Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2016

 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4267 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 171  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
12.3.2017Výtěžek z akce Krása pomáhá dětem putuje do ústecké i mostecké nemocnice
Krása
Sportovní hala Sluneta v Ústí nad Labem hostila 12. ročník charitativní akce s názvem „Krása pomáhá dětem“, jejíž výtěžek pomůže oddělení dětské chirurgie Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem a také dětskému a dorostovému oddělení mostecké nemocnice.
Vít Hnízdil
10.3.2017Podepsána smlouva o provozu Švestkové dráhy
tt
Smlouvu o veřejných službách v přepravě cestujících turistické lince T4 platnou do roku 2021 podepsali za Ústecký kraj hejtman Oldřich Bubeníček a za AŽD Praha s.r.o. Zdeněk Chrdle, jednatel společnosti, dne 10. 3. 2017. Již od 1. dubna letošního roku se mohou cestující svézt každou sobotu, neděli a ve státní svátek nostalgickým vozem na trati linky T4 Lovosice – Most.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.3.2017Budou se opravovat silnice v sousedství dálnice D8
dd
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a náměstek hejtmana pro dopravu a silniční hospodářství Jaroslav Komínek se zúčastnili ve čtvrtek 9. března společného jednání zástupců státní správy, samospráv a veřejnosti ve Velemíně k aktuálnímu stavu po zprovoznění dálnice D8 v úseku Lovosice – Řehlovice.
RNDr. Zdeněk Rytíř
8.3.2017Budoucí architekti ústecké průmyslovky byli oceněni
foto
V úterý 7. března došlo k slavnostnímu uzavření a vyhodnocení soutěže architektonických návrhů na úpravu a vzhled středu obce Velké Březno, které zpracovali žáci oboru Pozemní stavitelství Střední průmyslové školy stavební a Střední odborné školy stavební a technické v Ústí nad Labem.
Mgr. Markéta Flochová
8.3.2017Stepi Lounského středohoří odkryjí díky výstavě svá tajemství
Oblastní muzeum v Lounech
Za přítomnosti Jitky Sachetové, členky Rady Ústeckého kraje pro kulturu a památkovou péči a Jaroslava Dubského, předsedy výboru pro kulturu a památkovou péči Zastupitelstva Ústeckého kraje, byla 7. března v Oblastním muzeu v Lounech slavnostně otevřena nová expozice „Stepi Lounského středohoří“.
Vít Hnízdil
8.3.2017Programové prohlášení koaličních stran KSČM, ČSSD a SPO-SPD
uk
Dnes zveřejňujeme Programové prohlášení koaličních stran KSČM, ČSSD a SPO-SPD Ústeckého kraje na volební období 2016-2020, ve kterém se koaliční partneři zavazují v rámci krajské samosprávy prosazovat a naplňovat programové priority, shrnuté do tří oblastí:
I. Systémová opatření a zákonodárná iniciativa; II. Strategie hospodářské restrukturalizace Ústeckého kraje a III. Programové oblasti spravované a řízené krajem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
8.3.2017Reakce na článek v Děčínském deníku ze dne 8. března 2017
logo ÚK
Rádi bychom uvedli na pravou míru informace v článku, který vyšel v Děčínském deníku dne 8. března 2017 k problematice krajské dopravy
Založení vlastního dopravce, který by byl zřizován Ústeckým krajem, je v tuto chvíli pouze jednou z variant možného řešení autobusové dopravy v budoucích letech. Připravit návrh bylo odboru dopravy krajského úřadu uloženo i usnesením zastupitelstva na posledním únorovém jednání. Jde tedy stále o jednu z možností, kde ještě není znám přesný model. Aktuálně stále funguje Doprava Ústeckého kraje v současném režimu, tak jak jsou cestující zvyklí.
Ing. Lucie Dosedělová
8.3.2017O železniční seminář na VOŠ v Děčíně byl opět velký zájem
foto
Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola strojní, stavební a dopravní v Děčíně připravila již patnácté setkání studentů, pedagogů a odborníků z praxe železničního stavitelství s názvem „Opravy a rekonstrukce železničních tratí ve výlukách“.
Mgr. Markéta Flochová
7.3.2017Hejtman přijal vedení Regionální rady odborových svazů (RROS) v Ústeckém kraji
rr
Hejtman Oldřich Bubeníček se za přítomnosti 1. náměstka Martina Kliky a náměstka Stanislava Rybáka setkal s novou předsedkyní RROS Miloslavou Janskou a místopředsedou RROS Miloslavem Borovičkou. Představitelé krajské odborové rady i vedení kraje vyjádřili přesvědčení, že se oba subjekty budou nadále podílet na vedení společného sociálního dialogu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.3.2017Sněm Severočeského sdružení obcí (SESO) diskutoval o školství
se
V pondělí 6. března se v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje konal Sněm SESO za účasti představitelů členských měst a obcí. Sněmu se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a jeho náměstek pro oblast školství Petr Šmíd. Kromě obligatorních záležitostí se účastníci Sněmu podrobně zabývali problematikou školství.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.3.2017Jedenáct milionů z rozpočtu kraje pro hasičskou techniku bylo rozděleno
logo ÚK
Hodnotící komise v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem projednala návrh na poskytnutí účelové dotace žadatelům na rok 2017 v rámci programu na podporu nové techniky, výstavby požárních zbrojnic pro jednotky sboru dobrovolných hasičů (JSDH) ve výši 11 milionů korun z rozpočtu Ústeckého kraje
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.3.2017POZVÁNKA - 9.3. zahájení turistických sezón v rámci Brány do Čech a představení projektu "Jeden kraj, tři různé zoo"Ing. Lucie Dosedělová
7.3.2017Ústecký kraj pomocí speciálního přístroje likvidoval data z pevných disků
01
Krajský úřad přistupuje zodpovědně k ochraně osobních dat. Na začátku měsíce března společnost Reisswolf realizovala znehodnocení pevných disků z počítačů a notebooků, které jsou pro svou nefunkčnost nebo technické zastarání likvidovány.
Vít Hnízdil
6.3.2017Stávka řidičů prý nebude, kraj nabízí peníze na dodatky stále
logo ÚK
Ústecký kraj se v tomto týdnu znovu sejde se všemi dopravci, aby projednali další detaily návrhů dodatků stávajících smluv. Oznámil to dnes na tiskové konferenci náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek. Středeční stávka je zatím podle neoficiálních informací přímo odboráři odvolána. Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček se dnes znovu také setkal se šéfem odborového svazu dopravy Lubošem Pomajbíkem.
Ing. Lucie Dosedělová
6.3.2017Uskutečnil se již 5.ročník soutěže v AutoCADu a Inventoru
foto
Ve středu 22. února se na Střední průmyslové škole, Resslova 5 v Ústí nad Labem opět po roce konalo krajské kolo soutěže v 2D dokumentaci-AutoCAD 2017 a modelování - INVENTOR na počítačích.
Mgr. Markéta Flochová
4.3.2017Hasiči z Podbořan mají novou cisternovou stříkačku
foto
Dobrovolní hasiči v Podbořan se těší z nové cisternové stříkačky. Byli tak mezi 38 žadateli, kteří loni uspěli s žádostí o dotaci v rámci Programu na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů a ostatních složek integrovaného záchranného systému. Letos je v rámci tohoto programu připravena dotace ve výši 11 milionů korun.
Mgr. Markéta Flochová
3.3.2017V regionu žije pět tisíc Maďarů, říká Kulina
Maďaři
Hejtman Oldřich Bubeníček se v pátek 3. března setkal s předsedou Svazu Maďarů pro Ústecký kraj Ferencem Kulinou. Podle jeho slov žije na území Ústeckého kraje stále vysoký počet Maďarů, konkrétně pět tisíc. Jedná se už o třetí generaci žijící u nás.
Vít Hnízdil
3.3.2017Připravovaná restrukturalizace regionu přinese konkrétní pomoc Ústeckému kraji
12
Ústecký kraj potřebuje intenzivní a cílenou podporu ze strany státu, aby nastartoval svou ekonomiku. Na tuto potřebu reaguje připravovaný Akční plán strategie restrukturalizace, který obsahuje konkrétní opatření podpory ve formě finančních prostředků, legislativních úprav či systémových změn.
RNDr. Zdeněk Rytíř
3.3.2017Na ústeckém maratonu vznikne film, startovní čísla rychle mizí
001
Do startu sedmého ročníku Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem sice zbývá ještě více než půl roku, ale kapacita závodu se i přesto plní velice rychle. Začátkem března je rozebrána více než třetina startovních čísel. V Ústí se i letos poběží v polovině devátého měsíce, přesněji řečeno 16. září. Proběhnutí po páté nejrychlejší půlmaratonské trati na světě v roce 2016 si letos užije o sto běžců více a ti, na které nezbydou startovní čísla, si budou závod moci užít v přímém přenosu České televize. Na půlmaraton míří i filmový štáb snímku Úsměvy smutných mužů, na kterém spolupracuje krajská filmová kancelář.
Ing. Lucie Dosedělová
1.3.2017Výbor pro národnostní menšiny chystá na květen opět akci Barevný region
národnostní menšiny
Na druhé jednání Výboru pro národnostní menšiny, které se konalo poslední únorový den, přijal pozvání generální konzul Ruska sídlící v Karlových Varech M. N. Ledenev. Základními body bylo zapojení příslušníků různých národnostních menšin v regionu do života většinové společnosti. Jednání vedl předseda Výboru pro národnostní menšiny Zastupitelstva Ústeckého kraje Pavel Vodseďálek.
Vít Hnízdil
1.3.2017Soutěž Děčínská vlna představila kreativitu mladých kadeřníků
foto
Ve čtvrtek 23. února pořádala Střední škola řemesel a služeb Děčín IV v pořadí již šestý ročník mezinárodní soutěže mladých kadeřníků Děčínská vlna. Soutěž byla určena pro všechny žáky středních škol, kteří studují v řádném denním studiu tříletý učební obor kadeřník. Celkem se zúčastnilo 15 středních odborných škol z Ústeckého kraje, Karlovarského kraje, Libereckého kraje, Středočeského kraje, z Prahy i ze Slovenska. Zahájení soutěže se mimo dalších hostů zúčastnila i vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy krajského úřadu Dagmar Waicová.
Mgr. Markéta Flochová
28.2.2017Jednání s dopravci se dnes věnovala dodatkům smluv, ve kterých kraj nabízí 85,5 milionů korun
logo ÚK
Platí, že kraj nabídl dopravcům 85,5 milionu korun na zvýšení mezd řidičů formou dodatků smluv. Dnes se jednalo s dopravci Arriva, ČSAD Slaný, BusLine o dodatcích, dále se na jejich precizaci bude pracovat. Jednání směřují k akceptaci cesty dodatků ke smlouvám. O stávce řidičů se dnes nejednalo. Z vyjádření odborářů však vyplývá, že jejich prohlášení o stávce řidičů dne 8. 3. 2017 stále platí. Kraj postoj odborů dopravců hodnotí tak, že ke stávce není důvod.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.2.2017Leteckou záchranku v Ústeckém kraji zajistí i v březnu společnost DSA
001
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček dnes obdržel odpověď na dopis od ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka k aktuální situaci v zajištění letecké záchranné služby v Ústeckém kraji. Podle slov ministra bude do konce února uzavřen dodatek smlouvy se společností DSA na další prodloužení její činnosti. Ministerstvo zdravotnictví podle informací v dopise aktuálně dokončuje práce na zadávacích podmínkách veřejné zakázky na provoz letecké záchranné služby v Ústeckém kraji.
Ing. Lucie Dosedělová
27.2.2017Startuje další výzva kotlíkových dotací za téměř 19 milionů korun
logo ÚK
V aktuální výzvě bude možné žádat o dotace na výměnu zastaralých zdrojů tepla s ručním přikládáním v rodinných domech za kotle umožňující spalovat pouze biomasu nebo na instalaci tepelného čerpadla. Jiné nové zdroje tepla nejsou v této 2. výzvě Ústeckého kraje podporovány. Příjem žádostí začne 3. dubna a krajský úřad je bude přijímat až do 30. června 2017, tedy v případě, že nebude alokace vyčerpána ještě před tímto termínem.
Ing. Lucie Dosedělová
27.2.2017ICÚK představí Ústecký kraj na Veletrhu Věda Výzkum Inovace
vv
Na brněnský Veletrh Věda Výzkum Inovace zve od 28. února do 2. března všechny zájemce Inovační centrum Ústeckého kraje (ICÚK), jehož pracovníci zde představí region také v rámci interaktivní virtuální prohlídky.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 4267 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 171  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém