Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2016

 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 5151 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 207  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
28.4.2017Dopravní konference s Besipem & FZŠ v Ústí nad Labem
b
Pátý ročník Dopravní konference s BESIPEM & Fondem zábrany škod se pro Ústecký kraj uskutečnil 27. dubna 2017 v Congress hotelu Clarion v Ústí nad Labem. Opět i v letošním roce byl o konferenci zájem a zúčastnilo se jí přes 100 účastníků. Hlavním programem konference je v tomto roce vliv (ne)kvalitního veřejného osvětlení a vliv snížené viditelnosti na dopravní nehodovost. Záštitu k Dopravní konferenci udělil mimo jiné i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
28.4.2017Přijďte si do ústeckého Fóra zasoutěžit o lístky na Mistrovství Evropy ve veslování
Roadshow Račice
Celorepubliková Roadshow „Rok vody 2017“ lákající na dva vrcholné šampionáty na Labe aréně v Račicích je v plném proudu. Nyní zamířila do Ústí nad Labem, do OC Forum.
Vít Hnízdil
27.4.2017V Ústí už potřetí ocení společenskou odpovědnost
csr
Dobrá zpráva pro odvážné a odpovědné. Třetí ročník Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost byl vyhlášen ve čtvrtek 27. dubna na Krajském úřadu Ústeckého kraje. Přihlášky je možné doručit do 20. 6. 2017. Hlásit se mohou firmy, obce, školy i neziskové organizace. Soutěž byla vyhlášena za přítomnosti hejtmana Oldřicha Bubeníčka a Gabriely Nekolové, předsedkyně Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje (HSR-ÚK). Odborným garantem této soutěže je Rada kvality ČR.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.4.2017Pozvánka: Festival muzejních nocí 2017
foto
Letos se uskuteční již XIII. ročník celorepublikového Festivalu muzejních nocí, který bude probíhat od pátku 19. května až do soboty 10. června. Akce se uskuteční pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a starosty města Litoměřice Ladislava Chlupáče. Festival si klade za cíl zviditelnit a přiblížit veřejnosti obor muzejnictví.
Mgr. Markéta Flochová
27.4.2017Krupka si pietním aktem připomněla ukončení 2. světové války
Krupka pietní akt
U památníku 313 obětí pochodu smrti na Prokopce u Krupky se ve středu 26. dubna sešla celá řada významných osobností, aby si společně připomněli 72. výročí ukončení 2. světové války. Do Ústeckého kraje při této příležitosti přijel předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček.
Vít Hnízdil
27.4.2017Vyjádření k mediální zprávě, související s novelou zákona o nelékařských zdravotnických povoláních, vydané dne 26. dubna 2017
znak
V mediální zprávě se hovoří o vzdělávání sester v rámci programu 4+1, které by mělo být započato od 1. 9. 2017 na vyšších zdravotnických školách a mohli by jej tedy využít již letošní absolventi oboru Zdravotnický asistent. Vzhledem k množícím se dotazům ohledně této možnosti musíme konstatovat, že zahájení vzdělávání v tomto termínu je nereálné, a to z několika důvodů:
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.4.2017Studenti z teplického gymnázia zvítězili v krajském kole Juniorského maratonu
Juniorský maraton
Kostelní náměstí a jeho přilehlé okolí se po roce opět stalo kulisou pro mladé sportovce. V úterý 25. dubna se v centru města Ústí nad Labem konalo tradiční semifinálové kolo Juniorského maratonu.
Vít Hnízdil
26.4.2017UJEP pořádá druhý mezinárodní Staff Week
foto
Letošní 2. ročník týdenního programu s titulem „Erasmus v praxi“ připravilo na tento týden zahraniční oddělení Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem pro více než dvě desítky účastníků z několika evropských zemí a Turecka. Konference se řadí mezi oblasti vzájemné spolupráce podle uzavřené smlouvy mezi Ústeckým kraje a UJEP.
Mgr. Markéta Flochová
26.4.2017Mladí řezníci z Ústí nad Labem patří mezi ty nejlepší v republice
Trmická klobása
V Integrované střední škole a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky Valašské Meziříčí se konala ve dnech 11. a 12. dubna přehlídka odborných dovedností oboru řezník - uzenář (11. ročník) pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky a hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka.
Vít Hnízdil
25.4.2017Fórum pomůže podnikatelům, ale i studentům při rozhodování kam po škole
Logo OHK
Ústecký hotel Vladimír hostí ve čtvrtek 27. dubna 2017 od 10 do 16 hodin prezentační fórum „Společně na trhu práce“. Akce je pod hlavičkou Okresní hospodářské komory Ústí nad Labem. Partnerem akce, která je určena pro širokou veřejnost, žáky ZŠ a studenty SŠ, je Ústecký kraj.
Vít Hnízdil
25.4.2017RESTART Ústeckého kraje nabývá konkrétní podoby: Vláda rozhodne o dalším směřování regionu
foto
Oživení obnovených území po těžbě, řešení starých nevyužitých objektů v obcích a městech, rozvoj zdravotní péče i vzdělání nebo řešení sociálních problémů či exekucí. To je jen stručný výčet témat prvních osmi desítek konkrétních opatření k nastartování ekonomiky Ústeckého kraje, které budou jako součást Akčního plánu Strategie hospodářské restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje předloženy v závěru května vládě České republiky ke schválení.
Mgr. Markéta Flochová
25.4.2017Starostové z Ústeckého kraje navštívili na Zlínsku vítězné obce ze soutěže Vesnice roku
Starostové
Spolek pro obnovu venkova Ústeckého kraje ve spolupráci s odborem regionálního rozvoje krajského úřadu připravil pro starosty z Ústeckého kraje „Motivační zájezd do obcí Zlínského kraje“. Zúčastnilo se 52 starostů ze všech koutů Ústeckého kraje.
Vít Hnízdil
24.4.2017Ústecká univerzita zve na sportovní den rektora
001
Dva turnaje a 24 dalších sportovních aktivit se rozběhnou ve středu 26. 4. 2017 na ústecké univerzitě v rámci Sportovního dne rektora. Vloni obnovená tradice této akce je připravena i letos ve velkém. Akce se koná pod záštitou rektora Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, doc. Martina Baleje. V několika sportovních disciplínách se utkají studenti a zaměstnanci UJEP i partneři univerzity.
Ing. Lucie Dosedělová
24.4.2017Kluci vytvářeli na soutěži ze dřeva kočku či svícen
Zlaté kladívko
Na Speciální ZŠ a Praktické škole v Rumburku se konala tradiční soutěž o putovní cenu „Zlaté kladívko“. Této soutěže se zúčastnily speciální školy z České Kamenice, Děčína, Jiříkova, Šluknova, Varnsdorfu a Rumburku.
Vít Hnízdil
23.4.2017Vinařské Litoměřice: Šampion soutěže je z vinařství České zemědělské univerzity
vl
V sobotu 22. dubna skončil 15. ročník prestižní prodejní a soutěžní výstavy vín Vinařské Litoměřice. Šampionem výstavy se poprvé stalo víno z Čech. Výstava se konala pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana a hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Generálním partnerem vinařské přehlídky byl Ústecký kraj, který výstavu zařadil do programu Rodinné stříbro, v rámci něhož jsou podporovány nejvýznamnější a nejprestižnější kulturní, společenské a sportovní akce regionu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.4.2017Dolní Poohří zahájí turistickou sezónu s Ohřinkou
foto
Kde jinde než u řeky Ohře může odstartovat turistickou sezónu region Dolního Poohří! Letošní zahájení, organizované Destinační agenturou Dolní Poohří, se rozprostře podél řeky mezi Kláštercem nad Ohří a Kadaní. Slavnost s Ohřinkou se koná v sobotu 29. dubna. Vstup zdarma!
Mgr. Markéta Flochová
21.4.2017Aktualizace Regionálního akčního plánu 2017
znak
Sekretariát Regionální stálé konference Ústeckého kraje (RSK ÚK) upozorňuje na právě probíhající aktualizaci Regionálního akčního plánu (RAP).
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.4.2017Startují registrace dvanáctého ročníku nejúspěšnější soutěže pro živnostníky a podnikatele
fz
Do soutěže Firma roku a Živnostník roku 2017 se mohou přihlásit malé a střední firmy působící v České republice s nejméně dvouletou účetní historií a s obratem do 1,5 miliardy korun a živnostníci, kteří jsou minimálně jeden rok vlastníky platného živnostenského listu nebo jiného oprávnění k podnikání dle právních předpisů. V roce 2016 tak učinilo rekordních 6 716 podnikatelů a živnostníků.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.4.2017Ministryně Karla Šlechtová v Ústeckém kraji jednala o obnově regionu
ks
Ministryně Karla Šlechtová strávila čtvrteční dopoledne 20. 4. 2017 v Ústeckém kraji. Po přivítání hejtmanem kraje Oldřichem Bubeníčkem v sídle krajského úřadu v Ústí nad Labem proběhlo otevřené jednání s významnými představiteli regionu. Mezi hlavní témata patřil nejen program Restart, ale i projekty kraje v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), přeshraniční spolupráce, podpora demolic vybydlených budov či místních akčních skupin.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.4.2017Na račickém kanále se natáčely spoty pro šampionát
Račice
Na Labe aréně v Račicích se v těchto dnech usilovně pracuje na tom, aby byl celý areál připraven na Mistrovství Evropy ve veslování, které se na kanále v Račicích koná od 26. do 28. května. V plném zápřahu je i Ondřej Synek, mistr světa a bronzový medailista z olympiády v brazilském Riu.
Vít Hnízdil
19.4.2017Silnice, železnice, řeka - kombinovaná doprava je cestou budoucnosti
cc
Praktické využití a kombinace nejrůznějších typů doprav při manipulaci s produkty chemického průmyslu, to bylo téma „1. Dissemination Conference – Project ChemMultimodal“, kterou hostil Ústecký kraj jako jeden z partnerů projektu. Celkem třináct partnerů ze sedmi evropských zemí se sešlo ve středu 19. dubna v Ústí nad Labem, aby hledali cesty k zefektivnění přepravy nákladů (i nebezpečných) s cílem zlepšit dopady dopravy na životní prostředí a bezpečnost.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.4.2017Zastupitelé se seznámili s pevnostními památkami Terezína
tt
V úterý 18. dubna si více než dvacet krajských zastupitelů prohlédlo areály zrekonstruovaných objektů v rámci realizace projektu „Terezín – projekt oživení historických památek“. Projekt rekonstrukce vybraných budov byl v minulých letech financován z integrovaného operačního programu Ministerstvem kultury ve výši 500 milionů korun. Nabídku zastupitelům, aby se seznámili s výstupy tohoto projektu v rámci jeho udržitelnosti, adresoval náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.4.2017Kariérní řád bude motivovat učitele
foto
V novém školním roce 2017/2018 vstoupí v platnost nový kariérní řád, který do budoucna upraví nejen vnímání učitelů a jejich profese. Na půdě Poslanecké sněmovny PČR tiskové konference k tématu kariérního řádu byl také spolu s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou přítomen ředitel Střední průmyslové školy stavební a Střední odborné školy stavební a technické v Ústí nad Labem Vítězslav Štefl.
Mgr. Markéta Flochová
18.4.2017Delegace Kubánské republiky zavítala do Ústeckého kraje
foto
Chargé d′affaires Kubánské republiky Felix Andres Leon Carballo navštívil Ústecký kraj. Nejdříve s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem pohovořili o aktuálních tématech jak v ústeckém regionu, tak na Kubě. Poté si kubánská delegace prohlédla prostory Střední průmyslové školy stavební a Střední odborné školy stavební a technické v Ústí nad Labem.
Mgr. Markéta Flochová
18.4.2017Velikonoční dárky pro dětský domov Vysoká Pec
dd
Na Zelený čtvrtek 13. 4. 2017 navštívil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s rodinou dětský domov ve Vysoké Peci. Přivezl dětem velikonoční dárky a poděkoval vychovatelkám za jejich práci. Setkal se i s Veronikou Kašákovou, která v dětském domově vyrůstala a dnes její nadační fond podporuje děti a mladistvé z dětských domovů.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 5151 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 207  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém