Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4596 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 184  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
17.10.2017Hejtman se setkal s německým velvyslancem
Velvyslanec Spolkové republiky Německo Christoph Israng se setkal s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem. Do krajského města velvyslanec zavítal v úterý dne 17. října u příležitosti vernisáže výstavy Svědkové lidskosti, kterou připravila obecně prospěšná kulturně-vzdělávací a vědecká společnost v Ústí nad Labem Collegium Bohemicum, která se věnuje českoněmeckým vztahům.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.10.2017Konference: Mostecký dóm má 500 let
Dne 12. října 2017 se konala v přednáškovém sále Oblastního muzea v Mostě přeshraniční konference k 500 letům od zahájení stavby kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě za účasti hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, členky Rady Ústeckého kraje s kompetencí pro kulturu a památkovou péči Jitky Sachetové, ředitele Městských muzeí v Annabergu - Buchholzi Wolfganga Blaschkeho, zástupců spolku při kostele sv. Anny v Annabergu - Buchholzi, jednatele Euroregionu Krušnohoří Františka Bíny a dalších významných hostů.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.10.2017U Velkých Žernosek otevřeli další kus cyklostezky
Dne 27. září 2017 byl u Velkých Žernosek na Litoměřicku slavnostně otevřen nový úsek Labské stezky v délce 600 metrů. Nová část stezky vede pod železnicí přímo podél řeky Labe a spojuje přístaviště Velké Žernoseky s prostorem u viaduktu.
Vít Hnízdil
17.10.2017Vietnamský velvyslanec přijel poprvé do Ústeckého kraje
Velvyslanec vietnamské socialistické republiky Ho Minh Tuan zavítal do Ústeckého kraje. Jde o jeho vůbec první návštěvu našeho regionu od jeho letošního jmenování. Na krajském úřadě ho přivítal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a předseda Výboru pro národnostní menšiny Pavel Vodseďálek. Společně diskutovali například o prohloubení spolupráce s vietnamskou komunitou v rámci práce s národnostními menšinami.
Vít Hnízdil
17.10.2017Nejlepším pracovníkem v sociálních službách je Iveta Vrhelová z Podbořan
Vítězové prvního ročníku nejlepšího pracovníka v oblasti sociálních služeb už mají svá ocenění doma. Ústecký kraj tak chtěl ocenit mimořádnou a obětavou práci zaměstnanců z této oblasti, kteří si zaslouží veřejnou poctu a poděkování. Celkem bylo nominováno 21 pracovníků.
Vít Hnízdil
16.10.2017Ústecký kraj v Litoměřicích uspořádal s partnery kulatý stůl na téma stavebnictví
Vedení Ústeckého kraje hledá další cesty, jak zlepšit spolupráci kraje s firmami zde působícími. Týká se to i stavebních firem, které se značnou měrou podílejí na realizaci investičních akcí kraje. Klíčovými otázkami spolupráce je zadávání veřejných zakázek a zajištění kvalifikovaných pracovníků. Ve spolupráci se Sdružením podnikatelů ve stavebnictví, Okresní hospodářskou komorou a Hospodářskou a sociální radou Litoměřicka proto Ústecký kraj uspořádal 5. října, v rámci dnů Techdays, Kulatý stůl ve stavebnictví.
Vít Hnízdil
15.10.2017Veletrh ŠANCE 2017 pomáhá žákům v rozhodování, kam po základní škole
Ve dnech 15. až 16. října se v Kulturním domě v Teplicích uskutečnila přehlídka aktuálních vzdělávacích nabídek středoškolského vzdělání v Ústeckém kraji pro žáky základních škol. Mottem akce bylo „Šanci má každý, jen ji využít“. Zahájení veletrhu se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, kterého doprovázela vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy KÚÚK Dagmar Waicová. Výstavou je provedl ředitel vyhlášené teplické hotelové školy Jiří Nekuda.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.10.2017Oslav 70 let litvínovského gymnázia se účastnilo přes tisíc absolventů
Gymnázium T. G. Masaryka v Litvínově si v sobotu 14. října slavnostně připomnělo 70. výročí svého založení. Od roku 1947 absolvovaly školu tisíce gymnazistů a řada z nich se po vysokoškolských studiích vrátila zpět na sever Čech. Budova školy prochází rozsáhlou modernizací, kterou financuje zřizovatel, jímž je Ústecký kraj.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.10.2017V Ústeckém kraji startují kotlíkové dotace, půjdou podat pouze elektronicky
V úterý 31. října startuje další vlna kotlíkových dotací. Ústecký kraj v ní rozdělí 156 milionů korun. Novinářům dnes detaily výzvy na výměny kotlů v domácnostech představil hejtman Ústeckého kraje spolu s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem a náměstkem hejtmana Stanislavem Rybákem. Novinkou je hlavně možnost výhradně elektronického podání žádosti přes internet, kde si mohou žadatelé předvyplnit potřebné dokumenty již v těchto dnech. Celkově by v našem kraji mělo být vyměněno 1 683 kotlů.
Ing. Lucie Dosedělová
13.10.2017Senioři z Ústeckého kraje obhájili zlato ze sportovních her
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček přijal na úřadě vítězné družstvo Krajské rady seniorů Ústeckého kraje. Osmičlenná výprava sportovců vybojovala na Sportovních hrách důchodců konaných ve dnech 26. a 29. července ve Frýdku-Místku několik cenných kovů a hlavně celkové prvenství.
Vít Hnízdil
4.10.2017S delegací z čínské Anhui hlavně o čínské medicíně a podnikání
Na návštěvu Ústeckého kraje přicestovala delegace z partnerské provincie Anhui vedená zástupcem generálního tajemníka vlády provincie Anhui Zhang Shishengem. Delegaci přijal první náměstek hejtmana Martin Kliku, který také celou výpravu spolu se zástupcem ředitele krajského úřadu Jaroslavem Pikalem doprovázel. Předmětem jednání byly zejména oblasti zdravotnictví, školství a průmyslu.
Ing. Lucie Dosedělová
12.10.2017Spolupráce Vladimirské oblasti a Ústeckého kraje má dobrou perspektivu
Ve středu 11. října zavítala do Ústeckého kraje delegace z družební Vladimirské oblasti. Seznámila se s porcelánkou v Dubí, uskutečnilo se jednání na Krajském úřadu a pracovní večeře v Bílině na pozvání hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. K zástupcům Vladimirské oblasti se připojil i generální konzul Ruské federace v Karlových Varech Michail Ledeněv.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.10.2017Hejtman jednal v Lobendavě s vedením obce o zřízení malotřídky
Na pozvání starostky Lenky Hausdorfové přijel hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček do Lobendavy. Vedení obce představilo svůj plán na zřízení malotřídky z bývalé budovy ústavu sociální péče, kterou kraj loni předal obci.
Mgr. Markéta Flochová
11.10.2017Městská knihovna Most má na střeše včelí úly
V prostorách Městské knihovny Most byla nově otevřena „Naučná včelí stezka“, která vznikla za přispění finančních prostředků z rozpočtu Ústeckého kraje. Projekt je svým obsahem zaměřen na podporu rozvoje ekologické výchovy jak pro žáky zejména základních škol, tak pro širokou veřejnost.
Vít Hnízdil
11.10.2017V Děčíně byly oceněny psí dovednosti
Vyvrcholení prvního ročníku agility soutěže o Putovní pohár hejtmana Ústeckého kraje se uskutečnilo na fotbalovém hřišti v Děčíně - Starém Městě a zúčastnilo se ho 27 soutěžních klubů z Česka, Německa a Polska. Cenu pro celkového vítěze všech čtyř závodů, putovní pohár, předal týmu Agi Lounky krajský zastupitel Jaroslav Horák. Domácí Agility club Děčín skončil na třetím místě.
Vít Hnízdil
9.10.2017Mladí borci z Regionální fotbalové akademie Ústeckého kraje změřili síly s hráči partnerského polského regionu Ostróda
Ve dnech 2. až 6. října navštívili Ústecký kraj hráči fotbalové akademie z partnerského polského regionu Ostróda. Mladí polští fotbalisté sehráli dva dvojzápasy proti hráčům Regionální fotbalové akademie Ústeckého kraje, která sídlí v Teplicích.
Mgr. Markéta Flochová
9.10.2017Teplická obchodní akademie letos slaví 95 let od svého vzniku
Teplická obchodní akademie v Poštovní ulici má za sebou významné jubileum. Letos je to přesně 95 let, co vznikla. V sobotu 7. října přišli výročí oslavit jak současní, tak bývalí studenti. Mnoho zdaru do dalších let škole popřál také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost Radmila Krastenicsová a vedoucí odboru školství Dagmar Waicová.
Mgr. Markéta Flochová
9.10.2017Čínští vojáci dobyli Most! Ojedinělá výstava Terakotové armády láká
Bojovníci prvního čínského císaře Čchin Š'-chuang-ti postupují na sever. Další zastávkou na dlouhé pouti terakotové armády je od soboty 7. října 2017 do 7. ledna 2018 město Most, respektive místní Oblastní muzeum – příspěvková organizace Ústeckého kraje.
Vít Hnízdil
9.10.2017Podbořany slavily výročí dvou škol – gymnázia a střední odborné školy
Hned dvě výročí spojená s oslavami středoškolského vzdělávání si připomněli lidé v Podbořanech. Na 80. výročí založení Gymnázia Podbořany a 70 let od vzniku Střední odborné školy přijal pozvání od ředitele Jiřího Marholda kromě hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka také ministr školství Stanislav Štech.
Vít Hnízdil
8.10.2017Terezín si připomněl výročí založení pevnostního města
Tradiční Josefínské slavnosti v Terezíně pořádané u příležitosti výročí založení města a pevnosti Terezín patří mezi největší historické slavnosti situované do doby 18. století v Evropě. Jde o připomínku slavné historie Terezína. Tato akce patří do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Nejen proto přijel tuto akci podpořit také náměstek hejtmana Stanislav Rybák a radní Jitka Sachetová.
Mgr. Markéta Flochová
8.10.2017Dobrovolní hasiči soutěžili o putovní pohár hejtmana Ústeckého kraje
Na oprámu ve Varvažově na Ústecku se v sobotu 7. října uskutečnil v pořadí již V. ročník Memoriálu Pavla Doubravy v netradičních hasičských disciplínách. Soutěž je pojmenovaná po zesnulém krajském starostovi dobrovolných hasičů a především kamarádovi a skvělém člověku s velkým srdcem, Pavlu Doubravovi.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.10.2017Prezident České republiky ukončil návštěvu kraje ve Šluknovském výběžku
Poslední den oficiální návštěvy kraje zamířil Miloš Zeman do Šluknovského výběžku. Nejdříve se v téměř šestitisícovém Šluknově setkal se starostkou Evou Džumanovou, představiteli města a pohovořil i s občany. Návštěvu zakončil pracovním obědem s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem v restauraci Dymník u Rumburku, kde také proběhla závěrečná tisková konference.
Mgr. Markéta Flochová
5.10.2017Rodačka z Varnsdorfu oslavila sté narozeniny
Jsou životní jubilea, která si zaslouží obdiv a sté narozeniny v životě člověka mezi ně jistě patří. Toto krásné výročí oslavila 30. září Charlotta Vymětalová z Domova pro seniory Šluknov. Popřát jí přijel zástupce zřizovatele, tedy Ústeckého kraje, předseda Výboru pro zdravotnictví Pavel Csonka a také vedení města Varnsdorf, kde strávila jubilantka většinu života.
Vít Hnízdil
5.10.2017Prezident debatoval v Dubí, Chomutově a Žatci – ve školách i na náměstích
Druhý den své oficiální návštěvy Ústeckého kraje prezident České republiky Miloš Zeman zahájil v Dubí, kde se nejdříve sešel s představiteli města a poté diskutoval s občany. Dále prezident v doprovodu hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka pokračoval do Chomutova a den zakončil v Žatci.
Vít Hnízdil
4.10.2017Prezident Miloš Zeman sklidil potlesk seniorů v mosteckém divadle
Vyhlášení dalšího ročníku talentové soutěže Senior Art 2017 proběhlo v mosteckém divadle za účasti hejtmana Oldřicha Bubeníčka, primátora Mostu Jana Paparegy a prezidenta ČR Miloše Zemana, který v rámci své oficiální návštěvy Ústeckého kraje předal ceny vítězům.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 4596 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 184  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém