Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2016

 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4212 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 169  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
23.2.2017Získat až 120 tisíc na spolupráci s výzkumnou organizací mohou firmy už jen do 26. února
znak
V neděli 26. února končí příjem žádostí do dotačního programu Inovační vouchery Ústeckého kraje 2017. Šanci uspět s projektem mají letos firmy větší než v uplynulých letech. Ústecký kraj totiž navýšil částku o třetinu oproti loňsku a mezi inovativní podnikatele rozdělí přes 2 miliony korun.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.2.2017Začala Krajská setkání 2017. Starosty trápí úkoly navíc bez finančního krytí
smo
V Ústí nad Labem se konalo první Krajské setkání v roce 2017 Svazu měst a obcí ČR. Starostové probrali aktuální témata samospráv od legislativy přes dotace, regeneraci brownfieldů, životní prostředí, školství po podporu zaměstnanosti a nepojistné sociální dávky. Rovněž vyzvali Ministerstvo pro místní rozvoj, aby dotační programy, z nichž lze čerpat peníze na školství, ale i na další oblasti, byly otevřeny dostatečně dlouho.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.2.2017Ústecký kraj hostí v roce 2017 vrcholné sportovní podniky – prvním bude zápas české reprezentace
Fotbal na Větruši
Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.
Vít Hnízdil
22.2.2017V Meziboří přibyla díky Ústeckému kraji polohovací lůžka
foto
Pacienty může zdravotnické zařízení REMED Meziboří nově hýčkat na 23 elektrických polohovacích lůžkách. Získalo je díky dotačnímu programu Ústeckého kraje „Podpora zvýšení komfortu při poskytování následné a dlouhodobé lůžkové péče na území Ústeckého kraje 2016“.
Mgr. Markéta Flochová
22.2.2017Sklad humanitární pomoci, zřízený krajem, je připraven pomoci i při lokálních povodních
znak
V souvislosti se zvýšenou hladinou vodních toků v Ústeckém kraji (aktuálně např. Mandava – Varnsdorf) z důvodu tání sněhu a četných srážek byly v rámci porady ředitele krajského úřadu s tajemníky obcí II. a III. Stupně, konané dne 21. února poskytnuty základní informace související s krizovým řízením.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.2.2017Radní hodnotí vývoj aktuálních investic do ZZS
logo ÚK
Zastupitelstvo Ústeckého kraje na svém zasedání dne 20. 2. 2017 udělalo další krok k dokončení přípravy výstavby další výjezdové základny zdravotnické záchranné služby (ZZS). Tentokrát jde o základnu v Lovosicích. Ta současná leží v záplavové zóně a v případě povodní ji není možné používat. Nově budovaná základna bude v bezprostřední blízkosti nové stanice Hasičského záchranného sboru (HZS), mimo záplavovou oblast a blíže dálnici D8, což výrazně zlepší její dostupnost pro spádovou oblast.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.2.2017Hejtman se obrátil na ministra zdravotnictví i předsedu vlády, kraj chce znát provozovatele letecké záchranky
001
Přesně 28. února skončí prodloužení smlouvy se stávající leteckou společnost DSA, která leteckou záchrannou službu provozovala v Ústeckém kraji na základě vyhraného tendru do konce roku 2016. Ministerstvo zdravotnictví zadávací podmínky kvůli nejasným podmínkám na technické parametry vrtulníků zrušilo. Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček se proto dnes dopisem obrátil na ministra zdravotnictví i předsedu vlády, aby situaci kolem letecké záchranky v našem kraji urychleně řešili. Nový tendr měl být totiž vyhlášen již 2. února.
Ing. Lucie Dosedělová
21.2.2017Asociace krajů: Dopravu je třeba řešit komplexně včetně zvýšení mezd řidičů autobusů
logo ÚK
Nejen o zvýšení mezd řidičů veřejné autobusové dopravy jednala Rada Asociace krajů ČR 2. února s vládou. Panuje shoda, že je třeba mzdy zvýšit, dopravci výdaje na základě lednových výplat vyčíslili na cca 800 milionů korun. Protože jde o vládní nařízení, stát by měl garantovat, že ho kraje realizují správně a také se podílet na financování. Jinak by krajům chyběly peníze na další veřejné služby. Možným řešením, které by krajům kompenzovalo výdaje související se zvýšením mezd řidičů, je posílit finance na opravu silnic II. a III. tříd. Doprava by se tak řešila komplexně jako systém, jehož součástí jsou i mzdy řidičů autobusů.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.2.2017Náměstek hejtmana řešil na školách inkluzi a podpořil vzdělávání
Šmíd v Mostě škola
Podpora technického vzdělávání či spolupráce firem a škol - to byly hlavní body návštěvy náměstka hejtmana Ústeckého kraje Petra Šmída, který má v gesci školství v Ústeckém kraji. Proto jeho další cesta směřovala do jedné z největších technických škol v regionu; a to do Střední školy technické, Most - Velebudice.
Vít Hnízdil
20.2.2017Zastupitelé jednali o problému dopravců – kraj odmítl roli viníka
logo ÚK
Vedení kraje se intenzivně zabývá situací kolem zvýšení mezd řidičů veřejné autobusové dopravy. Následky vládního usnesení na dnešním jednání řešili i zastupitelé Ústeckého kraje. Napříč zastupitelskými kluby zazněl názor, že by kraje neměly být těmi, kteří mají řešit plnění rozhodnutí, které vláda učinila na podzim loňského roku. Současně také souhlasí s dosavadními kroky Ústeckého kraje při jednáních s dopravci. Zastupitelé také přijali i usnesení, ve kterém ukládají radním, aby začali pracovat na přípravě vlastního krajského dopravce.
Ing. Lucie Dosedělová
17.2.2017Kraje řeší zvýšení mezd řidičů autobusů, jednat budou i s vládou
logo ÚK
Hejtmanky a hejtmani se intenzivně zabývají situací kolem zvýšení mezd řidičů veřejné autobusové dopravy. S aktuálním děním tento týden mimo jiné seznámili prezidenta Miloše Zemana. A bude to i jedno z témat jednání s vládou, které se má uskutečnit v pondělí 20. února 2017 ve Strakově akademii.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.2.2017FOTOGALERIE: Ústecký kraj se na Holiday World představuje již od roku 2002
001
Už 15 let se Ústecký kraj pravidelně prezentuje zájemcům o cestování na Středoevropském veletrhu cestovního ruchu Holiday World. Letos v rámci veletrhu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček pokřtil spolu s ředitelkou agentury Czech Tourism i cykloprůvodce Labská stezka. Během slavnostního zahájení se také potkal s několika velvyslanci, s jejichž zeměmi Ústecký kraj spolupracuje.
Ing. Lucie Dosedělová
17.2.2017Vyhlašujeme první ročník ankety „Pracovník roku v sociálních službách v Ústeckém kraji“
logo ÚK
Vyzýváme tímto poskytovatele a uživatele sociálních služeb, širokou veřejnost, představitele samospráv a další instituce a organizace na území Ústeckého kraje, aby Odboru sociálních věcí Krajského úřadu Ústeckého kraje zasílali návrhy kandidátů na ocenění „Pracovník roku v sociálních službách v Ústeckém kraji“.
Mgr. Markéta Flochová
16.2.2017V Ústí nad Labem se sešla sociální komise Rady AKČR
01
V Ústeckém kraji se uskutečnilo první jednání Komise Rady AKČR pro sociální věci v tomto volebním období. Jejím předsedou je hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Na programu jednání byla volba místopředsedů, kterými se stali náměstek ústeckého hejtmana Martin Klika a Pavel Šotola, radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor. Zazněly také informace k aktuálním dotacím v oblasti sociálních věcí.
Ing. Lucie Dosedělová
16.2.2017Neúspěchy úspěšných zaplnily ústecký Hraničář
foto
Na 250 návštěvníků aplaudovalo v pondělí 13. února příběhům neúspěchu úspěšných na první ústecké FuckUp Night. Populární formát večera na podporu podnikání, který se pravidelně koná po více než 130 metropolích na celém světě, uspořádalo Inovační centrum Ústeckého kraje spolu s Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně.
Mgr. Markéta Flochová
16.2.2017O Restartu se zástupci obcí i odbornou veřejností
rs
Široká diskuze s řadou souhlasných stanovisek zazněla tento týden v Mostě při společném jednání zástupců obcí a měst Ústeckého a Karlovarského kraje k přípravě konkrétních opatření Akčních plánů Strategie hospodářské restrukturalizace Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje, mediálně známé pod zkratkou Restart. Následující kulatý stůl s odbornou veřejností a představiteli ministerstev i poradci vlády, který se týkal konkrétní tématiky výzkumu a vývoje v Akčních plánech, však vyvolal mnoho podnětů k dalšímu jednání.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.2.2017Podnikatelem roku 2016 Ústeckého kraje se stal Hynek Sagan
Podnikatel ÚK 2016
Společnost Ernst and Young s podporou hejtmana Ústeckého kraje, Oldřicha Bubeníčka, vyhlásila na krajském úřadě vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2016 Ústeckého kraje. Stal se jím Hynek Sagan, majitel a jednatel společnosti Armex Oil, s.r.o., sídlící v Děčíně.
Vít Hnízdil
15.2.2017Ústecký kraj se bude prezentovat na nejvýznamnějším veletrhu v České republice Holiday World v Praze
foto
Nabídku cestovního ruchu a novinky sezony 2017 bude Ústecký kraj prezentovat ve dnech 16. - 19. února 2017 v areálu holešovického Výstaviště v Praze na 26. ročníku mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World společně s 11. ročníkem gastronomického veletrhu Top Gastro & Hotel.
Mgr. Markéta Flochová
15.2.2017Fyzikální olympiáda zná své vítěze
foto
Ve dnech 7. až 10. února uspořádalo Gymnázium Rumburk celostátní kolo 58. ročníku Fyzikální olympiády. Záštitu nad ním převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, kterého na zahájení zastupoval jeho náměstek Petr Šmíd.
Mgr. Markéta Flochová
15.2.2017Otevřený dopis řidičům autobusů
logo ÚK
Dnes byl náměstkem hejtmana Jaroslavem Komínkem odeslán otevřený dopis, který se obrací na všechny řidiče, kteří jsou připraveni stávkovat. Text naleznete níže nebo v příloze.
Mgr. Markéta Flochová
15.2.2017Kam po škole? Průvodce žáků při rozhodování o budoucím povolání
Leták kam po škole
Informativní leták s názvem Kam po škole? vydal Ústecký kraj pro snadnější orientaci absolventů základních škol v dané problematice. Publikace představuje možnosti dalšího studia včetně motivačních programů vybraných oborů vzdělání. Leták bude k dispozici v Informačních a poradenských střediscích pro volbu a změnu povolání (IPS) při úřadech práce v Ústeckém kraji a bude k dispozici i na webu kraje.
Vít Hnízdil
14.2.2017Dopravci mají od kraje návrhy dodatků smluv s financemi na navýšení mezd řidičů, čeká se na odpovědi
logo ÚK
Ústecký kraj v uplynulých dnech zaslal návrhy dodatků stávajících smluv všem svým dopravcům, kteří zajišťují Dopravu Ústeckého kraje. Celkem jde o 15 smluv s navýšením v dodatcích ve výši 85,5 milionů korun. Kraj se aktuálně bude zabývat i možnostmi odvrácení stávky, kterou dnes vyhlásila část odborových organizací na 8. března. Pokud nebyly splněny dopravci podmínky vládního usnesení a nebyly řidičům, kterých se nařízení týkalo, vyplaceny vyšší mzdy, musí se zaměstnanci obrátit právě na svého zaměstnavatele.
Ing. Lucie Dosedělová
13.2.2017Hendikepovaní budou mít více informací o bezbariérovém přístupu na turistická místa v Ústeckém kraji i v Sasku
001
Propojené webové stránky s detailními informacemi o bezbariérovosti hotelů, kulturních zařízení i restaurací, speciální jízdy na mosteckém polygonu pro hendikepované i lékařské konference. Tak bude ve zkratce vypadat projekt Česko – saské pohraničí bez bariér, který byli v německých Drážďanech představit tamním novinářům první náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Martin Klika a krajský radní pro cestovní ruch Zdeněk Matouš. Právě Ústecký kraj a Svobodný stát Sasko si celý projekt vzaly pod svá křídla. Český web by měl vzniknout ještě do konce letošního roku.
Ing. Lucie Dosedělová
13.2.2017Hejtman předal finanční dar prvnímu miminku tohoto roku
foto
Rada Ústeckého kraje na lednovém zasedání schválila poskytnutí finančního daru 20 tisíc korun prvnímu miminku Ústeckého kraje, kterým je Josef Thieme. Hejtman dnes ve své kanceláři přivítal maminku Lucii Thiemovou spolu s malým Pepíčkem, aby mamince ještě jednou pogratuloval a předal finanční dar.
Mgr. Markéta Flochová
10.2.2017Učitelé z polské Ostródy v Ústí nad Labem
foto
Gymnázium a SOŠ dr. Václava Šmejkala hostilo v minulém týdnu učitele z družební školy z polské Ostrody - Liceum Ogólnokształcące Nr I w Ostródzie. Polským učitelům se podařilo získat prostředky na pobyt a mohli tak navázat na předchozí snahy Ústeckého kraje, jehož představitelé podepsali v roce 2014 dohodu o spolupráci s polským krajem Ostróda. Kraje umožnili zástupcům škol navštívit školy partnerů a navázat tak první kontakty.
Mgr. Markéta Flochová

Zobrazeno je 25 z celkem 4212 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 169  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém