Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4429 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 178  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
8.6.2017Krajská zdravotní uspořádala 4. Děčínské chirurgické dny
Miniinvazivní chirurgie, traumatologie, varia, sesterská sekce a videosekce byly odbornými tématy konference IV. Děčínské chirurgické dny. Dvoudenní setkání, které uspořádalo Chirurgické oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Děčín, o. z., v prostorách Zámku Děčín, se uskutečnilo 5. a 6. června 2016. Záštitu nad akcí, jejímž odborným garantem byl primář děčínského chirurgického oddělení Jan Rejholec, převzali hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, primátorka města Děčín Marie Blažková a předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.6.2017V Ústeckém kraji bude se záchranářským vrtulníkem létat společnost DSA
Po rok a půl trvajícím sporu kolem letecké záchranky v Ústeckém kraji je konečně rozhodnuto o provozovateli. Bude jím společnost DSA, která z ústeckého heliportu vzlétá s lékařským týmem již od roku 2003. Nově by podle vyhraného výběrového řízení ministerstva zdravotnictví měla v Ústeckém kraji fungovat s leteckou záchrankou do konce roku 2020. Na ministra zdravotnictví se v uplynulých měsících právě kvůli otázkám fungování této zdravotnické služby obracel i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Ing. Lucie Dosedělová
6.6.2017Podnikatelské fórum Ústeckého kraje: nové technologie jako šance pro restart regionu
Ústecký kraj a Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje zorganizovali ve dnech 5. - 6. června v Ústí nad Labem 3. Podnikatelské fórum Ústeckého kraje. Jedním z hlavních témat konference byla diskuze k projektu RESTART, jehož obsahem je restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje (ÚK, MSK, KVK) s podporou vlády. Ta se bude v následujících dnech zabývat schvalováním připraveného akčního plánu, který obsahuje řadu konkrétních opatření.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.6.2017Středoškoláci z Ústeckého kraje poznávali Evropský parlament
Na přelomu května a června vyjela na pětidenní poznávací cestu do Belgie pětačtyřicítka nejlepších řešitelů znalostního kvízu o Evropské unii s názvem Poznej EU! Po celou dobu středoškoláky doprovázela předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Ústeckého kraje Radmila Krastenicsová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.6.2017Dětský den v Podkrušnohorském technickém muzeu
Také havíři hnědouhelné pánve připravili pro děti oslavy jejich svátku. V sobotu 3. června byla v Podkrušnohorském technickém muzeu v rámci dětského dne slavnostně otevřena trasa úzkorozchodné dráhy, kterou využili jako originální atrakci ke svezení malí návštěvníci. Provoz úzkorozchodné železnice otevřel hejtman Oldřich Bubeníček společně s ředitelem muzea Zbyňkem Jakšem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.6.2017Porta slavila nádherných 50 let
Neuvěřitelné půl století trvání si letos připomíná mezinárodní festival folk, country a trampské písně Porta, který byl s ohledem na prestižní prezentaci regionu zařazen do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. První červnový víkend byly oslavy v plném proudu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.6.2017Devátý Den záchranářů Ústeckého kraje přilákal tradičně obrovské množství diváků
Další ročník krajského dne záchranářů navštívily tisíce lidí. Počasí na lounském výstavišti v sobotu 3. června přálo a návštěvníci si tak mohli užít bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. A samozřejmě nechyběly dynamické ukázky, jako je vyproštění osob z havarovaného vozidla, vyzvednutí nevybuchlé munice z vody policejními potápěči nebo vznícení oleje pod dozorem hasičů, a k vidění byla také vystavená záchranářská, policejní, hasičská i armádní technika.
Mgr. Markéta Flochová
4.6.2017Krajský zámek Nový Hrad patřil dětem k jejich svátku
Tradiční Den dětí uspořádala krajská příspěvková organizace Zámek Nový Hrad v Jimlíně v neděli 4. června. Na stovky dětí s rodiči čekal na nádvořích pestrý program i nabídka prohlídky zámeckých expozic. Vystoupení účinkujících na pódiu strhlo pozornost dětí všech věkových skupin, pobavili se i rodiče a s vystoupení pro děti s chutí sledoval i náměstek hejtmana Stanislav Rybák. Odradit od proměnlivého počasí se nenechal ani hejtman Oldřich Bubeníček s rodinou, který si přišel užít příjemnou atmosféru Dětského dne v odpoledních hodinách.
RNDr. Zdeněk Rytíř
3.6.2017Krajská zdravotní zahájila provoz nového oddělení NIP a DIOP v mostecké nemocnici
Krajská zdravotní, a. s., slavnostně zahájila provoz nového oddělení NIP (následné intenzivní péče) a DIOP (dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče) v nemocnici Most, o. z. Akce za účasti zástupců vedení a managementu Krajské zdravotní náměstka hejtmana Ústeckého kraje Stanislava Rybáka, senátorky za okres Most Aleny Dernerové, místopředsedkyně Odborového svazu zdravotní a sociální péče ČR Ivany Břeňkové a dalších hostů proběhla v pátek 2. června 2016.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.6.2017Metodické cvičení Rallye Ostrov opět ukázalo profesionalitu záchranářů
Vysoce nakažlivá choroba, zraněný myslivec po pádu z posedu, dítě s poraněnou páteří nebo teroristický útok. Nejen to přinesl v pořadí čtvrtý ročník metodického cvičení záchranářů Rallye Ostrov, který ověřil připravenost a profesionalitu záchranářů v mnohdy nelehkých terénních podmínkách skalního města Ostrov u Tisé. Letos se cvičení poprvé zúčastnili také záchranáři z Německa v rámci projektu "Přeshraniční spolupráce a vzdělávání v oblasti zdravotnických záchranných služeb".
Mgr. Markéta Flochová
2.6.2017Staňte se součástí filmů natáčených v Ústeckém kraji
Filmaři se opět vrací do Ústeckého kraje. Česká televize míří do Mostu se stejnojmenným komediálním seriálem Most. A i vy se můžete na „stříbrném plátně“ objevit. Už 16. a 17. června se v mosteckém kulturním domě Repre odehrají konkurzy na komparz i epizodní role. Natáčet se začne už v srpnu.
Ing. Lucie Dosedělová
2.6.2017Ústecký kraj začal s vládní podporou plnit RESTART
Plán na proměnu zaostávajících regionů, mezi něž je zařazen také Ústecký kraj, projednali první červnový den na konferenci v Praze členové vlády se zástupci krajů, sněmovny i senátu. Desítky různých opatření spojených do jednoho akčního plánu, tzv. projektu RESTART, připravil Úřad vládního zmocněnce. Vedle Ústeckého kraje mají pomoci také krajům Karlovarskému a Moravskoslezskému nastartovat hospodářskou i sociální změnu po útlumu tradičních průmyslových oborů.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.6.2017Zdravotníci ústecké nemocnice se zapojili do cvičení Integrovaného záchranného systému
Zdravotníci Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., se ve středu 31. května zapojili do metodického cvičení složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje. Námět tohoto cvičení vyplývá z posledního dění v Evropě, kdy došlo k mimořádným událostem a útokům s následky hromadného postižení zdraví. Všichni zranění včetně dvou zajištěných pachatelů skončili na ústecké Emergency.
RNDr. Zdeněk Rytíř
1.6.2017Druhé nejmenší město ČR dovršilo hattrick v soutěži Skleněná popelnice
Zámeček Větruše v Ústí nad Labem vytvořil ve čtvrtek 1. června ideální prostředí k slavnostnímu vyhlášení výsledků tradiční soutěže „Skleněná popelnice“ za rok 2016. Rozdělením měst a obcí i podle počtu obyvatel se oproti loňskému ročníku počet vítězů zdvojnásobil. V třídění odpadů se šampionkou mezi obcemi do 500 obyvatel stala Doubice a v kategorii nad 500 obyvatel obec Blatno. Mezi městy do 3500 obyvatel pak byla nejlepší Loučná pod Klínovcem a v městech nad 3500 obyvatel Krásná Lípa.
RNDr. Zdeněk Rytíř
1.6.2017Nové regionální výrobky z Českosaského Švýcarska
V Krásné Lípě se konalo 12. kolo certifikace regionálních výrobků a mezi výrobky se značkou „Českosaské Švýcarsko regionální produkt“ tak nyní nově patří: BBCidre z Českého Švýcarska vyráběný z jablek ze severních Čech. Dále originální dřevěné suvenýry z Českého Švýcarska z Atelieru Elwira a vyšívané textilní výrobky s motivy z Českosaského Švýcarska.
Vít Hnízdil
31.5.2017Léto s Dolním Poohří nabídne čtyři zájezdy do Saska
Čtyři výlety za poznáním Saska připravuje na letní sezonu Destinační agentura Dolní Poohří v rámci společného česko-německého projektu. První autobus s turisty z Lounska, Žatecka a Kadaňska vyjede již v sobotu 17. června a jeho cílem bude jedinečný solný trh v Lößnitz.
Vít Hnízdil
30.5.2017Filmová kancelář Ústeckého kraje se v Cannes setkala se špičkou filmového světa
Zatímco zítra Filmová kancelář Ústeckého kraje představí již podruhé v rámci lokační tour zajímavá místa a příběhy svého regionu domácím filmařům, ještě před týdnem se účastnila jubilejního 70. ročníku filmového festivalu v Cannes a měla možnost se tam setkat se zahraničními filmovými profesionály.
Ing. Lucie Dosedělová
30.5.2017Zastupitelé schválili záměr zřízení krajského autobusového dopravce
Zastupitelstvo Ústeckého kraje (ZÚK) v pondělí 29. května schválilo záměr, aby za účelem zajištění dopravní obslužnosti v Ústeckém kraji byla zřízena nová příspěvková organizace, která by jako vnitřní dopravce Ústeckého kraje zajišťovala dopravní obslužnost Ústeckého kraje, a uložilo Radě Ústeckého kraje zajistit a předložit ZÚK kraje k rozhodnutí příslušné dokumenty v souladu se schváleným záměrem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.5.2017Cyklistický závod pro dobrou věc startuje z Ústí nad Labem
Osmý ročník veřejné cyklotour kolem celé České republiky s názvem Na kole dětem začíná ve středu 31. května v pravé poledne v krajském městě Ústí nad Labem na Mírovém náměstí. Desetietapový závod na podporu onkologicky nemocných dětí startuje úvodním 66 kilometrovým prologem z Ústí přes Litoměřice, Mšené-lázně až do nejmenší obce Středočeského kraje Zichovce.
Vít Hnízdil
29.5.2017„Kdo se hýbe, žije“. V Litvínově se uskutečnily 30. hry seniorů
Na pět stovek vitálních seniorů si dalo dostaveníčko na litvínovském letním stadionu, kde se ve čtvrtek 25. května konal pod hlavičkou Regionální organizace Svaz důchodců ČR (SDČR) Most a Litvínov jubilejní 30. ročník sportovních her důchodců.
Vít Hnízdil
28.5.2017FOTOGALERIE: Mistrovství Evropy ve veslování jde do finále
Jistý a sebevědomý postup do bitvy o evropské cenné kovy v podání Ondřeje Synka, další tři české veslařské posádky v áčkovém nedělním finále, počasí jako ze žurnálu, parádní atmosféra a slušně zaplněná hlavní tribuna. To vše zatím nabídlo veslařské mistrovství Evropy na kanále v Račicích. V neděli se jde do finále. Koukejte pořádně fandit.
Ing. Lucie Dosedělová
28.5.2017Krojovaní tanečníci z mnoha zemí se představili v Třebívlicích
Již posedmé uspořádala XIX. Župa sdružených obcí Baráčníků Teplice ve spolupráci s obcí Třebívlice Mezinárodní folklorní festival České středohoří. V sobotu 27. května se v přírodním amfiteátru v Třebívlicích sešly stovky účinkujících a diváků, aby si užily podívanou na krojované zpěváky a tanečníky. Festival se konal pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka a za finanční podpory Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.5.2017FOTOGALERIE: Delegace z Čínské provincie Anhui navštívila Ústecký kraj
Návštěva Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, setkání s vedením Ústeckého kraje, prohlídka hradu Střekov, ústeckého zdymadla i průmyslové zóny Triangle. To vše bylo na programu delegace čínské provincie Anhui, se kterou Ústecký kraj již několik let spolupracuje. Návštěvu provázel náměstek hejtmana Stanislav Rybák a krajský zastupitel a předseda komise pro zahraniční vztahy Jaroslav Horák. Delegace se také sešla s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem. Průmyslovou zónou Triangle návštěvu provedl první náměstek hejtmana Martin Klika.
Ing. Lucie Dosedělová
26.5.2017Slavnostní vyhlášení výsledků projektu Žena regionu za Ústecký kraj 2017
V pátek 26. května se v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje odehrálo vyhlášení a ocenění žen, které v rámci Ústeckého kraje získaly nevíce hlasů v projektu Žena regionu. Projekt podpořil Ústecký kraj a ocenění ženu roku Petře Dlabolové předal náměstek hejtmana Jaroslav Komínek. Vyhlášení výsledků letošního projektu se zúčastnili i poslanci Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Gabriela Hubáčková a Josef Šenfeld.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.5.2017Srbové zakládají místní akční skupinu po českém vzoru
Ústecký kraj již několik let úzce spolupracuje s regionem Jižního Banátu na projektech rozvojové spolupráce. Cílem letošního projektu je správně nastavit a zahájit proces založení místní akční skupiny v regionu Vršac na základě přenosu know-how místních akčních skupin Ústeckého kraje a podpořit kontakt mezi subjekty na české a srbské straně v oblasti zemědělství a rozvoje venkova.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 4429 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 178  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém