Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2016

 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4112 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 165  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
8.12.2016Oldřich Bubeníček zvolen místopředsedou Asociace krajů
as
Na prvním zasedání Rady Asociace krajů ČR (AKČR) po krajských volbách byla předsedkyní AKČR zvolena karlovarská hejtmanka Jana Vildumetzová. Jihočeský hejtman Jiří Zimola byl zvolen 1. místopředsedou a dalšími místopředsedy pak Oldřich Bubeníček, Jiří Čunek (Zlínský kraj), Martin Půta (Liberecký kraj) a Adriana Krnáčová (hlavní město Praha). Předsedkyně a místopředsedové budou tvořit pracovní předsednictvo Rady.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.12.2016Startují návrhy na Ceny hejtmana Ústeckého kraje za rok 2016
logo ÚK
I v letošním roce mohou občané z Ústeckého kraje navrhnout laureáty na Ceny hejtmana. Přihlásit osobnost, které si podle nich zaslouží ocenění za svůj přínos našemu kraji, mohou až do 28. února 2017. Může se jednat o ty, kteří se podílejí na rozvoji našeho regionu, nebo přispívají k lepšímu životu či se jim podařil výjimečný počin. Hlavním kritériem pro nominaci je spjatost s Ústeckým krajem.
Ing. Lucie Dosedělová
6.12.2016Vánoční jarmark ukázal možnosti spolupráce základního i středního školství
foto
Základní škola a Základní umělecká škola v Ústí nad Labem, Husova 349/19 a Střední průmyslová škola stavební a Střední odborná škola stavební a technická v Ústí nad Labem, Čelakovského 5, příspěvková organizace Ústeckého kraje, připravily už druhý ročník Vánočního jarmarku.
Mgr. Markéta Flochová
5.12.2016S Dopravou Ústeckého kraje do Mělníka a s Pražskou integrovanou dopravou na Říp a do Roudnice
001
Od 3. ledna 2017 se do systému Pražské integrované dopravy (PID) zapojí 6 nových autobusových linek v oblasti Podřipska a dojde k rozšíření integrace i na železnici. Nově bude do Pražské integrované dopravy částečně zapojeno město Roudnice nad Labem v tarifním pásmu 7 a dalších 17 obcí na území Středočeského i Ústeckého kraje. Papírové jízdní doklady PID bude nově možné použít také na 5 autobusových linkách Dopravy Ústeckého kraje (DÚK). Podobně bude možné nově použít papírové jízdní doklady DÚK na všech 6 autobusových linkách PID v této oblasti.
Ing. Lucie Dosedělová
5.12.2016Senioři v Meziboří vzpomínají na své mládí ve speciální místnosti
foto
Domov sociálních služeb Meziboří, příspěvková organizace Ústeckého kraje, zřídil pro své klienty reminiscenční místnost, která mohla vzniknout díky výtěžku ze 13. Reprezentačního plesu Ústeckého kraje. Ten se uskutečnil na jaře roku 2016. Ze vstupného se vybralo téměř 135 tisíc korun, které putovaly právě do Meziboří.
Mgr. Markéta Flochová
4.12.2016Zámek Nový Hrad ovládla předvánoční atmosféra
foto
Adventní trh, lití z olova, zdobení perníčků, středověká hudba Quercus, zpěvák Bohuš Matuš, andělé na chůdách a mnoho dalšího bylo připraveno pro návštěvníky tradičního Adventního setkání na zámku Nový Hrad v Jimlíně. V závěru programu rozsvítil hejtman Oldřich Bubeníček spolu s návštěvníky vánoční stromeček a poté se nad zámkem slavnostně rozzářil ohňostroj.
Mgr. Markéta Flochová
1.12.2016Zaměstnanci krajského úřadu se zařadili mezi dárce kostní dřeně
001
Heslo „Zapište se někomu do života“ teď může používat i několik zaměstnanců Krajského úřadu Ústeckého kraje. Na akci, kterou zorganizoval odbor kancelář ředitele krajského úřadu, se přišlo zapsat do registru dárců kostní dřeně sedm pracovníků. K registraci se mohou přihlásit zdraví lidé ve věku od 18 do 35 let, kteří souhlasí v rámci zápisu s odběrem nepatrného množství krvetvorných buněk. Akce se bude na krajském úřadě určitě opakovat i v příštích letech.
Ing. Lucie Dosedělová
1.12.201611. prosince se mění jízdní řády krajské veřejné dopravy i u vlaků Českých drah
003
Pravidelná celostátní změna jízdních řádů od 11. 12. 2016 se promítne i ve veřejné dopravě Ústeckého kraje. V jízdních řádech se objeví i řada novinek, platných až od roku 2017. Většina změn se dotkne autobusové dopravy, změny ale čekejte i u vlakové a sezónní turistické dopravy - včetně lodí. Rozšiřování integrovaného dopravního systému pak přinese nové možnosti cestování s jízdenkou Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) na několika místech i mimo kraj. Novinky se dotknou i jízdních řádů vlaků Českých drah v našem kraji. Na tiskové konferenci jízdní řády představil náměstek pro dopravu Jaroslav Komínek a ředitel Regionálního obchodního centra ČD Vladimír Štochl.
Ing. Lucie Dosedělová
1.12.2016Ocenění nejlepších juniorských sportovců Ústeckého kraje
pp
Zaplněný konferenční sál Clarion Congress Hotelu v Ústí nad Labem se v úterý 29. listopadu odpoledne stal dějištěm slavnostního vyhlášení výsledků čtenářské ankety Metropolu, České unie sportu a Ústeckého kraje Nejlepší sportovec junior 2016.
RNDr. Zdeněk Rytíř
30.11.2016Kalendář Ústeckého kraje na rok 2017 je věnován kandidatuře do UNESCO
aa
Ve středu 30. listopadu byl na druhém zasedání nové Rady Ústeckého kraje (RÚK) radním mimo jiné představen nový krajský nástěnný kalendář, který prezentuje tři krajské kandidáty na zápis do seznamu světového dědictví UNESCO. Po prvním zasedání RÚK bezprostředně po ustavujícím zasedání zastupitelstva dnes na radní čekal veskrze pracovní program. Rada projednala také podklady, které budou předloženy na prosincovém zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje, které se uskuteční 19. prosince.
RNDr. Zdeněk Rytíř
30.11.2016Zahájen další přeshraniční projekt spolupráce zdravotnických záchranářů
dd
V úterý 29. listopadu se v Drážďanech uskutečnila zahajovací konference k mezinárodnímu projektu s názvem Podpora přeshraniční spolupráce a vzdělávání v oblasti zdravotnických záchranných služeb. Společně s ředitelem Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Iljou Deylem a generálním konzulem ČR V Drážďanech Jiřím Kudělou se konference aktivně zúčastnil i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
30.11.2016Vzděláním k úspěchu – studentům i učňům pomůže s praxí nový projekt Ústeckého kraje
foto
Nový projekt Ústeckého kraje INNOSTART pomůže studentům posledních ročníků středních odborných škol a učilišť při vstupu na trh práce. Ještě před ukončením školy studenti a učni díky projektu získají praktické znalosti a dovednosti, které po nich budoucí zaměstnavatelé budou vyžadovat.
Mgr. Markéta Flochová
25.11.2016Prezident Miloš Zeman zakončil návštěvu Ústeckého kraje na Lounsku
mzob
Pátek 25. listopadu byl třetím a posledním dnem pobytu prezidenta ČR Miloše Zemana v Ústeckém kraji. Dopoledne zamířil z Ústí nad Labem nejprve do Vršovic u Žatce k armádní střelnici. V Podbořanech pak třídenní návštěvu zakončil po setkání s místními zastupiteli a občany tiskovou konferencí. Prezidenta doprovázel hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Prohlédněte si fotografie.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.11.2016Prezident Zeman navštívil společnost Mondi ve Štětí
mo
V rámci druhého dne své návštěvy v Ústeckém kraji zavítal prezident Miloš Zeman ve čtvrtek 24. listopadu dopoledne do společnosti Mondi Štětí, a.s. Při této příležitosti se setkal s vedením společnosti a jeho zaměstnanci. Diskuse se zúčastnili také studenti Střední školy a Vyšší odborné školy obalové techniky Štětí, která je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje. Prezidenta doprovázel hejtman Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.11.2016Začala třídenní návštěva prezidenta Miloše Zemana v Ústeckém kraji
mz
Ve středu 23. listopadu zahájil dopoledne svou třídenní návštěvu Ústeckého kraje prezident České republiky Miloš Zeman. Středu stráví na Ústecku a Teplicku a postupně během dalších dvou dnů navštíví i Litoměřicko a Lounsko. Návštěvu zakončí prezident Miloš Zeman v pátek v Podbořanech.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.11.2016Další krok ke zlepšení dopravy do průmyslové zóny Triangle
vv
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uvedlo v úterý 22. listopadu 2016 do provozu obchvat obce Velemyšleves a přemostění Chomutovky na silnici I/27, která míří z Mostu do Žatce a návazně do průmyslové zóny Triangle. Otevření nového úseku v délce 2,6 km se zúčastnil ministr dopravy Dan Ťok, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a představitelé investora, zhotovitele a samosprávy.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.11.2016Staronovým hejtmanem Ústeckého kraje byl zvolen Oldřich Bubeníček
ob
V pondělí 21. listopadu se konalo ustavující zasedání nového Zastupitelstva Ústeckého kraje, které vzešlo z krajských voleb konaných ve dnech 7. a 8. října 2016. Po složení slibu zastupitelů následovala volba hejtmana, jeho náměstků a dalších členů Rady Ústeckého kraje (RÚK) a volba předsedů výborů Zastupitelstva Ústeckého kraje (ZÚK). Hejtmanem byl ve veřejném hlasování zvolen Oldřich Bubeníček, pro kterého hlasovalo 28 zastupitelů.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.11.2016Cvičení ZDROJE 2016 prověřilo povodňovou připravenost
hh
Ve dnech 8. - 9. listopadu proběhlo dvoudenní cvičení ZDROJE 2016, které mělo zmapovat, jak jsou česká města připravena na řešení krizových situací. Cvičení vedl předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr a bylo zaměřeno na pomoc při povodních.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.11.2016Koaliční smlouva pro Ústecký kraj je podepsána
ks
V úterý 15. listopadu byla v budově Krajského úřadu Ústeckého kraje podepsána povolební koaliční smlouva. Trojkoalici tvoří KSČM, ČSSD a koaliční uskupení SPD-SPO a bude mít v zastupitelstvu většinu 28 hlasů. Ustavující zasedání zastupitelstva kraje se uskuteční v pondělí 21. listopadu, kde kromě dalších bodů programu proběhne volba hejtmana a členů rady. Text smlouvy je připojen k této zprávě.
Vít Hnízdil
14.11.2016„Rodina“ Dopravy Ústeckého kraje se od prosince rozrůstá o městské hromadné dopravy v Chomutově, Jirkově a Varnsdorfu
Mapa linek
Integrace veřejné dopravy v Ústeckém kraji pokračuje tarifním sjednocením v dalších velkých městech. Od 11. prosince se připojují městské hromadné dopravy v Chomutově, Jirkově a Varnsdorfu k tarifu Dopravy Ústeckého kraje (DÚK). Do života se tak uvádí podzimní rozhodnutí Rady Ústeckého kraje a rad uvedených měst. Tato města se přidávají k Teplicím, Ústí nad Labem, Děčínu a Bílině a rozšiřují pomyslnou rodinu integrovaných městských doprav v Ústeckém kraji.
Ing. Lucie Dosedělová
14.11.2016Vítězství v krajském kole soutěže Talenty pro firmy
foto
Ve středu 9. listopadu se ve sportovní hale v Chomutově odehrálo krajské kolo odborné soutěže Talenty pro firmy - "T-Profi". Soutěž měla žákům základních a středních škol a rodičům i veřejnosti ukázat, co všechno se skrývá pod pojmem technické obory a jaký zájem o tyto mladé techniky mají firmy, jejichž odborníci byli i fyzicky zapojeni do soutěžních týmů jako kapitáni.
Mgr. Markéta Flochová
12.11.2016Tepličtí kuželkáři už koulí v novém
foto
V sobotu 12. listopadu byla slavnostně otevřena zrekonstruovaná kuželna v Teplicích. Během několika měsíců prošla kuželna kompletní modernizací. A za sebou má již několik tréninkových hodů. Otevření se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a jeho 1. náměstek Stanislav Rybák.
Mgr. Markéta Flochová
12.11.2016V pořadí 49. ročník mezinárodní klavírní soutěže ovládla mladá pianistka z České republiky
foto
Ústeckým divadlem zazněl koncert vítězů prestižní mezinárodní klavírní soutěže Virtuosi per musica di pianoforte. Mezi 61 účastníky z 15 zemí Evropy se absolutním vítězem stala Sára Smoliarová. Dvoudenní soutěž mladých klavíristů vyvrcholila právě slavnostním předáváním cen vítězům a poté následovalo jejich vystoupení. Mezi předávajícími byl i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Generálním partnerem akce se stala společnost Net4Gas.
Mgr. Markéta Flochová
11.11.2016Nejvyšší meziroční nárůst počtu turistů má Ústecký kraj
foto
Počet turistů v Ústeckém kraji meziročně stoupl. Ve třetím čtvrtletí region navštívilo o 13% turistů více než loni v tomto období. Nejvíce zahraničních hostů již tradičně přijelo z Německa. Druhou nejpočetnější skupinu tvořili turisté ze Slovenska a na třetím místě v počtu návštěvníků v regionu se umístilo Polsko.
Mgr. Markéta Flochová
10.11.2016Po 95 letech se vzácný obraz vrátil do mosteckého muzea
vk
Ve středu 9. listopadu byl v oblastním muzeu v Mostě veřejnosti představen barokní obraz Vražda jeptišek v Mostě, který se na sever Čech vrátil z depozitáře muzea v Míšni. Slavnostní vernisáže se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a primátoři Mostu a Míšně Jan Paparega a Olaf Raschke. Olejomalba z přelomu 17. a 18. století zachycuje přepadení zahražanského kláštera magdalenitek a povraždění jeptišek husity.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 4112 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 165  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém