Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2016

 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4176 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 168  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
3.2.2017Hamerské žákyně slaví úspěch. Poprvé se představily na soutěži v Plzni a hned si odvezly vítězství
foto
Hamerská škola letos poprvé vyslala reprezentovat zástupkyně oboru prodavač na celorepublikovou soutěž Region, jež se pravidelně koná v Plzni. Odkud si benjamínek soutěže přivezl hned dvě pomyslné medaile. Vedle tohoto velkého úspěchu se blýskly i tradičně oceňované obory aranžér a grafický design.
Mgr. Markéta Flochová
2.2.2017Kraj přidá dopravcům na zvýšení mezd řidičů
d
Ve čtvrtek 2. února se uskutečnila druhá společná schůzka vedení kraje s představiteli dopravců - zaměstnavatelů řidičů - a jejich odborářů. Po sérii separátních jednání jak s centrálními orgány, tak s dopravci, navrhl kraj způsob, jak navýšit dopravcům prostředky na zvýšení mezd řidičů dle říjnového nařízení vlády.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.2.2017Hejtman ocenil mladé hokejové mistry republiky
Hokejisté
Mladé a talentované kluky navlečené do hokejových dresů, se zlatou medailí na krku a pohárem za celkové prvenství z Mistrovství ČR krajských výběrů přijal u sebe hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Turnaj se uskutečnil ve dnech 20. - 22. ledna 2017 v ostravské hale Poruba a mladí hráči ve finále porazili výběr Vysočiny 4:2 a po předloňském stříbru letos brali vytoužené zlaté medaile.
Vít Hnízdil
1.2.2017Ústecký dent: budoucí zubní technici zápolili v modelovacích technikách
Ústecký dent nové
Ve dnech 17. a 18. ledna 2017 se na Vyšší odborné škole zdravotnické a Střední škole zdravotnické v Ústí nad Labem uskutečnil první ročník soutěže v modelovacích technikách „Ústecký dent“. Do Ústí se sjelo několik desítek studentů ze zdravotnických škol z celé ČR.
Vít Hnízdil
31.1.2017Dopravci musí doložit konkrétní požadované částky na navýšení platů
logo ÚK
Ústecký kraj bude i v tomto týdnu nadále jednat s jednotlivými dopravci o naplnění vládního usnesení k lepšímu odměňování řidičů. Navýšení mezd by se mělo podle usnesení i podle ministerstva práce a sociálních věcí týkat těch řidičů, kteří nyní jezdí za méně než 98,10 korun na hodinu. A to i po přičtení nenárokových složek platu. Dopravci mají nyní doložit všechny potřebné dokumenty, podle kterých je možné přesně stanovit výši potřebných financí k doplacení mezd. Ve čtvrtek 2. února se uskuteční další společné jednání vedení Ústeckého kraje, zástupců dopravců a odborových organizací.
Ing. Lucie Dosedělová
31.1.2017Hejtman „osedlal“ ve Šluknově železného koně
foto
V pondělí 30. ledna přivítala Lesnická a odborná škola Šluknov hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Při této příležitosti si garanti jednotlivých oborů školy připravili krátké prezentace, které vystihovaly podstatu studijních a učebních oborů.
Mgr. Markéta Flochová
31.1.2017Pátý poválečný ředitel ústecké knihovny končí
Brožek knihovna
Dlouholetý ředitel ústecké Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem Aleš Brožek k 31. lednu 2017 odevzdal pomyslné žezlo své nástupkyni Janě Linhartové a odchází do důchodu. Ještě předtím však stihl návštěvu u hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.
Vít Hnízdil
30.1.2017Rada Euroregionu Krušnohoří zasedala v Oseku
Osek rada
Na zasedání Rady Euroregionu Krušnohoří do Oseku přijel 27. ledna 2017 kromě předsedy sdružení Jiřího Hlinky, starosty Hrobu Karla Hirsche, ředitelky Destinační agentury Krušné hory Evy Maříkové také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který se o práci euroregionu dlouhodobě zajímá a podporuje ji.
Vít Hnízdil
29.1.2017Kraj a ústecká univerzita připravují významné rozšíření spolupráce
uj
Aktualizace smlouvy o vzájemné spolupráci spolu se vznikem pracovní skupiny pro její realizaci byly hlavním tématem jednání zástupců Ústeckého kraje a Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP), které se uskutečnilo v posledním lednovém týdnu. Zástupci obou zúčastněných stran tak navázali na závěry předvánoční schůzky hejtmana kraje Oldřicha Bubeníčka s rektorem UJEP Martinem Balejem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.1.2017Zástupci Okresní hospodářské komory Most představili svoje plány na aktuální rok
foto
Dne 27. ledna se hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a radní Ladislav Drlý setkal s předsedou Okresní hospodářské komory Most Rudolfem Jungem a jejími zástupci.
Mgr. Markéta Flochová
27.1.2017Krajská zdravotní představila modernizovanou prádelnu v ústecké Masarykově nemocnici
rr
Krajská zdravotní, a. s., rekonstruovala a modernizovala technické vybavení prádelny v budově F Masarykovy nemocnice Ústí nad Labem, o. z. Z dotačního programu Podpora rozvoje a obnovy materiálně technické základny regionálního zdravotnictví společnost obdržela finanční podporu od Ministerstva zdravotnictví České republiky. Prádelna poskytuje služby praní, žehlení-mandlování prádla pro nemocnice Krajské zdravotní, a. s., a v roce 2016 se v ní vypralo celkem 1 235 tun prádla.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.1.2017Ústecký kraj opět podpoří dobrovolné hasiče
logo ÚK
K čerpání je pro rok 2017 připraveno celkem 11 milionů korun. Tento dotační titul umožňuje všem jednotkám požární ochrany získat dotaci na výstavbu nových nebo rekonstrukci stávajících požárních zbrojnic a nákup nové techniky a požárního vybavení.
Mgr. Markéta Flochová
26.1.2017Ústecký kraj bude aktivní v projektu Smart Region
sr
O aktivním zapojení Ústeckého kraje do projektu Smart Region jednali v těchto dnech jeho představitelé se zástupci relevantních institucí, které se danou tématikou úzce zabývají. Cílem schůzky je vznik odborné komise s cílem zajistit zlepšení kvality a životního prostředí v regionu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.1.2017Asociace krajů chce posílit služby, které poskytuje regionům, tedy lidem
kk
Rada Asociace krajů ČR na prvním zasedání po prosincové volbě nového předsednictva projednala ve středu 25. ledna v Čeladné činnosti na následující dva roky. Shoda panuje v tom, že Asociace krajů ČR musí reagovat na aktuální problémy veřejné správy, zohledňovat resortní rozdělení státu (ministerstev i poslaneckých a senátních výborů), být profesionální a apolitická.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.1.2017Změna poskytovatele telefonních služeb
logo ÚK
Odbor informatiky a organizačních věcí upozorňuje, že dne 31. 1. 2017 od 16:00 budeme měnit poskytovatele telefonních služeb na krajském úřadě (+420 475 657 XXX). V pátek 27. 1. 2017 proběhne od 14:00 do 15:00 test nového operátora (společnost O2). Z tohoto důvodů mohou být pevné telefony dočasně nedostupné. Děkujeme za pochopení.
RNDr. Zdeněk Rytíř
25.1.2017Hasiči v Braňanech se těší z nového automobilu, na který přispěl i Ústecký kraj
foto
Zbrusu nový devítimístný transit Ford představili hasiči v obci Braňany na Mostecku. Automobil si pořídili i díky příspěvku Ústeckého kraje, konkrétně z Programu na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů a ostatních složek integrovaného záchranného systému. Obec je mezi 38 úspěšnými žadateli o dotaci.
Mgr. Markéta Flochová
24.1.2017Krajská samospráva i v roce 2017 podporuje seniory
rs
Předseda Krajské rady seniorů (KRS) Ústeckého kraje Alois Malý informoval na setkání 23. ledna hejtmana Oldřicha Bubeníčka o aktivitách, které senioři chystají na letošní rok. Poděkoval rovněž za podporu a pozornost, kterou kraj seniorům věnuje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.1.2017Ústecký kraj spouští příjem žádostí do programu Inovační vouchery
foot
Žádat v programu Inovační vouchery až o 120 000 korun na společný projekt s výzkumnou organizací mohou od 20. ledna firmy a živnostníci z Ústeckého kraje.
Mgr. Markéta Flochová
20.1.2017Vyhlášení smogové situace v Ústeckém kraji
001
Alespoň na polovině stanic reprezentativních pro území Ústeckého kraje překročil 12hodinový klouzavý průměr koncentrací suspendovaných částic PM10 informativní prahovou hodnotu (IPH) 100 mikrogramů/m3 a ve výhledu 24h není předpokládán jeho pokles pod tuto hodnotu. Aktuální koncentrace na stanicích smogového varovného a regulačního systému jsou uvedeny na webových stránkách www.chmi.cz.
Ing. Lucie Dosedělová
19.1.2017Představitelé euroregionů ocenili funkční spolupráci s Ústeckým krajem
eu
Ve čtvrtek 19. ledna přijal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček představitele euroregionů Labe a Krušnohoří. Euroregiony letos oslaví 25 let od založení a podílejí se na projektové spolupráci mezi Ústeckým krajem a sousedním Saskem. Jedním z jejich poslání je společná administrace přeshraničních projektů a spolupráce měst a obcí zapojených v daném euroregionu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.1.2017Inovační centrum Ústeckého kraje otevřelo „S-dílnu“
icuk
První sdílené kanceláře v Ústí nad Labem otevřelo ve svých prostorách v krajském městě Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK). Pod názvem „S-dílna“ zahájil slavnostně ve středu 18. ledna projekt tzv. coworkingového centra.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.1.2017Žatecký Cup 2017: Mladí barmani soutěžili o titul
foto
Už podeváté se mladí barmani, pivní specialisté a mistři kávy utkali v soutěži Žatecký Cup 2017. Do královského města se sjeli studenti z celé České republiky, aby se utkali o titul a porovnali své odborné zkušenosti. Soutěžilo se ve třech kategoriích - Junior Coctail Competition, Junior Beer Competition a Junior Mistr kávy. Akce proběhla pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.
Mgr. Markéta Flochová
17.1.2017Kotlíková dotace: Ústecký kraj i letos podpoří výměnu zastaralých zdrojů tepla
foto
Kraj v současné době připravuje vyhlášení 2. výzvy Ústeckého kraje na výměnu zastaralých zdrojů tepla na pevná paliva (kotlíková dotace). Na základě žádosti Ústeckého kraje došlo k navýšení finančních prostředků alokovaných pro 1. výzvu Ústeckého kraje o 10 % (cca 16 mil. Kč). Tyto finanční prostředky budou ještě navýšeny o nevyčerpané finanční prostředky z 1. výzvy Ústeckého kraje.
Mgr. Markéta Flochová
16.1.2017Bezpečnostní rada Ústeckého kraje požaduje zajištění stále letecké záchranné služby
b
V pátek 13. ledna se konalo první zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje (BRÚK) v novém volebním období. Jednání řídil předseda BRÚK, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Na jednání byli kromě stálých členů přizváni ředitel Krajské hygienické stance Josef Trmal ředitel Krajské veterinární správy Petr Pilous, aby podali aktuální informaci o chřipkové epidemii a o výskytu ptačí chřipky. Její ohnisko nebylo na území kraj zaznamenáno.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.1.2017Rychlé inovační rande propojilo firmy a výzkumníky. Na společný projekt mohou dostat až 250 000 Kč
foto
Ve čtvrtek 12. ledna se uskutečnil seminář Inovační vouchery v Chomutově, který již potřetí pořádalo Inovační centrum Ústeckého kraje ve spolupráci s Agenturou pro podnikání a inovace (API) a Ústeckým krajem. Originální formát párovací akce tzv. rychlého inovačního rande svedl dohromady firmy z Ústeckého kraje a výzkumné organizace. Většina ze zúčastněných našla svého partnera pro společný projekt, na který budou moci získat 120 tisíc v regionální a až 250 tisíc v národní variantě dotačního titulu Inovační vouchery.
Mgr. Markéta Flochová

Zobrazeno je 25 z celkem 4176 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 168  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém