Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2016

 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4267 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 171  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
24.2.2017Děčín hostil další ročník soutěže Gastro Labe
foto
Střední škola řemesel a služeb Děčín IV ve spolupráci s obchodním centrem Pivovar Děčín pořádala dne 16. února 2017 II. ročník gastronomické soutěže Gastro Labe. Jedná se o jedinou gastronomickou soutěž v Ústeckém kraji pro žáky středních odborných škol v oborech kuchař, číšník, cukrář. Za Ústecký kraj se slavnostního zahájení zúčastnila Radmila Krastenicsová, předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost.
Mgr. Markéta Flochová
24.2.2017Podnikání se na severu Čech nejvíc daří v Ústí nad Labem
mb
Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.2.2017Hejtman Bubeníček se sešel s předsedou Odborového svazu dopravy Lubošem Pomajbíkem, řešili platy řidičů
001
Na navýšení platů řidičů, tak jak bylo slíbeno ve vládním usnesení i při slibech premiéra Bohuslava Sobotky, by se měla podílet hlavně vláda. Na tom se shodli na setkání šéf odborářů Luboš Pomajbík a hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Řešili hlavně legislativní možnosti Ústeckého kraje v rámci stávajících smluv. Aktuálně Ústecký kraj čeká na odpovědi všech dopravců na návrhy dodatků smluv.
Ing. Lucie Dosedělová
23.2.2017Hejtman zahájil setkání k připomínce holokaustu
foto
Desítky žáků středních i základních škol a několik významných hostů se ve čtvrtek 23. února sešlo v Kulturním domě v Ústí nad Labem, aby si připomněli hrůzy koncentračních a vyhlazovacích táborů.
Mgr. Markéta Flochová
23.2.2017Studenti žateckého gymnázia excelovali na plaveckém mistrovství ČR
Plavci Jazzmani Žatec
V Litoměřicích se konalo republikové finále v plavání středních škol. Do zápolení nejlepších středoškolských plaveckých kolektivů se jako krajský vítěz nominovalo chlapecké družstvo žateckého gymnázia ve složení: Dvořák, Červenka, Haišman, Voráč a bratři Urbanové.
Vít Hnízdil
23.2.2017Získat až 120 tisíc na spolupráci s výzkumnou organizací mohou firmy už jen do 26. února
znak
V neděli 26. února končí příjem žádostí do dotačního programu Inovační vouchery Ústeckého kraje 2017. Šanci uspět s projektem mají letos firmy větší než v uplynulých letech. Ústecký kraj totiž navýšil částku o třetinu oproti loňsku a mezi inovativní podnikatele rozdělí přes 2 miliony korun.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.2.2017Začala Krajská setkání 2017. Starosty trápí úkoly navíc bez finančního krytí
smo
V Ústí nad Labem se konalo první Krajské setkání v roce 2017 Svazu měst a obcí ČR. Starostové probrali aktuální témata samospráv od legislativy přes dotace, regeneraci brownfieldů, životní prostředí, školství po podporu zaměstnanosti a nepojistné sociální dávky. Rovněž vyzvali Ministerstvo pro místní rozvoj, aby dotační programy, z nichž lze čerpat peníze na školství, ale i na další oblasti, byly otevřeny dostatečně dlouho.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.2.2017Ústecký kraj hostí v roce 2017 vrcholné sportovní podniky – prvním bude zápas české reprezentace
Fotbal na Větruši
Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.
Vít Hnízdil
22.2.2017V Meziboří přibyla díky Ústeckému kraji polohovací lůžka
foto
Pacienty může zdravotnické zařízení REMED Meziboří nově hýčkat na 23 elektrických polohovacích lůžkách. Získalo je díky dotačnímu programu Ústeckého kraje „Podpora zvýšení komfortu při poskytování následné a dlouhodobé lůžkové péče na území Ústeckého kraje 2016“.
Mgr. Markéta Flochová
22.2.2017Sklad humanitární pomoci, zřízený krajem, je připraven pomoci i při lokálních povodních
znak
V souvislosti se zvýšenou hladinou vodních toků v Ústeckém kraji (aktuálně např. Mandava – Varnsdorf) z důvodu tání sněhu a četných srážek byly v rámci porady ředitele krajského úřadu s tajemníky obcí II. a III. Stupně, konané dne 21. února poskytnuty základní informace související s krizovým řízením.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.2.2017Radní hodnotí vývoj aktuálních investic do ZZS
logo ÚK
Zastupitelstvo Ústeckého kraje na svém zasedání dne 20. 2. 2017 udělalo další krok k dokončení přípravy výstavby další výjezdové základny zdravotnické záchranné služby (ZZS). Tentokrát jde o základnu v Lovosicích. Ta současná leží v záplavové zóně a v případě povodní ji není možné používat. Nově budovaná základna bude v bezprostřední blízkosti nové stanice Hasičského záchranného sboru (HZS), mimo záplavovou oblast a blíže dálnici D8, což výrazně zlepší její dostupnost pro spádovou oblast.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.2.2017Hejtman se obrátil na ministra zdravotnictví i předsedu vlády, kraj chce znát provozovatele letecké záchranky
001
Přesně 28. února skončí prodloužení smlouvy se stávající leteckou společnost DSA, která leteckou záchrannou službu provozovala v Ústeckém kraji na základě vyhraného tendru do konce roku 2016. Ministerstvo zdravotnictví zadávací podmínky kvůli nejasným podmínkám na technické parametry vrtulníků zrušilo. Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček se proto dnes dopisem obrátil na ministra zdravotnictví i předsedu vlády, aby situaci kolem letecké záchranky v našem kraji urychleně řešili. Nový tendr měl být totiž vyhlášen již 2. února.
Ing. Lucie Dosedělová
21.2.2017Asociace krajů: Dopravu je třeba řešit komplexně včetně zvýšení mezd řidičů autobusů
logo ÚK
Nejen o zvýšení mezd řidičů veřejné autobusové dopravy jednala Rada Asociace krajů ČR 2. února s vládou. Panuje shoda, že je třeba mzdy zvýšit, dopravci výdaje na základě lednových výplat vyčíslili na cca 800 milionů korun. Protože jde o vládní nařízení, stát by měl garantovat, že ho kraje realizují správně a také se podílet na financování. Jinak by krajům chyběly peníze na další veřejné služby. Možným řešením, které by krajům kompenzovalo výdaje související se zvýšením mezd řidičů, je posílit finance na opravu silnic II. a III. tříd. Doprava by se tak řešila komplexně jako systém, jehož součástí jsou i mzdy řidičů autobusů.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.2.2017Náměstek hejtmana řešil na školách inkluzi a podpořil vzdělávání
Šmíd v Mostě škola
Podpora technického vzdělávání či spolupráce firem a škol - to byly hlavní body návštěvy náměstka hejtmana Ústeckého kraje Petra Šmída, který má v gesci školství v Ústeckém kraji. Proto jeho další cesta směřovala do jedné z největších technických škol v regionu; a to do Střední školy technické, Most - Velebudice.
Vít Hnízdil
20.2.2017Zastupitelé jednali o problému dopravců – kraj odmítl roli viníka
logo ÚK
Vedení kraje se intenzivně zabývá situací kolem zvýšení mezd řidičů veřejné autobusové dopravy. Následky vládního usnesení na dnešním jednání řešili i zastupitelé Ústeckého kraje. Napříč zastupitelskými kluby zazněl názor, že by kraje neměly být těmi, kteří mají řešit plnění rozhodnutí, které vláda učinila na podzim loňského roku. Současně také souhlasí s dosavadními kroky Ústeckého kraje při jednáních s dopravci. Zastupitelé také přijali i usnesení, ve kterém ukládají radním, aby začali pracovat na přípravě vlastního krajského dopravce.
Ing. Lucie Dosedělová
17.2.2017Kraje řeší zvýšení mezd řidičů autobusů, jednat budou i s vládou
logo ÚK
Hejtmanky a hejtmani se intenzivně zabývají situací kolem zvýšení mezd řidičů veřejné autobusové dopravy. S aktuálním děním tento týden mimo jiné seznámili prezidenta Miloše Zemana. A bude to i jedno z témat jednání s vládou, které se má uskutečnit v pondělí 20. února 2017 ve Strakově akademii.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.2.2017FOTOGALERIE: Ústecký kraj se na Holiday World představuje již od roku 2002
001
Už 15 let se Ústecký kraj pravidelně prezentuje zájemcům o cestování na Středoevropském veletrhu cestovního ruchu Holiday World. Letos v rámci veletrhu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček pokřtil spolu s ředitelkou agentury Czech Tourism i cykloprůvodce Labská stezka. Během slavnostního zahájení se také potkal s několika velvyslanci, s jejichž zeměmi Ústecký kraj spolupracuje.
Ing. Lucie Dosedělová
17.2.2017Vyhlašujeme první ročník ankety „Pracovník roku v sociálních službách v Ústeckém kraji“
logo ÚK
Vyzýváme tímto poskytovatele a uživatele sociálních služeb, širokou veřejnost, představitele samospráv a další instituce a organizace na území Ústeckého kraje, aby Odboru sociálních věcí Krajského úřadu Ústeckého kraje zasílali návrhy kandidátů na ocenění „Pracovník roku v sociálních službách v Ústeckém kraji“.
Mgr. Markéta Flochová
16.2.2017V Ústí nad Labem se sešla sociální komise Rady AKČR
01
V Ústeckém kraji se uskutečnilo první jednání Komise Rady AKČR pro sociální věci v tomto volebním období. Jejím předsedou je hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Na programu jednání byla volba místopředsedů, kterými se stali náměstek ústeckého hejtmana Martin Klika a Pavel Šotola, radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor. Zazněly také informace k aktuálním dotacím v oblasti sociálních věcí.
Ing. Lucie Dosedělová
16.2.2017Neúspěchy úspěšných zaplnily ústecký Hraničář
foto
Na 250 návštěvníků aplaudovalo v pondělí 13. února příběhům neúspěchu úspěšných na první ústecké FuckUp Night. Populární formát večera na podporu podnikání, který se pravidelně koná po více než 130 metropolích na celém světě, uspořádalo Inovační centrum Ústeckého kraje spolu s Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně.
Mgr. Markéta Flochová
16.2.2017O Restartu se zástupci obcí i odbornou veřejností
rs
Široká diskuze s řadou souhlasných stanovisek zazněla tento týden v Mostě při společném jednání zástupců obcí a měst Ústeckého a Karlovarského kraje k přípravě konkrétních opatření Akčních plánů Strategie hospodářské restrukturalizace Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje, mediálně známé pod zkratkou Restart. Následující kulatý stůl s odbornou veřejností a představiteli ministerstev i poradci vlády, který se týkal konkrétní tématiky výzkumu a vývoje v Akčních plánech, však vyvolal mnoho podnětů k dalšímu jednání.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.2.2017Podnikatelem roku 2016 Ústeckého kraje se stal Hynek Sagan
Podnikatel ÚK 2016
Společnost Ernst and Young s podporou hejtmana Ústeckého kraje, Oldřicha Bubeníčka, vyhlásila na krajském úřadě vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2016 Ústeckého kraje. Stal se jím Hynek Sagan, majitel a jednatel společnosti Armex Oil, s.r.o., sídlící v Děčíně.
Vít Hnízdil
15.2.2017Ústecký kraj se bude prezentovat na nejvýznamnějším veletrhu v České republice Holiday World v Praze
foto
Nabídku cestovního ruchu a novinky sezony 2017 bude Ústecký kraj prezentovat ve dnech 16. - 19. února 2017 v areálu holešovického Výstaviště v Praze na 26. ročníku mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World společně s 11. ročníkem gastronomického veletrhu Top Gastro & Hotel.
Mgr. Markéta Flochová
15.2.2017Fyzikální olympiáda zná své vítěze
foto
Ve dnech 7. až 10. února uspořádalo Gymnázium Rumburk celostátní kolo 58. ročníku Fyzikální olympiády. Záštitu nad ním převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, kterého na zahájení zastupoval jeho náměstek Petr Šmíd.
Mgr. Markéta Flochová
15.2.2017Otevřený dopis řidičům autobusů
logo ÚK
Dnes byl náměstkem hejtmana Jaroslavem Komínkem odeslán otevřený dopis, který se obrací na všechny řidiče, kteří jsou připraveni stávkovat. Text naleznete níže nebo v příloze.
Mgr. Markéta Flochová

Zobrazeno je 25 z celkem 4267 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 171  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém