Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Veřejné zakázky a investice > Aktuality

 

Ústecký kraj v Litoměřicích uspořádal s partnery kulatý stůl na téma stavebnictví

 
Kulatý stůl Litoměřice
Vedení Ústeckého kraje hledá další cesty, jak zlepšit spolupráci kraje s firmami zde působícími. Týká se to i stavebních firem, které se značnou měrou podílejí na realizaci investičních akcí kraje. Klíčovými otázkami spolupráce je zadávání veřejných zakázek a zajištění kvalifikovaných pracovníků. Ve spolupráci se Sdružením podnikatelů ve stavebnictví, Okresní hospodářskou komorou a Hospodářskou a sociální radou Litoměřicka proto Ústecký kraj uspořádal 5. října, v rámci dnů Techdays, Kulatý stůl ve stavebnictví.
Tisková zpráva ze dne 16. října 2017
 

 
 

Po úvodních slovech Ladislava Drlého, radního pro majetek a investice Ústeckého kraje a Zdeňka Adama, předsedy Svazu podnikatelů ve stavebnictví pro Ústecký kraj, seznámili zástupci odboru investic krajského úřadu s investičními akcemi, které Ústecký kraj připravuje pro nejbližší období v litoměřickém regionu. Dále informovali o tom, jakým způsobem kraj zadává veřejné zakázky a jaké chyby uchazeči o tyto zakázky dělají.

 

Ve druhém bloku jednání obeznámila vedoucí odboru školství mládeže a tělovýchovy Dagmar Waicová spolu s řediteli středních škol přítomné o tom, jaké studijní a učební obory se v regionu vyučují a jaké profesní průkazy je možno na školách získat v rámci dalšího vzdělávání zaměstnanců.

 

Slovo dostal také zástupce Úřadu práce Jiří Pánek, který popsal momentální situaci na pracovním trhu na Litoměřicku. V diskuzi se přítomní shodli v tom, že největším problémem je tlak rodičů na studium dětí, které jsou často přijaty na střední školu s maturitou bez odpovídajících znalostí a vědomostí. Dětí, které se hlásí na učební obory, je opravdu velmi málo a část z nich je často zlákána firmami nabízejícími zdánlivě vysoký výdělek i nekvalifikovaným.  Firmy jsou tak často donuceny zaměstnávat levnou pracovní sílu z ciziny, která mnohdy nemá ani dostatečné vzdělání.

01
Celou akci konferoval Ladislav Drlý, radní pro majetek a investice.

02

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 16.10.2017 / 16.10.2017 | Zveřejnit od: 16.10.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Veřejné zakázky a investice

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Eva Slavíčková

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém