Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj nakoupil elektřinu a plyn na komoditní burze s úsporou 12 milionů korun

 
znak
Ústecký kraj nakupuje od roku 2014 elektřinu a plyn na Českomoravské komoditní burze Kladno a vždy zde dosahuje významných úspor. Letos si znovu zajistil energie na dvouleté období a proti stávajícím cenám ušetří 12 milionů korun.
 

 
 

„Namísto 154 milionů zaplatí Ústecký kraj a jeho organizace v příštích dvou letech jen 142 milionů korun. Stalo se tak díky poklesu cen zemního plynu v prostředí komoditní burzy o pětinu,“ uvedl krajský radní pro oblast investic a majetku Ladislav Drlý.

Do celkové úspory se podle něj promítla i skutečnost, že přes meziroční růst velkoobchodních cen elektřiny zdražily dodávky pořízené na burze jen minimálně. „Na kladenské burze prodávají energie dodavatelé, kteří obsluhují 90 procent trhu s dodávkami elektřiny a plynu v České republice. Je tu vysoce soutěžní prostředí, které vytváří tlak na nižší ceny,“ vysvětlil Drlý.

Letošním nákupem ušetří krajský úřad a zhruba 140 příspěvkových organizací a společností zřizovaných krajem. Mezi ně patří mimo jiné Krajská zdravotní, a.s., Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje, oblastní muzea, galerie a knihovny v Ústí nad Labem, Děčíně, Teplicích, Chomutově, Lounech, Litoměřicích, Roudnici nad Labem a Mostě a desítky školských zařízení a zařízení sociálních služeb.

Nejvíce kraji zlevní dodávky zemního plynu v režimu maloodběr, o téměř 21 procent. Plyn ve velkoodběru bude proti současným cenám levnější o 18 procent. Elektřina ve vysokém napětí zdraží o půl procenta, v nízkém napětí je nárůst tříprocentní.

Při prvním nákupu v roce 2014 ušetřil Ústecký kraj na energiích 25 milionů korun. V roce 2015 nákup zopakoval a na roky 2016 a 2017 pořídil elektřinu a plyn s úsporou 44 milionů korun. Letošní dvouletý nákup vylepšil celkovou bilanci úspor o dalších 12 milionů korun.

Zdroj: ČMKBK

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 23.8.2017 / 23.8.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém