Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4634 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 186  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
12.10.2017Spolupráce Vladimirské oblasti a Ústeckého kraje má dobrou perspektivu
Ve středu 11. října zavítala do Ústeckého kraje delegace z družební Vladimirské oblasti. Seznámila se s porcelánkou v Dubí, uskutečnilo se jednání na Krajském úřadu a pracovní večeře v Bílině na pozvání hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. K zástupcům Vladimirské oblasti se připojil i generální konzul Ruské federace v Karlových Varech Michail Ledeněv.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.10.2017Hejtman jednal v Lobendavě s vedením obce o zřízení malotřídky
Na pozvání starostky Lenky Hausdorfové přijel hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček do Lobendavy. Vedení obce představilo svůj plán na zřízení malotřídky z bývalé budovy ústavu sociální péče, kterou kraj loni předal obci.
Mgr. Markéta Flochová
11.10.2017Městská knihovna Most má na střeše včelí úly
V prostorách Městské knihovny Most byla nově otevřena „Naučná včelí stezka“, která vznikla za přispění finančních prostředků z rozpočtu Ústeckého kraje. Projekt je svým obsahem zaměřen na podporu rozvoje ekologické výchovy jak pro žáky zejména základních škol, tak pro širokou veřejnost.
Vít Hnízdil
11.10.2017V Děčíně byly oceněny psí dovednosti
Vyvrcholení prvního ročníku agility soutěže o Putovní pohár hejtmana Ústeckého kraje se uskutečnilo na fotbalovém hřišti v Děčíně - Starém Městě a zúčastnilo se ho 27 soutěžních klubů z Česka, Německa a Polska. Cenu pro celkového vítěze všech čtyř závodů, putovní pohár, předal týmu Agi Lounky krajský zastupitel Jaroslav Horák. Domácí Agility club Děčín skončil na třetím místě.
Vít Hnízdil
9.10.2017Mladí borci z Regionální fotbalové akademie Ústeckého kraje změřili síly s hráči partnerského polského regionu Ostróda
Ve dnech 2. až 6. října navštívili Ústecký kraj hráči fotbalové akademie z partnerského polského regionu Ostróda. Mladí polští fotbalisté sehráli dva dvojzápasy proti hráčům Regionální fotbalové akademie Ústeckého kraje, která sídlí v Teplicích.
Mgr. Markéta Flochová
9.10.2017Teplická obchodní akademie letos slaví 95 let od svého vzniku
Teplická obchodní akademie v Poštovní ulici má za sebou významné jubileum. Letos je to přesně 95 let, co vznikla. V sobotu 7. října přišli výročí oslavit jak současní, tak bývalí studenti. Mnoho zdaru do dalších let škole popřál také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost Radmila Krastenicsová a vedoucí odboru školství Dagmar Waicová.
Mgr. Markéta Flochová
9.10.2017Čínští vojáci dobyli Most! Ojedinělá výstava Terakotové armády láká
Bojovníci prvního čínského císaře Čchin Š'-chuang-ti postupují na sever. Další zastávkou na dlouhé pouti terakotové armády je od soboty 7. října 2017 do 7. ledna 2018 město Most, respektive místní Oblastní muzeum – příspěvková organizace Ústeckého kraje.
Vít Hnízdil
9.10.2017Podbořany slavily výročí dvou škol – gymnázia a střední odborné školy
Hned dvě výročí spojená s oslavami středoškolského vzdělávání si připomněli lidé v Podbořanech. Na 80. výročí založení Gymnázia Podbořany a 70 let od vzniku Střední odborné školy přijal pozvání od ředitele Jiřího Marholda kromě hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka také ministr školství Stanislav Štech.
Vít Hnízdil
8.10.2017Terezín si připomněl výročí založení pevnostního města
Tradiční Josefínské slavnosti v Terezíně pořádané u příležitosti výročí založení města a pevnosti Terezín patří mezi největší historické slavnosti situované do doby 18. století v Evropě. Jde o připomínku slavné historie Terezína. Tato akce patří do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Nejen proto přijel tuto akci podpořit také náměstek hejtmana Stanislav Rybák a radní Jitka Sachetová.
Mgr. Markéta Flochová
8.10.2017Dobrovolní hasiči soutěžili o putovní pohár hejtmana Ústeckého kraje
Na oprámu ve Varvažově na Ústecku se v sobotu 7. října uskutečnil v pořadí již V. ročník Memoriálu Pavla Doubravy v netradičních hasičských disciplínách. Soutěž je pojmenovaná po zesnulém krajském starostovi dobrovolných hasičů a především kamarádovi a skvělém člověku s velkým srdcem, Pavlu Doubravovi.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.10.2017Prezident České republiky ukončil návštěvu kraje ve Šluknovském výběžku
Poslední den oficiální návštěvy kraje zamířil Miloš Zeman do Šluknovského výběžku. Nejdříve se v téměř šestitisícovém Šluknově setkal se starostkou Evou Džumanovou, představiteli města a pohovořil i s občany. Návštěvu zakončil pracovním obědem s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem v restauraci Dymník u Rumburku, kde také proběhla závěrečná tisková konference.
Mgr. Markéta Flochová
5.10.2017Rodačka z Varnsdorfu oslavila sté narozeniny
Jsou životní jubilea, která si zaslouží obdiv a sté narozeniny v životě člověka mezi ně jistě patří. Toto krásné výročí oslavila 30. září Charlotta Vymětalová z Domova pro seniory Šluknov. Popřát jí přijel zástupce zřizovatele, tedy Ústeckého kraje, předseda Výboru pro zdravotnictví Pavel Csonka a také vedení města Varnsdorf, kde strávila jubilantka většinu života.
Vít Hnízdil
5.10.2017Prezident debatoval v Dubí, Chomutově a Žatci – ve školách i na náměstích
Druhý den své oficiální návštěvy Ústeckého kraje prezident České republiky Miloš Zeman zahájil v Dubí, kde se nejdříve sešel s představiteli města a poté diskutoval s občany. Dále prezident v doprovodu hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka pokračoval do Chomutova a den zakončil v Žatci.
Vít Hnízdil
4.10.2017Prezident Miloš Zeman sklidil potlesk seniorů v mosteckém divadle
Vyhlášení dalšího ročníku talentové soutěže Senior Art 2017 proběhlo v mosteckém divadle za účasti hejtmana Oldřicha Bubeníčka, primátora Mostu Jana Paparegy a prezidenta ČR Miloše Zemana, který v rámci své oficiální návštěvy Ústeckého kraje předal ceny vítězům.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.10.2017Město Bílina přivítalo prezidenta republiky
První den prezident České republiky Miloš Zeman spolu Oldřichem Bubeníčkem po přivítání na krajském úřadě v Ústí nad Labem pokračovali do Bíliny. V Bílině prezident společně poobědval s poslanci a senátory zvolenými za Ústecký kraj, kteří zhodnotili své uplynulé funkční období. Poté krátce pohovořil s vedením Bíliny o hospodaření města, jeho investicích a aktuálních tématech.
RNDr. Zdeněk Rytíř
3.10.2017Začala třídenní návštěva prezidenta Miloše Zemana v Ústeckém kraji
V úterý 3. října zahájil dopoledne svou třídenní návštěvu Ústeckého kraje prezident České republiky Miloš Zeman. Úterý stráví v Bílině a v Mostě. Postupně během dalších dvou dnů navštíví i Lounsko, Chomutovsko i Děčínsko. Návštěvu zakončí prezident Miloš Zeman ve čtvrtek ve Šluknovském výběžku.
Vít Hnízdil
3.10.2017Oslava Mezinárodního dne seniorů se v Mostě stala tradicí
V předvečer Dne seniorů, který připadá na 1. října, se na mosteckém náměstí již potřetí setkali senioři z Mostu i celého kraje na veřejných oslavách jejich mezinárodního svátku. Akci uspořádala Krajská rada seniorů a konala se pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, který se oslav osobně zúčastnil.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.9.2017Chomutovská škola získala díky poradenskému pracovišti RaDoSt ocenění
Dne 21. září 2017 se v Praze konala konference Národní ceny kariérového poradenství. Konference představuje finále soutěže o Národní cenu kariérového poradenství. V letošním roce se o hlavní cenu utkalo 35 organizací, které působí v oblasti poradenských služeb a které se do finále kvalifikovaly z národního předkola.
Vít Hnízdil
27.9.2017Ústecký kraj připravuje nový záměr rozvoje sportovních a volnočasových aktivit
Už od ledna 2018 bude povinný nový strategický dokument, který ukáže jakým směrem ve sportu, i v rámci volného času se budou kraje ubírat. Radní kraje na svém březnovém zasedání pověřili Komisi pro sport a volný čas Rady Ústeckého kraje, aby právě za tímto účelem navázala spolupráci s Ústeckou krajskou organizací České unie sportu a společnými silami materiál připravili. A to včetně vyhodnocení stávajícího stavu.
Ing. Lucie Dosedělová
28.9.2017Uzavření úřadu v pátek 29. září 2017
Upozorňujeme na uzavření krajského úřadu v pátek 29. září 2017 a to z provozních důvodů. Uzavření se týká všech čtyř budov úřadu včetně podatelny. V pondělí 2. října bude již úřad otevřen podle úředních hodin. Děkujeme za pochopení
Ing. Lucie Dosedělová
26.9.2017Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost předány vítězům
Součástí 1. Sociálního fóra Ústeckého kraje konaného dne 25. Září bylo i slavnostní vyhlášení výsledků 3. ročníku Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost. Ceny vítězům v jednotlivých kategoriích předal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a jeho 1. náměstek Martin Klika.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.9.2017Premiéra sociálního fóra Ústeckého kraje
První odborná konference zaměřená na sociální problematiku regionu se uskutečnila 25. září v krajském městě pod názvem 1. Sociální fórum Ústeckého kraje. Organizátorem byla spolu s krajem Hospodářská a sociální rada ÚK, partnerem pak byl Pakt zaměstnanosti ÚK. Akce se uskutečnila pod záštitou MPSV ČR.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.9.2017Krajští hasiči přivezli ze Světových her sedm medailí
Čtyřem hasičům z HZSÚK se povedl na Světových hrách Police and Fire World Games 2017 v Los Angeles heroický výkon. Na vrcholné akci, která se koná jednou za dva roky, posbírali celkem sedm cenných kovů.
Vít Hnízdil
25.9.2017Mladíci anglického Liverpoolu vyhráli Albim Cup 2017
To byla jízda! Šestnáctiletí fotbalisté Liverpoolu FC na 12. ročníku Albim Cupu nedostali za celý turnaj ani jednu branku a po roce tak mohli zvednout nad hlavu cenu za první místo. Tu jim předal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček; akce proběhla pod záštitou právě Ústeckého kraje.
Vít Hnízdil
23.9.2017Dobrovolní hasiči převzali techniku od Ústeckého kraje. Zlepší se tak dále jejich připravenost na řešení mimořádných událostí
Jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí (JSDHO) a Krajské sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (SHČMS) převzaly od Ústeckého kraje technické vybavení v celkové hodnotě téměř 7,5 milionu korun. Stalo se tak u příležitosti finále hasičských soutěží „TOHATSU FIRE CUP 2017“ a „STIMAX CUP 2017“ v Děčíně v sobotu 23. září. Záštitu nad finále soutěží převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který se osobně předání darů zástupcům obcí, JSDHO a SHČMS zúčastnil. Připravujeme fotogalerii.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 4634 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 186  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém