Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2016

 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4212 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 169  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
9.2.2017Představitelé obcí správního obvodu Bíliny řešili s hejtmanem aktuální problémy samospráv
bi
Ve čtvrtek 9. února se opět po roce uskutečnilo pracovní setkání hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka s představiteli obcí spadajících do správního obvodu města Bílina. Neformální diskuse o problémech samospráv se zúčastnili místostarostky města Bílina a sedm představitelů obcí, z toho šest starostek a jeden starosta. Hejtmana doprovázeli vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství (DS) a odboru strategie, přípravy a realizace projektů (SPRP) krajského úřadu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.2.2017V Ústeckém kraji zůstává přes noc nejvíce turistů
01
Rok 2016 byl pro náš kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.
Ing. Lucie Dosedělová
9.2.2017Dnes startuje příjem žádostí o dotaci pro začínající podnikatele
logo ÚK
Do 9. března mohou začínající podnikatelé zažádat o dotaci z dotačního programu „Podpora začínajících podnikatelů v Ústeckém kraji pro rok 2017“. Cílem je rozvoj podnikatelského prostředí regionu, zvyšování zaměstnanosti a tvorba nových pracovních příležitostí.
Mgr. Markéta Flochová
9.2.2017Lednové veletržní prezentace Ústeckého kraje v zahraničí
001
Na veletrhu Reisemarkt v Drážďanech již podesáté v řadě, spolu s berlínskou expozicí CzechTourismu zase skvělá prezentace ve Stuttgartu. Letošní začátek roku je ve znamení zahraničních veletrhů cestovního ruchu. Počet německých turistů v Ústeckém kraji je tradičně nejvyšší, proto je této destinaci i ze strany našeho kraje věnována opravdu velká pozornost.
Ing. Lucie Dosedělová
8.2.2017Dobrý řemeslník má budoucnost jistou, říká hejtman po návštěvě hamerské školy
foto
Střední odborná škola v Litvínově, příspěvková organizace Ústeckého kraje, vzdělává v současné době téměř 500 žáků v celkem deseti oborech. Prostory školy navštívil na pozvání ředitelky Jitky Francírkové hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, náměstek hejtmana Petr Šmíd a Radmila Krastenicsová předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost.
Mgr. Markéta Flochová
8.2.2017V Teplicích byla otevřena první Knihobudka
foto
V pondělí 6. února byla v teplickém nákupním centru Galerie slavnostně otevřena první „Knihobudka“ v Teplicích. Tímto se Teplice zapojily do projektu „měníme vyřazené telefonní budky na veřejné knihovny“. Adopce první Knihobudky v Teplicích se ujala Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola Teplice, jedna z páteřních škol Ústeckého kraje.
Mgr. Markéta Flochová
7.2.2017Krizový štáb prověřil spojení a dosažitelnost
logo ÚK
Hejtman Oldřich Bubeníček z pozice předsedy bezpečnostní rady nařídil kontrolu dosažitelnosti členů Krizového štábu Ústeckého kraje. Termín kontroly nebyl předem sdělen. Prověrku spojení provedlo Krajské operační středisko hasičského záchranného sboru pomocí automatizovaného systému. Cílem bylo ověřit dostupnost spojení jednotlivých členů krizového štábu. „Z našich přehledů vyplývá, že všichni členové krizového štábu potvrdili příjem zprávy do čtyř minut od jejího odeslání. Celkem bylo vyrozuměno 38 osob," uvedl Roman Vyskočil, ředitel HZS ÚK.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.2.2017Okresní agrární komora Most zhodnotila spolupráci s Ústeckým krajem
foto
Hlavním tématem setkání hejtmana Oldřicha Bubeníčka s představiteli Okresní agrární komory Most bylo zhodnocení spolupráce Ústeckého kraje a OAK Most za loňský rok a představení plánů na aktuální rok. OAK Most, která má 42 členů, je jednou z velmi aktivních agrárních komor v rámci celé ČR. Mezi zúčastněnými nechyběla také radní pro zemědělství, životní prostředí a venkov Jitka Sachetová a vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Monika Zeman.
Mgr. Markéta Flochová
6.2.2017Labská stezka získala ocenění „Nejlepší turistický produkt“
001
Třetí místo v prestižní soutěži Velká cena cestovního ruchu získala v kategorii „Nejlepší turistický produkt“ Labská stezka. Ocenění patří síti partnerů Nadace Partnerství, tedy i Ústeckému kraji, kteří se podílejí na společném marketingu Labské stezky. Vyhlášení se konalo v rámci veletrhu GO/Regiontour 2017 na brněnském výstavišti.
Ing. Lucie Dosedělová
6.2.2017ICÚK: Úspěšní podnikatelé se podělí také o své neúspěchy
icuk
Celosvětově populární formát s názvem FuckUp Night, kde úspěšní lidé mluví o svých neúspěších či selháních, se koná v 13. února od 19 hodin ve Veřejném sále Hraničář v Ústí nad Labem. Do regionu jej ve spolupráci s Univerzitou J. E. Purkyně poprvé přiváží Inovační centrum Ústeckého kraje (ICÚK), jehož zakladatelem je spolu s univerzitou také Ústecký kraj a Krajská hospodářská komora Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.2.2017Zřícenina hradu Rýzmburk prochází obnovou a rekonstrukcí
ry
Hejtman Oldřich Bubeníček se setkal s Jiřím Kučerou, předsedou Sdružení na záchranu hradu Rýzmburk, a Jiřím Hlinkou, místostarostou města Osek, které je vlastníkem hradu. Informovali hejtmana o sedmiletém působení sdružení a o dalších záměrech záchranných prací a obnovy hradu. Jednání se zúčastnila krajská radní Jitka Sachetová, která má v kompetenci oblast kultury a památkové péče.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.2.2017Starostové Dolní Poustevny a Jiříkova pozvali hejtmana na Šluknovsko
dp
Začátkem týdne zavítal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček na celodenní návštěvu šluknovského výběžku. Návštěvu Šluknovska zahájil hejtman setkáním s vedením města Dolní Poustevna. O jeho návštěvě v Lesnické a odborné škole Šluknov jsme již informovali v samostatné zprávě (http://www.kr-ustecky.cz/hejtman-osedlal-ve-sluknove-zelezneho-kone/d-1708779/p1=204698). Závěr dne patřil návštěvě Jiříkova.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.2.2017V Církvicích je třetí opravený pomník rudoarmějců na Ústecku
b
V pátek 3. února se v Církvicích, které jsou součástí ústeckého městského obvodu Střekov, konalo pietní shromáždění u příležitosti dokončení oprav pomníku, který je věnován upomínce padlých sovětských vojáků, osvoboditelům Československa v roce 1945. Věnce a kytice k pomníku položili hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, senátor Jaroslav Doubrava a další pozvaní účastníci. Nositelem projektu obnovy válečných pomníků je Český svaz bojovníků za svobodu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
3.2.2017Natoč video a pojeď na olympiádu!
001
Rozumíte natáčení videí? Bavíte své přátele spoty na Facebooku, Instagramu či Youtube nebo máte desítky zhlédnutí na Instastories? Dokážeme vás dostat na Olympiádu dětí a mládeže, i když zrovna nejste přeborník ve sportovních disciplínách. Bude k tomu stačit právě jedno vaše video. Na ODM 2017 v Jihomoravském kraji kromě reprezentantů ve 22 sportovních disciplínách pojedou i ti nejlepší z jednotlivých krajů, aby se utkali v umělecké soutěži, kde bude rozhodovat o úspěchu právě krátký film nebo video.
Ing. Lucie Dosedělová
3.2.2017Kraj podporuje stoupající zájem dětí o práci dobrovolných hasičů
sd
Představitelé Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (SH ČMS) se ve čtvrtek 2. února setkali s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem. Poděkovali za podporu, kterou kraj soustavně věnuje jednotkám sboru dobrovolným hasičům obcí (JSDHO) a informovali hejtmana o aktivitách, které chystají v letošním roce.
RNDr. Zdeněk Rytíř
3.2.2017Hamerské žákyně slaví úspěch. Poprvé se představily na soutěži v Plzni a hned si odvezly vítězství
foto
Hamerská škola letos poprvé vyslala reprezentovat zástupkyně oboru prodavač na celorepublikovou soutěž Region, jež se pravidelně koná v Plzni. Odkud si benjamínek soutěže přivezl hned dvě pomyslné medaile. Vedle tohoto velkého úspěchu se blýskly i tradičně oceňované obory aranžér a grafický design.
Mgr. Markéta Flochová
2.2.2017Kraj přidá dopravcům na zvýšení mezd řidičů
d
Ve čtvrtek 2. února se uskutečnila druhá společná schůzka vedení kraje s představiteli dopravců - zaměstnavatelů řidičů - a jejich odborářů. Po sérii separátních jednání jak s centrálními orgány, tak s dopravci, navrhl kraj způsob, jak navýšit dopravcům prostředky na zvýšení mezd řidičů dle říjnového nařízení vlády.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.2.2017Hejtman ocenil mladé hokejové mistry republiky
Hokejisté
Mladé a talentované kluky navlečené do hokejových dresů, se zlatou medailí na krku a pohárem za celkové prvenství z Mistrovství ČR krajských výběrů přijal u sebe hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Turnaj se uskutečnil ve dnech 20. - 22. ledna 2017 v ostravské hale Poruba a mladí hráči ve finále porazili výběr Vysočiny 4:2 a po předloňském stříbru letos brali vytoužené zlaté medaile.
Vít Hnízdil
31.1.2017Dopravci musí doložit konkrétní požadované částky na navýšení platů
logo ÚK
Ústecký kraj bude i v tomto týdnu nadále jednat s jednotlivými dopravci o naplnění vládního usnesení k lepšímu odměňování řidičů. Navýšení mezd by se mělo podle usnesení i podle ministerstva práce a sociálních věcí týkat těch řidičů, kteří nyní jezdí za méně než 98,10 korun na hodinu. A to i po přičtení nenárokových složek platu. Dopravci mají nyní doložit všechny potřebné dokumenty, podle kterých je možné přesně stanovit výši potřebných financí k doplacení mezd. Ve čtvrtek 2. února se uskuteční další společné jednání vedení Ústeckého kraje, zástupců dopravců a odborových organizací.
Ing. Lucie Dosedělová
31.1.2017Hejtman „osedlal“ ve Šluknově železného koně
foto
V pondělí 30. ledna přivítala Lesnická a odborná škola Šluknov hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Při této příležitosti si garanti jednotlivých oborů školy připravili krátké prezentace, které vystihovaly podstatu studijních a učebních oborů.
Mgr. Markéta Flochová
29.1.2017Kraj a ústecká univerzita připravují významné rozšíření spolupráce
uj
Aktualizace smlouvy o vzájemné spolupráci spolu se vznikem pracovní skupiny pro její realizaci byly hlavním tématem jednání zástupců Ústeckého kraje a Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP), které se uskutečnilo v posledním lednovém týdnu. Zástupci obou zúčastněných stran tak navázali na závěry předvánoční schůzky hejtmana kraje Oldřicha Bubeníčka s rektorem UJEP Martinem Balejem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.1.2017Zástupci Okresní hospodářské komory Most představili svoje plány na aktuální rok
foto
Dne 27. ledna se hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a radní Ladislav Drlý setkal s předsedou Okresní hospodářské komory Most Rudolfem Jungem a jejími zástupci.
Mgr. Markéta Flochová
27.1.2017Krajská zdravotní představila modernizovanou prádelnu v ústecké Masarykově nemocnici
rr
Krajská zdravotní, a. s., rekonstruovala a modernizovala technické vybavení prádelny v budově F Masarykovy nemocnice Ústí nad Labem, o. z. Z dotačního programu Podpora rozvoje a obnovy materiálně technické základny regionálního zdravotnictví společnost obdržela finanční podporu od Ministerstva zdravotnictví České republiky. Prádelna poskytuje služby praní, žehlení-mandlování prádla pro nemocnice Krajské zdravotní, a. s., a v roce 2016 se v ní vypralo celkem 1 235 tun prádla.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.1.2017Ústecký kraj opět podpoří dobrovolné hasiče
logo ÚK
K čerpání je pro rok 2017 připraveno celkem 11 milionů korun. Tento dotační titul umožňuje všem jednotkám požární ochrany získat dotaci na výstavbu nových nebo rekonstrukci stávajících požárních zbrojnic a nákup nové techniky a požárního vybavení.
Mgr. Markéta Flochová
26.1.2017Ústecký kraj bude aktivní v projektu Smart Region
sr
O aktivním zapojení Ústeckého kraje do projektu Smart Region jednali v těchto dnech jeho představitelé se zástupci relevantních institucí, které se danou tématikou úzce zabývají. Cílem schůzky je vznik odborné komise s cílem zajistit zlepšení kvality a životního prostředí v regionu.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 4212 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 169  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém