Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2016

 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4387 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 176  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
23.6.2017Smogová situace je odvolána
znak
SMOGOVÁ SITUACE vyhlášená z důvodů vysokých koncentrací troposférického OZONU byla ODVOLÁNA pro území Ústeckého kraje. Smogová situace skončila 22.6.2017 v 17:37 hod.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.6.2017Hejtman přijal zlaté házenkářky Mostu i jejich mladší nástupkyně
DHK Most
To byla sezona na jedničku! Mostecké házenkářky se staly popáté šampionkami a po zásluze zvedly nad hlavu mistrovský titul. Velký úspěch klubu registroval hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který dívkám a realizačnímu týmu osobně poděkoval za vzornou reprezentaci kraje.
Vít Hnízdil
22.6.2017V Ústeckém kraji studují nejlepší zdravotničtí asistenti
sz
Dvojnásobným úspěchem středních zdravotnických škol Ústeckého kraje skončila Celostátní soutěži první pomoci v Brně, která se konala ve dnech 12. – 13. června 2017. Soutěž se konala pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.6.2017Krajská zdravotní uspořádala 15. Perinatologické dny Ústeckého kraje
gg
Gynekologicko-porodnická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní – Masarykovy nemocnice uspořádala 15. Perinatologické dny Ústeckého kraje. Odborná konference proběhla 15. – 16. června 2017 v Ostrově u Tisé na Ústecku pod záštitou náměstka hejtmana Ústeckého kraje Stanislava Rybáka. Společně s přednostou kliniky Tomášem Binderem byli odbornými garanty konference také Pavel Gerych z téže kliniky a primář novorozeneckého oddělení ústecké Masarykovy nemocnice Petr Janec.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.6.2017Obec Lukavec na Litoměřicku oslaví 960 let
Lukavec znak
Obec Lukavec je sice jen jednou z obcí na Litoměřicku, ale letos mají tamní obyvatelé důvod k radosti. Tato obec kousek za Lovosicemi totiž letos slaví 960 let od její první zmínky. A další jubileum je také kulaté. Fotbalový klub SK Lukavec byl založen přesně před 90 lety.
Vít Hnízdil
21.6.2017K 500. výročí mosteckého kostela pojede z Prahy do Mostu příležitostná vlaková pošta
Kostel
Sběratelé známek, pozor! Česká pošta představila ve středu 21. června novou příležitostnou poštovní známku, která nese motivy kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Letos uplynulo přesně 500 let, co byla zahájena stavba kostela.
Vít Hnízdil
20.6.2017Byla vyhlášena smogová situace z důvodu vysokých koncentrací troposférického ozonu
to
Pro území Ústeckého kraje byla Českým hydrometeorologickým ústavem dne 20. 6. 2017 v 14:47 hodin vyhlášena smogová situace z důvodu vysokých koncentrací troposférického (přízemního) ozonu. Na jedné stanici reprezentativní pro uvedené území došlo u troposférického ozonu k překročení informativní prahové hodnoty 180 mikrogramů na metr krychlový (20. 6. 2017 ve 12 hodin na stanici Teplice bylo naměřeno 184,7 mikrogramů na metr krychlový). Platnost do odvolání. Překročení informativní prahové hodnoty a trvání smogové situace se zítra nepředpokládá. Přečtěte si níže informace pro veřejnost.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.6.2017Z jednání komise pro zahraniční vztahy Rady Ústeckého kraje
zz
Komise pro zahraniční vztahy Rady Ústeckého kraje se v první polovině června sešla již potřetí. Jejím hlavním úkolem je dávat podněty pro aktivity kraje na regionální a zahraniční úrovni. Členové komise aktuálně pracují na aktualizaci stávající koncepce pro rozvoj vnějších a mezinárodních styků, která byla vytvořena již před několika lety. V současnosti Ústecký kraj spolupracuje především s regiony ve střední a východní Evropě. Těžiště aktivit leží v přeshraniční kooperaci se Saskem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.6.2017Dobroměřice hostily turnaj ve fotbale, vyhráli kluci z Prahy
Dobroměřice
V sobotu 17. června se v Dobroměřicích uskutečnil šestý ročník turnaje „O putovní pohár hejtmana Ústeckého kraje“ za účasti osmnácti týmů s celých Čech. Turnaj se odehrál na třech hřištích. Po celý den panovala dobrá nálada a optimální počasí.
Vít Hnízdil
19.6.2017Výstavba Labské stezky u Velkých Žernosek je v plném proudu
001
Výstavba dalšího nového úseku Labské stezky v destinaci České středohoří je v plném proudu. Stavba je financováno z rozpočtu Ústeckého kraje a měla by být dokončena do konce září letošního roku. Návštěvníci tak budou moci využít dalšího úseku plnohodnoté cyklostezky, která propojí přístaviště Velké Žernoseky s úsekem Labské stezky vedoucím mezi řekou Labe a železniční tratí.
Ing. Lucie Dosedělová
19.6.2017Ladislav Novák má pamětní desku
ln
To, že fotbal má u nás velkou popularitu, dokázala i minulá sobota 17. června. Až překvapivě velký počet lidí přišel na hlavní lounské náměstí na malou slavnost. Při příležitosti 55. výročí finále mistrovství světa v Chile se zde konalo slavnostní odhalení pamětní desky lounskému rodákovi Ladislavu Novákovi. Iniciátorem celé akce byl lounský zastupitel Vladimír A. Hons, Martin Vostřel z lounského muzea a Jaroslav Rychtařík.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.6.2017Hudebníci big bandů si užívali festival z Rodinného stříbra
hf
Osmnáctý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Česká Kamenice se v rámci programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje uskutečnil ve dnech 16. - 18. 6. 2017 v několika českých i německých městech. Festival tradičně pořádalo město Česká Kamenice, Děčín a Svaz hudebníků ČR. Festival proběhl pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a za finanční podpory kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.6.2017Bezpečnostní rada kraje pozitivně hodnotí pokles kriminality a vyšší objasněnost trestné činnosti
br
Bezpečnostní rada Ústeckého kraje (BRÚK) se na svém zasedání v pátek 16. června věnovala zejména roční zprávě o situaci v oblasti veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti, kterou předkládal krajský ředitel policie Jaromír Kníže, a zprávě o stavu požární ochrany za rok 2016, kterou prezentoval ředitel Hasičského záchranného sboru ÚK Roman Vyskočil. Obě tyto zprávy budou předloženy k projednání v Zastupitelstvu Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.6.2017Ústecká průmyslovka zvítězila v soutěži Kantorsport Futsal cup
kk
Každoroční fotbalovo-futsalovou uzávěrkou školního roku bývá Kantorsport Futsal CUP 2017. I letošní ročník se neobešel bez účasti Střední průmyslové školy stavební a Střední odborné školy stavební a technické, Ústí nad Labem a dalších středních škol, a i tentokráte se borci této páteřní školy snažili atakovat příčky nejvyšší. A podařilo se to!
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.6.2017Krajská zdravotní uspořádala odbornou Konferenci centrálních operačních sálů a sterilizace
gg
Oddělení centrálních operačních sálů a sterilizace Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, uspořádalo ve dnech 8. a 9. června druhý ročník odborné konference centrálních operačních sálů a sterilizace ústecké Masarykovy nemocnice. Akce se uskutečnila v prostorách Kampusu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Záštitu nad konferencí převzal náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák. Účastníci konference vyslechli jak přednášky z chirurgických oborů, tak zkušenosti personálu centrálních operačních sálů s nemocniční sterilizací, se kterou úzce spolupracují.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.6.2017Ústecký kraj k úmrtí bývalého senátora Jaroslava Musiala
logo ÚK
Ústecký kraj a hejtman Oldřich Bubeníček se připojují k vyjádření soustrasti s úmrtím bývalého senátora za teplický obvod pana Jaroslava Musiala. Dlouholetý politik i báňský inženýr, který působil například v Bílině či v Duchcově, zemřel dne 16. června 2017 ve věku 96 let.
Ing. Lucie Dosedělová
16.6.2017Krajský úřad prohloubí spolupráci s Institutem veřejné správy
vs
Ve čtvrtek 15. června podepsali ředitel Krajského úřadu Ústeckého kraje (KÚÚK) Milan Zemaník a ředitel pražského Institutu veřejné správy (IVS) David Zámek memorandum o spolupráci při zajišťování vzdělávání úředníků a zaměstnanců územních samosprávných celků.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.6.2017Krajský úřad prohloubí spolupráci s Institutem veřejné správyRNDr. Zdeněk Rytíř
15.6.2017Cestou padlých hrdinů: Ruský velvyslanec navštívil Ústecký kraj
foto
Velvyslanec Ruské federace Alexandr Zmejevskij a generální konzul Ruské federace Michail Ledeněv navštívili Ústecký kraj, kde nejdříve s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem pohovořili o aktuálních tématech a poté uctili památku obětem druhé světové války.
Mgr. Markéta Flochová
15.6.2017Rektor Petr Konvalinka ocenil spolupráci Ústeckého kraje s ČVUT
cv
V úterý 13. června se hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček zúčastnil na pozvání rektora Českého vysokého učení technického (ČVUT) Petra Konvalinky Zahradní slavnosti při příležitosti výročí 310 let ČVUT ve Valdštejnské zahradě v Praze.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.6.2017V Litoměřicích chtějí využívat geotermální energii
g
Zahájení unikátního projektu zaměřeného na výzkum a využití geotermální energie v Litoměřicích prezentovali odborníci na konferenci, která proběhla v gotických prostorách Hradu Litoměřice. Do příštího roku tak dojde v areálu bývalých Jiříkových kasáren k výstavbě vědeckovýzkumného centra, které vytvoří specializované zázemí po výzkum efektivního využívání hlubinné geotermální energie.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.6.2017Jste odpovědní? Přihlaste se do soutěže
csr
Už jen do 20. června je možno zaslat přihlášky do soutěže o Cenu Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost (CSR), která byla vyhlášena pro firmy, obce, školy i neziskové organizace regionu letos už potřetí.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.6.2017Hudební festival Česká Kamenice: big bandy, mažoretky a účastníci pěvecké soutěže
Hudební festival Česká Kamenice
Děčín, města ve Šluknovském výběžku a německá příhraniční města se stanou po čtyři dny, konkrétně od 15. do 18. června, místy, kde se bude konat již XVIII. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Česká Kamenice.
Vít Hnízdil
14.6.2017Žáci teplické školy oceněni na Memoriálu Hany Greenfieldové v Terezíně
Terezín soutěž
V kinosále Muzea ghetta v Terezíně se uskutečnilo slavnostní předání cen vítězům 21. ročníku výtvarné a literární soutěže Memoriálu Hany Greenfieldové pro děti a mládež. Jako pocta 70. výročí vzniku Památníku Terezín se stalo tématem letošního ročníku „Je minulost stále živá?“
Vít Hnízdil
13.6.2017Rumburk se pyšní opraveným letním stadionem
Rumburk
Po devíti měsících oprav rumburského sportovního stadionu se zde v pondělí 12. června konalo jeho slavnostní otevření, kterého se zúčastnila kromě stovek dětí také místní rodačka a účastnice olympiády v Riu, chodkyně Anežka Drahotová.
Vít Hnízdil

Zobrazeno je 25 z celkem 4387 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 176  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém