Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2016

 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4212 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 169  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
8.3.2017Programové prohlášení koaličních stran KSČM, ČSSD a SPO-SPD
uk
Dnes zveřejňujeme Programové prohlášení koaličních stran KSČM, ČSSD a SPO-SPD Ústeckého kraje na volební období 2016-2020, ve kterém se koaliční partneři zavazují v rámci krajské samosprávy prosazovat a naplňovat programové priority, shrnuté do tří oblastí:
I. Systémová opatření a zákonodárná iniciativa; II. Strategie hospodářské restrukturalizace Ústeckého kraje a III. Programové oblasti spravované a řízené krajem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
8.3.2017Reakce na článek v Děčínském deníku ze dne 8. března 2017
logo ÚK
Rádi bychom uvedli na pravou míru informace v článku, který vyšel v Děčínském deníku dne 8. března 2017 k problematice krajské dopravy
Založení vlastního dopravce, který by byl zřizován Ústeckým krajem, je v tuto chvíli pouze jednou z variant možného řešení autobusové dopravy v budoucích letech. Připravit návrh bylo odboru dopravy krajského úřadu uloženo i usnesením zastupitelstva na posledním únorovém jednání. Jde tedy stále o jednu z možností, kde ještě není znám přesný model. Aktuálně stále funguje Doprava Ústeckého kraje v současném režimu, tak jak jsou cestující zvyklí.
Ing. Lucie Dosedělová
8.3.2017O železniční seminář na VOŠ v Děčíně byl opět velký zájem
foto
Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola strojní, stavební a dopravní v Děčíně připravila již patnácté setkání studentů, pedagogů a odborníků z praxe železničního stavitelství s názvem „Opravy a rekonstrukce železničních tratí ve výlukách“.
Mgr. Markéta Flochová
7.3.2017Hejtman přijal vedení Regionální rady odborových svazů (RROS) v Ústeckém kraji
rr
Hejtman Oldřich Bubeníček se za přítomnosti 1. náměstka Martina Kliky a náměstka Stanislava Rybáka setkal s novou předsedkyní RROS Miloslavou Janskou a místopředsedou RROS Miloslavem Borovičkou. Představitelé krajské odborové rady i vedení kraje vyjádřili přesvědčení, že se oba subjekty budou nadále podílet na vedení společného sociálního dialogu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.3.2017Sněm Severočeského sdružení obcí (SESO) diskutoval o školství
se
V pondělí 6. března se v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje konal Sněm SESO za účasti představitelů členských měst a obcí. Sněmu se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a jeho náměstek pro oblast školství Petr Šmíd. Kromě obligatorních záležitostí se účastníci Sněmu podrobně zabývali problematikou školství.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.3.2017Jedenáct milionů z rozpočtu kraje pro hasičskou techniku bylo rozděleno
logo ÚK
Hodnotící komise v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem projednala návrh na poskytnutí účelové dotace žadatelům na rok 2017 v rámci programu na podporu nové techniky, výstavby požárních zbrojnic pro jednotky sboru dobrovolných hasičů (JSDH) ve výši 11 milionů korun z rozpočtu Ústeckého kraje
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.3.2017POZVÁNKA - 9.3. zahájení turistických sezón v rámci Brány do Čech a představení projektu "Jeden kraj, tři různé zoo"Ing. Lucie Dosedělová
7.3.2017Ústecký kraj pomocí speciálního přístroje likvidoval data z pevných disků
01
Krajský úřad přistupuje zodpovědně k ochraně osobních dat. Na začátku měsíce března společnost Reisswolf realizovala znehodnocení pevných disků z počítačů a notebooků, které jsou pro svou nefunkčnost nebo technické zastarání likvidovány.
Vít Hnízdil
6.3.2017Stávka řidičů prý nebude, kraj nabízí peníze na dodatky stále
logo ÚK
Ústecký kraj se v tomto týdnu znovu sejde se všemi dopravci, aby projednali další detaily návrhů dodatků stávajících smluv. Oznámil to dnes na tiskové konferenci náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek. Středeční stávka je zatím podle neoficiálních informací přímo odboráři odvolána. Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček se dnes znovu také setkal se šéfem odborového svazu dopravy Lubošem Pomajbíkem.
Ing. Lucie Dosedělová
6.3.2017Uskutečnil se již 5.ročník soutěže v AutoCADu a Inventoru
foto
Ve středu 22. února se na Střední průmyslové škole, Resslova 5 v Ústí nad Labem opět po roce konalo krajské kolo soutěže v 2D dokumentaci-AutoCAD 2017 a modelování - INVENTOR na počítačích.
Mgr. Markéta Flochová
4.3.2017Hasiči z Podbořan mají novou cisternovou stříkačku
foto
Dobrovolní hasiči v Podbořan se těší z nové cisternové stříkačky. Byli tak mezi 38 žadateli, kteří loni uspěli s žádostí o dotaci v rámci Programu na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů a ostatních složek integrovaného záchranného systému. Letos je v rámci tohoto programu připravena dotace ve výši 11 milionů korun.
Mgr. Markéta Flochová
3.3.2017V regionu žije pět tisíc Maďarů, říká Kulina
Maďaři
Hejtman Oldřich Bubeníček se v pátek 3. března setkal s předsedou Svazu Maďarů pro Ústecký kraj Ferencem Kulinou. Podle jeho slov žije na území Ústeckého kraje stále vysoký počet Maďarů, konkrétně pět tisíc. Jedná se už o třetí generaci žijící u nás.
Vít Hnízdil
3.3.2017Připravovaná restrukturalizace regionu přinese konkrétní pomoc Ústeckému kraji
12
Ústecký kraj potřebuje intenzivní a cílenou podporu ze strany státu, aby nastartoval svou ekonomiku. Na tuto potřebu reaguje připravovaný Akční plán strategie restrukturalizace, který obsahuje konkrétní opatření podpory ve formě finančních prostředků, legislativních úprav či systémových změn.
RNDr. Zdeněk Rytíř
3.3.2017Na ústeckém maratonu vznikne film, startovní čísla rychle mizí
001
Do startu sedmého ročníku Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem sice zbývá ještě více než půl roku, ale kapacita závodu se i přesto plní velice rychle. Začátkem března je rozebrána více než třetina startovních čísel. V Ústí se i letos poběží v polovině devátého měsíce, přesněji řečeno 16. září. Proběhnutí po páté nejrychlejší půlmaratonské trati na světě v roce 2016 si letos užije o sto běžců více a ti, na které nezbydou startovní čísla, si budou závod moci užít v přímém přenosu České televize. Na půlmaraton míří i filmový štáb snímku Úsměvy smutných mužů, na kterém spolupracuje krajská filmová kancelář.
Ing. Lucie Dosedělová
1.3.2017Výbor pro národnostní menšiny chystá na květen opět akci Barevný region
národnostní menšiny
Na druhé jednání Výboru pro národnostní menšiny, které se konalo poslední únorový den, přijal pozvání generální konzul Ruska sídlící v Karlových Varech M. N. Ledenev. Základními body bylo zapojení příslušníků různých národnostních menšin v regionu do života většinové společnosti. Jednání vedl předseda Výboru pro národnostní menšiny Zastupitelstva Ústeckého kraje Pavel Vodseďálek.
Vít Hnízdil
1.3.2017Soutěž Děčínská vlna představila kreativitu mladých kadeřníků
foto
Ve čtvrtek 23. února pořádala Střední škola řemesel a služeb Děčín IV v pořadí již šestý ročník mezinárodní soutěže mladých kadeřníků Děčínská vlna. Soutěž byla určena pro všechny žáky středních škol, kteří studují v řádném denním studiu tříletý učební obor kadeřník. Celkem se zúčastnilo 15 středních odborných škol z Ústeckého kraje, Karlovarského kraje, Libereckého kraje, Středočeského kraje, z Prahy i ze Slovenska. Zahájení soutěže se mimo dalších hostů zúčastnila i vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy krajského úřadu Dagmar Waicová.
Mgr. Markéta Flochová
28.2.2017Jednání s dopravci se dnes věnovala dodatkům smluv, ve kterých kraj nabízí 85,5 milionů korun
logo ÚK
Platí, že kraj nabídl dopravcům 85,5 milionu korun na zvýšení mezd řidičů formou dodatků smluv. Dnes se jednalo s dopravci Arriva, ČSAD Slaný, BusLine o dodatcích, dále se na jejich precizaci bude pracovat. Jednání směřují k akceptaci cesty dodatků ke smlouvám. O stávce řidičů se dnes nejednalo. Z vyjádření odborářů však vyplývá, že jejich prohlášení o stávce řidičů dne 8. 3. 2017 stále platí. Kraj postoj odborů dopravců hodnotí tak, že ke stávce není důvod.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.2.2017Leteckou záchranku v Ústeckém kraji zajistí i v březnu společnost DSA
001
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček dnes obdržel odpověď na dopis od ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka k aktuální situaci v zajištění letecké záchranné služby v Ústeckém kraji. Podle slov ministra bude do konce února uzavřen dodatek smlouvy se společností DSA na další prodloužení její činnosti. Ministerstvo zdravotnictví podle informací v dopise aktuálně dokončuje práce na zadávacích podmínkách veřejné zakázky na provoz letecké záchranné služby v Ústeckém kraji.
Ing. Lucie Dosedělová
27.2.2017Startuje další výzva kotlíkových dotací za téměř 19 milionů korun
logo ÚK
V aktuální výzvě bude možné žádat o dotace na výměnu zastaralých zdrojů tepla s ručním přikládáním v rodinných domech za kotle umožňující spalovat pouze biomasu nebo na instalaci tepelného čerpadla. Jiné nové zdroje tepla nejsou v této 2. výzvě Ústeckého kraje podporovány. Příjem žádostí začne 3. dubna a krajský úřad je bude přijímat až do 30. června 2017, tedy v případě, že nebude alokace vyčerpána ještě před tímto termínem.
Ing. Lucie Dosedělová
27.2.2017ICÚK představí Ústecký kraj na Veletrhu Věda Výzkum Inovace
vv
Na brněnský Veletrh Věda Výzkum Inovace zve od 28. února do 2. března všechny zájemce Inovační centrum Ústeckého kraje (ICÚK), jehož pracovníci zde představí region také v rámci interaktivní virtuální prohlídky.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.2.2017Děčín hostil další ročník soutěže Gastro Labe
foto
Střední škola řemesel a služeb Děčín IV ve spolupráci s obchodním centrem Pivovar Děčín pořádala dne 16. února 2017 II. ročník gastronomické soutěže Gastro Labe. Jedná se o jedinou gastronomickou soutěž v Ústeckém kraji pro žáky středních odborných škol v oborech kuchař, číšník, cukrář. Za Ústecký kraj se slavnostního zahájení zúčastnila Radmila Krastenicsová, předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost.
Mgr. Markéta Flochová
24.2.2017Podnikání se na severu Čech nejvíc daří v Ústí nad Labem
mb
Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.2.2017Hejtman Bubeníček se sešel s předsedou Odborového svazu dopravy Lubošem Pomajbíkem, řešili platy řidičů
001
Na navýšení platů řidičů, tak jak bylo slíbeno ve vládním usnesení i při slibech premiéra Bohuslava Sobotky, by se měla podílet hlavně vláda. Na tom se shodli na setkání šéf odborářů Luboš Pomajbík a hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Řešili hlavně legislativní možnosti Ústeckého kraje v rámci stávajících smluv. Aktuálně Ústecký kraj čeká na odpovědi všech dopravců na návrhy dodatků smluv.
Ing. Lucie Dosedělová
23.2.2017Hejtman zahájil setkání k připomínce holokaustu
foto
Desítky žáků středních i základních škol a několik významných hostů se ve čtvrtek 23. února sešlo v Kulturním domě v Ústí nad Labem, aby si připomněli hrůzy koncentračních a vyhlazovacích táborů.
Mgr. Markéta Flochová
23.2.2017Studenti žateckého gymnázia excelovali na plaveckém mistrovství ČR
Plavci Jazzmani Žatec
V Litoměřicích se konalo republikové finále v plavání středních škol. Do zápolení nejlepších středoškolských plaveckých kolektivů se jako krajský vítěz nominovalo chlapecké družstvo žateckého gymnázia ve složení: Dvořák, Červenka, Haišman, Voráč a bratři Urbanové.
Vít Hnízdil

Zobrazeno je 25 z celkem 4212 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 169  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém