Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4548 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 173 174 175 176 177 178 179 180 -181- 182  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
8.7.2009Povodně: Jaká je současná situace a kam se obrátit o pomoc
Nejhůře byly postiženy oblasti na Děčínsku a Ústecku. Řeky Kamenice a Ploučnice zde dosáhly 3. stupně povodňové aktivity. Nejvíce zasaženy jsou obce Benešov nad Ploučnicí, Srbská Kamenice, Horní Libchava, Dolní a Horní Habartice, Kerhartice, Markvartice, Veselé, Jánská, Stružnice, Horní Police, Žandov, Hřensko a města Děčín a Ústí nad Labem.
Soňa Poupětová
3.7.2009Ústecký kraj podpořil obnovu stoletého parku v krušnohorském Výsluní
V nádherném prostředí Krušnohoří, ve Výsluní na Chomutovsku, městě s 230 obyvateli ve čtvrtek 2. července 2009 přivítal starosta města Milan Hladík hejtmanku Ústeckého kraje Janu Vaňhovou a zástupce společnosti ČEZ a Severočeských dolů. V historickém parku tohoto malebného města společně odhalili pamětní desku s nápisem „Historický park města Výsluní“.
Soňa Poupětová
3.7.2009101 let života Boženy Vacinové
Nesmírně milá, usměvavá, velmi bystrá, čilá, obětavá. Paní Božena Vacinová, narozená 2. července 1908, oslavila své sto první narozeniny v okruhu svých přátel, příbuzných a v prostředí „svého domova“ důchodců v Libochovicích. Za Ústecký kraj k jejím úctyhodným narozeninám přišla popřát členka rady Jana Ryšánková.
Soňa Poupětová
1.7.2009Czech Street Party III: Speciality z Ústeckého kraje opět přitahovaly davy návštěvníků
Rue Caroly v Bruselu se v pátek 26. června v podvečer zaplnila stovkami lidí. Konala se tu už třetí Czech Street Party, pouliční slavnost, na které se představují kraje České republiky, mezi nimi i Ústecký kraj.
Mgr. Veronika Kindlová
30.6.2009Porada ředitelů škol Ústeckého kraje
Na pondělí 29. června 2009 svolal odbor školství, mládeže a tělovýchovy mimořádnou poradu ředitelů školských zařízení na Krajském úřadě Ústeckého kraje. Podstatou setkání bylo řešení zásadních otázek v oblasti školství a budoucí postoje školských zařízení k přinášejícím změnám nejen v legislativě.
Soňa Poupětová
29.6.2009Švestková dráha znovu v pohybu
Prázdninový provoz byl v sobotu 27. června 2009 zahájen na Švestkové dráze Lovosice - Most. Na trati dlouhé 44 km nyní oživí cestovní ruch na trati každou sobotu a neděli motorový vůz Hurvínek.
Soňa Poupětová
26.6.2009Sborník chemické konference odborníkům i laické veřejnosti
Včera, tedy ve čtvrtek 24. června, byl všem účastníkům konference Šíření výsledků skupiny na vysoké úrovni (HLG) pro konkurenceschopnost chemického průmyslu rozeslán poštou obšírný Sborník, který obsahuje závěrečnou zprávu, ale také příspěvky většiny z třiceti pěti přednášejících a jejich prezentace.
Mgr. Zbyněk Šebesta
25.6.2009Páteční Czech Street Party v Bruselu
Ústecký kraj se podílí prostřednictvím svého zastoupení v Bruselu na třetím ročníku přehlídky moderní české hudby -Czech Street Party. Přehlídka začne v pátek 26. června úderem 17. hodiny v ulici Caroly v centru hlavního města Belgie.
Mgr. Zbyněk Šebesta
24.6.2009Model pro odhadování vzdělanostních potřeb Ústeckého kraje
Je nedostatek odborné pracovní síly. Největší problémy sehnat zaměstnance mají zaměstnavatelé hledající odborné, kvalifikované zaměstnance, a to prakticky v jakékoli profesi a je jedno, zda shánějí vysokoškoláka nebo středoškoláka. Nejhorší situace panuje v technických profesích (strojírenství, elektřina, stavebnictví), ale také ve zdravotnictví.
Mgr. Zbyněk Šebesta
24.6.2009Spolupráce s provincií Anchuej
Hejtmanka Jana Vaňhová a náměstek Arno Fišera se zúčastnili veletrhu cestovního BITE (Beijing International Tourism Expo 2009) v hlavním městě Číny Pekingu, kde se prezentoval také Ústecký kraj. V rámci návštěvy podepsala Jana Vaňhová Dopis o záměru (Letter of Intent) mezi Ústeckým kraje a čínskou provincií Anchuej (Anhui) zastoupenou jejím guvernérem Wangem Sanyunem.
Mgr. Veronika Kindlová
23.6.2009Jana Vaňhová a Arno Fišera předali ocenění Skleněná popelnice
Loď Porta Bohemica se dnes stala místem předání ocenění vítězům 4. ročníku soutěže Skleněná popelnice. Jde o soutěž města a obcí Ústeckého kraje ve třídění odpadu. Ze 338 měst a obcí kraje byla v roce 2008 nejúspěšnějším městem Česká Kamenice, nejvíce třídící obcí Doubice na Děčínsku.
Mgr. Veronika Kindlová
19.6.2009Na slovinské konferenci „Naslouchejme hlasům vesnice“
Zasedání Steering Committee projektu „Listen to the Voices of Villages“ se ve slovinském Kamniku zúčastnily Jaroslava Kuszniruková a Iva Šašková z odboru strategie přípravy a realizace projektů krajského úřadu a externí spolupracovnice Ivana Poláková.
Mgr. Zbyněk Šebesta
18.6.2009Klienti na Pustaji v Křešicích slaví pětačtyřicátiny svého domova
Čtyřicet pět let uplynulo letos v květnu od doby, kdy se na zámek na Pustaji u Křešic nastěhovali první klienti vyžadující speciální péči. Dnes je Domov ústavem sociální péče a součástí příspěvkové organizace Ústeckého kraje Centrum sociální pomoci Litoměřice. Čtvrtek 18. června patřil celodenním oslavám...
Mgr. Zbyněk Šebesta
18.6.2009Litoměřické poklady v galerii Klementinum Národní knihovny v Praze
Ve čtvrtek 17. června 2009 zahájila Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích svou první výstavu pořádanou v prostorách galerie Klementinum Národní knihovny v Praze. "Je to způsob, jakým najdou lidé cestu za krásami Ústeckého kraje" vysvětluje Jana Ryšánková.
Soňa Poupětová
18.6.2009Titul „Vesnice Ústeckého kraje roku 2009“
Soutěž Vesnice roku, kterou pořádají od roku 1995 společně Spolek pro obnovu venkova, Svaz měst a obcí, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a od roku 2007 i Ministerstvo zemědělství ČR, a to v rámci Programu obnovy venkova má svého vítěze krajského kola i v Ústeckém kraji.
Soňa Poupětová
18.6.2009Základní kámen společné turistické destinace Českosaské Švýcarsko položen
V pátek 12. června se v saském městě Pillnitz uskutečnilo setkání představitelů správních rad dvou nejdůležitějších destinačních aktérů v oblasti rozvoje přeshraničního cestovního ruchu: správní rady společností České Švýcarsko o.p.s. (za českou stranu) a Tourismusverband Sächsische Schweiz (za saskou stranu), aby slavnostně zahájili projekt s názvem Českosaské Švýcarsko – excelentní přeshraniční turistická destinace.
Mgr. Veronika Kindlová
16.6.2009Terezínská soutěž pro mladé literáty a výtvarníky: JÁ A VÁLKA
V Muzeu ghetta Památníku Terezín jsou vystaveny nejlepší práce z XIII. ročníku výtvarné soutěže, již po patnácté bylo součástí terezínské soutěže také literární klání mladých autorů školního věku. Dvě z oceněných děl si prohlédněte pod tímto článkem.
Mgr. Zbyněk Šebesta
11.6.2009Den otevřených dveří Krajského úřadu Ústeckého kraje
Ve středu 10. června si mohli zájemci z řad veřejnosti prohlédnout budovu Krajského úřadu Ústeckého kraje v centru města od recepce až po osmé patro. Šest hodin se dveře nezavřely, respektive byly otevřeny...
Mgr. Zbyněk Šebesta
8.6.2009Tradiční chomutovská Bambiriáda
Bambiriádě na Kamencovém jezeru předcházely ve čtvrtek sportovní soutěže v Městské hale Chomutov. O akci, jež nesla podtitul Nás se to týká se můžete dozvědět více třeba na www.bambiriada.cz.
Mgr. Zbyněk Šebesta
5.6.2009Evropské peníze pomáhají cestovnímu ruchu
Hejtmanka Ústeckého kraje a členka Výboru regionální rady Jana Vaňhová poklepala s radním Ústeckého kraje a předsedou Výboru regionální rady na základní kámen památkově chráněného objektu v Krásné Lípě.
Soňa Poupětová
5.6.2009Zaměstnavatelům více práce, živnostníkům uvolnění peněz a pomoc lidem postiženým krizí
Až 5 600 pracovních míst přislíbila skupina ČEZ, která přichází s iniciativou nazvanou „ČEZ proti krizi“, která má zásadní dopad na Ústecký kraj.
Soňa Poupětová
5.6.2009O budování páteřní cyklostezky ´Ohře´
Ve středu 3. června se na krajském úřadu jednalo o budoucnosti cyklostezky podél řeky Ohře. Účastníci pracovního jednání, které řídil Radek Vonka (na snímku vedle) hovořili o postupu při vykupování pozemků od soukromých osob i dalších majitelů, o stavu projektů, územních rozhodnutích pro dílčí úseky stezky, o financování a podobně.
Mgr. Zbyněk Šebesta
3.6.2009Měření neprokázala vyšší kontaminaci formaldehydem v okolí krupského Knaufu
Závod Knauf Insulation, jehož stavba byla zahájena v průmyslové zóně Krupka v březnu roku 2005, zahájil zkušební provoz v květnu před třemi roky a vloni v březnu najel na trvalý provoz. Vyrábí se tu minerální skelné vlny...
Mgr. Zbyněk Šebesta
2.6.2009Varnsdorf: Otevřeno nové Městské centrum kultury a vzdělávání
V současné době má město Varnsdorf, druhé největší sídlo děčínského okresu, celou řadu kulturních a vzdělávacích organizací. Třeba Muzeum s agilním klubem přátel, Městské divadlo, Klub Střelnici, Galerii D, Centrum Panorama, knihovny i uměleckou školu. Od 1. června také Městské centrum kultury a vzdělávání
Mgr. Zbyněk Šebesta
2.6.2009V Bruselu se představila vína z Čech
Osmnáct vín a jednu medovinu mohli ochutnat hosté Ochutnávky český vín, která se konala ve středu 27. května v Pražském domě v Bruselu. Akci organizoval Ústecký kraj prostřednictvím svého zastoupení v Bruselu ve spolupráci s Hlavním městem Praha a Cechem českých vinařů se sídlem v Mělníku za podpory Vinařského fondu České republiky, Stálého zastoupení ČR při EU a Ministerstva zemědělství.
Mgr. Veronika Kindlová

Zobrazeno je 25 z celkem 4548 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 173 174 175 176 177 178 179 180 -181- 182  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém