Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj hostil Krajské setkání Svazu měst a obcí ČR

 
foto
Třináct konferencí, třináct krajských měst a nespočet témat, o která se aktuálně nejvíc zajímají české samosprávy. Letos odstartovala tradiční Krajská setkání Svazu měst a obcí ČR a po Libereckém kraji zamířila konference ve čtvrtek 15. února také do Ústeckého kraje, kde se uskutečnila pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Na úřad dorazily desítky starostů, místostarostů a dalších představitelů měst a obcí. Konferenci zahájil 1. náměstek hejtmana Martin Klika.
Tisková zpráva ze dne 15. února 2018
 

 
 


„Já rozhodně vítám tato setkání zástupců měst a obcí, kdy můžeme na jednom místě prodiskutovat konkrétní palčivá témata. Co se týká mé gesce, tak jsme velmi rádi, že se díky vládě podařilo pro tento rok navýšit o více než 335 milionů financování sociální služeb a zastupitelstvo tyto prostředky již rozdělilo,“ řekl v úvodu 1. náměstek hejtmana Martin Klika, s kompetencí pro oblast financí, sociálních věcí, bezpečnosti a sociálně vyloučených lokalit.

Letos se tradiční bod „aktuální legislativa“ zaměřil mimo jiné na novelu zákona o střetu zájmů, financování samospráv včetně rozpočtového určení daní, situaci ve školství, kontroly, dopravu a místní komunikace, sociální služby, sociální bydlení aj. „Tradiční bod o aktuální legislativě letos zahajujeme novelou zákona o střetu zájmů. Intenzivně totiž vnímáme obavy starostek a starostů měst a obcí z toho, co nastane, jestliže se kvůli novému zákonu musí svléknout téměř do naha, tedy zveřejnit svoje majetkové poměry na internetu,“ dodal předseda Svazu měst a obcí ČR a starosta Kyjova František Lukl.

 

Na programu konference bylo také představení svazu jako takového, analýza potřeb měst a obcí ČR, vyhlášení výsledků výzkumu Město pro byznys a speciální hodinový blok se věnoval změněným evropským pravidlům pro ochranu osobních údajů, tzv. GDPR, která budou platit od 25. května 2018.

Svaz měst a obcí České republiky je celostátní, dobrovolnou, nepolitickou a nevládní organizací. Členy Svazu jsou obce a města. Svaz měst a obcí ČR je partnerem pro vládní i parlamentní politickou reprezentaci. Podílí se na přípravě a tvorbě návrhů legislativních i nelegislativních opatření v oblastech týkajících se kompetencí obcí a to jak na národní, tak evropské úrovni. Činnost Svazu je založena především na aktivitě starostů, primátorů a členů zastupitelstev obcí a měst, kteří se nad rámec svých povinností věnují i obecným problémům samosprávy. Svaz sdružuje více než 2 600 měst a obcí a svými členy tak čítá více než 8 milionů obyvatel České republiky. Více na www.smocr.cz


foto
Krajská setkání Svazu měst a obcí ČR postupně zavítají do 13 krajů.

foto
V úvodu konference promluvil 1. náměstek hejtmana Martin Klika.

foto
Na úřad dorazily desítky starostů, místostarostů a dalších představitelů měst a obcí.

foto

foto

 

 

 

 

 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 15.2.2018 / 15.2.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém