Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2016

 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4332 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 174  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
20.4.2017Na račickém kanále se natáčely spoty pro šampionát
Račice
Na Labe aréně v Račicích se v těchto dnech usilovně pracuje na tom, aby byl celý areál připraven na Mistrovství Evropy ve veslování, které se na kanále v Račicích koná od 26. do 28. května. V plném zápřahu je i Ondřej Synek, mistr světa a bronzový medailista z olympiády v brazilském Riu.
Vít Hnízdil
19.4.2017Silnice, železnice, řeka - kombinovaná doprava je cestou budoucnosti
cc
Praktické využití a kombinace nejrůznějších typů doprav při manipulaci s produkty chemického průmyslu, to bylo téma „1. Dissemination Conference – Project ChemMultimodal“, kterou hostil Ústecký kraj jako jeden z partnerů projektu. Celkem třináct partnerů ze sedmi evropských zemí se sešlo ve středu 19. dubna v Ústí nad Labem, aby hledali cesty k zefektivnění přepravy nákladů (i nebezpečných) s cílem zlepšit dopady dopravy na životní prostředí a bezpečnost.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.4.2017Zastupitelé se seznámili s pevnostními památkami Terezína
tt
V úterý 18. dubna si více než dvacet krajských zastupitelů prohlédlo areály zrekonstruovaných objektů v rámci realizace projektu „Terezín – projekt oživení historických památek“. Projekt rekonstrukce vybraných budov byl v minulých letech financován z integrovaného operačního programu Ministerstvem kultury ve výši 500 milionů korun. Nabídku zastupitelům, aby se seznámili s výstupy tohoto projektu v rámci jeho udržitelnosti, adresoval náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.4.2017Kariérní řád bude motivovat učitele
foto
V novém školním roce 2017/2018 vstoupí v platnost nový kariérní řád, který do budoucna upraví nejen vnímání učitelů a jejich profese. Na půdě Poslanecké sněmovny PČR tiskové konference k tématu kariérního řádu byl také spolu s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou přítomen ředitel Střední průmyslové školy stavební a Střední odborné školy stavební a technické v Ústí nad Labem Vítězslav Štefl.
Mgr. Markéta Flochová
18.4.2017Delegace Kubánské republiky zavítala do Ústeckého kraje
foto
Chargé d′affaires Kubánské republiky Felix Andres Leon Carballo navštívil Ústecký kraj. Nejdříve s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem pohovořili o aktuálních tématech jak v ústeckém regionu, tak na Kubě. Poté si kubánská delegace prohlédla prostory Střední průmyslové školy stavební a Střední odborné školy stavební a technické v Ústí nad Labem.
Mgr. Markéta Flochová
18.4.2017Velikonoční dárky pro dětský domov Vysoká Pec
dd
Na Zelený čtvrtek 13. 4. 2017 navštívil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s rodinou dětský domov ve Vysoké Peci. Přivezl dětem velikonoční dárky a poděkoval vychovatelkám za jejich práci. Setkal se i s Veronikou Kašákovou, která v dětském domově vyrůstala a dnes její nadační fond podporuje děti a mladistvé z dětských domovů.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.4.2017Aprílové počasí neodradilo návštěvníky Velikonoc na Novém Hradě
ji
Neděle velikonoční 16. dubna patřila tradičně na krajském zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun oslavě Velikonoc doprovázené dobovým jarmarkem a bohatým programem pro dospělé i děti. Každé volné prostranství v Jimlíně bylo obsazeno stovkami parkujících automobilů návštěvníků z celého Ústeckého kraje. Tisíce příchozích statečně čelily nepřízni počasí, vítr, přeháňky a chladno provázelo celou neděli.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.4.2017Letos poprvé vyplula na Labe loď Orion
loď Orion
Na Velký pátek vyplula poprvé na nové lodní lince Dopravy Ústeckého kraje číslo 902 loď Orion, jejíž hlavní trasa je Ústí nad Labem – Děčín – Hřensko. První jízdu si nenechal ujít hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s rodinou či náměstek hejtmana Jaroslav Komínek.
Vít Hnízdil
13.4.2017POZVÁNKA: Město Terezín otevírá své brány návštěvníkům
FOTO
Rok se s rokem opět sešel a pevnost Terezín otevře 15. dubna své brány. Návštěvníky tak čeká turistická sezóna, kterou zahájí jak se sluší a patří. Během celého dne si budou moci malí i velcí návštěvníci prohlédnout nejen opravené historické prostory a v nich vytvořené expozice, ale také zažít atmosféru doby, kdy se nosily pohádkové uniformy a třírohé klobouky.
Mgr. Markéta Flochová
13.4.2017Hejtman navštívil Novou Ves v Horách, kde jednal se starostou a seznámil se s ojedinělou výrobou klasických dřevěných hraček
foto
Vesnici roku 2011 Ústeckého kraje navštívil hejtman Oldřich Bubeníček spolu s krajským radním Radkem Belejem. Nejdříve si prohlédli výrobu dřevěných hraček společnosti NBW, s.r.o. a poté diskutovali se starostou Nové Vsi v Horách Davidem Kádnerem o aktuálních tématech.
Mgr. Markéta Flochová
12.4.2017Meziboří se chlubí moderně zrekonstruovaným komplexem pro seniory
foto
Do Meziboří přijel na pozvání starosty města Petra Červenky hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a krajský radní Radek Belej. Prohlédli si mezibořskou radnici, diskutovali se starostou o aktivitách města a seznámili se s novým a ojedinělým projektem komunitního bydlení pro seniory tzv. Senior parkem, kde vznikne až 81 moderně vybavených bytů pro seniory. První se sem přistěhují už v květnu.
Mgr. Markéta Flochová
12.4.2017Kvalitě vod v oblastech zasažených těžbou pomůže přeshraniční projekt Vita–Min
vm
Přeshraniční projekt Vita-Min – Leben mit dem Bergbau/Život s těžbou byl zahájen konferencí v budově Saské rozvojové a dotační banky v Drážďanech. Ústecký kraj je jedním z partnerů. Projekt si klade za cíl identifikovat zátěže ve vodních útvarech způsobené hornickou činností a následně pomocí pilotních projektů a studií přispět k jejich sanaci. Svým charakterem navazuje Vita–Min na úspěšný projekt VODAMIN, realizovaný v letech 2011–2014.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.4.2017Ústecký kraj chce být Smart Regionem
foto
Zástupci Skupiny ČEZ a Ústeckého kraje usedli k jednomu stolu, aby zhodnotili uzavřenou rámcovou smlouvu o spolupráci i činnost Energetické komise v uplynulém období. Projednali také další možné body budoucí spolupráce v rámci vytváření prostředí pro výzkum, vývoj nových technologií výroby elektrické energie a tepla a zapojení se do různých smart řešení. Mezi diskutovaná témata patřila také oblast školství a podpora technického vzdělávaní.
Mgr. Markéta Flochová
11.4.2017Ve varnsdorfském TOSu o rozvoji střední školy, na radnici o podpoře mládežnického sportu
01
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček spolu se svým náměstek pro školství Petrem Šmídem zavítali do závodů společnosti TOS Varnsdorf, kde sídlí i firemní střední průmyslová škola. Společnost TOS školu otevřela v loňském roce a spolu se hejtmanem a náměstkem jednali o možnostech spolupráce s nedalekou střední školou, která je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje. Po prohlídce závodů, učeben i dílen přijali pozvání vedení města Varnsdorf na místní radnici.
Ing. Lucie Dosedělová
11.4.2017Ústí nad Labem by mohlo být prvním městem v Česku, kde se budou testovat auta bez řidiče
ul
V ulicích Ústí nad Labem by se brzy mohla testovat auta bez řidiče. Město a region tak směřují k odvážné vizi stát se centrem výzkumu a vývoje autonomních řídicích systémů a chytré mobility. Vyplynulo to ze společné schůzky primátorky města Věry Nechybové, ministra dopravy Dana Ťoka, zástupkyně zmocněnce vlády pro Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský kraj Gabriely Nekolové, ředitele Inovačního centra Ústeckého kraje Tomáše Sivička a dalších účastníků. Konkrétní potřeby a technologické možnosti řešení budou dotčení aktéři diskutovat v rámci jednání na ústeckém magistrátu 19. dubna již se zástupci automobilek a dodavatelů technologií.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.4.2017O Restartu jednala krajská tripartita a Regionální stálá konference
xx
Aktuální Akční plán strategie restrukturalizace Ústeckého kraje obsahující konkrétní opatření podpory regionu projednali v pondělí na společném zasedání zástupci Regionální stálé konference (RSK) Ústeckého kraje a Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje HSR-ÚK). Jednání se zúčastnil místopředseda RSK a náměstek hejtmana Stanislav Rybák, 1. náměstek hejtmana Martin Klika a krajský radní Ladislav Drlý.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.4.2017V hasičském muzeu v Krupce naleznete historické unikáty
foto
Hasičské muzeum v Krupce bylo v Husitské ulici otevřeno před téměř dvěma lety. Svou rozlohou se dokonce řadí mezi největší v České republice. Na to, jaké historické skvosty představuje návštěvníkům, se přijel podívat hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s chotí.
Mgr. Markéta Flochová
10.4.2017Městská vinice v Ústí nad Labem se rozrostla
vv
V pátek 7. dubna se na výletním zámečku Větruše v Ústí nad Labem uskutečnilo setkání patronů ústecké městské vinice, která byla vysazena na Větruši vloni v září. Teď se dovýsadbou vinice rozrostla a čítá na 75 vinných keřů, z toho 44 hlav odrůdy Cerason a 31 hlav odrůdy Malverina. Jedním z patronů vinice je i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a ústecká primátorka Věra Nechybová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.4.2017Studenti šumperské školy ovládli soutěž Prodavač roku 2017
Prodavač roku 2017
Studenti z patnácti středních odborných škol ze všech koutů České republiky soutěžili na Střední škole obchodu, řemesel a služeb a ZŠ v ústí nad Labem v rámci 12. ročníku soutěže Prodavač roku, která se uskutečnila pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Ten se sám účastnil slavnostního ukončení a předal ceny vítězům.
Vít Hnízdil
8.4.2017Ústecký kraj a Nadace ČEZ podpořily mladé hasiče dary v hodnotě jednoho milionu
foto
V prostorách lounského muzea hasičského záchranného sboru došlo k předání darů hasičům od Nadace ČEZ v hodnotě milionu korun. Z rukou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a místopředsedy představenstva ČEZ Distribuce Vladimíra Budinského si věcné dary převzalo sedm starostů Okresních sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Ústeckého kraje.
Mgr. Markéta Flochová
6.4.2017Bilance stávky řidičů v Ústeckém kraji: Jeden autobus zůstal v garáži
logo ÚK
Podle zatím dostupných informací se k dnešní plánované stávce v Ústeckém kraji připojil jeden řidič ranního spoje z Lobendavy do Varnsdorfu, který obsluhuje společnost Autobusy Karlovy Vary. O případných jiných spojích, které nevyjely, v tuto chvíli nemá Ústecký kraj žádné zprávy. Ostatní tři dopravci, kteří zajišťují Dopravu Ústeckého kraje, již v uplynulých dnech oznámili, že by se jejich řidiči stávky zúčastnit neměli. Všechny spoje tedy vypravily společnosti ČSAD Slaný, Arriva Teplice i BusLine. Linkové autobusy v Ústeckém kraji denně přepraví zhruba 55 000 cestujících.
Ing. Lucie Dosedělová
6.4.2017Sezona začala. Zahrada Čech otevřela své brány
Zahrada Čech
Výstaviště Zahrada Čech v Litoměřicích přivítalo ve středu 5. dubna první letošní návštěvníky. Až do neděle 9. dubna se tu koná prodejní výstava Tržnice Zahrady Čech a výstava Bydlení.
Vít Hnízdil
6.4.2017Kotlíkové dotace zmizely během dvou dnů
logo ÚK
Za pouhých 52 hodin bylo vyčerpáno celkem 21 milionů korun z 2. výzvy kotlíkových dotací v Ústeckém kraji. Celkem dorazilo 451 žádostí. Příjem žádostí začal v pondělí 3. dubna a ve středu 5. dubna ve 12 hodin již byla celá částka vyčerpána. V této výzvě bylo možné žádat o dotace na výměnu zastaralých zdrojů tepla s ručním přikládáním v rodinných domech za kotle umožňující spalovat pouze biomasu nebo na instalaci tepelného čerpadla. Během příštích dvou až tří měsíců budou všechny žádosti zkontrolovány a vyrozuměni všichni žadatelé.
Ing. Lucie Dosedělová
6.4.2017Setkání ekologických center v Ústeckém kraji
foto
V úterý 28. března uspořádal Odbor životního prostředí a zemědělství Ústeckého kraje druhé setkání zástupců ekologických center a dalších organizací vykonávajících činnost související s EVVO (environmentální vzdělávání, výchova a osvěta) s místem působnosti v Ústeckém kraji.
Mgr. Markéta Flochová
4.4.2017Šesté setkání koordinátorů environmentální výchovy Ústeckého kraje
foto
Ve středu 22. března se v prostorách konferenčního sálu Krajského úřadu Ústeckého kraje konal již 6. ročník Setkání koordinátorů environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO).
Mgr. Markéta Flochová

Zobrazeno je 25 z celkem 4332 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 174  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém