Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj vyhlašuje stav nebezpečí pro okres Děčín

 
1
Povodňová komise dnes na zasedání v 17 hodin doporučila Bezpečnostní radě Ústeckého kraje vyhlášení stavu nebezpečí pro území bývalého okresu Děčín.
 

 
 

Tisková zpráva z 7. srpna 2010

Vycházela z informací od Povodí Ohře a Povodí Labe, všech složek integrovaného záchranného systému a primátora Děčína Vladislava Rašky o tom, že na několika tocích v kraji je již dosažen 3. stupeň povodňové aktivity a řeky stále stoupají. V kraji je také momentálně neprůjezdných 18 úseků silnic, některé obce jsou nedostupné a bez elektřiny (ČEZ Distribuce vyhlásila kalamitu pro oblast Děčínska). Některé obce, např. Hřensko, musely evakuovat obyvatele, použity byly i vrtulníky.

Bezpečnostní rada kraje rozhodla o vyhlášení stavu nebezpečí pro území bývalého okresu Děčín (jedná se o 3 obce s rozšířenou působností – Děčín, Varnsdorf, Rumburk a 55 obcí na jejich území) s platností od 7. srpna 2010 20 hodin.

„Vyhlášení stavu nebezpečí znamená, že můžeme v zasaženém území účinněji pomáhat, zapojit do odklízecích prací i armádu, kterou jsou požádala o součinnost. Obce potom budou moci požádat o finanční pomoc příslušná ministerstva,“ upřesnila hejtmanka Jana Vaňhová.

Stav nebezpečí je vyhlášen do půlnoci 21. srpna. 

Do postižených obcí už dnes zamířili představitelé kraje náměstek hejtmanky Pavel Kouda a zastupitel Jaroslav Foldyna, zítra se bude na místě pohybovat náměstek Arno Fišera. Další zasedání krizového štábu se uskuteční zítra v 17 hodin.

 

Z důvodu vytrvalých dešťů se sesul svah u Bořislavi a silnice I/8 je v současné době průjezdná jen v jednom pruhu. Dopravu řídí semafor. Pro kamiony je silnice neprůjezdná v obou směrech a veškerá kamionová doprava tak bude svedena na silnici I/30 Lovosice – Ústí nad Labem.

 

Připravil:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

 

1
Česká Kamenice sobota 7. srpna 2010

2

3

4

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 7.8.2010 / 7.8.2010 | Účinnost do: 31.8.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém