Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj se distancuje od názvu Dopravní podnik Ústeckého kraje, a. s.

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Ústecký kraj nemá s touto soukromou firmou nic společného (kromě smluv na zajištění dopravní obslužnosti, které na kraj přešly z ČSAD), nezaložil ji a ani v ní nemá obchodní podíl či jiné aktivity.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 2.12.2004

 

Ústecký kraj se distancuje od názvu Dopravní podnik Ústeckého kraje, a. s.

 

Ústecký kraj informuje občany a všechny dopravce provozující veřejnou osobní dopravu, že firma Dopravní podnik Ústeckého kraje, a. s., se sídlem v Praze, která vznikla rozdělením ČSAD BUS Ústí nad Labem, a.s., není firmou Ústeckého kraje. Ústecký kraj nemá s touto soukromou firmou nic společného (kromě smluv na zajištění dopravní obslužnosti, které na kraj přešly z ČSAD), nezaložil ji a ani v ní nemá obchodní podíl či jiné aktivity.

 

Ústecký kraj nedal souhlas k užití svého jména v názvu firmy – tímto svévolným (byť legálním) použitím názvu Ústecký kraj v obchodním jménu soukromé firmy došlo de facto k přivlastnění se tohoto dopravce k Ústeckému kraji. Tím by mohli být uvedeni v omyl zejména cestující, pokud by se domnívali, že dopravní služby poskytuje či garantuje Ústecký kraj. Bohužel na služby dopravců má  kraj zatím minimální vliv, o čemž svědčí mj. prostředí a kvalita služeb na autobusovém nádraží v krajském městě.

 

Obecně platí, že klamavý a nepřípustný je název firmy, který obsahuje jméno jiné osoby než jejího vlastníka. Přestože je právní ochrana názvu Ústecký kraj velmi problematická, bude kraj případnou ochranu svého názvu prověřovat.

 

Vydala: Mgr. Romana Žatecká, tisková mluvčí Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 754, mobil 603 192 631

e-mail: zatecka.r@kr-ustecky.cz

 

 

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 3.12.2004 / 3.12.2004 | Zveřejnit od-do: 3.12.2004-3.3.2005

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém