Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj partnerem Krušnohorské bílé stopy

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Rada Ústeckého kraje na svém 115. jednání schválila Ústecký kraj jako partnera projektu "Propagace Krušnohorské bílé stopy a vytvoření nového produktu cestovního ruchu". S nabídkou partnerství přišla občanské sdružení Krušnohorská bílá stopa.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA  ze dne 12.6. 2008

 

Ústecký kraj partnerem Krušnohorské bílé stopy

 

Rada Ústeckého kraje na svém 115. jednání schválila Ústecký kraj jako partnera projektu „Propagace Krušnohorské bílé stopy a vytvoření nového produktu cestovního ruchu“. S nabídkou partnerství přišla občanské sdružení Krušnohorská bílá stopa.

 

     Krušnohorská bílá stopa je unikátní síť běžeckých tratí v Krušných horách v oblasti Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák, Fojtovice  a Telnice. Běžkařům nabízí zhruba 350 kilometrů tratí, které navazují i na stopy v sousedním Sasku. Nadmořská výška tratí se pohybuje od 750 do 950 metrů, což dává vyznavačům bílé stopy záruku dobrých sněhových podmínek.

 

    Jak připomíná náměstek hejtmana Ústeckého kraje Petr Fiala, který nad Krušnohorskou bílou stopou převzal záštitu: „Ústecký kraj už Krušnohorskou bílou stopu podpořil vloni, když z Fondu hejtmana uvolnil 400 tisíc korun na zakoupení sněžné rolby na úpravu tratí v oblasti Dlouhé Louky. Letos byl z rozpočtu kraje uvolněn milion korun na údržbu a značení spojených běžeckých tras.“ Jak dál Petr Fiala uvedl:“ První sezóna Krušnohorské bílé stopy byla víc než úspěšná, proto kraj kývl občanskému sdružení Krušnohorská bílá stopa i na partnerství v projektu „Propagace Krušnohorské bílé stopy a vytvoření nového produktu cestovního ruchu“.“

 

     Občanské sdružení chce zmíněný projekt předložit do Regionálního operačního programu, do cíle 4.3. Podpora marketingu a tvorby a rozvoje produktů cestovního ruchu. Cílem projektu je zajištění kvalitní a především účelné propagace Krušných hor. Konkrétně se tak má dít pomocí informačních cedulí a zvukových panelů  na Lesné, Klínech, Dlouhé Louce, Bouřňáku, Fojtovicích, Telnic; osazením tras navigačním systém, tedy směrníky či kilometrovníky; vytvořením internetových stránek a pořízením kamer, které budou snímat klimatické podmínky na tratích Krušnohorské bílé stopy a přenášet ho na webové stránky www.kbstopa.cz. Dále si projekt klade za cíl vytvořit turistické mapy běžeckých tras, propagační letáky a dokonce pořídit nafukovací startovací a cílové brány  pro pořádání běžeckých závodů. V neposlední řadě chce sdružení také zaregistrovat ochrannou známku pro stopu. Celkem by tento projekt měl přijít zhruba na 1 milion korun, přičemž 85 procent sumy by měla činit evropská dotace, zbytek musí zajistit občanské sdružení.

    Spolupráce kraje na tomto projektu spočívá v pomoci při přípravách, samotné realizaci projektu a vytváření produktů cestovního ruchu, dále v součinnosti při prezentaci projektu a distribuci vytvořených propagačních materiálů. Jak dál dodává náměstek Petr Fiala, tím angažmá kraje v podpoře Krušnohorské bílé stopy zdaleka nekončí: „Pravidelně jednáme s  vlastníky lesů a ochránci přírody. Díky vzájemné dohodě s Lesy České republiky budou na tratích už v příští sezóně vybudována odpočívadla, instalovány odpadkové koše nebo doplněny chybějící ploty, lávky a také značení. V úterý 24. června proběhne jednání s generálním ředitelem Lesů České republiky o dalším rozvoji a podpoře krušnohorské stopy ze strany Lesů.“

 

Připravila:  Veronika Kindlová, tisková mluvčí Ústeckého kraje

tel. 475 657 726; mob.tel 737 203 666

kindlova.veronika@kr-ustecky.cz

kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 12.6.2008 / 12.6.2008 | Zveřejnit od-do: 12.6.2008-11.7.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém