Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2016

 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4332 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 174  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
5.4.2017Plošná stávka řidičů kvůli nízkým mzdám zřejmě nebude
za
Podle informací, které má aktuálně Ústecký kraj k dispozici, nebude ve čtvrtek 6. dubna plošná stávka řidičů linkových autobusů, která by zasáhla převážnou část území kraje. Dne 3. dubna se dopravce Arriva Teplice vyjádřil, že jeho řidiči se stávky nezúčastní. Společnost BusLine ve své tiskové zprávě dne 4. dubna vyjádřila přesvědčení, že není důvod k obavám z narušení autobusové dopravy a obyvatelé Ústeckého kraje se nemusí obávat, že by se ve čtvrtek 6. 4. 2017 nedostali do práce, škol a tam, kam potřebují.
AKTUALIZUJEME
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.4.2017Ústecký kraj hostil Panel humanitárních organizací
01
Krajský úřad, konkrétně Odbor kancelář hejtmana – pracoviště krizového řízení, hostil společné setkání Panelů humanitárních organizací Ústeckého a Libereckého kraje. Zasedání navázalo na dva roky staré setkání, které se uskutečnilo v Libereckém kraji.
Vít Hnízdil
4.4.2017Pro velikonoční inspiraci na výstavu do Lovosic
ve
Prodejní Velikonoční výstavu mohou zájemci navštívit tento týden v Lovosicích. S podporou Ústeckého kraje ji v prostorách sálu staré radnice ve Školní ulici připravilo sdružení zdravotně postižených Šance Lovosice. Zahajovacího dne se zúčastnila také radní Ústeckého kraje Jitka Sachetová, v jejíž kompetenci je i oblast kultury a památkové péče.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.4.2017Kotlíková dotace byla za první den prakticky vyčerpána
kd
V pondělí 3. dubna byl spuštěn příjem žádostí o kotlíkové dotace v rámci 2. Výzvy. Ta se tentokrát týká pouze žadatelů, kteří si chtějí pořídit kotle na spalování biomasy nebo instalovat tepelná čerpadla. Z důvodu vyčerpání alokovaných finančních prostředků pro 2. Výzvu Ústeckého kraje bude příjem žádostí ukončen dne 5. dubna 2017 ve 12.00 hodin. Žádosti doručené po tomto datu budou vráceny žadatelům.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.4.2017Soutěž Zlatý erb 2017 zná své vítěze, je mezi nimi Chuderov
ze
V průběhu slavnostního galavečera jubilejního 20. ročníku konference Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS) byly předány ceny soutěže Zlatý erb 2017 o nejlepší weby a elektronické služby měst a obcí. V kategorii nejlepší webová stránka obce vyhrál Chuderov. Ten zvítězil v této soutěži i v letech 2015 a 2013.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.4.2017FOTOGALERIE: Odstartovala turistická sezóna na železničních i lodních linkách
01
I na linkách Dopravy Ústeckého kraje o víkendu začala turistická sezóna. Tak jako v loňském roce i letos nabídne Ústecký kraj zvláštní železniční turistické linky a výrazně se rozšíří i provoz lodní dopravy. V letošním roce kraj podpořil i Švestkovou dráhu, prvním letošním vlakem na této trati se o víkendu svezl i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s rodinou a náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.
Ing. Lucie Dosedělová
2.4.2017Hejtman jednal s velvyslancem v Berlíně o splavnosti Labe
01
O významu jezů na Labi, splavnosti řeky Labe ale také hlavně o nutnosti vyvíjet na obou stranách snahu o naplnění celkového konceptu budoucnosti na této řece. To byly hlavní body společného jednání hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a velvyslance ČR v Berlíně Tomáše Jana Podivínského. Jednání v Berlíně se zúčastnili i další významné osobnosti.
Ing. Lucie Dosedělová
31.3.2017Sportovcem roku Ústeckého kraje je opět plavecká hvězda Baumrtová
foto
Další ročník ankety Nejúspěšnější sportovec Ústeckého kraje za rok 2016 zná své vítěze. Na prvním místě se už pošesté umístila plavkyně chomutovské Slávie Simona Baumrtová. Cenu jí předal náměstek hejtmana za školství, mládež a tělovýchovu Petr Šmíd. Slavnostním večerem v žateckém městském divadle provázel moderátor Radek Šilhan.
Mgr. Markéta Flochová
31.3.2017Další opravený pomník je v ústecké čtvrti Bukov
ra
Ve čtvrtek 30. března byl na ústeckém Bukově za účasti hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, generálního konzula Ruské federace Michaila Ledeněva a dalších hostů slavnostně odhalen zrekonstruovaný pomník rudoarmějcům, kteří v roce 1945 osvobozovali Ústí nad Labem od fašismu. Účastníci položili k pomníku věnce a květiny.
RNDr. Zdeněk Rytíř
30.3.2017Podepsáno: Kraj a ústecká univerzita rozšiřují spolupráci
uj
Smlouvu o vzájemné spolupráci mezi Ústeckým krajem a Univerzitou J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP) podepsali ve čtvrtek 30. března hejtman Oldřich Bubeníček a rektor Martin Balej.
RNDr. Zdeněk Rytíř
30.3.2017Hejtman navštívil statek Jezerka v Kadani
foto
Na statek Kadaň Jezerka, který je řízen Krajskou majetkovou, příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, zavítal hejtman Oldřich Bubeníček spolu předsedkyní výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost Radmilou Krastenicsovou a vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Dagmar Waicovou. Areálem hosty provedla vedoucí statku Monika Pauliová a Miluše Srbková, ředitelka Krajské majetkové.
Mgr. Markéta Flochová
30.3.2017Startuje další ročník soutěže Vesnice roku
foto
Byl odstartován 23. ročník soutěže Vesnice roku. Do pátku 28. dubna mohou všechny obce podávat své přihlášky. Ústecký kraj patří k dlouholetým podporovatelům soutěže. Stejně jako v minulých letech hodlá také letos kraj obce, které se nejlépe umístí v krajském kole, finančně odměnit. Celkem mezi ně rozdělí 1 milion korun. Chce tím ocenit příkladnou práci místních samospráv.
Mgr. Markéta Flochová
30.3.2017Řidiči linkových autobusů chystají stávku na čtvrtek 6. dubna
bus
Stávka řidičů linkových autobusů kvůli nízkým mzdám se uskuteční 6. dubna. Odbory ji plánují jako celorepublikový protest od 0:00 do 24:00 hodin. Novinářům to dne 29. března po jednání předsednictva Odborového svazu dopravy řekl předseda svazu Luboš Pomajbík. Přestože není ještě jasný rozsah stávky, je pravděpodobné, že se omezení dopravy dotkne i Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.3.2017První pomoc v obchodním centru Pivovar v Děčíně
foto
Nejlepší poskytnutí první pomoci u překotného porodu, který zastihl nastávající maminku při nákupu v obchodním centru v Děčíně zvládly žákyně třídy 3.A oboru Zdravotnický asistent z Vyšší odborné školy ekonomické, sociální a zdravotnické, Obchodní akademie, Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy v Mostě. Záštitu nad soutěžním kláním převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Mgr. Markéta Flochová
29.3.2017Ministryně školství i hejtman ocenili učitele teplické hotelové školy
Ocenění
Mezi 44 vynikajícími pedagogy, kteří 28. března 2017 v Senátu převzali z rukou ministryně školství Valachové ocenění v rámci Dne učitelů, byl dnes již bývalý učitel teplické hotelové školy Mgr. Bohumír Mráz. Toho poté ocenil na svém úřadě také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Vít Hnízdil
29.3.2017V Mostě se rozdávaly zlaté kukly pro nejlepší svářeče
zlatá kukla 2017
V areálu Střední technické školy Most se v úterý 28. března uskutečnila odborná soutěž zručnosti ve svařování O zlatou kuklu společnosti SIAD. Jejího 5. ročníku se letos zúčastnilo kromě desítek žáků z celé republiky také trio žáků ze Slovenska. Absolutní vítězem se stal Jakub Březa ze Středního odborného učiliště Nové Strašecí.
Vít Hnízdil
29.3.2017Ústecký kraj se prezentoval jako další možný cíl pro zahraniční turisty
foto
Ústecký kraj cílí v oblasti cestovního ruchu na zahraniční návštěvníky. Kromě veletrhů cestovního ruchu, kterých se Ústecký kraj v únoru a březnu účastnil v Praze, Hannoveru, v Utrechtu, v Gentu, Mnichově a v polské Poznani a Wroclawi, pořádal tento měsíc presstip a FAM trip po turistických zajímavostech Ústeckého kraje.
Mgr. Markéta Flochová
28.3.2017Ústecký kraj vyhlašuje otevřenou soutěž o grafický návrh
Soutěž
Ústecký kraj vyhlásil otevřenou soutěž o grafický návrh s názvem „Nový vizuální styl propagačních nástrojů na podporu průmyslu a podnikání v Ústeckém kraji – grafický návrh“.
Vít Hnízdil
27.3.2017Budoucí obráběči kovů z Ústeckého kraje změřili své znalosti a šikovnost
Obráběč
Na pracovišti Střední školy stavební a strojní Teplice, na pracovišti v Krupce, se konalo regionální kolo celostátní profesní soutěže „České ručičky“, jejímž vyhlašovatelem je Cech Kovo ČR. Na soutěž pro žáky oboru Obráběč kovů se do Krupky se sjely dvoučlenné týmy nejlepších žáků středních škol z Varnsdorfu, Děčína, Roudnice nad Labem, Ústí nad Labem a Chomutova, včetně domácích z hostitelské školy.
Vít Hnízdil
25.3.2017První semifinále celostátního turnaje dětských domovů proběhlo o víkendu
dd
Dětský domov Střekov a Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP) uspořádaly pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka 9. celostátní florbalový turnaj dětských domovů. První semifinálová kvalifikace proběhla 25. 3. a druhé semifinále se uskuteční v sobotu 1. 4. 2017 od 9 hodin. Finále se uskuteční v neděli 2. dubna 2017. Všechna utkání se hrají ve sportovní hale UJEP.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.3.2017Dvě stě tisíc jako výtěžek z krajského plesu poputuje do Domovů sociálních služeb Litvínov
pl
O první jarní sobotě 25. března se v Domě kultury v Mostě konal XIV. reprezentační ples Ústeckého kraje – kraje dobého vína. Mezi účinkujícími nechyběl Jiří Korn, Tereza Mátlová, Václav Noid Bárta, Bohuš Matuš a ani cimbálovka Jožky Šmukaře. Šek – výtěžek ze vstupného ve výši 198 100 korun – předal hejtman Oldřich Bubeníček Domovům sociálních služeb Litvínov. Ples podpořily společnosti Net4Gas, Severočeské doly, Skupina ČEZ a Eurovia.
Prohlédněte si ochutnávku fotografií.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.3.2017Fanoušci se bavili ve Fan Parku a poté i v hledišti na "áčku"
Fotbal reprezentace
V krajské metropoli se konal vůbec poprvé v historii města mezistátní zápas české fotbalové reprezentace. Na Městský stadion do Ústí nad Labem zavítal v rámci přípravy na kvalifikace na MS výběr Litvy. Čeští fotbalisté zvítězili 3:0 a potěšili tak téměř čtyři tisícovky diváků.
Vít Hnízdil
23.3.2017Anketa Policista roku Ústeckého kraje zná své vítěze
Policista roku 2016
Ve čtvrtek 23. března byla předána ocenění příslušníkům policie, kteří v Ústeckém kraji nejlépe uspěli v anketě Policista roku 2016. Akce v teplickém rokokovém sále muzea se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a za podpory kraje.
Vít Hnízdil
23.3.2017Nejstarší seniorkou je paní Machová z Teplic
foto
V Podkrušnohorských domovech sociálních služeb, konkrétně v domově pro seniory v Teplicích U Nových lázní, oslavila své 102. narozeniny paní Marie Machová. Je tak v současné době nejstarší seniorkou v rámci domovů sociálních služeb, které zřizuje Ústecký kraj. Popřát ji přišli předseda Výboru pro sociální věci, bezpečnost a SVL Dominik Hanko a vedoucí odboru sociálních věcí Petra Lafková.
Mgr. Markéta Flochová
23.3.2017Historická budova nádraží v Děčíně se promění ve vzdělávací centrum
cv
Memorandum o partnerství a spolupráci při přípravě projektu Multifunkční vzdělávací centrum v budově nádraží Rakouské severozápadní dráhy v Děčíně ve středu 22. března dnes podepsali hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, primátorka Marie Blažková, rektor Českého vysokého učení technického (ČVUT) Petr Konvalinka, předseda představenstva a člen představenstva společnosti České dráhy Pavel Krtek a Miroslav Kupec, předsedkyně HSR-ÚK Gabriela Nekolová a předseda Hospodářské a sociální rady Děčínska Stanislav Pfléger. Deklarovali tak svůj zájem o vybudování vzdělávacího centra v historické budově východního nádraží.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 4332 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 174  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém