Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2016

 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4212 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 169  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
26.1.2017Asociace krajů chce posílit služby, které poskytuje regionům, tedy lidem
kk
Rada Asociace krajů ČR na prvním zasedání po prosincové volbě nového předsednictva projednala ve středu 25. ledna v Čeladné činnosti na následující dva roky. Shoda panuje v tom, že Asociace krajů ČR musí reagovat na aktuální problémy veřejné správy, zohledňovat resortní rozdělení státu (ministerstev i poslaneckých a senátních výborů), být profesionální a apolitická.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.1.2017Změna poskytovatele telefonních služeb
logo ÚK
Odbor informatiky a organizačních věcí upozorňuje, že dne 31. 1. 2017 od 16:00 budeme měnit poskytovatele telefonních služeb na krajském úřadě (+420 475 657 XXX). V pátek 27. 1. 2017 proběhne od 14:00 do 15:00 test nového operátora (společnost O2). Z tohoto důvodů mohou být pevné telefony dočasně nedostupné. Děkujeme za pochopení.
RNDr. Zdeněk Rytíř
25.1.2017Hasiči v Braňanech se těší z nového automobilu, na který přispěl i Ústecký kraj
foto
Zbrusu nový devítimístný transit Ford představili hasiči v obci Braňany na Mostecku. Automobil si pořídili i díky příspěvku Ústeckého kraje, konkrétně z Programu na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů a ostatních složek integrovaného záchranného systému. Obec je mezi 38 úspěšnými žadateli o dotaci.
Mgr. Markéta Flochová
24.1.2017Krajská samospráva i v roce 2017 podporuje seniory
rs
Předseda Krajské rady seniorů (KRS) Ústeckého kraje Alois Malý informoval na setkání 23. ledna hejtmana Oldřicha Bubeníčka o aktivitách, které senioři chystají na letošní rok. Poděkoval rovněž za podporu a pozornost, kterou kraj seniorům věnuje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.1.2017Ústecký kraj spouští příjem žádostí do programu Inovační vouchery
foot
Žádat v programu Inovační vouchery až o 120 000 korun na společný projekt s výzkumnou organizací mohou od 20. ledna firmy a živnostníci z Ústeckého kraje.
Mgr. Markéta Flochová
20.1.2017Vyhlášení smogové situace v Ústeckém kraji
001
Alespoň na polovině stanic reprezentativních pro území Ústeckého kraje překročil 12hodinový klouzavý průměr koncentrací suspendovaných částic PM10 informativní prahovou hodnotu (IPH) 100 mikrogramů/m3 a ve výhledu 24h není předpokládán jeho pokles pod tuto hodnotu. Aktuální koncentrace na stanicích smogového varovného a regulačního systému jsou uvedeny na webových stránkách www.chmi.cz.
Ing. Lucie Dosedělová
19.1.2017Představitelé euroregionů ocenili funkční spolupráci s Ústeckým krajem
eu
Ve čtvrtek 19. ledna přijal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček představitele euroregionů Labe a Krušnohoří. Euroregiony letos oslaví 25 let od založení a podílejí se na projektové spolupráci mezi Ústeckým krajem a sousedním Saskem. Jedním z jejich poslání je společná administrace přeshraničních projektů a spolupráce měst a obcí zapojených v daném euroregionu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.1.2017Inovační centrum Ústeckého kraje otevřelo „S-dílnu“
icuk
První sdílené kanceláře v Ústí nad Labem otevřelo ve svých prostorách v krajském městě Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK). Pod názvem „S-dílna“ zahájil slavnostně ve středu 18. ledna projekt tzv. coworkingového centra.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.1.2017Žatecký Cup 2017: Mladí barmani soutěžili o titul
foto
Už podeváté se mladí barmani, pivní specialisté a mistři kávy utkali v soutěži Žatecký Cup 2017. Do královského města se sjeli studenti z celé České republiky, aby se utkali o titul a porovnali své odborné zkušenosti. Soutěžilo se ve třech kategoriích - Junior Coctail Competition, Junior Beer Competition a Junior Mistr kávy. Akce proběhla pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.
Mgr. Markéta Flochová
17.1.2017Kotlíková dotace: Ústecký kraj i letos podpoří výměnu zastaralých zdrojů tepla
foto
Kraj v současné době připravuje vyhlášení 2. výzvy Ústeckého kraje na výměnu zastaralých zdrojů tepla na pevná paliva (kotlíková dotace). Na základě žádosti Ústeckého kraje došlo k navýšení finančních prostředků alokovaných pro 1. výzvu Ústeckého kraje o 10 % (cca 16 mil. Kč). Tyto finanční prostředky budou ještě navýšeny o nevyčerpané finanční prostředky z 1. výzvy Ústeckého kraje.
Mgr. Markéta Flochová
16.1.2017Bezpečnostní rada Ústeckého kraje požaduje zajištění stále letecké záchranné služby
b
V pátek 13. ledna se konalo první zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje (BRÚK) v novém volebním období. Jednání řídil předseda BRÚK, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Na jednání byli kromě stálých členů přizváni ředitel Krajské hygienické stance Josef Trmal ředitel Krajské veterinární správy Petr Pilous, aby podali aktuální informaci o chřipkové epidemii a o výskytu ptačí chřipky. Její ohnisko nebylo na území kraj zaznamenáno.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.1.2017Rychlé inovační rande propojilo firmy a výzkumníky. Na společný projekt mohou dostat až 250 000 Kč
foto
Ve čtvrtek 12. ledna se uskutečnil seminář Inovační vouchery v Chomutově, který již potřetí pořádalo Inovační centrum Ústeckého kraje ve spolupráci s Agenturou pro podnikání a inovace (API) a Ústeckým krajem. Originální formát párovací akce tzv. rychlého inovačního rande svedl dohromady firmy z Ústeckého kraje a výzkumné organizace. Většina ze zúčastněných našla svého partnera pro společný projekt, na který budou moci získat 120 tisíc v regionální a až 250 tisíc v národní variantě dotačního titulu Inovační vouchery.
Mgr. Markéta Flochová
11.1.2017Více řidičů do autobusové a nákladní dopravy
sd
Také Ústecký kraj trápí nedostatek profesionálních řidičů autobusů a kamionů. Proto v létě loňského roku uzavřel Ústecký kraj s dalšími partnery Regionální sektorovou dohodu v oblasti autodopravy, výchovy a vzdělávání profesionálních řidičů. Jedním z jejích cílů je realizace certifikovaného pomaturitního studia na dvou středních školách v Ústeckém kraji, ze kterého vzejdou řádně proškolení řidiči s příslušným řidičským a profesním průkazem a jistotou zaměstnání. O postupu při naplňování této dohody jednali v úterý 10. ledna v Chomutově zástupci krajského úřadu, hospodářské komory, ČESMAD BOHEMIA a přibližně 15 dopravních firem a dopravců.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.1.2017Jednání s dopravci: kraj udělá vše pro vyřešení zvýšení platů řidičů autobusů
oo
V úterý 10. ledna se na krajském úřadě uskutečnilo avizované jednání s dopravci, kteří na základě vysoutěžených desetiletých smluv zajišťují veřejnou autobusovou dopravu v Ústeckém kraji. K jednání byli přizváni i odboráři, zástupci zaměstnanců dopravců. Za krajskou samosprávu jednání řídil náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek a zúčastnil se ho i náměstek hejtmana Jaroslav Foldyna.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.1.2017Obce budou podevatenácté soutěžit o nejlepší webovou stránku
01
Odstartoval již 19. ročník soutěže pro české obce a města - Zlatý erb pro nejlepší webové stránky. Své přihlášky mohou do letošního ročníku města i obce zasílat až do 4. února 2017. V průběhu března už budeme znát krajského vítěze.
Ing. Lucie Dosedělová
10.1.2017Zimní výlet na Moldavu v Krušných horách s Dopravou Ústeckého kraje
01
Podobně jako loni pořádá Doprava Ústeckého kraje ve spolupráci s Českými drahami čtyři mimořádné jízdy moderních motorových jednotek Pesa Link (RegioShark) na krušnohorskou Moldavu. Výletníci budou mít ojedinělou možnost dostat se na vrcholky Krušných hor přímým spojem z Ústí nad Labem přes Teplice, Osek a Dubí. Na Moldavě bude i letos právě pro tuto příležitost otevřen prostor vestibulu nádraží. Tento speciální vlak pojede v období pololetních a jarních prázdnin, konkrétně 3., 4., 27. a 28. února 2017. Z Ústí nad Labem hlavního nádraží vyjíždí vždy v 8:24 hod, zpět z Moldavy pak v 15:57.
Ing. Lucie Dosedělová
10.1.2017Zdravotničtí odboráři pochválili Ústecký kraj
as
V pondělí 9. ledna přijal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček delegaci Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR (OSZSP) v čele s jeho předsedkyní Dagmar Žitníkovou. Jednání se zúčastnil 1. náměstek hejtmana Martin Klika a Stanislav Rybák, který má jako náměstek hejtmana ve své gesci zdravotnictví. V delegaci odborářů byl místopředseda OS Lubomír Francl a představitelé krajské rady OSZSP.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.1.2017Vláda dnes schválila postup restrukturalizace Ústeckého kraje
001
Strategický rámec Strategie hospodářské restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje dnes schválila vláda. Tuto strategii iniciovaly výše zmíněné regiony a jeho přípravu zadala vláda Ministerstvu pro místní rozvoj spolu s Úřadem zmocněnce vlády. Díky odsouhlasenému postupu tak vzniknou v následujících měsících akční plány s konkrétními návrhy specifických opatření v konkrétně definovaných lokalitách. Na jejich tvorbě, která bude probíhat také na webovém portálu www.restartregionu.cz, se bude podílet odborná i široká veřejnost. Za přípravu akčních plánů zodpovídá Úřad zmocněnce vlády.
Ing. Lucie Dosedělová
9.1.2017Ústecký kraj opět podpoří začínající podnikatele
01
Již podruhé mohou začínající podnikatelé zažádat o dotaci z dotačního programu Podpora začínajících podnikatelů v Ústeckém kraji pro rok 2017, jehož cílem je rozvoj podnikatelského prostředí regionu, zvyšování zaměstnanosti a tvorba nových pracovních příležitostí. Loni dotace pomohly 27 subjektům v jejich začátcích. Žádosti do programu se mohou podávat od 9. února do 9. března.
Mgr. Markéta Flochová
7.1.2017FOTOGALERIE: Připomenutí památky zesnulých horníků při výbuchu v dole Nelson III.
001
Před 83 lety došlo na dole Nelson III. u Oseka na Teplicku k výbuchu, při kterém tehdy zemřelo 142 horníků. I letos při tradičním pietním aktu u pomníku katastrofy uctil památku zahynulých horníků hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, zástupci okolních obcí a hornických spolků z české i německé strany.
Ing. Lucie Dosedělová
5.1.2017Ústecký kraj je připraven podílet se na řešení zvýšení platů řidičů veřejné dopravy a chce o tom jednat s dopravci
o
Ve čtvrtek 5. ledna se na Krajském úřadu Ústeckého kraje (ÚK) uskutečnilo jednání se Svazem dopravy ČR (SD), který sdružuje zaměstnavatele, dopravce, daného resortu, a vedením kraje. Za ÚK se jednání s výkonným ředitelem SD Petrem Kašíkem zúčastnil hejtman Oldřich Bubeníček a náměstci Jaroslav Komínek a Jaroslav Foldyna. Předmětem schůzky bylo pokusit se najít řešení, jak by se kraj mohl podílet na naplnění vládního nařízení o zvýšení tarifních platů řidičů autobusů.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.1.2017Stavební a technická škola chystá kampus řemesel
a
Ve středu 4. ledna se uskutečnila pracovní návštěva hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, členů vedení kraje a odboru školství Krajského úřadu Ústeckého kraje Střední průmyslové školy stavební a Střední odborné školy stavební a technické v Ústí nad Labem. Ředitel školy Vítězslav Štefl spolu se členy vedení seznámil hosty podrobně se všemi stránkami života školy i se záměrem vybudování kampusu řemesel.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.1.2017Projekt Hasiči pro školy míří do Ústeckého kraje
foto
Je něčí život, zdraví nebo majetek v ohrožení? Nevíš si rady a potřebuješ pomoc vycvičených záchranářů? A právě na takové situace je zaměřen projekt Hasiči pro školy, který má už děti od útlého věku seznamovat s riziky, které mohou nastat v běžném životě.
Mgr. Markéta Flochová
4.1.2017Snadnější cestování autobusem či vlakem mezi Ústeckým a Středočeským krajem
01
Cestující z Ústeckého kraje mohou využít i šest nových autobusových linek v oblasti Podřipska, které spadají pod Pražskou integrovanou dopravu. Město Roudnice nad Labem je nyní nově částečně zapojeno v tarifním pásmu 7 a spolu s ním i dalších 17 obcí na území Středočeského i Ústeckého kraje. Rozšíření integrace se týká i některých železničních spojů.
Ing. Lucie Dosedělová
3.1.2017Reakce hejtmana Ústeckého kraje a náměstka hejtmana pro dopravu a silniční hospodářství na otevřený dopis zástupců dopravních odborů v Ústeckém kraji
1
Celé znění reakce na otevřený dopis zaslané dne 3. ledna 2017.
Ing. Lucie Dosedělová

Zobrazeno je 25 z celkem 4212 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 169  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém