Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > RENREN > Výstupy

 

Ústecký kraj vydal katalog řemeslné výroby

 
1
Ústecký kraj podporuje rozvoj řemesel, místní ekonomiky a udržitelný cestovní ruch. Prvním krokem je vydání Katalogu řemeslné výroby.
 

 
 

První vydání Katalogu řemeslné výroby Ústeckého kraje bylo slavnostně pokřtěno hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem a radním pro regionální rozvoj Janem Szántó na výstavě Zahrada Čech v Litoměřicích v polovině září.

 

V letošním roce je katalog zaměřen na výrobky, které lze nabídnout také jako reklamní předmět. Nejčastěji se jedná o výrobce keramiky, dřevěných hraček, svíček ze včelího vosku, perníku, mýdel a vonných olejů, přírodní kosmetiky apod. V katalogu naleznete přes pět desítek kontaktů, které jsou rozděleny do čtyř turistických destinací a podle druhu činnosti. Katalog bude průběžně doplňován a inovován, aby zde své místo našli všichni ti, kteří navazují na řemeslnou dovednost a tradici v Ústeckém kraji.

 

V současné době probíhá distribuce katalogu obcím a městům, firmám a podnikatelským subjektům, aby měli z čeho vybírat například své dárkové předměty. Dále bude katalog k dostání v informačních centrech, aby návštěvníci kraje věděli, co se u nás vyrábí, kam se mohou za řemeslem jet podívat, kde si mohou něco zakoupit a odvézt jako vzpomínku na návštěvu.

 

Dále se Ústecký kraj chce zaměřit na podporu řemeslníků například formou školení a seminářů o tématech, se kterými se drobní živnostníci a lidé, kteří by chtěli začít podnikat, potýkají.

 

Katalog v elektronické podobě je umístěný webu Ústeckého kraje, v sekci Rozvoj kraje a na turistickém webu Brána do Čech.

 

Připravila: Mgr. Petra Ludwigová, RR

 

1
Hejtman Oldřich Bubeníček a radní Jan Szántó křtí katalog, přihlíží ministr zemědělství Marian Jurečka a litoměřický biskup Jan Baxant

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 1.10.2014 / 1.10.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Rozvoj kraje

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Jan Kadraba

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém