Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika > Cyklostezky > Cyklotrasy v ÚK

 

Ústecký kraj znovu zabodoval se svou expozicí na veletrhu Holiday World

 
001
Už od roku 2002 se Ústecký kraj pravidelně prezentuje zájemcům o cestování na Středoevropském veletrhu cestovního ruchu Holiday World. Letos v rámci veletrhu představitelé Ústeckého kraje a statutárního města Děčína spolu s královéhradeckými kolegy podepsali smlouvu o partnerství v marketingu mezinárodního produktu Labská stezka.
Tisková zpráva ze dne 20. února 2015
 

 
 

Ústecký kraj v expozici spolu s partnerskou oblastí polského okresu Ostróda nabízel to nejlepší z letní i zimní turistiky, přírodu a památky nebo atraktivní a ryze současné formy trávení volného času. V rámci druhého dne veletrhu došlo pak i na křest oficiálního průvodce Labská stezka 2015 podél celého toku Labe v Česku i Německu i v češtině. Je to poprvé, co se kraje a města ve spolupráci s majiteli certifikovaných objektů Cyklisté vítáni spojují do společného marketingu Labské stezky. Tu v ČR koordinuje Nadace Partnerství ve spolupráci se třemi koordinačními místy Labské stezky v Německu.  „Labská stezka se stala už zavedenou a velmi úspěšnou značkou. Všichni se snažíme o společný rozvoj a propagaci této nejpopulárnější stezky v Německu i u nás. Věnujeme se intenzivně společnému marketingu a přeji Labské stezce stále více a více spokojených turistů,“ uvedl při slavnostním křtu radní Ústeckého kraje Jan Szántó.

Do přípravy průvodce se zapojily a finančně jej podpořily Ústecký, Středočeský, Pardubický a Královéhradecký kraj, města Hradec Králové, Praha, Ústí nad Labem, Litoměřice a Mělník, certifikovaná zařízení Cyklisté vítáni a další podnikatelé v cykloturistice, němečtí partneři a Nadace Partnerství, která je oficiálním koordinátorem Labské stezky v ČR. Cykloprůvodce vychází v nákladu 20 000 ks v české verzi (240 000 ks v němčině) a nabízí tipy na hlavní atrakce, služby pro cyklisty, přívozy či turistická informační centra podél stezky. „Cyklisté jej mohou získat zdarma v turistických informačních centrech nebo v zařízeních s certifikací Cyklisté vítáni, u svého touroperátora či objednat na e-shopu Nadace Partnerství nebo stáhnout elektronicky na www.labska-stezka.cz,“ říká Daniel Mourek, koordinátor Labské stezky a zároveň viceprezident Evropské cyklistické federace.


Labská stezka je nejoblíbenější dálkovou cyklotrasou v Německu a je součástí i evropské sítě dálkových cyklotras EuroVelo. Zájem o celou Labskou stezku od pramene Labe či z Prahy (až do Mělníka podél Vltavy) až do velkých německých měst se dnes projevuje i na zvýšené návštěvnosti českých úseků stezky.

01

02

03

05

06
Slavnostní křest
Radní Ústeckého kraje Jan Szántó spolu s náměstkyní města Děčín Hanou Cermonovou (vlevo).

07

08

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 23.2.2015 / 23.2.2015 | Účinnost od-do: 23.2.2015-23.3.2015

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém