Orientační nabídka

Tropický Milada Run dopadl na jedničku

Milada Run 2020 reportáž
První srpnovou neděli proběhl za tropického počasí čtvrtý ročník závodu Milada Run. Na hlavní pláži jezera Milada u Ústí nad Labem se konalo sportovní klání všech věkových generací. Dětských běhů na 500 a 1000 metrů se zúčastnilo téměř devadesát dětí. Všechny děti obdržely medaile.
Tisková zpráva ze dne 4. srpna 2020

V pravé poledne odstartoval primátor města Ústí nad Labem Petr Nedvědický závod na půlmaratonskou vzdálenost. Zde byl hlavním favoritem David Vaš, který potvrdil, že patří do české špičky a jednoznačně si doběhl pro vítězství. Stříbrnou příčku obsadil Michal Vokrouhlík a pro bronz získal triatlonista Zbyněk Kudrna. Roli ženské favoritky splnila Radka Churaňová, držitelka českého rekordu v běhu na 24 hodin. Druhá doběhla pravidelná domácí účastnice Milada Tour Jarmila Sobecká, třetí pak Ivana Vávrů. Půlmaraton v parném dni dokončilo 84 závodníků.

Desetikilometrová trať byla nejpočetněji obsazená. Vyběhlo na ni 172 závodníků. Nebylo pochyb, že čelo závodu bude patřit elitním běžcům Jiřímu Csirikovi a olympionikovi Janu Kreisingerovi. Csirik zvítězil v traťovém rekordu 34:07, druhý byl Kreisinger a třetí, o téměř generaci starší Jan Rada. Bronzového jmenovaného předběhla ještě česká ženská jednička Marcela Joglová (36:56). Další dvě ženy v pořadí na stupních vítězů pak byly Hanka Jakubíčková a Klára Mirvaldová.

Poslední tratí, na kterou se závodníci vydali, byla ta pětikilometrová. Zde bralo zlato dravé mládí z Dukly Jan Hock, za ním doběhl ústecký Petr Zuda a třetí v pořadí Jan Karko. Mladší ročníky se probojovaly na bednu i v ženách. První a třetí místo braly teprve osmnáctileté holky – vítězka Jana Pekařová, třetí Alena Tylšová. Mezi ně se vklínila stálice závodu Eva Slavíková.

„Těší nás desítky pozitivních ohlasů, poděkování za organizaci, zázemí i doprovodné aktivity. Mnoho účastníků bylo překvapeno, že regionální závod s rodinnou atmosférou dosahuje takové úrovně. Popravdě tolik děkovných zpráv jsme po závodě nikdy nedostali,“ potěšilo ředitele seriálu Milada Tour Michala Neustupu.

Seriál Milada Tour zakončí už 15. srpna Cyklozávod Milada, kde budou také vyhlášeni absolutní vítězové celého seriálu.