Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2016

 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4222 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 169  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
30.3.2017Hejtman navštívil statek Jezerka v Kadani
foto
Na statek Kadaň Jezerka, který je řízen Krajskou majetkovou, příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, zavítal hejtman Oldřich Bubeníček spolu předsedkyní výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost Radmilou Krastenicsovou a vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Dagmar Waicovou. Areálem hosty provedla vedoucí statku Monika Pauliová a Miluše Srbková, ředitelka Krajské majetkové.
Mgr. Markéta Flochová
30.3.2017Startuje další ročník soutěže Vesnice roku
foto
Byl odstartován 23. ročník soutěže Vesnice roku. Do pátku 28. dubna mohou všechny obce podávat své přihlášky. Ústecký kraj patří k dlouholetým podporovatelům soutěže. Stejně jako v minulých letech hodlá také letos kraj obce, které se nejlépe umístí v krajském kole, finančně odměnit. Celkem mezi ně rozdělí 1 milion korun. Chce tím ocenit příkladnou práci místních samospráv.
Mgr. Markéta Flochová
30.3.2017Řidiči linkových autobusů chystají stávku na čtvrtek 6. dubna
bus
Stávka řidičů linkových autobusů kvůli nízkým mzdám se uskuteční 6. dubna. Odbory ji plánují jako celorepublikový protest od 0:00 do 24:00 hodin. Novinářům to dne 29. března po jednání předsednictva Odborového svazu dopravy řekl předseda svazu Luboš Pomajbík. Přestože není ještě jasný rozsah stávky, je pravděpodobné, že se omezení dopravy dotkne i Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.3.2017První pomoc v obchodním centru Pivovar v Děčíně
foto
Nejlepší poskytnutí první pomoci u překotného porodu, který zastihl nastávající maminku při nákupu v obchodním centru v Děčíně zvládly žákyně třídy 3.A oboru Zdravotnický asistent z Vyšší odborné školy ekonomické, sociální a zdravotnické, Obchodní akademie, Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy v Mostě. Záštitu nad soutěžním kláním převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Mgr. Markéta Flochová
29.3.2017Ministryně školství ocenila učitele teplické hotelové školy
Ocenění
Mezi 44 vynikajícími pedagogy, kteří 28. března 2017 v Senátu převzali z rukou ministryně školství Valachové ocenění v rámci Dne učitelů, byl dnes již bývalý učitel teplické hotelové školy Mgr. Bohumír Mráz.
Vít Hnízdil
29.3.2017V Mostě se rozdávaly zlaté kukly pro nejlepší svářeče
zlatá kukla 2017
V areálu Střední technické školy Most se v úterý 28. března uskutečnila odborná soutěž zručnosti ve svařování O zlatou kuklu společnosti SIAD. Jejího 5. ročníku se letos zúčastnilo kromě desítek žáků z celé republiky také trio žáků ze Slovenska. Absolutní vítězem se stal Jakub Březa ze Středního odborného učiliště Nové Strašecí.
Vít Hnízdil
29.3.2017Ústecký kraj se prezentoval jako další možný cíl pro zahraniční turisty
foto
Ústecký kraj cílí v oblasti cestovního ruchu na zahraniční návštěvníky. Kromě veletrhů cestovního ruchu, kterých se Ústecký kraj v únoru a březnu účastnil v Praze, Hannoveru, v Utrechtu, v Gentu, Mnichově a v polské Poznani a Wroclawi, pořádal tento měsíc presstip a FAM trip po turistických zajímavostech Ústeckého kraje.
Mgr. Markéta Flochová
28.3.2017Ústecký kraj vyhlašuje otevřenou soutěž o grafický návrh
Soutěž
Ústecký kraj vyhlásil otevřenou soutěž o grafický návrh s názvem „Nový vizuální styl propagačních nástrojů na podporu průmyslu a podnikání v Ústeckém kraji – grafický návrh“.
Vít Hnízdil
27.3.2017Budoucí obráběči kovů z Ústeckého kraje změřili své znalosti a šikovnost
Obráběč
Na pracovišti Střední školy stavební a strojní Teplice, na pracovišti v Krupce, se konalo regionální kolo celostátní profesní soutěže „České ručičky“, jejímž vyhlašovatelem je Cech Kovo ČR. Na soutěž pro žáky oboru Obráběč kovů se do Krupky se sjely dvoučlenné týmy nejlepších žáků středních škol z Varnsdorfu, Děčína, Roudnice nad Labem, Ústí nad Labem a Chomutova, včetně domácích z hostitelské školy.
Vít Hnízdil
25.3.2017První semifinále celostátního turnaje dětských domovů proběhlo o víkendu
dd
Dětský domov Střekov a Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP) uspořádaly pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka 9. celostátní florbalový turnaj dětských domovů. První semifinálová kvalifikace proběhla 25. 3. a druhé semifinále se uskuteční v sobotu 1. 4. 2017 od 9 hodin. Finále se uskuteční v neděli 2. dubna 2017. Všechna utkání se hrají ve sportovní hale UJEP.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.3.2017Dvě stě tisíc jako výtěžek z krajského plesu poputuje do Domovů sociálních služeb Litvínov
pl
O první jarní sobotě 25. března se v Domě kultury v Mostě konal XIV. reprezentační ples Ústeckého kraje – kraje dobého vína. Mezi účinkujícími nechyběl Jiří Korn, Tereza Mátlová, Václav Noid Bárta, Bohuš Matuš a ani cimbálovka Jožky Šmukaře. Šek – výtěžek ze vstupného ve výši 198 100 korun – předal hejtman Oldřich Bubeníček Domovům sociálních služeb Litvínov. Ples podpořily společnosti Net4Gas, Severočeské doly, Skupina ČEZ a Eurovia.
Prohlédněte si ochutnávku fotografií.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.3.2017Fanoušci se bavili ve Fan Parku a poté i v hledišti na "áčku"
Fotbal reprezentace
V krajské metropoli se konal vůbec poprvé v historii města mezistátní zápas české fotbalové reprezentace. Na Městský stadion do Ústí nad Labem zavítal v rámci přípravy na kvalifikace na MS výběr Litvy. Čeští fotbalisté zvítězili 3:0 a potěšili tak téměř čtyři tisícovky diváků.
Vít Hnízdil
23.3.2017Anketa Policista roku Ústeckého kraje zná své vítěze
Policista roku 2016
Ve čtvrtek 23. března byla předána ocenění příslušníkům policie, kteří v Ústeckém kraji nejlépe uspěli v anketě Policista roku 2016. Akce v teplickém rokokovém sále muzea se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a za podpory kraje.
Vít Hnízdil
23.3.2017Nejstarší seniorkou je paní Machová z Teplic
foto
V Podkrušnohorských domovech sociálních služeb, konkrétně v domově pro seniory v Teplicích U Nových lázní, oslavila své 102. narozeniny paní Marie Machová. Je tak v současné době nejstarší seniorkou v rámci domovů sociálních služeb, které zřizuje Ústecký kraj. Popřát ji přišli předseda Výboru pro sociální věci, bezpečnost a SVL Dominik Hanko a vedoucí odboru sociálních věcí Petra Lafková.
Mgr. Markéta Flochová
23.3.2017Historická budova nádraží v Děčíně se promění ve vzdělávací centrum
cv
Memorandum o partnerství a spolupráci při přípravě projektu Multifunkční vzdělávací centrum v budově nádraží Rakouské severozápadní dráhy v Děčíně ve středu 22. března dnes podepsali hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, primátorka Marie Blažková, rektor Českého vysokého učení technického (ČVUT) Petr Konvalinka, předseda představenstva a člen představenstva společnosti České dráhy Pavel Krtek a Miroslav Kupec, předsedkyně HSR-ÚK Gabriela Nekolová a předseda Hospodářské a sociální rady Děčínska Stanislav Pfléger. Deklarovali tak svůj zájem o vybudování vzdělávacího centra v historické budově východního nádraží.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.3.2017Rodinné stříbro Ústeckého kraje v novém
01
Už od roku 2016 se 27 významných akcí může pyšnit titulem Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Od letošního roku Ústecký kraj má pro své stříbro i nové logo a grafiku. Nový vizuální styl byl inspirován heslem „Vzácnost, kterou ochraňujeme“. Jen v loňském roce na všechny akce, které patří do rodinného stříbra, zavítalo zhruba 524 tisíc návštěvníků a do jejich přípravy se zapojilo téměř dva a půl tisíce lidí.
Ing. Lucie Dosedělová
21.3.2017V Teplicích se otevírá nové moderní turistické centrum VisitTeplice
foto
V Dlouhé ulici v Teplicích vzniklo nové informační centrum, které kromě informací o samotném městě a okolí, nabízí návštěvníkům prohlídky s průvodci a další služby pro turisty přímo na míru. Na slavnostním otevření nechyběl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, primátor Teplic Jaroslav Kubera a řada dalších významných hostů.
Mgr. Markéta Flochová
20.3.2017Hejtman besedoval se žáky teplické střední školy
foto
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček navštívil Střední školu obchodu a služeb v Teplicích, která je příspěvkovou organizací kraje. Ředitel školy Zdeněk Pešek nejdříve hejtmana seznámil s historií školy i studijními a učebními obory, které škola nabízí. Pohovořili také o stále narůstající potřebě kvalifikovaných odborníků. Poté následovala diskuse se žáky třetích a čtvrtých ročníků.
Mgr. Markéta Flochová
20.3.2017Pracovní skupina zhodnotila dosavadní přeshraniční spolupráci zdravotnické záchranné služby
foto
V minulém týdnu proběhlo na Krajském úřadu v Ústí nad Labem setkání Společné pracovní skupiny v rámci Ujednání o přeshraniční spolupráci v oblasti zdravotnických záchranných služeb uzavřeného mezi Ministerstvem vnitra Svobodného státu Sasko a Karlovarským, Libereckým a Ústeckým krajem. Na základě tohoto Ujednání bylo umožněno záchranným službám po jejich vzájemné domluvě zasáhnout i za hranicemi v prostorách druhého státu ve vymezeném pětikilometrovém území.
Mgr. Markéta Flochová
20.3.2017Fotbalová horečka stoupá: na fanoušky čeká spousta zábavy
Fanoušek
Již ve středu 22. března se česká fotbalová reprezentace premiérově představí v Ústí nad Labem. Duel s Litvou je dlouho dopředu vyprodaný, svěřenci Karla Jarolíma se mohou těšit na bouřlivou kulisu.
Vít Hnízdil
18.3.2017Zlatý erb: vítězi jsou Česká Kamenice i Duchcov
ze
Při vyhlašování vítězů krajského kola soutěže Zlatý erb dne 15. března došlo v kategorii „nejlepší elektronická služba“ k chybě organizátora (společnost Český zavináč), kdy špatně vyhodnotil rovnost bodů u prvních dvou měst - Česká Kamenice a Duchcov. Ten původně obdržel diplom za 2. místo, zatímco ve skutečnosti na místě prvním skončila obě města. Organizátor se za chybu omluvil.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.3.2017Kraje požadují od vlády jednu miliardu korun na mzdy řidičů autobusů
aa
Hejtmani se na zasedání Rady Asociace krajů 17. března v Praze shodli, že budou po vládě požadovat jednu miliardu korun na zvýšení mezd řidičů autobusů. O financování chtějí představitelé krajů jednat s kabinetem Bohuslava Sobotky. Vláda před časem odmítla kompromisní řešení dát regionům na silnice II. a III. tříd čtyři miliardy korun, schválila o miliardu méně.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.3.2017S historií a unikátností Moldavské dráhy seznamuje nový dokument
foto
Českojiřetínský spolek je nositel projektu v rámci kterého vznikl ve spolupráci s Ústeckým krajem dokument o významné kulturní (technické) památce, kterou je Moldavská dráha. Veřejnost film může zhlédnout v kinech - v únoru byl promítán v Teplicích, v dubnu poběží v Litvínově, Mostě, Duchcově, Lounech Háji u Duchcova a jsou v jednání další místa v regionu. Českojiřetínský spolek se soustřeďuje i na promítání pro školy a pořádání informačních besed.
Mgr. Markéta Flochová
17.3.2017Biologická rozmanitost a partnerská spolupráce – stále se hledají dobré projektové záměry
sn
V rámci Programu na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko se nadále hledají dobré projekty spolupráce.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.3.2017Labská stezka získala ocenění na veletrhu v Berlíně
Labská stezka
Labská stezka je nejoblíbenější cyklostezkou v Německu a na žebříčku oblíbenosti strmě stoupá i její český úsek, který vede z nemalé části i skrz Ústecký kraj. Pole průzkumu německého cykloklubu „ADFC-Travelbike Radreiseanalyse 2017“ je již pátou nejoblíbenější cyklotrasou Němců v zahraničí.
Vít Hnízdil

Zobrazeno je 25 z celkem 4222 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 169  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém