Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2016

 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4393 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 176  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
22.6.2017FOTOGALERIE: Návštěva prezidenta Zemského ředitelství Sasko v Ústeckém kraji
001
Dietrich Gökelmann, prezident Zemského ředitelství Sasko spolu s viceprezidentkou Carolin Schreck a svými kolegy zavítali do Ústeckého kraje. Během své návštěvy s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem a ředitelem krajského úřadu Milanem Zemaníkem hovořili o tématech jako přeshraniční autobusová doprava, projekt OdCom či využití elektromobilů a elektrokol v rámci kraje. Na programu jednání v prostorách hradu Hněvín v Mostě bylo také evropské napojení na vedení plynu či společné cvičení složek IZS.
Ing. Lucie Dosedělová
23.6.2017Den bezpečnosti přilákal k Labi stovky dětí
Den bezpečnosti 2017
Na louce u střekovského nábřeží v Ústí nad Labem připravil Sbor dobrovolných hasičů Střekov pro předškoláky a děti z prvních tříd základních škol parádní podívanou na konec školního roku – 1. ročník Dne bezpečnosti. Asi největším lákadlem byl obří vojenský vrtulník, který v regionu pomáhal při povodních v roce 2013.
Vít Hnízdil
23.6.2017V kraji máme šikovné a kreativní učedníky řemesel
Hamr Litvínov
Ústecký kraj využil možnost oslovit několik středních odborných škol v kraji a společně s nimi vytvořit propagační materiály a předměty, sloužící pro potřeby prezentace Ústeckého kraje nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Jednou z těchto škol je i Střední odborná škola Litvínov-Hamr.
Vít Hnízdil
23.6.2017O přepravě produktů chemického průmyslu v Evropě se jednalo v Bruselu
ch
Delegace Ústeckého kraje v čele s náměstkem hejtmana Stanislavem Rybákem se ve dnech 20. – 21. června zúčastnila pracovního jednání a prvního setkání politických představitelů projektových partnerů v rámci projektu ChemMultimodal v Bruselu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.6.2017Regionální tripartita posílena o nové členy
hs
Vstup Krajské hospodářské komory a Svazu podnikatelů ve stavebnictví odsouhlasili na svém sněmu konaném 22. června členové Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje (HSR-ÚK), jejímž členem je od loňského roku také Ústecký kraj. Krajská tripartita tak rozšířila zastoupení zaměstnavatelských organizací, což podle její předsedkyně Gabriely Nekolové přispěje k intenzivnějšímu hájení zájmů podniků v regionu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.6.2017Sportovní hry Tuchořice 2017
tu
Ve dnech 21. - 22. 6. 2017 se v areálu zámeckého parku Domova „Bez zámků“ Tuchořice konaly již tradiční Sportovní hry Tuchořice. Sportovní hry jsou setkáním mentálně postižených nejen z Ústeckého kraje. Letošních her se účastnilo deset družstev z Ústeckého a Středočeského kraje včetně dvou družstev pořádajícího Domova „Bez zámků“ Tuchořice.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.6.2017Smogová situace je odvolána
znak
SMOGOVÁ SITUACE vyhlášená z důvodů vysokých koncentrací troposférického OZONU byla ODVOLÁNA pro území Ústeckého kraje. Smogová situace skončila 22.6.2017 v 17:37 hod.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.6.2017Hejtman přijal zlaté házenkářky Mostu i jejich mladší nástupkyně
DHK Most
To byla sezona na jedničku! Mostecké házenkářky se staly popáté šampionkami a po zásluze zvedly nad hlavu mistrovský titul. Velký úspěch klubu registroval hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který dívkám a realizačnímu týmu osobně poděkoval za vzornou reprezentaci kraje.
Vít Hnízdil
22.6.2017V Ústeckém kraji studují nejlepší zdravotničtí asistenti
sz
Dvojnásobným úspěchem středních zdravotnických škol Ústeckého kraje skončila Celostátní soutěži první pomoci v Brně, která se konala ve dnech 12. – 13. června 2017. Soutěž se konala pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.6.2017Krajská zdravotní uspořádala 15. Perinatologické dny Ústeckého kraje
gg
Gynekologicko-porodnická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní – Masarykovy nemocnice uspořádala 15. Perinatologické dny Ústeckého kraje. Odborná konference proběhla 15. – 16. června 2017 v Ostrově u Tisé na Ústecku pod záštitou náměstka hejtmana Ústeckého kraje Stanislava Rybáka. Společně s přednostou kliniky Tomášem Binderem byli odbornými garanty konference také Pavel Gerych z téže kliniky a primář novorozeneckého oddělení ústecké Masarykovy nemocnice Petr Janec.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.6.2017Obec Lukavec na Litoměřicku oslaví 960 let
Lukavec znak
Obec Lukavec je sice jen jednou z obcí na Litoměřicku, ale letos mají tamní obyvatelé důvod k radosti. Tato obec kousek za Lovosicemi totiž letos slaví 960 let od její první zmínky. A další jubileum je také kulaté. Fotbalový klub SK Lukavec byl založen přesně před 90 lety.
Vít Hnízdil
21.6.2017K 500. výročí mosteckého kostela pojede z Prahy do Mostu příležitostná vlaková pošta
Kostel
Sběratelé známek, pozor! Česká pošta představila ve středu 21. června novou příležitostnou poštovní známku, která nese motivy kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Letos uplynulo přesně 500 let, co byla zahájena stavba kostela.
Vít Hnízdil
20.6.2017Byla vyhlášena smogová situace z důvodu vysokých koncentrací troposférického ozonu
to
Pro území Ústeckého kraje byla Českým hydrometeorologickým ústavem dne 20. 6. 2017 v 14:47 hodin vyhlášena smogová situace z důvodu vysokých koncentrací troposférického (přízemního) ozonu. Na jedné stanici reprezentativní pro uvedené území došlo u troposférického ozonu k překročení informativní prahové hodnoty 180 mikrogramů na metr krychlový (20. 6. 2017 ve 12 hodin na stanici Teplice bylo naměřeno 184,7 mikrogramů na metr krychlový). Platnost do odvolání. Překročení informativní prahové hodnoty a trvání smogové situace se zítra nepředpokládá. Přečtěte si níže informace pro veřejnost.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.6.2017Z jednání komise pro zahraniční vztahy Rady Ústeckého kraje
zz
Komise pro zahraniční vztahy Rady Ústeckého kraje se v první polovině června sešla již potřetí. Jejím hlavním úkolem je dávat podněty pro aktivity kraje na regionální a zahraniční úrovni. Členové komise aktuálně pracují na aktualizaci stávající koncepce pro rozvoj vnějších a mezinárodních styků, která byla vytvořena již před několika lety. V současnosti Ústecký kraj spolupracuje především s regiony ve střední a východní Evropě. Těžiště aktivit leží v přeshraniční kooperaci se Saskem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.6.2017Dobroměřice hostily turnaj ve fotbale, vyhráli kluci z Prahy
Dobroměřice
V sobotu 17. června se v Dobroměřicích uskutečnil šestý ročník turnaje „O putovní pohár hejtmana Ústeckého kraje“ za účasti osmnácti týmů s celých Čech. Turnaj se odehrál na třech hřištích. Po celý den panovala dobrá nálada a optimální počasí.
Vít Hnízdil
19.6.2017Výstavba Labské stezky u Velkých Žernosek je v plném proudu
001
Výstavba dalšího nového úseku Labské stezky v destinaci České středohoří je v plném proudu. Stavba je financováno z rozpočtu Ústeckého kraje a měla by být dokončena do konce září letošního roku. Návštěvníci tak budou moci využít dalšího úseku plnohodnoté cyklostezky, která propojí přístaviště Velké Žernoseky s úsekem Labské stezky vedoucím mezi řekou Labe a železniční tratí.
Ing. Lucie Dosedělová
19.6.2017Ladislav Novák má pamětní desku
ln
To, že fotbal má u nás velkou popularitu, dokázala i minulá sobota 17. června. Až překvapivě velký počet lidí přišel na hlavní lounské náměstí na malou slavnost. Při příležitosti 55. výročí finále mistrovství světa v Chile se zde konalo slavnostní odhalení pamětní desky lounskému rodákovi Ladislavu Novákovi. Iniciátorem celé akce byl lounský zastupitel Vladimír A. Hons, Martin Vostřel z lounského muzea a Jaroslav Rychtařík.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.6.2017Hudebníci big bandů si užívali festival z Rodinného stříbra
hf
Osmnáctý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Česká Kamenice se v rámci programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje uskutečnil ve dnech 16. - 18. 6. 2017 v několika českých i německých městech. Festival tradičně pořádalo město Česká Kamenice, Děčín a Svaz hudebníků ČR. Festival proběhl pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a za finanční podpory kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.6.2017Bezpečnostní rada kraje pozitivně hodnotí pokles kriminality a vyšší objasněnost trestné činnosti
br
Bezpečnostní rada Ústeckého kraje (BRÚK) se na svém zasedání v pátek 16. června věnovala zejména roční zprávě o situaci v oblasti veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti, kterou předkládal krajský ředitel policie Jaromír Kníže, a zprávě o stavu požární ochrany za rok 2016, kterou prezentoval ředitel Hasičského záchranného sboru ÚK Roman Vyskočil. Obě tyto zprávy budou předloženy k projednání v Zastupitelstvu Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.6.2017Ústecká průmyslovka zvítězila v soutěži Kantorsport Futsal cup
kk
Každoroční fotbalovo-futsalovou uzávěrkou školního roku bývá Kantorsport Futsal CUP 2017. I letošní ročník se neobešel bez účasti Střední průmyslové školy stavební a Střední odborné školy stavební a technické, Ústí nad Labem a dalších středních škol, a i tentokráte se borci této páteřní školy snažili atakovat příčky nejvyšší. A podařilo se to!
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.6.2017Krajská zdravotní uspořádala odbornou Konferenci centrálních operačních sálů a sterilizace
gg
Oddělení centrálních operačních sálů a sterilizace Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, uspořádalo ve dnech 8. a 9. června druhý ročník odborné konference centrálních operačních sálů a sterilizace ústecké Masarykovy nemocnice. Akce se uskutečnila v prostorách Kampusu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Záštitu nad konferencí převzal náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák. Účastníci konference vyslechli jak přednášky z chirurgických oborů, tak zkušenosti personálu centrálních operačních sálů s nemocniční sterilizací, se kterou úzce spolupracují.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.6.2017Ústecký kraj k úmrtí bývalého senátora Jaroslava Musiala
logo ÚK
Ústecký kraj a hejtman Oldřich Bubeníček se připojují k vyjádření soustrasti s úmrtím bývalého senátora za teplický obvod pana Jaroslava Musiala. Dlouholetý politik i báňský inženýr, který působil například v Bílině či v Duchcově, zemřel dne 16. června 2017 ve věku 96 let.
Ing. Lucie Dosedělová
16.6.2017Krajský úřad prohloubí spolupráci s Institutem veřejné správy
vs
Ve čtvrtek 15. června podepsali ředitel Krajského úřadu Ústeckého kraje (KÚÚK) Milan Zemaník a ředitel pražského Institutu veřejné správy (IVS) David Zámek memorandum o spolupráci při zajišťování vzdělávání úředníků a zaměstnanců územních samosprávných celků.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.6.2017Krajský úřad prohloubí spolupráci s Institutem veřejné správyRNDr. Zdeněk Rytíř
15.6.2017Cestou padlých hrdinů: Ruský velvyslanec navštívil Ústecký kraj
foto
Velvyslanec Ruské federace Alexandr Zmejevskij a generální konzul Ruské federace Michail Ledeněv navštívili Ústecký kraj, kde nejdříve s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem pohovořili o aktuálních tématech a poté uctili památku obětem druhé světové války.
Mgr. Markéta Flochová

Zobrazeno je 25 z celkem 4393 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 176  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém