Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > Výstupy

 

Účast Ústeckého kraje na URBIS 2005 v Brně

 
 

 
 

Účast Ústeckého kraje na URBIS 2005 v Brně

 

Stejně tak jako v loňském roce se Ústecký kraj zúčastnil fóra investičních příležitostí a veletrhu technologií pro města a obce – URBIS 2005 (19. – 23. 4. 2005), který je součástí stavebních veletrhů Brno. Ústecký kraj se představil společně s městy Most a Ústí nad Labem na výstavní ploše 54 m2, která byla součástí společné expozice s Plzeňským, Karlovarským a Jihočeským krajem v pavilonu V. V nabídce byly především průmyslové zóny a tzv. brownfields - dosud nevyužité plochy městských částí a průmyslových areálů. V Brně byl Ústecký kraj představován jako lokalita s novou image. Právě zde si návštěvníci mohli uvědomit, že už nejsme krajem zničeným těžbou hnědého uhlí a že novým heslem kraje je „From brown to green“, což bylo včetně problematiky brownfields a příkladu pilotního projektu regenerace jedné z těchto lokalit, bývalého vojenského letiště Žatec, prezentováno na přednáškovém molu v pavilonu V.

 

Expozice veletrhu URBIS - Fóra investičních příležitostí byly poprvé umístěny v pavilonu V, v sousedství největších realizátorů stavebních projektů, k dispozici byly informace o 150 konkrétních investičních příležitostech z celkem 87 měst a obcí ČR. Prezentovalo se 11 krajů a vůbec poprvé i hl. město Praha. Cílem většiny expozic bylo především seznámit návštěvníky veletrhu s rozvojovými záměry regionů a zároveň nabídnout potencionálním investorům příležitosti pro realizaci podnikatelských záměrů.

 

Význam veletrhů v Brně potvrdila přítomnost řady prominentních hostů z tuzemska i zahraničí. Veletrhy navštívili mimo jiné komisař EU pro sociální politiku a zaměstnanost Vladimír Špidla, ministr pro místní rozvoj ČR Jiří Paroubek, ministr práce a sociálních věcí ČR Zdeněk Škromach, předseda Senátu Parlamentu ČR Přemysl Sobotka a další senátoři i poslanci, viceprezident a člen dozorčí rady rakouské veletržní správy Messe Wels a náměstek primátora města Wels Hermann Wimmer, dále děkani stavebních fakult, hejtmani, primátoři, starostové a jiní představitelé samosprávy a státní správy ČR, generální ředitelé a manažeři řady významných tuzemských i zahraničních firem. Přijelo také několik delegací zahraničních podnikatelů, mimo jiné obchodní mise 120 odborníků z Běloruska


Součástí veletrhů byl i bohatý doprovodný program. Několik tisíc účastníků se zapojilo do jednání více než tří desítek odborných konferencí, seminářů a diskusních setkání. K těm nejvýznamnějším patřily panelová diskuze Public Private Partnership – municipální a regionální potenciál v ČR, XII. celostátní kongres starostů a primátorů ČR zabývající se aktuální problematikou přímé volby starostů a diskusní setkání Obec a podnikání s informacemi o finančních prostředcích z EU, rozvoji průmyslových zón a brownfields. Mimořádnou událostí byla konference Evropa 4 generací, na níž eurokomisař Vladimír Špidla prezentoval aktuální studii demografického vývoje EU.

 

Více informací na www.bvv.cz.

  

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 27.4.2005 / 27.4.2005

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém