Orientační nabídka


 

Tři Švýcarska měla setkání v Berlíně, mezi nimi i Švýcarsko Českosaské

11
Švýcarská konfederace se na první akci svého druhu setkala symbolicky se svými mladšími sourozenci Českosaským Švýcarskem a Franckým Švýcarskem. Stalo se tak na setkání s názvem „Švýcarský turistický summit“, jež se konalo 30. června v budově zastoupení Svobodného státu Bavorsko v německé metropoli Berlíně.
 

 
 

Právě v Bavorsku se totiž nachází hostitelský region, tedy Francké Švýcarsko. Svůj název získalo od dvou studentů, kteří tento půvabný kout objevili kolem roku 1820 a v romantické atmosféře jej připodobnili ke Švýcarsku. Podobně vznikl i romantický název Českosaského Švýcarsko, jež bylo objeveno dvěma švýcarskými malíři, kteří právě v krajině labských pískovců našli „své Švýcarsko“, které nadšeně zpodobňovali.

Významným členům diplomatického sboru, turistickým profesionálům i důležitým politickým osobnostem se tak v sérii prezentací představili tři Švýcarska jako turistické destinace s mimořádnou, příslovečně švýcarskou kvalitou poskytovaných služeb. Právě tento prvek může do budoucna přispívat k další inovativní spolupráci a zejména lákání návštěvníků. Setkání doprovodili  svými vystoupeními takové špičky politického života jako premiér saské vlády, bavorský ministr obrany či velvyslanec Švýcarska v SRN.

Českou stranu reprezentovali radní pro cestovní ruch Ústeckého kraje Radek Vonka a zástupci společnosti České Švýcarsko, o. p. s. Marek Mráz a David Pastva.

Zemský rada okresu Saského Švýcarska Michael Geisler uváděl na berlínském setkání prezentaci k Českosaskému Švýcarsku.

 

Spolupráce národních parků České Švýcarsko a Saské Švýcarsko

 

Na konci letošního května se v saském  Bad Schandau slavnostní večer k výročí 20 let Národního parku Saské Švýcarsko a 10 let Národního parku České Švýcarsko. Pozvání na tuto akci přijali za Ústecký kraj hejtmanka Jana Vaňhová a radní Radek Vonka. Člen rady Ústeckého kraje a předseda správní rady obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko Radek Vonka zde ve svém vystoupení ocenil zejména příkladnou spolupráci parků České a Saské Švýcarsko. „Vážím si hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové za její postoje a přístupy k ochraně přírody a životního prostředí. To významně přispívá k přeshraniční spolupráci v této oblasti a deklaruje to i priority Ústeckého kraje,“ řekl Radek Vonka.

Národní park České Švýcarsko nedávno podrobně prezentoval své výsledky a aktivity při výjezdním zasedání Rady ústeckého kraje, které se konalo přímo v srdci národního parku, na Pravčické bráně. České Švýcarsko je nejznámější turistickou destinací Ústeckého kraje, přispívá k rozvoji cestovního ruchu v regionu a jeho návštěvníků stále přibývá.

4

2
Prezantace Českosaského Švýcarska v Berlíně.

3
Romantiku Českého Švýcarska zachytil na mnoha krásných fotografiích Zdeněk Patzelt. Na snímku je Pravčický důl po bouřce.

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 15.7.2010 / 15.7.2010
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém