Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > Sasko-české vztahy v proměnách času > Výstupy projektu

 

U Velkých Žernosek otevřeli další kus cyklostezky

 
Cyklostezka
Dne 27. září 2017 byl u Velkých Žernosek na Litoměřicku slavnostně otevřen nový úsek Labské stezky v délce 600 metrů. Nová část stezky vede pod železnicí přímo podél řeky Labe a spojuje přístaviště Velké Žernoseky s prostorem u viaduktu.
Tisková zpráva ze dne 17. října 2017
 

 
 

Nová trasa byla vzhledem k přírodním podmínkám velmi náročná na vybudování a vede mimo jiné přes zajímavou lokalitu lužního háje. Vybudování tohoto úseku bylo financováno z rozpočtu Ústeckého kraje (8,7 milionu korun) a navazuje na dříve zhotovené části stezky mezi Církvicemi, Libochovanami a Velkými Žernosekami.

„Díky dnes otevřenému úseku Labské stezky se zásadně zvyšuje bezpečnost cyklistů na Labské stezce v destinaci České středohoří. Dříve totiž vedla trasa přímo přes obec po silnici druhé třídy, kde docházelo k těsnému kontaktu cyklistů s automobilovou dopravou,“ uvedl ředitel Destinační agentury České středohoří Luděk Jirman.

Symbolického otevření se zúčastnil krajský radní pro regionální rozvoj Zdeněk Matouš, starostka Velkých Žernosek Ludmila Pafelová či Ladislav Chlupáč, starosta Litoměřic a pracovníci Krajského úřadu Ústeckého kraje.

V následujících letech je připravována výstavba dalších nových úseků Labské stezky v regionu Brány do Čech. Jedná se o úseky mezi Třebouticemi, Křešicemi a Nučnicemi a poté o úsek od Hněvic přes Račice, Záluží až do Dobříně. Díky tomu bude prakticky celá Labská stezka v Ústeckém kraji cyklostezkou bez motorové dopravy a bude tak bezpečná pro všechny věkové skupiny včetně rodin s dětmi.

01
Slavnostního přestřižení pásky se zúčastnil radní pro regionální rozvoj Zdeněk Matouš (vpravo), starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč (uprostřed) nebo Ludmila Pafelová.

  
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 17.10.2017 / 17.10.2017 | Zveřejnit od: 17.10.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Rozvoj kraje

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Jan Kadraba

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém