Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4544 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 182  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
16.8.2017Konzervatoř v Teplicích má za sebou další úspěšný rok své činnosti
Konzervatoř v Teplicích svojí výjimečností a progresí vzbuzuje zvědavost již 46 let své existence. Proto nebude od věci blíže se podívat na nejzajímavější aktivity a úspěchy školy, kterou zřizuje Ústecký kraj.
Vít Hnízdil
15.8.2017Podpora podnikání v regionu je důležitá
Máte firmu a chcete se prezentovat na veletrhu? Hledáte partnery pro mezinárodní obchod? Chcete inovovat firmu a chybí vám peníze? Hledáte nebo nabízíte volné pozemky a nemovitosti pro podnikání?
Vít Hnízdil
14.8.2017Házenkáři Lovosic testovali formu před extraligou
Sportovní hala Chemik v Lovosicích hostila ve dnech 8. až 12. srpna 13. ročník turnaje O pohár Františka Arnošta. Velmi kvalitně obsazený turnaj s mezinárodní účastí byl pořádán pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Pořadatelskému celku se výsledkově tolik nedařilo a skončil na pátém místě.
Vít Hnízdil
11.8.2017Značkaři mění přes léto na trasách v Ústeckém kraji značení
Program Rodinného stříbra není jen podpora hudebních festivalů či sportovních akcí v regionu. Patří sem také obnova značení turistických cest v Ústeckém kraji. Jak známo, Češi jsou národem turistů a výletníků. Proto jsou, a nejen pro ně, během roku upravovány trasy a značení.
Vít Hnízdil
10.8.2017Mistrovství světa v rychlostní kanoistice míří na Labe arénu v Račicích
Do České republiky se po 59 letech vrací Mistrovství světa v rychlostní kanoistice. Na Labe aréně v Račicích se před domácím publikem předvedou Martin Fuksa, Josef Dostál a další kanoistická špička. Nenechte si to ujít od 23. do 27. srpna. Lístky jsou pořád ještě v prodeji!
Mgr. Markéta Flochová
9.8.2017Cyklotrasami Ústeckého kraje brázdí stále více cyklistů
Už od jara 2013 zaznamenávají pohyb cyklistů, bruslařů i pěších speciální sčítače umístěné na cyklostezkách. Ústecký kraj je protkán Labskou stezkou, Krušnohorskou magistrálou, cyklostezkou Ploučnice a Ohře. Sčítače jsou rozmístěny na vybraných místech třech páteřních cyklostezek v Ústeckém kraji a objektivně monitorují pohyb cyklistů, bruslařů a pěších.
Mgr. Markéta Flochová
7.8.2017Festival Lípa Musica 2017 zve na zvučná jména
Šestnáctý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica nabídne návštěvníkům opět porci kvalitní hudby a nevšedních zážitků. Festival se uskuteční na několika místech Ústeckého a Libereckého kraje a také v Drážďanech či v Žitavě a okolí.
Vít Hnízdil
4.8.2017Ústecký kraj připravuje vlastní dotační program, který zajistí dětem z chudých rodin obědy ve školách
Rada Ústeckého kraje na svém posledním jednání rozhodla o zahájení příprav k založení vlastního programu, ze kterého bude možné hradit obědy dětem z rodin, které se ocitly v tíživé životní situaci, kterou nedokážou vlastními silami řešit, ale aktivně přistupují k řešení svých problémů. Nepřipojí se tak k projektu Operačního programu potravinové a materiální pomoci vyhlášeného MPSV, který podle Ústeckého kraje komplexně neřeší nejen potřebnou cílovou skupinu, ale také je pouze krátkodobým řešením situace. Program by měl platit od začátku příštího roku.
Ing. Lucie Dosedělová
4.8.2017Dvě klientky oslavily v domově pro seniory jubileum
V Domově pro seniory v Krásné Lípě na Děčínsku se uskutečnily ve čtvrtek 3. srpna dvě radostné události v podobě oslav 95. narozenin klientek Marie Beranové a Anastazie Beniačové. Oběma popřáli hodně zdraví pracovníci z Domova i zástupci z Krajského úřadu Ústeckého kraje. Na přání se konala malá oslava, kde nechybělo občerstvení a dort.
Vít Hnízdil
4.8.2017Ústecká nemocnice už má kompletně opravený stacionář pro onkologické pacienty
V areálu V Podhájí ústecké nemocnice je pro pacienty připraven zbrusu nový stacionář pro ambulantní podání chemoterapie. Slavnostního otevření se zúčastnil i náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák. Onkologické oddělení ústecké Masarykovy nemocnice, je součástí Komplexního onkologického centra, které sídlí právě v Ústí nad Labem a spolu s chomutovskou pobočkou je jedním ze třinácti komplexních onkologických center v České republice.
Ing. Lucie Dosedělová
2.8.2017Ústecký kraj podporuje města, kterým Ústavní soud zrušil část lavičkové vyhlášky
Ústavní soud před pár týdny zrušil části obecně závazných vyhlášek, které v Ústeckém kraji již před lety začaly platit ve Varnsdorfu a v Litvínově. Stejnou vyhláškou se v našem kraji musí řídit například i v Krupce, Duchcově nebo v Bílině. Vyhlášky zakazují sezení na částech a zařízeních, které k takovému účelu nejsou určeny, tedy všude mimo lavičky. Obě města, kde již část vyhlášky Ústavní soud zrušil, s tím nesouhlasí, a vyhlášky nehodlají rušit ani na ostatních místech v kraji. Za městy stojí i vedení Ústeckého kraje. Podle prvního náměstka hejtmana Martina Kliky by neměl Ústavní soud bránit samosprávám, aby se staraly o pořádek na svých územích.
Ing. Lucie Dosedělová
29.7.2017Hejtmana poprvé navštívil indonéský velvyslanec
V pátek 28. července přijal hejtman Oldřich Bubeníček ve své pracovně velvyslance Indonésie v ČR J. E. Aulia Amana Rachmana. Jednalo se o první oficiální návštěvu hejtmanství indonéským velvyslancem. Pohovořili spolu o aktuálních tématech a představili svůj region.
Mgr. Markéta Flochová
28.7.2017Boxerská show Grand Prix vrcholí
Do Ústí nad Labem se opět po roce sjeli boxeři z celého světa, aby změřili svoje síly a zabojovali o nejcennější kovy. Už 48. ročníku, který je generálkou na srpnové mistrovství světa v Hamburku, se zúčastnilo 45 boxerů z osmi zemí světa. Semifinálové klání si na půdě krajského města nenechal ujít ani hejtman Oldřich Bubeníček. Právě Ústecký kraj je jedním z podporovatelů této sportovní akce.
Mgr. Markéta Flochová
28.7.2017Velvyslankyně Spojeného království Velké Británie a Severního Irska navštívila Ústecký kraj
Na návštěvu Ústeckého kraje přijela v pátek 28. července velvyslankyně Spojeného království Velké Británie a Severního Irska J. E. Jan Thompson. Nejprve se sešla na Krajském úřadě Ústeckého kraje s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem a poté jela do Chomutova prohlédnout si železniční depozitář Národního technického muzea.
Vít Hnízdil
28.7.2017Spolupráce mezi MAS SERVISO a Agenturou pro regionální rozvoj a přeshraniční spolupráci „Zakarpatí“
Ústecký kraj přivítal aktivitu MAS SERVISO navazující na Smlouvu o mezinárodní spolupráci mezi Ústeckým krajem a Zakarpatskou oblastní radou. Obecně prospěšná společnost SERVISO, o. p. s. byla založena za účelem poskytování obecně prospěšných služeb.
Mgr. Markéta Flochová
26.7.2017Na mistrovství ČR v parašutismu dohlížel i náměstek hejtmana Ústeckého kraje
Na Letišti Lada v České Lípě se konalo ve dnech 20. až 23. července Otevřené Mistrovství České republiky v parašutismu. Mistrovství se koná každoročně a vždy v jiném kraji. Letos ho pořádal Paraklub Kamýk z Ústeckého kraje.
Vít Hnízdil
25.7.2017Radní se na výjezdním zasedání setkali s chomutovskou HSR a navštívili zoopark
Na zámku Červený Hrádek se uskutečnilo v rámci výjezdního jednání Rady Ústeckého kraje společné jednání se členy Hospodářské a sociální rady Chomutovska. Činnost HSR CV prezentoval její předseda Ing. Ladislav Drlý, který je současně také členem Rady Ústeckého kraje. Na setkání hovořili členové rady se zástupci HSR hlavně o aktuálních tématech v regionu, například o vládním projektu RESTART, o vypořádání pozemků pro dostavbu D7 či o zaměstnávání absolventů a nedostatku nekvalifikovaných pracovních sil, ale také o projektu Obědy do škol či zneužívání dávek sociální pomoci. Po skončení jednání si radní prohlédli chomutovský zoopark, kde je jeho ředitelka seznámila s novinkami v areálu.
Ing. Lucie Dosedělová
24.7.2017Oráči změřili síly v dalším ročníku krajského mistrovství v orbě
V sobotu 22. července se ve Vysočanech na Chomutovsku konal druhý ročník Otevřeného mistrovství Ústeckého kraje v orbě. Zúčastnili se také soutěžící z nedalekého Německa. Akce se uskutečnila pod záštitou krajské radní Jitky Sachetové a nenechal si ji ujít také hejtman Oldřich Bubeníček.
Mgr. Markéta Flochová
24.7.2017Hejtman přijal osobní pozvání do Libochovan na vyhlášení Vesnice roku
Letošním vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku jsou Libochovany na Litoměřicku. Zlatou stuhu si převezme starostka Miroslava Vencláková 18. srpna, která spolu s místostarostkou Eliškou Pláničkovou osobně pozvala na slavnostní vyhlášení vítězů hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.
Mgr. Markéta Flochová
23.7.2017V Mukově vzpomněli pietním aktem na americké hrdiny
Vzpomínkové akce u příležitosti 73. výročí sestřelení amerických letců při náletech na teplický region v průběhu 2. světové války se v sobotu 22. července v Mukově nedaleko Bíliny spolu se zástupci řady institucí zúčastnil také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Vít Hnízdil
21.7.2017Hejtman obdržel unikátní sbírku Palackého Dějin národa českého v Čechách a v Moravě
Vlastimil Svoboda a Jaroslav Havel z Ottova nakladatelství v Praze přinesli hejtmanovi Ústeckého kraje Oldřichu Bubeníčkovi pětidílné stěžejní dílo české historiografie Dějiny národa českého v Čechách a v Moravě od Františka Palackého, ve kterém byla poprvé formulována filozofie českých dějin a idea českého národa.
Vít Hnízdil
21.7.2017Jednání o převodu Lužické nemocnice budou dál pokračovat, Rumburk provádí důkladný audit
Rumburské nemocnici svitne naděje na lepší zítřky. Na půdě Krajského úřadu Ústeckého kraje podepsal dne 20. července hejtman Oldřich Bubeníček (za Ústecký kraj) se starostou města Rumburk Jaroslavem Sykáčkem Memorandum o zajištění zdravotních služeb ve Šluknovském výběžku společností Lužická nemocnice a poliklinika, a. s. Akce se zúčastnil také Stanislav Rybák, náměstek hejtmana, Petr Severa, vedoucí odboru zdravotnictví a Karel Schäfer, předseda představenstva Lužické nemocnice a polikliniky.
Ing. Lucie Dosedělová
20.7.2017Hejtman přijal návštěvu dětí z Kiržače
Celkem 17 dětí z ruské Kiržače ve Vladimirské oblasti zavítalo v rámci partnerské spolupráce města Rumburk a Kiržač do Ústeckého kraje. Na krajském úřadu v Ústí nad Labem je přijal také hejtman Oldřich Bubeníček, který jim krátce představil Ústecký kraj a s ním spojené zajímavosti i osobnosti.
Mgr. Markéta Flochová
20.7.2017Spolupráce partnerských regionů Ústecký kraj a Powiat Ostróda stvrzena další smlouvou
V roce 2014 podepsal Ústecký kraj Smlouvu o spolupráci mezi okresem Ostróda a Ústeckým krajem. Spolupráce mezi těmito regiony je realizována především v oblasti regionálního rozvoje a cestovního ruchu.
Vít Hnízdil
19.7.2017Ústecký kraj požádá ministerstvo o dotaci na mzdy sester, s postupem ministerstva ovšem nesouhlasí
Rada Ústeckého kraje dnes rozhodla o podání žádosti o poskytnutí státní dotace na financování zvýšení odměňování zdravotnických pracovníků bez dohledu pracujících ve směnném nebo nepřetržitém provozu v rámci dotačního programu MZČR Dotační program ke stabilizaci vybraných zdravotnických nelékařských pracovníků ve směnném provozu.
Ing. Lucie Dosedělová

Zobrazeno je 25 z celkem 4544 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 182  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém