Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika > Statistické šetření > Data

 

Ústecký kraj prezentoval na veletrhu Holiday World to nejkrásnější z regionu a pokřtil cykloprůvodce Labské stezky

 
Holiday World
Na pražském Výstavišti se sjelo na 638 vystavovatelů ze 46 zemí světa, aby zde odprezentovali v rámci 27. ročníku středoevropského veletrhu Holiday World své služby v oblasti cestovního ruchu. Nechyběl ani stánek Ústeckého kraje, který se veletrhu tradičně účastní.
Tisková zpráva ze dne 16. února 2018
 

 
 

Slavnostní zahájení veletrhu, kterému byl ve čtvrtek 15. února přítomen hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, se neslo v duchu stoletého výročí založení Československa. A právě Slovensko se pro letošní rok stalo partnerským státem veletrhu.

Po slavnostním úvodu se hejtman sešel s dalšími hejtmany (například Jiřím Čunkem či Janou Vildumetzovou), ministrem dopravy a výstavby Slovenské republiky Arpádem Érsekem nebo starostou polského okresu Ostróda Andrzejem Wiczkowskim a absolvovali prohlídku celého areálu výstaviště.

„Ústecký kraj se za svou nabídku služeb pro turisty nemusí stydět. Náš stánek nabízí věci, které ostatní kraje nabídnout nemohou. Těší mě, že u nás v regionu každým rokem stoupá počet turistů. A myslím si, že právě prezentace na těchto veletrzích v Česku i blízkém okolí nám přinese další vlnu turistů,“ přeje si hejtman Bubeníček.

Ústecký „stánek“ nabídl příchozím kromě prospektů ze všech čtyř mikroregionů také ochutnávku vín od místních vinařů či lahodný zlatavý mok s názvem Falkenštejn z Krásné Lípy na Děčínsku. Návštěvníci zde mohli také narazit na postavičku legendárního pohádkového psa Maxipsa Fíka. Jeho stvořitel Rudolf Čechura totiž působil jako učitel v Ahníkově nedaleko Kadaně. 

Na veletrh přijel také radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš, aby v expozici východních Čech pokřtil česko-německého cykloprůvodce pro letošní rok. „Labské stezka láká každoročně řadu cyklistů. Letos se opět mohou těšit na další vydání příručky Labské stezky - Handbuch. Česko-německý cykloprůvodce bude od března zdarma v certifikovaných informačních centrech ve městech, zejména na toku řeky Labe,“ řekl Matouš.

Labská stezka je top evropskou dálkovou cyklotrasou a patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším říčním stezkám v Evropě. Vede atraktivním prostředím od pramene Labe v Krkonoších až k Severnímu moři u německého Cuxhavenu. Včetně odbočky do Prahy nabízí stezka téměř 1 300 kilometrů jedinečného spojení historie, architektury a přírody. Nový průvodce provede cyklisty po trase, ale nabízí i široký výběr ubytovatelů a služeb pro cyklisty podél celé Labské stezky.

Mezinárodní veletrh v Praze končí v neděli 18. února a více o Holiday World najdete na stránkách  http://www.holidayworld.cz

01
Na slavnostním zahájení veletrhu byl kromě hejtmana Ústeckého kraje také Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje (třetí zleva) či Jana Vildumetzová (druhá zprava), hejtmanka Karlovarského kraje a zároveň také předsedkyně Rady Asociace krajů České republiky.

02
Symbolické přestřižení pásky na počest zahájení veletrhu.

03
Účast na akci přislíbila i úřadující Miss Princess of the world Malťanka Dajana Laketic.

 

04
Na úvod veletrhu se o kulturní představení postarala slovenská folklórní skupina Družina.

 

05
Hejtman se poté vydal na prohlídku holešovického výstaviště.

 

06
Exotické expozice lákaly na nevšední zážitky.

 

07
Čínský pavilon.

 

08
Stánek Ústeckého kraje.

09
Přítomným ukázala kus své kultury také indonéská tanečnice.

10
Hejtman Oldřich Bubeníček u stánku Ústeckého kraje.

 

11
...a také radní pro cestovní ruch Zdeněk Matouš.

 

 

13
Křest cykloprůvodce Labská stezka.

 

 

 


 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 16.2.2018 / 16.2.2018 | Zveřejnit od: 16.2.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém