Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava

 

Ťuk! Klep! A výstavba mimoúrovňové křižovatky u Třebušic může začít

 
kl
Poklepání na základní kámen a slavnostního zahájení výstavby mimoúrovňové křižovatky na silnici I/13 u Třebušic na Mostecku se zúčastnil náměstek hejtmana Ústeckého kraje pro dopravu a silniční hospodářství Jaroslav Komínek, vedoucí odboru dopravy Jindřich Franěk či senátor za Ústecký kraj Václav Homolka.
 

 
 

„Křižovatka v Třebušicích je velmi důležitá, propojuje největší města na severu Čech a pouze ve dvou úsecích nebyla plně čtyřproudá, což se nyní napravuje a jsem za to velmi rád,“ uvedl náměstek Jaroslav Komínek.

Křižovatka Třebušice navazuje na stavbu přeložky silnice I/13 Jirkov – Třebušice a řeší jeden z uzlových bodů na této trase – vykřížení se železniční tratí, včetně řešení rekonstrukce stávajícího mostního objektu nad touto tratí, napojení silnice II/255 Záluží – Komořany – Hořany – Postoloprty a v neposlední řadě i napojení jednotlivých průmyslových objektů na území Komořan a Třebušic na rekonstruovanou silnici I/13.

Stavba v délce 1342 metrů, která byla zahájena v úterý 28. listopadu, by měla být dokončena v říjnu 2019 a předpokládaný odhad ceny je cca 192 milionů korun. Území pro stavbu je geologicky složité, v minulosti bylo zasaženo těžbou uhlí. Proto bude nutné provést sanaci dvou důlních komor a věnovat zvýšenou pozornost zakládání stavby. Akce je navržena ke spolufinancování v rámci Operačního programu Doprava 2014 - 2020 z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

tr

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 1.12.2017 / 1.12.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém