Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj stále pomáhá obcím zasaženým povodněmi

 
1
Ve své práci na odstraňování následků povodní pokračovali celý víkend pracovníci krizového řízení Krajského úřadu Ústeckého kraje.
 

 
 

Tisková zpráva z 15. srpna 2010

 

Předpovědi počasí na víkend nebyly příliš optimistické. Meteorologové předpovídali prudké deště, které vzbuzovaly obavy zejména u starostů obcí, jež zasáhla ničivá povodeň z minulého týdne. Naštěstí se nejhorší předpoklady nepotvrdily, a tak mohly postupovat likvidační a úklidové práce.

Ve své práci na odstraňování následků povodní pokračovali celý víkend i pracovníci krizového řízení Krajského úřadu Ústeckého kraje. Během soboty i neděle byl vždy jeden z nich na pohotovosti u krizového telefonu, aby mohl reagovat na případná hlášení mimořádných událostí, ostatní mezi tím objížděli postižené obce (např. Hřensko, Janskou, Heřmanov), rozváželi humanitární pomoc a pomáhali starostům.V sobotu se také zúčastnili zasedání zastupitelstva obce Heřmanov, kde se sešli i občané, hasiči či zástupci armády. Jednalo se především o zajištění dostatečné informovanosti všech obyvatel obce o tom, jak pokračují práce. V Heřmanově poničila voda silnici i mosty, provizorní most místo jednoho z nich bude nově stavět armáda ze státních hmotných rezerv.

Dalším úkolem krajského krizového řízení je zajišťovat dodávky humanitární pomoci. Přes víkend se tak podařilo pro kraj zajistit dalších 10 000 tandemových protipovodňových pytlů, paletové vozíky do skladu ad. Občané, kteří potřebují nějaké čistící a úklidové prostředky nebo nářadí, se mohou přes své starosty obracet právě na Sklad humanitární pomoci při HZS ÚK, V Zahrádkách 179, Česká Kamenice (tel: 950 438 625). Pokud by někdo chtěl pomoc nabídnout, může kontaktovat stejné telefonní číslo. Jedna z věcí, která stále chybí, jsou vysoké gumové boty, tzv. broďáky.

Ve Hřensku se nadále pracuje na odklízení a zpřístupnění soutěsek, unikátní turistické atrakce. Protože práce v soutěskách značně ztěžuje špatný signál, vybavil Ústecký kraj místní vysílačkami. Další vysílačky dnes byly rozvezeny také do Markvartic či Dolních Habartic.

Jiří Čermák, pracovník krizového řízení, k situaci dodal: „Od minulé soboty nepřetržitě objíždíme zasažené obce a pomáháme starostům, jak jen to jde. Je vidět, že místní už jsou na takové mimořádné situace zvyklí, ač musím samozřejmě říci bohužel. Spolupráce je bez problémů, většina starostů naprosto přesně ví, jak mají postupovat. A nás také pochopitelně těší slova chvály z druhé strany. Starosta Hřenska Josef Černý nám při posledním setkání řekl, že je škoda, že se setkáváme obvykle jen při povodních, ale že naši práci, práci krizového řízení i celého Ústeckého kraje, oceňuje.“

 

Připravil:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

 foto: Krizové řízení

1
Heřmanov - voda zde poničila silnici i most, nový postaví armáda

2
Hřensko, neděle 8.8. - voda strhla most vedoucí na Mezní Louku

3
Hřensko neděle 15.8. - stržený most byl odklizen a vše je připraveno pro osazení nového

4
Kytlice - také zde bude armáda instalovat provizorní náhradní most

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 15.8.2010 / 15.8.2010 | Účinnost do: 31.8.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém