Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj vydal publikaci s hudebními díly nadějného autora, oběti meningitidy typu B

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Ústecký kraj vydal publikaci s hudebními díly nadějného autora, oběti meningitidy typu B
Publikace je sestavena z dvanácti hudebních skladeb zesnulého studenta Konzervatoře v Teplicích Jiřího Krejčíka, který dne 11. března 2004, ve věku 21 let, podlehl následkům onemocnění meningitidou typu B.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 28. 12. 2004

 

Ústecký kraj vydal publikaci s hudebními díly nadějného autora, oběti meningitidy typu B

 

Hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc dnes pokřtil knihu hudebních skladeb předčasně zemřelého skladatele Jiřího Krejčíka „Malé zastavení“. Publikace je sestavena z dvanácti hudebních skladeb zesnulého studenta Konzervatoře v Teplicích Jiřího Krejčíka, který dne 11. března 2004, ve věku 21 let, podlehl následkům onemocnění meningitidou typu B. Ústecký kraj přispěl k vydání této publikace částkou 135 tisíc korun (náklady na tisk), a to na základě žádosti rodičů Jiřího Krejčíka.

„Jsem nesmírně rád, že jsem mohl pomoci záměru otce, který si přál, aby práce jeho syna neupadla v zapomnění. Smrt mladého člověka, jehož život se už nemůže naplnit, je vždy velmi smutná,“ řekl ve své řeči Jiří Šulc. Otec Vladislav Krejčík vyjádřil poděkování Ústeckému kraji a na místě hejtmanovi předal CD nosič s jednou ze skladeb svého syna, které jsou v „Malém zastavení“ publikovány. „Je to skladba, kterou můj syn zkomponoval jako svou absolventskou práci, ale už si ji nezahrál. Nahráli ji jeho kamarádi, “ uvedl Jiří Krejčík.  

Kniha „Malé zastavení“ byla vytištěna v nákladu 1000 výtisků. Publikace je neprodejná, ovšem Krajský úřad Ústeckého kraje, odbor školství, mládeže a tělovýchovy zajistí její distribuci do školských zařízení zřizovaných Ústeckým krajem, zejména do základních uměleckých škol a do škol uměleckých.

 

Vyjádření rodičů hudebního skladatele Jiřího Krejčíka k mediálnímu křtu vydání jeho hudebních skladeb s názvem "Malé zastavení".

 

Jiří Krejčík byl velkou nadějí celé rodiny. Nejen že byl hodný, bezproblémový, ale při svých schopnostech také velmi skromný. Kromě hudby miloval přírodu,hory a pěší turistiku. Byl nadšeným cyklistou,rád jezdil na kole dlouhé trasy. Výborně jsme si s ním rozuměli. Měl smysl pro humor,byl klidný,rozvážný, přesný a spolehlivý. Proto jsme v podstatě neměli žádné starosti – nic nesignalizovalo,že by se mělo něco stát. Šok,který jsme zažili,byl zcela nečekaný, tragická souhra náhod - období před ukončením 6.ročníku konzervatoře, hudební aktivity.které nechtěl opustit,déle trvající nachlazení. Připravoval se k absolutoriu, doprovázel na klavír kamarádky při jejich pěveckých vystoupeních, vypomáhal v jedné rockové skupině, podílel se na formování dalších hudebních skupin, přitom komponoval a jedno odpoledne vyučoval žáka ve hře na klarinet a na klavír. Na naše upozornění, že by měl ve svých aktivitách ubrat a soustředit se především na ty nejpodstatnější činnosti odpovídal, že to všechno stihne. Chtěl každému vyhovět - neuměl odmítnout a to mu bylo osudné. Pozorovali jsme na něm počátkem března únavu, přes to se však chtěl zúčastnit plesu konzervatoře.

  Rozloučil se - odjel a už jsme ho nikdy neviděli. Zákeřný meningokok typu B ukončil předčasně jeho život.

  Při svých činnostech si neuměl,nebo nechtěl všímat pokračující únavy organismu a určitých zdravotních potíží, které podcenil/..nachlazení/. V noci nemohl spát a místo spaní komponoval.

Cítili jsme, že se někam řítí, ale nevěděli jsme jak mu pomoci, neboť v tomto věkovém období mladí lidé neberou rady svého okolí vážně.

  Vyprávíme tento příběh proto, aby mladí lidé nepřeceňovali své síly a nepodceňovali své i sebemenší zdravotní potíže, které mohou vyústit v onemocnění nebezpečnou bakterii a tragedii zakončenou smrtí.

 

      

                                                                                                     Daniela a Vladislav Krejčíkovi

 

P.S.Rodiče zemřelého hudebního skladatele Jiřího Krejčíka touto cestou děkují Mgr.Václavu Bůžkovi za odbornou přípravu notového zápisu pro tisk a Ústeckému kraji jako realizátorovi vydání publikace se skladbami Jiřího Krejčíka s názvem "Malé zastavení". Zvláštní poděkování patří panu Ing.Jiřímu Šulcovi za všestrannou podporu.

 

Vydala: Mgr. Romana Žatecká, tisková mluvčí Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 754, mobil 603 192 631

e-mail: zatecka.r@kr-ustecky.cz

 

 

Ústecký kraj vydal publikaci s hudebními díly nadějného autora, oběti meningitidy typu B

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 28.12.2004 / 28.12.2004 | Zveřejnit od-do: 28.12.2004-28.2.2005

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém