Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2016

 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4267 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 171  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
29.3.2017V Mostě se rozdávaly zlaté kukly pro nejlepší svářeče
zlatá kukla 2017
V areálu Střední technické školy Most se v úterý 28. března uskutečnila odborná soutěž zručnosti ve svařování O zlatou kuklu společnosti SIAD. Jejího 5. ročníku se letos zúčastnilo kromě desítek žáků z celé republiky také trio žáků ze Slovenska. Absolutní vítězem se stal Jakub Březa ze Středního odborného učiliště Nové Strašecí.
Vít Hnízdil
29.3.2017Ústecký kraj se prezentoval jako další možný cíl pro zahraniční turisty
foto
Ústecký kraj cílí v oblasti cestovního ruchu na zahraniční návštěvníky. Kromě veletrhů cestovního ruchu, kterých se Ústecký kraj v únoru a březnu účastnil v Praze, Hannoveru, v Utrechtu, v Gentu, Mnichově a v polské Poznani a Wroclawi, pořádal tento měsíc presstip a FAM trip po turistických zajímavostech Ústeckého kraje.
Mgr. Markéta Flochová
28.3.2017Ústecký kraj vyhlašuje otevřenou soutěž o grafický návrh
Soutěž
Ústecký kraj vyhlásil otevřenou soutěž o grafický návrh s názvem „Nový vizuální styl propagačních nástrojů na podporu průmyslu a podnikání v Ústeckém kraji – grafický návrh“.
Vít Hnízdil
27.3.2017Budoucí obráběči kovů z Ústeckého kraje změřili své znalosti a šikovnost
Obráběč
Na pracovišti Střední školy stavební a strojní Teplice, na pracovišti v Krupce, se konalo regionální kolo celostátní profesní soutěže „České ručičky“, jejímž vyhlašovatelem je Cech Kovo ČR. Na soutěž pro žáky oboru Obráběč kovů se do Krupky se sjely dvoučlenné týmy nejlepších žáků středních škol z Varnsdorfu, Děčína, Roudnice nad Labem, Ústí nad Labem a Chomutova, včetně domácích z hostitelské školy.
Vít Hnízdil
25.3.2017První semifinále celostátního turnaje dětských domovů proběhlo o víkendu
dd
Dětský domov Střekov a Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP) uspořádaly pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka 9. celostátní florbalový turnaj dětských domovů. První semifinálová kvalifikace proběhla 25. 3. a druhé semifinále se uskuteční v sobotu 1. 4. 2017 od 9 hodin. Finále se uskuteční v neděli 2. dubna 2017. Všechna utkání se hrají ve sportovní hale UJEP.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.3.2017Dvě stě tisíc jako výtěžek z krajského plesu poputuje do Domovů sociálních služeb Litvínov
pl
O první jarní sobotě 25. března se v Domě kultury v Mostě konal XIV. reprezentační ples Ústeckého kraje – kraje dobého vína. Mezi účinkujícími nechyběl Jiří Korn, Tereza Mátlová, Václav Noid Bárta, Bohuš Matuš a ani cimbálovka Jožky Šmukaře. Šek – výtěžek ze vstupného ve výši 198 100 korun – předal hejtman Oldřich Bubeníček Domovům sociálních služeb Litvínov. Ples podpořily společnosti Net4Gas, Severočeské doly, Skupina ČEZ a Eurovia.
Prohlédněte si ochutnávku fotografií.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.3.2017Fanoušci se bavili ve Fan Parku a poté i v hledišti na "áčku"
Fotbal reprezentace
V krajské metropoli se konal vůbec poprvé v historii města mezistátní zápas české fotbalové reprezentace. Na Městský stadion do Ústí nad Labem zavítal v rámci přípravy na kvalifikace na MS výběr Litvy. Čeští fotbalisté zvítězili 3:0 a potěšili tak téměř čtyři tisícovky diváků.
Vít Hnízdil
23.3.2017Anketa Policista roku Ústeckého kraje zná své vítěze
Policista roku 2016
Ve čtvrtek 23. března byla předána ocenění příslušníkům policie, kteří v Ústeckém kraji nejlépe uspěli v anketě Policista roku 2016. Akce v teplickém rokokovém sále muzea se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a za podpory kraje.
Vít Hnízdil
23.3.2017Nejstarší seniorkou je paní Machová z Teplic
foto
V Podkrušnohorských domovech sociálních služeb, konkrétně v domově pro seniory v Teplicích U Nových lázní, oslavila své 102. narozeniny paní Marie Machová. Je tak v současné době nejstarší seniorkou v rámci domovů sociálních služeb, které zřizuje Ústecký kraj. Popřát ji přišli předseda Výboru pro sociální věci, bezpečnost a SVL Dominik Hanko a vedoucí odboru sociálních věcí Petra Lafková.
Mgr. Markéta Flochová
23.3.2017Historická budova nádraží v Děčíně se promění ve vzdělávací centrum
cv
Memorandum o partnerství a spolupráci při přípravě projektu Multifunkční vzdělávací centrum v budově nádraží Rakouské severozápadní dráhy v Děčíně ve středu 22. března dnes podepsali hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, primátorka Marie Blažková, rektor Českého vysokého učení technického (ČVUT) Petr Konvalinka, předseda představenstva a člen představenstva společnosti České dráhy Pavel Krtek a Miroslav Kupec, předsedkyně HSR-ÚK Gabriela Nekolová a předseda Hospodářské a sociální rady Děčínska Stanislav Pfléger. Deklarovali tak svůj zájem o vybudování vzdělávacího centra v historické budově východního nádraží.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.3.2017Rodinné stříbro Ústeckého kraje v novém
01
Už od roku 2016 se 27 významných akcí může pyšnit titulem Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Od letošního roku Ústecký kraj má pro své stříbro i nové logo a grafiku. Nový vizuální styl byl inspirován heslem „Vzácnost, kterou ochraňujeme“. Jen v loňském roce na všechny akce, které patří do rodinného stříbra, zavítalo zhruba 524 tisíc návštěvníků a do jejich přípravy se zapojilo téměř dva a půl tisíce lidí.
Ing. Lucie Dosedělová
21.3.2017V Teplicích se otevírá nové moderní turistické centrum VisitTeplice
foto
V Dlouhé ulici v Teplicích vzniklo nové informační centrum, které kromě informací o samotném městě a okolí, nabízí návštěvníkům prohlídky s průvodci a další služby pro turisty přímo na míru. Na slavnostním otevření nechyběl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, primátor Teplic Jaroslav Kubera a řada dalších významných hostů.
Mgr. Markéta Flochová
20.3.2017Hejtman besedoval se žáky teplické střední školy
foto
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček navštívil Střední školu obchodu a služeb v Teplicích, která je příspěvkovou organizací kraje. Ředitel školy Zdeněk Pešek nejdříve hejtmana seznámil s historií školy i studijními a učebními obory, které škola nabízí. Pohovořili také o stále narůstající potřebě kvalifikovaných odborníků. Poté následovala diskuse se žáky třetích a čtvrtých ročníků.
Mgr. Markéta Flochová
20.3.2017Pracovní skupina zhodnotila dosavadní přeshraniční spolupráci zdravotnické záchranné služby
foto
V minulém týdnu proběhlo na Krajském úřadu v Ústí nad Labem setkání Společné pracovní skupiny v rámci Ujednání o přeshraniční spolupráci v oblasti zdravotnických záchranných služeb uzavřeného mezi Ministerstvem vnitra Svobodného státu Sasko a Karlovarským, Libereckým a Ústeckým krajem. Na základě tohoto Ujednání bylo umožněno záchranným službám po jejich vzájemné domluvě zasáhnout i za hranicemi v prostorách druhého státu ve vymezeném pětikilometrovém území.
Mgr. Markéta Flochová
20.3.2017Fotbalová horečka stoupá: na fanoušky čeká spousta zábavy
Fanoušek
Již ve středu 22. března se česká fotbalová reprezentace premiérově představí v Ústí nad Labem. Duel s Litvou je dlouho dopředu vyprodaný, svěřenci Karla Jarolíma se mohou těšit na bouřlivou kulisu.
Vít Hnízdil
18.3.2017Zlatý erb: vítězi jsou Česká Kamenice i Duchcov
ze
Při vyhlašování vítězů krajského kola soutěže Zlatý erb dne 15. března došlo v kategorii „nejlepší elektronická služba“ k chybě organizátora (společnost Český zavináč), kdy špatně vyhodnotil rovnost bodů u prvních dvou měst - Česká Kamenice a Duchcov. Ten původně obdržel diplom za 2. místo, zatímco ve skutečnosti na místě prvním skončila obě města. Organizátor se za chybu omluvil.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.3.2017Kraje požadují od vlády jednu miliardu korun na mzdy řidičů autobusů
aa
Hejtmani se na zasedání Rady Asociace krajů 17. března v Praze shodli, že budou po vládě požadovat jednu miliardu korun na zvýšení mezd řidičů autobusů. O financování chtějí představitelé krajů jednat s kabinetem Bohuslava Sobotky. Vláda před časem odmítla kompromisní řešení dát regionům na silnice II. a III. tříd čtyři miliardy korun, schválila o miliardu méně.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.3.2017S historií a unikátností Moldavské dráhy seznamuje nový dokument
foto
Českojiřetínský spolek je nositel projektu v rámci kterého vznikl ve spolupráci s Ústeckým krajem dokument o významné kulturní (technické) památce, kterou je Moldavská dráha. Veřejnost film může zhlédnout v kinech - v únoru byl promítán v Teplicích, v dubnu poběží v Litvínově, Mostě, Duchcově, Lounech Háji u Duchcova a jsou v jednání další místa v regionu. Českojiřetínský spolek se soustřeďuje i na promítání pro školy a pořádání informačních besed.
Mgr. Markéta Flochová
17.3.2017Biologická rozmanitost a partnerská spolupráce – stále se hledají dobré projektové záměry
sn
V rámci Programu na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko se nadále hledají dobré projekty spolupráce.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.3.2017Labská stezka získala ocenění na veletrhu v Berlíně
Labská stezka
Labská stezka je nejoblíbenější cyklostezkou v Německu a na žebříčku oblíbenosti strmě stoupá i její český úsek, který vede z nemalé části i skrz Ústecký kraj. Pole průzkumu německého cykloklubu „ADFC-Travelbike Radreiseanalyse 2017“ je již pátou nejoblíbenější cyklotrasou Němců v zahraničí.
Vít Hnízdil
16.3.2017Světecká jednotka dobrovolných hasičů má novou zbrojnici
sd
Ve středu 15. března byla v obci Světec na Teplicku slavnostně otevřena nová hasičská zbrojnice za účasti představitelů vedení obce, hejtmana Ústeckého kraje a zástupců dalších partnerských společností a organizací, které se na výstavbě zbrojnice finančně a dodavatelsky podílely.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.3.2017Další ročník soutěže o nejlepší webové stránky zná vítěze krajského kola
foto
Na slavnostním ceremoniálu ve středu 15. března byly vyhlášeny výsledky krajského kola Ústeckého kraje v soutěži Zlatý erb o nejlepší webové stránky měst i obcí. Opět se soutěžilo ve třech kategoriích. Ceny vítězům předal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Mgr. Markéta Flochová
15.3.2017Ústecký kraj se radil s dodavateli stavebních prací o problematice pracovníků v tomto odvětví
Kulatý stůl Drlý
Přesto, že v hodnocení férovosti a hospodárnosti zadávání veřejných zakázek byl Ústecký kraj v roce 2016 vyhodnocen na druhém místě, pouze s nepatrnou ztrátou na vítěze, hledá vedení kraje další cesty, jak zadávání veřejných zakázek dále zlepšit. Značnou část těchto zakázek tvoří stavební práce.
Vít Hnízdil
14.3.2017České hráče požene za vítězstvím proti Litvě vyprodaný stadion
Reprezentace Jarolím
Čtyři tisíce natěšených diváků a fanoušků české fotbalové reprezentace se ve středu 22. března dočká historického okamžiku. Vůbec poprvé se v krajském městě bude hrát zápas národního týmu.
Vít Hnízdil
10.3.2017Jeden kraj – tři různé zoo, do prodeje půjde hned tisíc vstupenek
001
Od 1. dubna letošního roku bude opět pokračovat společný projekt Ústeckého kraje a tří zoologických zahrad, které se na jeho území nacházejí – Podkrušnohorského parku Chomutov, Zoo Děčín a Zoo Ústí nad Labem. Stejně jako v loňském roce budou mít návštěvníci možnost zakoupit si za zvýhodněnou cenu společnou vstupenku a během letní sezóny navštívit všechny tři turisticky oblíbené objekty. Tím, že každá zoo má jiný charakter, chová jiná zvířata a má jinou nabídku aktivit, bude návštěva specifická a jedinečná. Navíc, co se týče vzdálenosti, jsou pro obyvatele Ústeckého kraje všechny tři zoo dobře dostupné, takže tento tip na výlet lze pohodlně využít.
Ing. Lucie Dosedělová

Zobrazeno je 25 z celkem 4267 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 171  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém