Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj se radil s dodavateli stavebních prací o problematice pracovníků v tomto odvětví

 
Kulatý stůl Drlý
Přesto, že v hodnocení férovosti a hospodárnosti zadávání veřejných zakázek byl Ústecký kraj v roce 2016 vyhodnocen na druhém místě, pouze s nepatrnou ztrátou na vítěze, hledá vedení kraje další cesty, jak zadávání veřejných zakázek dále zlepšit. Značnou část těchto zakázek tvoří stavební práce.
Tisková zpráva ze dne 15. března 2017
 

 
 

A právě touto oblastí se zabývali úředníci investičního odboru a odboru školství, mládeže a tělovýchovy Ústeckého kraje, zástupci Krajského sdružení stavebních firem, Okresní hospodářské komory, středních škol se stavebním zaměřením, Úřadu práce a stavebních firem působících na Chomutovsku a Lounsku na svém setkání u „kulatého“ stolu v Chomutově.

Zástupci kraje informovali o tom, jaké investiční akce jsou v regionu připravovány k vysoutěžení dodavatelů i o tom, jaké chyby uchazeči o veřejné zakázky dělají. „Zástupci firem si naproti tomu postěžovali na to, že firmy, které jsou díky stabilizovanému kádru kmenových zaměstnanců schopny zaručit vysokou kvalitu své práce, jsou při výběrových řízeních mnohdy převálcovány „garážovými“ firmami s nekvalifikovanými, a tedy hůře placenými pracovníky,“ uvedl Ladislav Drlý, radní kraje pro investice a majetek.

Ve druhém bloku jednání byla diskutována problematika pracovníků ve stavebnictví. Zástupci kraje prezentovali jaké učební obory, rekvalifikační kurzy či profesní průkazy nabízejí střední školy zřízené krajem v regionu. Ředitelé škol se shodli se zástupci firem i Úřadu práce, že velkým problémem je přechod žáků ze základních na střední školu. Návrhy na řešení byly možná radikálnější (zákaz práce dětí do 18 let s výjimkou prázdninových brigád popř. brigád při studiu, tvrdší sociální síť pro ty, kteří se cíleně vyhýbají práci apod.), ale nedostatek kvalifikovaných pracovníků je problém, o kterém se diskutuje již 20 let.

01
Ladislav Drlý, radní kraje pro investice a majetek.

02
Besedy se zúčastnili i ředitelé středních škol na Chomutovsku a Lounsku se zaměřením na stavební obory.

 

03
Se svým příspěvkem vystoupil i František Končel, vedoucí investičního oboru.

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 15.3.2017 / 15.3.2017 | Zveřejnit od: 15.3.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém