitka Sachetová, Jaroslav Horák, Pavel Vodseďálek či Gabriela Hubáčková, poslankyně Parlamentu ČR.
Vít Hnízdil
4.2.2017V Církvicích je třetí opravený pomník rudoarmějců na Ústecku
b
V pátek 3. února se v Církvicích, které jsou součástí ústeckého městského obvodu Střekov, konalo pietní shromáždění u příležitosti dokončení oprav pomníku, který je věnován upomínce padlých sovětských vojáků, osvoboditelům Československa v roce 1945. Věnce a kytice k pomníku položili hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, senátor Jaroslav Doubrava a další pozvaní účastníci. Nositelem projektu obnovy válečných pomníků je Český svaz bojovníků za svobodu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
3.2.2017Natoč video a pojeď na olympiádu!
001
Rozumíte natáčení videí? Bavíte své přátele spoty na Facebooku, Instagramu či Youtube nebo máte desítky zhlédnutí na Instastories? Dokážeme vás dostat na Olympiádu dětí a mládeže, i když zrovna nejste přeborník ve sportovních disciplínách. Bude k tomu stačit právě jedno vaše video. Na ODM 2017 v Jihomoravském kraji kromě reprezentantů ve 22 sportovních disciplínách pojedou i ti nejlepší z jednotlivých krajů, aby se utkali v umělecké soutěži, kde bude rozhodovat o úspěchu právě krátký film nebo video.
Ing. Lucie Dosedělová
3.2.2017Kraj podporuje stoupající zájem dětí o práci dobrovolných hasičů
sd
Představitelé Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (SH ČMS) se ve čtvrtek 2. února setkali s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem. Poděkovali za podporu, kterou kraj soustavně věnuje jednotkám sboru dobrovolným hasičům obcí (JSDHO) a informovali hejtmana o aktivitách, které chystají v letošním roce.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 4176 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 168  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém