Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4429 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 178  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
26.5.2017Regionální rozvojová agentura bilancovala loňský rok
V pátek 26. května se v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje konala řádná valná hromada akciové společnosti Regionální rozvojová agentura (RRA). Majoritního akcionáře, kterým je Ústecký kraj, na valné hromadě reprezentoval hejtman Oldřich Bubeníček. Valnou hromadu řídil předseda představenstva Zbyněk Pěnka.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.5.2017Ruský konzulát má zájem na prohloubení spolupráce
Ve čtvrtek 25. května navštívil hejtmana Oldřicha Bubeníčka generální konzul Ruské federace v Karlových Varech Michail Ledeněv. Hejtman ho informoval o průběhu a výsledcích návštěvy krajské delegace ve Vladimirské oblasti v minulém týdnu. Byly rovněž projednány oblasti možné spolupráce v následujícím období.
RNDr. Zdeněk Rytíř
25.5.2017Gerontologické dny Severozápad 2017
Ve čtvrtek 25. května 2017 se v prostorách Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem uskutečnil kongres Gerontologické dny Severozápad 2017 (GDSZ). Kongres proběhl pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové a Věry Nechybové, primátorky statutárního města Ústí nad Labem. V úvodu kongresu pozdravil přítomné náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
RNDr. Zdeněk Rytíř
25.5.2017Co čeká návštěvníky na víkendovém mistrovství na račické Labe aréně
Už tento víkend se v Labe aréně v Račicích uskuteční jedna z největších letošních sportovních akcí v celé ČR – Mistrovství Evropy ve veslování. Celkem na kanál vyrazí 212 posádek ze 34 zemí. Nejnabitější disciplínou bude mužský skif s Ondřejem Synkem, kterého vyzve dalších 22 soupeřů. Račická Labe aréna se pro letošní rok zařadila vedle dalších 26 významných akcí v našem kraji do Rodinného stříbra Ústeckého kraje a Ústecký kraj se tak stal jedním z hlavních partnerů mistrovství.
Ing. Lucie Dosedělová
24.5.2017Podepsáno Memorandum mezi Ústeckým krajem, Severočeskými doly a středními školami
Ve středu 24. května bylo na Krajském úřadu Ústeckého kraje podepsáno Memorandum o spolupráci mezi Ústeckám krajem, Severočeskými doly, a.s. (SD) a šesti středními školami zřizovanými Ústeckým krajem. Memorandum podepsal hejtman Oldřich Bubeníček, předseda představenstva SD Ivo Pěgřímek a ředitelé středních škol z Chomutova, Mostu, Duchcova, Varnsdorfu a Podbořan.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.5.2017FOTOGALERIE: Festival muzejních nocí v Litoměřicích
Litoměřicím se letos dostalo velké pocty, když právě zde byl zahájen Festival muzejních nocí 2017. Litoměřice počtem konaných akcí v rámci muzejních nocí překonaly i mnohem větší města. Během zahájení byla předána i ocenění vítězům Národní soutěže muzeí Gloria musealis 2016, mezi kterými uspěly v kategorii Muzejní publikace roku 2016 i Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích a Regionální muzeum v Teplicích. Za druhé místo za publikaci „Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků“ autorů Michaeli Ottové a Ľubomíra Turčana si převzali ocenění nejen při slavnostním vyhlášení v Betlémské kapli, ale také při zahájení v Litoměřicích z rukou radní Ústeckého kraje pro kulturu Jitky Sachetové.
Ing. Lucie Dosedělová
24.5.2017Má vlast cestami proměn: Ústecký kraj se prezentoval na Vyšehradě
Letos byl v sobotu 20. května na pražském Vyšehradě zahájen už devátý ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn, která si klade za cíl seznámit veřejnost s proměnami dosud opomíjených míst ze všech koutů naší vlasti. Ústecký kraj je jedním z třinácti partnerských krajů, které letos výstava má.
Mgr. Markéta Flochová
24.5.2017Úspěch žáků z Ústeckého kraje ve finále mezinárodní matematické soutěže
Ve dnech 19. a 20. května 2017 se ve městě Annaberg-Buchholz (SRN) uskutečnilo finálové kolo 24. ročníku mezinárodní matematické soutěže Adama Riese. Mladí matematici, kteří v letošním ročníku reprezentovali Ústecký kraj, si ve velmi silné konkurenci matematiků dalších zúčastněných spolkových zemí vedli skvěle.
Mgr. Markéta Flochová
23.5.2017U-TV: Podívejte se na nové reportáže
Na YouTube kanálu Ústeckého kraje naleznete nové reportáže. Podívejte se na to, jak probíhaly Dny vědy a umění, na průběh Barevného regionu a seznamte se s mistry mezi floristy v rámci dalšího ročníku Děčínské kotvy. Také se podívejte na víkendové zahájení turistické sezóny v Krušných horách nebo na Novohradskou pouť na zámku Nový Hrad.
Mgr. Markéta Flochová
29.5.2017Ústecký kraj a město Louny Vás zvou na IX. Den záchranářů 2017
Ústecký kraj a město Louny vás zvou v sobotu 3. června od 10 do 17 hodin na devátý Den záchranářů Ústeckého kraje. Připraven je bohatý doprovodný program pro děti a celou rodinu. Pro statické ukázky bude vystavena záchranářská, policejní a armádní technika a těšit se můžete i na dynamické ukázky záchranářů, policistů a hasičů přímo v akci. Vstup je zdarma.
Mgr. Markéta Flochová
22.5.2017Novohradská pouť ve znamení 250 let Schwarzenbergů v Jimlíně
O uplynulém víkendu se na krajském zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun konala tradiční Novohradská pouť. Nesla se ve stylu tereziánského barokního období a připomněla tak návštěvníkům, že v letošním roce 2017 tomu je přesně 250 let, kdy zpustlý, sedláky a pruskými vojáky zbídačený zámek v Jimlíně zakoupila od rodu Löweneggů z Tondeur knížata ze Schwarzenbergu a připojila ho k panství postoloprtskému.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.5.2017Ústecký kraj bude spolupracovat na rozvoji cestovního ruchu a podnikání s ruskou oblastí Vladimir
Delegace Ústeckého kraje přijala pozvání a navštívila Vladimirskou oblast v Rusku. Hlavním bodem programu návštěvy byl podpis společného memoranda o spolupráci, které bylo připravováno několik měsíců. V rámci návštěvy hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš zavítali také na vladimirské ekonomické fórum a prezentaci místních firem. Během představení hlavních aspektů spolupráce hejtman prezentoval blíže krajský turistický projekt Bránu do Čech či konkrétní turistická místa jako teplické lázně a mostecký autodrom.
Ing. Lucie Dosedělová
21.5.2017Na Národním hřbitově v Terezíně se uskutečnila tryzna
Stovky českých lidí i lidí z ciziny přišly uctít památku obětí druhé světové války na Národní hřbitov v Terezíně. V neděli 21. května se zde konala tradiční Terezínská tryzna, kterou i letos připravil Památník Terezín ve spolupráci s Ústředním výborem Českého svazu bojovníků za svobodu, Terezínskou iniciativou, Ústeckým krajem, městem Terezín a Federací židovských obcí v ČR.
Vít Hnízdil
21.5.2017Podívejte se na zahájení turistické sezony v Krušných horách s Dopravou Ústeckého kraje
Destinační agentura Krušné hory byla jednou z posledních, která zahájila turistickou sezonu. Letos dokonce ve spojení s Dopravou Ústeckého kraje. Na vrcholu Komáří vížky, kam vede nejdelší lanovka bez mezistanice v České republice, se turisté, cyklisté a rodiny s dětmi mohli těšit na pestrý program.
Mgr. Markéta Flochová
20.5.2017Barevný region již potřetí představil kulturu národnostních menšin v kraji
Výbor pro národnostní menšiny Zastupitelstva Ústeckého kraje uspořádal v pátek 19. května třetí ročník akce nazvané „Barevný region“, jejímž cílem je představit široké veřejnosti jazyk, aktivity, kulturu, zvyky i gastronomii národů, jejichž příslušníci žijí v Ústeckém kraji. Přehlídku kultur národnostních menšin zahájil předseda výboru ZÚK Pavel Vodseďálek za účasti stovek návštěvníků a účinkujících na ústeckém Lidickém náměstí.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.5.2017Výroční vědecká konference Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem
V prostorách konferenčního sálu Clarion Congress Hotelu v Ústí nad Labem uspořádala ve středu 17. května 2017 Krajská zdravotní, a. s. (KZ) – Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. (MNUL), již sedmý ročník výroční vědecké konference, spojený s předáním ocenění za nejlepší výsledky v oblasti vědy a výzkumu za rok 2016 nejúspěšnějším jednotlivcům a kolektivům z řad lékařů a zdravotních sester. Záštitu nad letošní vědeckou konferencí převzal náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák a předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.5.2017Děčínská kotva 2017: Titul Mistr florista se vrací do Děčína
Teploměr venku sice ukazoval přes 20 stupňů, ale tématem pro soutěžící v rámci 46. ročníku Děčínské kotvy byla Ladovská zima jako připomínka 130. výročí narození českého malíře Josefa Lady. Nejlepší floristé z celé republiky se třetí květnový týden sjeli na děčínský zámek, kde soutěžili tradičně v juniorské a seniorské kategorii. Akce byla díky své prestiži zařazena do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje.
Mgr. Markéta Flochová
19.5.2017Hudební festival Česká Kamenice: big bandy, mažoretky a účastníci pěvecké soutěže
Děčín, města ve Šluknovském výběžku a německá příhraniční města se stanou na čtyři dny, konkrétně od 15. do 18. června, místy, kde se bude konat již XVIII. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Česká Kamenice.
Vít Hnízdil
19.5.2017Výjezdní zasedání Výboru pro sociální věci, bezpečnost a sociálně vyloučené lokality
Ve čtvrtek dne 18. května 2017 se členové Výboru pro sociální věci, bezpečnost a sociálně vyloučené lokality (SVL) Zastupitelstva Ústeckého kraje zúčastnili výjezdního zasedání v příspěvkové organizaci zřizované Ústeckým krajem v oblasti sociální – Domovy sociálních služeb Litvínov a navštívili sídliště Janov.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.5.2017Ústecký kraj chce rozšiřovat spolupráci mezi středními školami a zaměstnavateli
„Až příliš často se setkáváme s kritikou odborných dovedností čerstvých absolventů středních škol, a proto bych velmi rád inicioval v této oblasti takové změny a aktivity, které by tento stav pomohly napravit. Jsem si velmi dobře vědom toho, že odborné vzdělávání nemůže být kvalitní bez jeho praktické části, která by, v ideálním případě, měla probíhat přímo na pracovištích konkrétních firem,“ obrací se na zaměstnavatele ve svém dopise náměstek hejtmana pro oblast školství, mládeže a sportu Petr Šmíd.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.5.2017Radovesickou výsypku čeká proces resocializace
V tomto týdnu se v Bílině z iniciativy hejtmana a současně bílinského starosty Oldřicha Bubeníčka uskutečnilo jednání o dalším postupu v oblasti Radovesické výsypky. Ta již prošla fází rekultivace a revitalizace a nyní by se fázi resocializace měla začít „zabydlovat“. Schůzky se zúčastnili představitelé dotčených obcí, Severočeských dolů a Krajského úřadu Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.5.2017Dny vědy a umění Univerzity J. E. Purkyně podpořil Ústecký kraj
Ve dnech 17. a 18. května 2017 se uskutečnil osmý ročník popularizační akce Dny vědy a umění (DVU) Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) v Ústí nad Labem. Letos se však podruhé představily fakulty ústecké veřejnosti na Kostelním náměstí v těsném sousedství OC Forum. Přednášková část proběhla v objektu bývalého kina Hraničář. Na základě memoranda o vzájemné spolupráci podpořil letošní ročník DVU Ústecký kraj a přehlídku fakult UJEP na veřejnosti kraj doplnil vlastním propagačním stánkem Brána do Čech.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.5.2017Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření Ústeckého kraje za rok 2016 byla předána hejtmanovi
Ministerstvo financí provedlo přezkum hospodaření za uplynulý rok v rámci dvou dílčích částí včetně kontroly vybrané příspěvkové organizace a zprávu o výsledku předali kontroloři ve středu 17. května hejtmanovi Oldřichu Bubeníčkovi za přítomnosti ředitele Krajského úřadu Ústeckého kraje Milana Zemaníka a vedoucího ekonomického odboru KÚÚK Stanislava Dostála. Zpráva konstatuje minimum zjištěných formálních nedostatků, které již byly nebo budou napraveny, a nikterak neovlivnily úspěšné hospodaření kraje v uplynulém roce. Zpráva o přezkumu bude součástí projednání závěrečného účtu kraje za rok 2016, který bude v červnu předložen na jednání Zastupitelstva Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.5.2017Krajský úřad uspořádal konferenci pro osoby se zdravotním postižením
V úterý 16. května se v prostorách krajského úřadu uskutečnila konference o problematice kompenzačních pomůcek pro zdravotně postižené. Konference byla pořádána v rámci plnění cílů a opatření Ústeckého krajského plánu vyrovnání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením na období let 2015-2018. V úvodu vystoupila poslankyně Hana Aulická Jírovcová, zvolená za Ústecký kraj, a předseda Výboru pro sociální věci, bezpečnost a sociálně vyloučené lokality ZÚK Dominik Hanko.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.5.2017Vítěze kvízu o Evropské unii čeká zájezd do Bruselu
V dubnu vyhlásil Ústecký kraj ve spolupráci s místopředsedou Evropského parlamentu Pavlem Teličkou soutěž pro studenty středních škol v Ústeckém kraji s názvem „Poznej EU!“ Cílem soutěže bylo zvýšit povědomí studentů o Evropské unii a evropských institucích. Vítězné týmy vylosoval náměstek hejtmana pro školství, mládež a tělovýchovu Petr Šmíd.
Mgr. Markéta Flochová

Zobrazeno je 25 z celkem 4429 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 178  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém