Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj uzavře deklaraci o spolupráci se Severočeskými doly

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Ústecký kraj uzavře deklaraci o spolupráci se Severočeskými doly
Ústecký kraj a Severočeské doly chtějí spolupracovat při revitalizaci a resocializaci biologicky rekultivovaných území. Tedy krajiny zasažené těžbou hnědého uhlí a následně ošetřené rekultivací - osázené zelení, popřípadě zaplavené.
 

 
 

Ústecký kraj uzavře deklaraci o spolupráci se Severočeskými doly

 

 

Ústecký kraj a Severočeské doly chtějí spolupracovat při revitalizaci a resocializaci biologicky rekultivovaných území. Tedy krajiny zasažené těžbou hnědého uhlí a následně ošetřené rekultivací - osázené zelení, popřípadě zaplavené. „Myslím, že je nanejvýš správné a chvályhodné, když firma, jejíž činnost krajinu poškozuje, se dobrovolně zaváže, že bude nad rámec zákona do obnovy této krajiny investovat,“ komentuje spolupráci hejtman kraje Jiří Šulc.

Její formy stanoví deklarace o spolupráci, kterou Ústecký kraj a Severočeské doly a.s. na základě rozhodnutí Rady Ústeckého kraje v nejbližších dnech uzavřou. Spolupráce se bude týkat především předkládání projektů a čerpání podpory z Operačního programu Životní prostředí, nebo jiných vhodných operačních programů včetně národních dotačních titulů. Zmíněné projekty budou samozřejmě zaměřené na resocializaci a revitalizaci postižených území po důlní činnosti, na kterých již proběhly základní rekultivační práce.

Předkladatelem těchto projektů bude Ústecký kraj. Severočeské doly v rámci jednotlivých projektů na své náklady zajistí veškeré podklady pro Ústecký kraj, které jsou nezbytné pro podání žádosti o grant, včetně zpracování samotné žádosti. Ústecký kraj následně tuto žádost předloží příslušnému orgánu (Státnímu fondu životního prostředí). Severočeské doly pak uhradí příslušnou částku k financování jednotlivých projektů. Tedy rozdíl mezi celkovými náklady na projekt a výší poskytnuté dotace.

 

 

Připravila:  Veronika Kindlová, tisková mluvčí Ústeckého kraje

tel. 475 657 726; mob.tel 737 203 666

kindlova.veronika@kr-ustecky.cz

kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

 

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 17.6.2008 / 18.6.2008 | Zveřejnit od-do: 17.6.2008-16.7.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém