Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj v boji proti kyberšikaně podpoří Městské divadlo v Mostě individuální dotací v hodnotě 150 tisíc korun

 
foto
Rada Ústeckého kraje schválila dne 7. března 2018 Městskému divadlu v Mostě, spol. s r.o. žádost o poskytnutí neinvestiční účelové dotace v souhrnné výši 150 tisíc korun. Jedná se o podporu na sezonu 2018, v rámci které divadlo nastuduje hru s názvem "Homevideo", jejíž autory jsou Jan Braren a Can Fischer.
 

 
 

Hra pojednává o velmi aktuální problematice cyber-mobbingu, jinými slovy kyberšikaně, tedy formách psychického týrání prostřednictvím elektronických médií, jako jsou internet a mobilní telefony. Cílem je seznámit s ní co nejširší okruh dětí a mládeže, tedy skupinu těch nejohroženějších. „Tento velmi aktuální titul jsme zařadili do dramaturgického plánu divadla s úmyslem nikoli poučovat a „kárat“, ale navodit diskuzi. Po představení také s mladými diváky diskutujeme. Diskuze i za účasti odborníků na kyberšikanu a kyberkriminalitu bývají velmi živé“, uvedl Václav Hofmann, ředitel Městského divadla v Mostě.

 

Získané finanční prostředky zajistí reprízovost představení v okresech Děčín plus Varnsdorf, Louny, Litoměřice a Ústí nad Labem. „Díky finanční podpoře Ústeckého kraje se nám, podaří odehrát toto představení i v dalších městech a divadlech, aniž bychom byli závislí na ekonomických aspektech divadelní práce. Jsme za tuto podporu velmi vděčni a věříme, že smysl našeho snažení bude beze zbytku naplněn“, dodal ředitel Václav Hofmann.  Předpokládaná návštěvnost představení odehraných na zájezdech je odhadována na 1 500 diváků.

 

Kyberšikana patří v současné době k velice závažné formě virtuálního obtěžování dětí a teenagerů. Ústecký kraj se proto rozhodl pomoci svými možnostmi k nezbytné informovanosti potenciálních obětí a tím ke snížení případných rizik.

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 28.3.2018 / 28.3.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém